Jump to content

Recommended Posts

liargm10.jpg

Liar Game

***************************************************
Заглавие: ライアーゲーム (Създаден по едноименната манга на Кайтани Шиноби)
Епизоди: 11
Език: японски
Жанр: психологически трилър
Телевизионен канал: Fuji TV
Период на излъчване: 14.04.2007 - 23.06.2007
Официален сайт: Liar Game
Субтитри: английски, български
----------------------------------------------------------------------

Участват:
Toda Erika - Канзаки Нао (Code Blue, Ryusei no Kizuna, Nobuta wo Produce)
Matsuda Shota - Акияма Шиничи (Jotei, Hana Yori Dango)
Kitamura Soichiro - Фуджисава Казуо
Wada Soko - Ето Коичи
Suzuki Kosuke - Фукунага Ючи
Suzuki Kazuma - Йокоя
Kichise Michiko - Ери

Iwasa Mayuko - Ишида Рие

СВАЛИ ОТТУК 1-11,
СВАЛИ ОТТУК 1-11,
Онлайн с български субтитри

Онлайн с български субтитри 2

Онлайн с български субтитри 3

Български субтитри - :essubs:

Резюме:
Канзаки Нао е невероятно доверчиво и искрено момиче, което често става жертва на собствента си наивност. Вече свикнала с подигравките и отношението на останалите, тя приема всичко с усмивка. Но нито една от злощастните й неволи не може да се сравни с това, което й се случва един ден, когато без да иска, бива въвлечена в опасна игра на лъжи и измами. Победителят в нея получава солидна парична награда, а загубилият бива нагърбен с непосилния дълг от 100 млн. йени. Поради изключителната си наивност, тя лесно е измамена и дължи огромната сума на мистериозна организация, наричаща себе си Секретариата. А те смятат да съберат дълга на всяка цена, независимо от средствата, до които трябва да прибегнат. Безкрайно отчаяна, тя решава да се обърне за помощ към единствения човек, който изглежда способен да й помогне... гениалния измамник Акияма Шиничи.

Допълнително:
Сериалът е екранизация на популярната японска манга на Шиноби Кайтани от 2005 година , носеща същото име, която се радва на голяма популярност заради оригналния и напрегнат сюжет. До момента са издадени 8 части, а историята е до 4 рунд на играта.
Обявено е, че тази година започва да се снима втори сезон на сериала, както и филм, като главните участници са същите, които играят и в първи сезон.

Коментар: Много напрегната атмосфера, макар че на места прекаляват с театралниченето (но това май е доста типично за всички японски сериали - опитват се да се оприличат на аниме герои), игрите, в които участват са доста добре измислени и с неочаквани обрати, а актьорът Матсуда Шота, който играе Акияма, просто е роден за тази роля. Пригответе се да тренирате своето търпение и негодувание срещу Нао, поради невероятната й наивност! laugh.giflaugh.gif Изгледах го на един дъх, не се разтакават излишно с историята, дори се налагаше да го спирам, за да осмисля нещата.

Специални благодарности на kariachan и zdzdz от анимесбг за качването на сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя сериал ме разби. Гледа се горе долу за един цял свободен ден, без 11-тата серия която, беше дълга колкото 3-4 нормални. След третата серия става такова лудо шоу, че няма как да спреш. Игрите бяха много добре намислени и създаваха уникално напрежение, докато героите ги играеха. Най ми хареса играта в която, дадоха шанс на отпадналите да се върнат в третия рунд. Тази с вота за популярност. Всъщност всички бяха много гениално изпипани. Не знам за актьорската игра ама Ерика Тода, като се усмихне, излъчва толкова доброта и радост, че вече съм и фен . На места сериала приличаше на игрално аниме, изобщо страшен кеф. Толкова много обрати и предателства не бях виждал накуп

Нао Канзаки искаше всички да бъдат щастливи. Поне успя до третия рунд. Иска ми се да вярвам, че няма да свърши в четвъртия, като майката на главния герой. В днешно време, за да си успял, трябва други да не са. Трябва да прецакаш някои, без значение честно или не. В един такъв свят, няма място за такива като нея. Такива които безпрецедентно вярват на хората. Нейният характер ме грабна, по същия начин по-който, тя успя да спечели всички около нея. Стремежа към равенство към който се стремеше, изглеждаше по-скоро като някаква утопия, а нейния характер, достоен за подигравка. Беше много смешно когато я излъгаха, толкова елементарно в играта на карти. Трябва наистина да си малоумен или тотално да си изключил възможноста някой да те излъже. Важното е, че остана вярна на себеси и не се пречупи. Чудя се дали изобщо такива филми, поне малко успяват да променят света или веднага се забравят. Сериала като цяло беше перфектен и ми стана много любим. Последния епизод изястни всички дупки в сюжета, а и такъв добре направен финал, не бях гледал отдавна. Не се случва човек да го каже често, но дори и да бях сценарист, нищо нямаше да пипна Даже ми се иска да участвам в такава игра, нищо че вероятно някой ще успее да ме излъже. Тръпката ще си струва . Е разбира се не чак за такива дългове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме изкефи мнението, което си написал!

