Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

БОЖЕСТВЕН ПИР

 

Жанр: романтичен, комедия, кулинарен

Епизоди: 32

Излъчване: МВС

Режисьор: Lee Dong Yoon

Сценарист: Jo Eun Jung

Година: 2012

 

Участват:

Sung Yu Ri като Go Joon Young

Joo Sang Wook като Choi Jae Ha

Lee Sang Woo като Kim Do Yoon

Seo Hyun Jin като In Joo

Joo Da Young като Ha In Joo

Jun In Hwa като Seong Do Hee

и други

 

Сюжет:

Драмата ще се върти около две талантливи жени готвачи, които се съревновават за това коя ще заеме ръководния пост в кухнята на известен ресторант за традиционни корейски ястия. Но къде без господа? И тук ще си имаме обичайните сложни любовни взаимоотношения.

:essub:


:subs: Свали с български субтитри: :click: :click:

:subs: Онлайн с български субтитри: :click: :click: :click:

Свали с английски субтитри: :click: 

Свали с руски субтитри и OST: :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жанр: романтичен,комедия,кулинарен

 

Тъкмо миналата седмица завърших с гледането на Паста, скоро пак ще го подкарам на кулинария :) Тези Корейци са удивително талантлив народ. Sung Yu Ri (адски красива, освен тоновете талант), само да я погледна на снимка и се сещам как нейната роля в сериала The Snow Queen направо ме удари в земята. Имам големи надежди за този сериал и го очаквам с нетърпение. Леко ме тревожи броя на серийте (малко множко ми се струват), дано някъде по средата не се разводни или пък да е прекалено муден на моменти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво ще мъдрят в толкова много епизоди, но пък съм фенка на Сонг Ю Ри и на Чонг Санг Ук и се надявам, че сериала ще е интересен и успешен.
Двете по-възрастни актриси също съм ги гледала и правят силни роли, затова очаквам!!!wink.gif
Снимки от днешната пресконференция:
13280098083347.jpg
13280106076848.jpg

13280085927754.jpg13280064316761.jpg
13280079795512.jpg13280070769016.jpg

 

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е кулинарен, кулинарен ще да е, така си и започна отначало, обаче в първа серия се очерта като драма (спуках се от рев), а
на трети епизод вече се смеех сама .
Много интересно начало с много добри актриси и актьори.
Трима или четирима са от серила за Ким Так Гу. И тъй като го гледах съвсем наскоро, даже си мисля, че двата сериала имат много общо.


Само дето тук борбата за истинското кулинарно майсторство ще е между истинската и фалшивата Ин Джу. Истинската е мойта любимка Ю Ри и като гледам се справя прекрасно с ножа и аранжирането на разните там вкусотийки, а оппата дето й пееше и я разнасяше като малка, е убавеца Чо Санг Ук. Ух, че хубава двойка!!! Санг Ук е наистина готин мъж със страхотно излъчвяне и глас и ужасно ме разсмиваwink.gif



Другият главен също е голям симпатяга и готин мъжага. Леле, страхотен е в готварския костюм и много беше забавно как го свалят колежките, още в началото като се появи. Как ли ще се развият събитията по-нататък?!


Рейтинга на сериала върви добре, а и с тази реклама по Arirang TV, си умрях от любопитство.
Засега от новите започни сериали, този ми се струва най-добър, само дето наистина ме притеснява броя на серийките.
Красиви костюми и пейзажи, добра актьорска игра, приятна музика, прекрасно изглеждащи вкусотийки в традиционен корейски стил и изобщо - какво още може да се иска?! Стискам палци да продължи добре нататък и да не ме разочароват...

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишок, слагай някакъв знак за предупреждение! Чета "романтична кулинарна комедия", сядам радостен на стола и докато се усетя бях до коленете в кръв! Много ударно начало! Стивън Кинг и Джак Изкормвача засрамено подсмърчат в ъгъла. Пръскащи кръв риби, наранени ръце, деца в истерия, разводи, прерязани вени, рак в краен стадий, самоубийство, изчезнали и намерени деца....Сигурно изпускам нещо, обаче не успявах достатъчно бързо да бърша монитора от кръвта. Ако това е комедия, хич не искам да гледам трагедии! :D Какво ли ме очаква по-нататък? Конникът без глава? Синята брада? Влад Дракула?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишок, слагай някакъв знак за предупреждение! Чета "романтична кулинарна комедия", сядам радостен на стола и докато се усетя бях до коленете в кръв! Много ударно начало! Стивън Кинг и Джак Изкормвача засрамено подсмърчат в ъгъла. Пръскащи кръв риби, наранени ръце, деца в истерия, разводи, прерязани вени, рак в краен стадий, самоубийство, изчезнали и намерени деца....Сигурно изпускам нещо, обаче не успявах достатъчно бързо да бърша монитора от кръвта. Ако това е комедия, хич не искам да гледам трагедии! :D Какво ли ме очаква по-нататък? Конникът без глава? Синята брада? Влад Дракула?

dido100,

бях на същото мнение на първи епизод, че и на втори даже, обаче после нещата се променят;)

 

Тази фалшивата Ин Джу се мъчи да вкарва трилър-елементи, че и вторият хубавец, дето май ще се окаже син на "лошота" готвачка

, но все пак в трети епизод се смях, което вече е прогрес!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо,не знаех,че и такива неща ще има в сериала. :rolleyes: А пък ти защо се правиш на ощипана девойка,сякаш не знаеш какво да очакваш от корейска продукция :) Няма комедия на която да не са ми са се насълзявали очите,така че бъди по подготвен. :P А сериала когато излезе напълно,ще го погледна.

