Jump to content

Sakurada Dori (Сакурада Дори)


ukio

Recommended Posts

Ето два скрийншота, които направих. Тук Дори е в сцена с Тацуя (Шинтаро Моримото), след като го откриха. Лично аз ако бях на мястото на Тецуя (Хокуто Мацумура) бих постъпила по абсолютно същия начин. Каква самодоволна усмивка имаше само момчето от Amuse...

 

Дори Сакурада в Shiritsu Bakaleya Koukou (2012) (епизод 6)

 

ac838b6c956a45b7.jpg

 

39a26e27ae58c197.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакурада-сан ще участва в новия клип на японската певица Лиза Халим, който предстои да излезе на 4 юли в Япония.

 

Редовно преглеждам какво публикува Дори в своя блог, научих за това от него. На 15-ти юни са се провели снимките, той сподели, публикува и линк с информация. Песента се казва "Sore Demo Kimi wo Aishita feat. Sunya". Идея си нямам коя е певицата, но се разрових малко в интернет и разбрах, че в момента е много популярна в Япония, от смесен брак е, с баща индонезиец. Та, тя си е харесала Дори за участник в клипа й.

 

Ето и клипа, който Сакурада пусна в блога си с инфо -

. Ще очаквам 4 юли. Хубава дата... Роден на 4 юли

 

Тези дни изгледах и Ousama Game (2011) с участието на Дори. Това е последният му филм, излязал в Япония на 17 декември. Японците го качиха тези дни. Странно заглавие за мен. Продукцията, която не ми допадна, а на финал героят на Дори... Отметнах и това заглавие с Amuse-момчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го нашето Amuse-момче в клипа на Лиза Халим. Знаех си, че стане ли в Япония 4 юли, той веднага, още в първата минута ще публикува клипа. Винаги го прави, много е стриктен.

 

(това е кратка версия, утре може би ще публикува и цялото видео)

 

Вчера четох продължение на размислите на едно момиче, върху всеки един от членовете на Amuse, които харесва - Шу Уатанабе, Кимито Тотани, Хирано Кинари, Рюноске Камики, Шота Мацушима, както и други от членовете на агенцията, разбира се и Дори Сакурада. Девойчето го описва много точно (споделя, че той е голям любимец на сестра й) и ще я цитирам с това, което тя написа, защото отговаря напълно и на моето усещане, което имам за Дори, особено четейки го в блога му. Според нея Сакурада-сан е "Dori, or Shakurada is a very happy-go-lucky, free-spirited person. And he likes to make fun of himself and others."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък се е превърнал в японския вариант на Джулия Чайлд и готви ли, готви (тези дни бе и на японски стек). Имам чувството, четейки публикациите му всеки ден (абсолютно редовен е), че и аз живея с него, защото ставам свидетел на мислите му, на това, което го е вълнувало, на това, което е преживял. Оставам и с впечатление, че го познавам, защото зная какво харесва, какво не харесва, какво обича да прави, как се забавлява и какво го натъжава.

Постоянно публикува това, което е приготвил, но тези дни отново е болен (при него това се случва много често), лекува се отново с чесън, както го е посъветвала баба му. Обича чесън, казва, че той му дава сили (Дори, Дори, ти ако знаеш ние в България какво хубаво свинско с кисело зеле правим и го мятаме с чесън...).

 

Днес бе обявен съставът на Super Handsome Live, в който обаче за съжаление Сакурада-сан не присъства. Той и Шу Уатанабе ще са големите отсъстващи тази година, а на тяхно място влизат Рьо Йошизава и Юта Косеки.

За съжаление и нищо ново на екран на предстои с Дори.

 

Четох обаче нещо много интересно на английски от едно момиче, което живее във Финландия. Това е и поводът сега да се разпиша и споделя, а го обмислях от няколко дни. Разбрах, че тя е с японски произод и е успяла по време на гостуването си това лято на роднини, да посети една от срещите с фенове, които е организирал Дори Сакурада - Sakura da Festa ~itsumo Dori no Natsu~ (това е пълното име на събитието). Тя обяснява, че когато са влизали в залата, всеки един от присътващите е оставял писмо (както и подаръци) лично до Дори, на специална маса, на която те са събирани, а всички те след това са били прочетени от него (той сам сподели за това в блога си, че е изчел всичко и благодари за думите и коментарите, почувствал се е много добре). Изнесъл е представление, поговорил е с феновете, дори това момиче споделя, че и тя е успяла да поговори с него, а на въпроса му: "От къде си?", отговаряйки: "Финландия.", е трябвало да го повтори няколко пъти, но и след тях не е останала с впечатление, че той е чул, защото буквално е бил налазен от почитател(к)и. Но е впечатлена, защото все пак той се е опитал да отдели време и обърне внимание на всички, дори да е било невъзможно.