И аз бях толкова въодушевена от филма. От всички сериали, които съм гледала - по отношение на интриги и заплетеност на сюжета, този е на първо място. Нао ми е прекалено идеалистичен образ - не че не е хубаво да бъдем като нея, но трябва си изключително положително настроен към хората, за да запазиш тази невинност. Затова ми хареса повече героя Акияма - страхотно си изигра ролята с този неразгадем поглед и липса на емоции.

За съжаление не съм попадала на нещо подобно скоро... Може би единствено Kurosagi има някакви подобни елементи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaa Акияма е велик! :D Щях да пиша и за него ама много дълго ми стана мнението. Имаше една много яка сцена, където го дават как излиза от затвора и камерата се застопорява в погледа му . Супер беше!:lol!: Винаги мислеше 2-3 хода напред, но

на самия финал щеше да се провали, ако не беше Нао. Това беше и поуката от филма, много хубав край!

Изобщо те двамата бяха страхотна комбина. Той бе един от малкото хора, които я разбираха и и обясняваше всичко с подробности. Имаше някакво голямо уважение м/у двамата, което в сравнение с някакъв романс, беше доста освежаващо. Нао наистина не е реалистичен персонаж, но там и е чара.

Също много ми хареса и момичето с тъмните очила, което

се измъкна много хитро, заедно с целия си отбор във втория рунд.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа сериала определено си струва и не съжелявам,че прекарах почти целия уикенд с него Наистина е нещо доста различно от това, което бях гледал досега, а и това ми беше първия японски сериал , но целия сериал е една голяма игра и надлъгване и времето прекарано с него върви доста бързо. Нао е наистина много добро и сладко момиче, жалко, че няма такива в действителност или поне аз не познавам такива Хубавото при нея е,че не загуби вярата си в хората , въпреки че я лъгаха непрекъснато, и наистина когато държиш на нещо силно и истински може би накрая постигаш целите си Акияма също е страшен пич сцената с излизането от затвора наистина е култова изобщо и той направи голяма роля,а в игрите беше убиец Имаше и готин финал изобщо всичко беше на 6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е готин! Поддържа се интрига през цялото време! Но....... главната героиня е дразнещо наивна! Ама много дразнещо! То нямаше човек, който не я измами! Е чак пък толкова........ тц-тц-тц!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е страхотно направен и саундтрака му е много добре подбран. Най-много ми хареса 2-рият рунд там нещатата бяха най-заплетени. А относно наивността и честноста не мисля, че на света има толкова честен и непокварен от лъжи и интриги човек като Нао-чан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да оцелееш в днешно време трябва да си хитър, не наивен идеалист! :) Чистите и невинни души свършват в лудницата! Мое мнение! :) Но в сериалчето мацката успя да промени света/хората! :D

Съвършено вярно. Както се казваше в интрото на една песен на Ministry - "Do you really think you can change the world? The World will change you and break you down...

Много мога да споря с вас за това...а не тук е мястото...все пак...светът се променя дори само от мислите, които споделяме едни с други...помислете над това...

да, и друго: ако да си различен, значи, че тълпата те приема за луд, ами добре...аз се гордея, че съм луда... :flower:

Дай боже повече такива "луди" като Нао-чан! Има, познавам.

Иначе за сериала-току що почнах да го гледам и вече ме грабва! Като го изгледам целия, мога да кажа повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

финала ме разочарова и определено едва ли ще чакам втория сезон...

започна толкова обещаващо...

накрая заприлича на неделна проповед...

жалко, имаше такъв огромен потенциал и накрая провалиха всичко...

сори....

това за образите...човека в неговият най-лош вид...

неизчерпаема тема...но нищо никога не е само черно и бяло...

актьорската игра...забелязах само Матсуда Шота...

другите ми се губят...

Ерика Тода...ролята и бе благодатна, но тя не успя да я разгърне докрай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър е. Започнах да го гледам и ме заплени. Отдавна не бях гледала добро криминале макар, че някой от обратите бяха предсказуеми поне за мен (досещах се, как ще си изиграят картите). Много логически задачи, което е най-добрата част на филма. Имаше преиграване от второстепенните герой, но някой каза, че това си е традиция за японските филми. Пък и ние вече сме свикнали с тези изцепки. А играта на Matsuda Shota - просто страхотен. Направи голяма роля това момче. Като се има предвид, на каква е възраст и как играе, май го чака звездно бъдеще.