Фарфалинке,радвам се че на теб ти допада и продължавай да раздвижваш темичката с мнения,явно за сега другите не могат да съберат кураж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не става въпрос за реването-както се казва -ревали сме, ревем и ще продължаваме да ревем! Тук просто ударът с чук по главата (какво ти щипане) дойде толкова бързо, че само закален и претръпнал боец като мен :ph34r: (след 100 и кусур сериала) би издържал на шока без силни медикаменти, звънене на 112 и един кашон носни кърпички. За един час успяха да вкарат толкова неща, които биха стигнали за 10 други сериала. :D Между другото руските субтитри при мен не се зареждат от 2 серия нататък.

За щастие 2 и 3 серия успяха да ме откажат навреме от тази третокачествена сапунка. Зачерквам я от списъка и продължавам да търся нещо по-хубаво :( .

Не си губете времето с тази боза, по-добре гледайте "Glowing she" и "History of a salaryman"

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледах 1 епизод преди да си легна... И цяла вечер не успях да спя. Тия сценаристи трябва да са големи психопати, щом им идват такива работи на ум. Може нещата да са малко прекалени, но сериала печели точки още от първия епизод. Надявам се гадостите да са само в началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледаните 16 епизода досега, интересът ми не се е загубил още (макар и не е като съм залепила червени очи за монитора в очакване на следваща серия :) ), защото продължават да изкачат разни дребни и интересни неща. Освен това по отношение на любовната история все още всичко на кантар, люлеещ се от едната в другата посока и обратно. Иначе в историята няма нещо особено впечатляващо, освен невероятните кулинарни чудеса, които творят и безпределната отдаденост към това занимание. Интриги не липсват, герои с променени самоличности, забравени спомени, разменени животи, несподелена любов, съперничество, но сюжетът върви добре, актьорите се справят отлично, а Сонг Ю Ри е отново в типичното си амплоа на сладка, невинна и борбена личност с прекрасна усмивка. Определено ми се иска да има повече екранно с До Юн, отколкото с Дже Ха, макар че в последния епизод с него имаха много добра химия. Со Хьон Джин в ролята на Ин Джу е една от най-студените и надменни героини, които съм гледала напоследък. Ако й сложат една корона, определено ще си спечели прозвището "снежната кралица" - лицето й, дори и в сълзи, успява да запази маската си на хладнокръвност. В сцените зад кадър изражението й се омекотява, но въпреки това остава усещането за студенина.

За момента сериалът не ме разочарова въобще, не търся някакви оригинални сюжетни линии, дори с удоволствие гледам как вплитат кулинарията в цялата история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво и благодарности на екипа, който се е заел да превежда!!! :wub:

Започнах няколко от по-новите сериали, но в крайна сметка другите ги зарязах донякъде и следя само този, който ме кара истински да се вълнувам за съдбите на героите, най-вече какво ще се случи с тази сладка двойка?!:

 

 

 

 

Най-интересният персонаж за мен определено е До Юн.

И вече взех да се питам какво ще става след като таткото, който крие истината за истинската Ин Джу, се появи на хоризонта...

 

 

 

Много добър сериал, с много добро актьорска игра. И Санг У досега не ми беше познат, но мога да кажа, че вече съм му истинска фенка.

Стигнах дотам, че след 9-ти епизод гледах он-лайн и на английски 10-ти. Много съм доволна, че има вече превод на руски и на 11-ти.:)

Освен всичко друго и ОСТ засега ми харесва много.

 

Поствам и едно хубаво видео с песента на Kim Tae Woo.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрено се надявам сценаристът да избяга от позната сюжетна рамка, която се среща във всеки втори корейски сериал, където човекът, който прави всичко от любов към героинята, най-накрая си остава сам с чувствата си към нея, а тя се хваща с този, който все закъснява да направи нещо за нея. След 20 епизода определено мога да кажа, че героят на До Юн завладява екрана всеки път, когато се появи, правейки другия да изглежда като хленчещо хлапенце.

Въпреки това, тъй като още от самото начало ни набиват пред очите, че Дже Ха и Джун Йон са обречени от съдбата да са заедно, може да ме изненадат неприятно с един щастлив финал между тях двамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен и Дже Ха ми харесва, но определено харесвам много повече До Юн и дори усещам химия между него и Джун Ѝон.