Сакурада-сан е разиграл и сцени от Тенимю, говорил е за любимите си UVERworld, шегувал се е с Такеру Сато, споделил е как е станал част от Amuse още като ученик, за началото и т.н. Много забавно е било, с изключително приятни впечaтления е останала и тя от срещата си на живо с Дори Сакурада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, Тенимю! Искам да го видя в ролята на Ечизен отново, но Дори вече е голям и затова сега го замества Огое Юки.

Споделяш много интересни неща. И аз толкова исках докато бяхме в Япония да си уредим някоя фен среща, но не стана. Така и не открихме подобно събитие по наше време.

Горкият Дори! Какво му е? Настинал ли е? Дано не е нещо сериозно. Все се сещам за онази сцена от Sign, където Дори беше на легло и останалите му помагаха да оздравее. Ако това ще го вдигне на крака, всички амюзчета да тичат при него!

П.П. Нещо става с изпълнителите тези дни. Кидо Юя се е контузил по време на стейджа Tumbling3 и сега няма да участва в мюзикъла Блийч, а ще си лекува крака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакурада-сан заминава за Америка. Това е и причината да не участва в тазгодишното издание на Super Handsome Live. Наскоро той само го спомена в блога си, мислех, че се шегува, но е потвърдил, че това наистина ще се случи. Ще учи една година там и обещава догодина отново да се завърне за своите представления.

Английският му е много лош и иска да го научи. Начетох се днес на сълзливите постове на почитателките му, "голяма" драма като в сапунен сериал.

 

За това и няма нови проекти с негово участие. Сакурада-сан стяга куфарите и ще мине предимно на хамбургери, пържени картофки и кока-кола. Е, шегувам се, разбира се.

 

Ще прежалим един член на Amuse, ukio. Дори иска да научи повече, иска да придобие опит, да се справя сам с трудностите и го разбирам. На 20-ет години е, нормално е да иска да постигне и повече. Решението му страшно много ме изненада, т.е решителността, която е проявил - да загърби за известен период кариерата си в Япония и да учи зад граница.

 

Успех, Дори! Похвално е това, което правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм страшно изненадана! Нямам думи. Надявам се да му провърви в Америка и да научи нови, интересни неща!

Дано да се падне да учи на едно място, където живее една приятелка, също негова почитателка! Тя ще е най-доволна!

П.П. Сега остава и Шу да цъфне с подобна новина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тази била причината за отсъствието му от тазгодишното издание на Super Handsome Live и изобщо предстоящи проекти с негово участие.

Не ни остава друго, освен да му пожелаем късмет в новото начинание.

 

Ето как са преминали снимките за календара му за 2013 г.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав календар ще излезе.

Дори участва в новия клип на AKB48, заедно с още двама бивши райдъри - Хидео Ишигуро и Такеда Коухей. Абсурдно видео, но трябва да се отбележи появата на тримата.

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

f733c44d41e0de56.jpg

Видеото на Lisa Halim, в което се снима Дори преди време, излезе.

Link

 

С чисто нова прическа

cbd4a447a49d1e4f.png

въпреки че със старата е по-добре

cd9e3489c37db912.jpg

a941b63a5d5a5c52.jpg

959a395c228455c7.jpg

 

П.П. Рие, не разгледах добре инфото за предстоящия стейдж Фрогсу, но предполагам, че няма да видим Дори в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, показах ти ги двамата главни герои в каста - Юта Косеки и Кинари Хирано. Няма как и Дори да участва, той пътува тези дни за САЩ. Сбогува се миналата седмица с приятелите си, организираха му парти, видях и торта с пожелание за успех зад граница.

Прическата му е абсурдна, но той се харесва. Едно момиче, американка, която живее в Лос Анджелис, написа по повод негов пост в блога му, в който той казва, че посещавал в Япония много често така наречените beauty salon, че е най-добре да не казва това на глас и в САЩ, защото ще гледат на него много странно. Много неща ще трябва да преглътне и да приеме чуждата култура и разбирания за света. Наивен ми се струва, четейки го всеки ден какво пише. Надявам се през тази една година да научи много. Със сигурност ще е променен, когато се върна в Токио.

Не зная кога точно пътува, но мисля, че до края на септември трябва да е там. Все още публикува снимки с Фанта, онзи ден бе и на снимки за предстоящ брой на Cast Priz Zero.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юта и Хирано ги видях, но без Дори няма да е същото.