 

Понеже съм още на сериала забелязах, че на места няма знака за % след числото 100. Не мрънкам и не правя забележка, но предполагам, че и на друг ще направи впечатление. Не може ли да се добави към вече готовите субтитри. Според моето скромно мнение ще е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По препоръка на другите eastern spirit фенове от family-то го изгледахме на екс. Почна доста обещаващо с голяма динамика, но в един момент към края ми стана безинтересен и скучен. Последната серия ме отегчи максимално и въпреки ,че ни бяха предупредили да не превъртаме, не се сдържах....

Matsuda Shota обаче все едно е бил правен за тази роля!

Може би ще хвърлим един поглед и на 2-я сезон все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е ненормален,няма друг такъв .Замисилът е гениален,доста по-различен от всичко,което съм гледала.Shota беше невероятен,направи страхотна роля.Още не съм гледала нищо друго с него,но определено ще си поправя грешката.Изгледах LG за 1 ден и не съжалявам,страшен сериал.Определено чакам с нетърпение 2 сезон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е страхотен, гледа се на един дъх направо

И аз го изгледах на екс Matsuda Shota прави страхотна роля (това е първият сериал, който гледам с него и максимално ме изкефи.)

Ако някой знае някой подобен сериал ще съм благодарна да препоръча защото вече ми е малко трудно да си избирам какво да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От феста в Пловдив му се каня на този сериал .. и чак началото на месеца го изгледах

Невероятен! Нз какво друго мога да кажа ... евала на екипа

по принцип японските сериали нещо не ми понасят, ама този си го намятах 1 следобед и като послушен фен не си легнах преди да го изгледам

Може би ми направи толкова силно впечатление и понеже намирам сходтства с Death note(анимето), а то е гениално ... както и този сериал

нямам търпение да почне 2ри сезон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ми направи толкова силно впечатление и понеже намирам сходтства с Death note(анимето), а то е гениално ... както и този сериал

И аз бях чула нещо такова преди да го гледам, обаче след първия епизод единственият ми коментар беше: "Лайто пасти да яде!!! :shock: :shock: :shock: " :lol: Сериозно, Акияма е на съвсем друго ниво (по мое мнение) - няма никакви шинигамита, които да му вършат услуги, нито пък влюбени момиченца, които да манипулира (въпреки че с две ръце подкрепям Акияма х Нао :heart: :green: ) или каквото и да е друго, само себе си (и Нао ама тя през повечето време тъй или иначе не знае какво става и само прави каквото той й каже (но не я манипулира, забележете, просто й казва какво трябва да направи, за да стане това, което и двамата искат :sunny: ))

 

Октомври месец иде новият сезон :D

Всъщност ноември :cry: Ако се загледате, на първата снимка в поста на parab над главата на този най-вляво пише 11月 On Air. На японски 月 означава месец, следователно 11月 е ноември :)

Пък и в dramawiki-то така пише :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал... Разби ме от всякъде, изобщо не разбирах какво ще стане. Голяма психология в разбирането на хората.

Чакам втория сезон с нетърпение и се надявам да е още по-добър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е наистина много добър, но аз не го харесах по една основателна причина. Чела съм разкошната манга на Kaitani Shinobu и разликата в историята няма как да не ми се набие на очи. Ерика Тода и матсуда Шота бяха не просто добри и съжалих, че съм чела мангата и не можах се насладя на макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал направо ме шашардиса,страхотен е..Toda Erika си я знаем,че е добра актриса ама този Matsuda Shot го гледам за първи път и ме изкефи максимално ... чета ,че ще има и втори сезон,надявам се да излиза по-скоро,че нямам търпение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък този сериал не можа да ми направи особено впечатление. Беше ми прекалено в аниме стил. Лично за мен в игралното кино персонажите трябва да са доста по-изпипани и човекообразни. Освен стратегиите на Мацуда и разните, понякога доста предвидими, обрати в историята, ако може да се нарече така, нямаше нищо, което да ми задържи вниманието. Дори нямах нервите да изгледам последните епизоди. Ако накрая Нао-чан я блъска камион бих си оправил мнението за сериала. Не знам, може би съм се нагледал на подобни сюжети - в аниме и манга индустрията с лопата да ги ринеш...

Поне го гледах с хубав български превод, за което благодаря на Ragnos и редакторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че какво не им беше човекообразното на тези герой?? затова слагат от една страна Мацуда и другите лъжци ,където гледахме,а от друга невинната Нао-чан за да покажат,че има и добро и лошо....то не е ли така и в живота ???Относно наивността на Нао-чан наистина си беше малко дразнеща,като я гледах такава заулавена ...ама пък не е хубаво да се отива и в другата крайност,като Фукунага Ючи,аз лично си го наричам гадняра .. а относно за мангата и анимето,то повечето сериалчета били то корейски или японски са по манги и анимета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...