Снощи изгледах 17-ти епизод и според мен

 

сцената в гората беше наистина най-красивата до момента, в съчетание с красивата песен на Джунхо от 2PM и Ким Со Юн. Невероятно емоционална и въздействаща!!!

http://www.youtube.com/watch?v=gNni9vq1lsU&feature=related

Историята на героинята все повече да ми заприличва на тази на Ким Так Гу. Сега и с това, което очаквам да й се случи точно за конкурса..

И все пак наистина обичам този сериал и тази героиня!!!

Тези дни имам голямо желание да изпробвам корейски манжи!!;)

 

Да спомена също, че съм голяма фенка на Shef Edward Kwon, който досега ми беше повече познат само като водещ на предаване по Arirang TV.

Eдно видео

.

 

Ето го с дарението, което е направил с парите за участието в сериала!!

kZ59CD36.jpg

И още една хубава песничка от ОСТ:

http://www.youtube.com/watch?v=7jbrOSf7dPc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го следя до актуалния епизод и все още не съм се отказала. Запазват интригата, да не казвам, че в днешния епизод в превюто До Юн спомена дългоочаквания от мен израз "결혼하자", макар и не в подходящата ситуация, затова наистина се надявам в следващите 9 епизода да се обърне посоката на чувствата й.

Може и да се направи аналог с Так ку - отделен от майка си, с неприятен полубрат, готвач... Но май дотам - ще видиш, че Джун Йон ще се трансформира в доста интересна личност, макар че това ще й донесе терзания.

А кулинарните чудеса, които правят, наистина са великолепни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесва сериала. :yes: Невероятни актьори,не само талантливи но и красиви,балсам за очите и душата. :inlove: Какви ястия приготвят пръстите да си оближе човек,тези корейци сигурно са голями кулинари.

Гледам с руски субтитри, а те са до 13 епизод и с нетърпение чакам да видя какво ще се случи м/у Джун Йон и До Юн.Въпреки,че съм скептично настроена,все пак много ми се иска този път сценаристите да вземат да почетат по корейските форуми и да се съобразят с желанието на феновете на сериала. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 


Гледам с руски субтитри, а те са до 13 епизод и с нетърпение чакам да видя какво ще се случи м/у Джун Йон и До Юн.


И аз го следя с интерес,дори попрехвърлих до 22 епизод на англ.букви, но е мъка...А искрено се дразня от лошотията на Ин Джу и манипулациите и.Ястията са невероятни,непрекъснато ми се иска да се пробвам,но няма тези продукти. Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

руснаците са вече до 18-ти епизод. Току-що го изгледах и
не знам какво да кажа?!

Много тъжен епизод ( както очаквах) и с много романтичен финал. Гадничка е доста тази Ин Джу, но рано или късно ще си получи заслуженото!!
Майката на До Юн засега ми е най-интересният и противоречив персонаж. Не е толкова зла, колкото изглежда, а и актрисата страшно я харесвам как си играе ролята. Перфектна!! Да видим какво ще предприеме, след като вече знае истината. Тайничко се надявам, че няма да остане на страната на тъмните сили.
Мъчно ми е за Дже Ха, защото искрено обича нашата героиня, но ми се иска Джун Йон да разбере най-накрая за втората самоличност на До Юн. Предполагам, че точно тогава нещата ще се обърнат. Досега тя вече показа, че искрено се възхищава на световноизвестният Емил. Да видим..


Аз го следя до актуалния епизод и все още не съм се отказала. Запазват интригата, да не казвам, че в днешния епизод в превюто До Юн спомена дългоочаквания от мен израз "결혼하자", макар и не в подходящата ситуация, затова наистина се надявам в следващите 9 епизода да се обърне посоката на чувствата й.


В противен случай викам дружно да пишем на сценаристите кой искаме да избере главната героиня!!wink.gif
Юри много добре си играе ролята, а И Санг У е наистина великолепен!! wub.gifwub.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ние ще пишем на сценаристите, но тези от soompi вече може и да са го направили :lol: . Големи полемики се водят точно по въпроса с кой да остане Joon Young като везните клонят към Do Yoon, както май е и тук :28558: .

 

И на мен майката на Do Yoon ми е много интересна. Не знам дали е толкова "зла" или по-скоро свръх амбициозна и с непреодолимото желание да докаже, че е по-добрата в работата си. Актрисата Kim Bo Yun ми стана много симпатична в "New Tales of Gisaeng", където показваше толкова достойнство и благородство, че нямаше как да не я харесаш. Тук обаче, макар и да има същото излъчване, показва съвсем друг характер.

 

А In Joo може да сложи в джоб доста злобарки от корейски драми. Много добре се справя актрисата. Една такава красива, миловидна, невинна....., но като присвие очи и сбърчи устни и може да накара и адът да замръзне.

 

Предстоят още доста серийки, та ще видим какви ще ги надробят сценаристите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

руснаците са вече до 18-ти епизод. Току-що го изгледах и
не знам какво да кажа?!


Ужас, не ми тръгват субтитрите,само в начало изписва:

Фан-саб група Bears" представя и след това ми изписва само - Bears и никакви субки. laugh.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...