Фанта много е надебелял. Дали ще го вземе със себе си в Америка? Знае ли се, в кой град отива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е писал. Казва само "когато отида в Америка", но град не е споменал. Може би ще е на източния бряг, знам ли... Ще разберем скоро. Миналата седмица се сещам, написа, че е излизал с Такеру от SuG, приятели са и е срещнал братята Такаги - Шинпей и Манпей.

Относно Фанта.. едва ли ще го вземе. Голямо заминаване, голямо чудо, а все още не е там и постоянно пише как ще му липсват приятелите, близките. Драмата на Дори Сакурада - част 1. Момчето пътува за страна, чийто език говори едва-едва, но има амбицията (надявам се и воля) да научи много и да възмъжее, както и сам се изрази.

 

Cast Priz Zero vol. 25, в който ще е фотосесията на Сакурада-сан, ще излезе на 3 октомври. В него ще има и фотосесия с колегата му - господин Уатанабе (той напоследък не пропуска фотосесия за японско списание, първа кипра).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод на Frogs (2013), който ти пратих онзи ден, и за който говорихме вчера тук, Дори писа в блога си също вечерта. Предизвикали сме го (хах).

 

"Жабчетата" ще стартира отново.

Изглежда, че ще бъде интересно.

Юта ми писа (има предвид Косеки-сан).

Казва, че е въодушевен от предстоящата изява, която неговия сенпай (Сакурада-сан) е изиграл.

Толкова сериозен.

Добро хлапе.

Сигурен съм, че ще се справи отлично.

Определено всички трябва да го видите."

 

Четеш ли постовете на Дори Сакурада - знаеш винаги какво се случва с и около Amuse.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, мисля че почти не съм попадала на преведени техни неща, но понякога намирам инфо в различни сайтове, които други са дочули и споделили. Единствените преведени блогове, които следя в момента са тези на Сето и Арата именно поради факта, че някой ги превежда и ми минават през полезрението.

Значи Юта ще поеме ролята на Дори. Той ще е изгубеното момче-жабче.

Много харесвам този спектакъл, понеже показва една поучителна история за малки и големи и включва различни видове изкуства: танц, музика, акробатика. И аз като Дори не се съмнявам в успеха на начинанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгва. Тези дни. Датата на заминаване първоначално бе 1 октомври, но я отложи. Документите му не бяха готови, осъзна, че паспортът му е с изтекъл срок (гениален е) и естествено трябваше да го поднови, но вчера получи всичко и написа, че съвсем скоро заминава за САЩ. Градът и мястото все още крие.

Боледува отново тези дни (при него това се случва много често), имаше и възпаление на лигавицата, та събираше съвети в амеба-та от почитателки. Излекува се и от това (медицински сестри колкото щеш в интернет в услуга на Дори), сподели, че съветите са били много ценни за него и благодари за загрижеността (кой би оставил това пораснало вече дете да страда?)

Замисли се вчера и над титаничния въпрос: "Дали би продължил да ъпдейтва всеки ден личния си блог както го прави сега?". Реши, че със сигурност ще го прави, защото обожава да споделя и публикува.

 

Изпитвам умиление четейки блога му. Толкова е наивен, толкова е по детски чистосърдечен, емоционален, че и мен ми става свиден с това негово заминаване в чужбина. Едно е ясно - ще продължи да публикува редовно и от Америка, а и сега със сигурност коментарите му ще са по-вълнуващи и интересни заради всичко, което ще вижда, което ще преживява.

Тези дни спомена, че ще посети преди да тръгне и представленията на RENT в Театър Креа, защото иска да види своя приятел и колега Кенто Каку. Апропо, от Дори онзи ден научих (Такеру му е споделил), че SuG ще си вземат почивка известно време. Няма да свирят заедно, няма да записват, просто - почивка и време за отдих на всеки един от членовете на групата.

Всеки ден пише какво ли не, но това само се сещам да споделя сега. А, да, преди седмица изгледа и Rurouni Kenshin. Май само той още от цялата агенция Amuse не се беше изредил. Доволен е. Похвали Такеру Сато-сан (всъщност него всички го хвалят).

Срещна се и с Рьо Йошизава тези дни. Ето и снимка от блога му. Неговият "малък брат Йошизава-Метеор", както Дори нарича Рьо, ще му липсва много.

 

 

c7cdc3549bd869e9.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заминава ли вече?! Колко бързо дойде време. И да го отлага, все някога трябва да тръгне. Да взима Фанта, за да не му е толкова самотно. Мъникът няма да има нищо против.

 

33714ca72a13fbc1.jpg

 

Не ми харесват тези чести разболявания. Трябва много да се пази!

Да, Такеру излиза в почивка, въпреки че не ми се вярва да се задържи много на едно място. Преди около 2 седмици гръмна новината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...