Jump to content

Watanabe Shu (Уатанабе Шу)


ukio

Recommended Posts

Току-що публикува, беше се изгубил две седмици и много ме изненада с включването си сега. След участието си на 28-ми декември в Super Handsome Live е заминал за своя роден дом в префектура Акита, при своите родители и двамата си по-големи братя. Споделя, че е похапнал много добре всичко, което е приготвила майка му. Рьо Мицуя от D2 Boys, който е от префектура Аомори (с който Шу ще участва заедно в театралните представления на Sanada Juyushi (2013)), публикува снимка преди два дни пред родния си дом, на която се вижда как рине сняг. Сподели, че така е приключила старата и така е започнала за него новата година (хаха). Аомори и Акита са една до друга, така че и там едва ли се е разминал големият сняг.

Шу от днес отново е на линия (намира се в Осака, заради снимките на дорамата) и ни предупреждава, че утре след едноседмично прекъсване стартират отново епизодите на Jun to Ai. Дорамата вече е преполовена, ще видим и нови герои в нея, както и ще разберем какво точно ще се случи със семейството му и с неговия герой Цуйоши Кано.

Честити ни и той новата 2013 г. (всички от Amuse вече се изредиха), и публикува няколко негови снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е посетил семейството си, а сега директно ще започва да репетира за следваща роля. Нямата почивка талантите.

Днес гледах малко от Коухакуто и видях косвено Шу, благодарение на сестра му. Тяхната дорама изглежда е привлякла вниманието на публиката и изпълняващите началната песен я представиха по време на шоуто.

 

 

spacer.png

Дайске Казама, Юске Онодера и Ейджи Хино. Тази снимка ме разплака от смях. Трима бивши райдъри гледат тъжно кашон с надпис Wizard, а Кууга-Рьота вече ридае.

"Today,

as we were walking in the hall to our dressing rooms (for our play),

we saw a certain cardboard box. (1)

Yes, yes.

We are only Riders of the past. (2)

Just how much do you guys like that Rider now?!"

Кредит: tumblr

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро шоу направиха днес с Такуя Уехара и още две момчета, които не познавам (а и изпуснах началото, когато ги е представил) в предаването Now-men sankakkei. Вчера Шу пусна линкове от ameba studio, и успях да го гледам пряко в този един час.

Шу сподели преди няколко дни, че героя му от дорамата Jun to Ai - Цуйоши Кано ще претърпи големи промени в седмица 18-та и 19-та от излъчването. Сега ни предстои 17-та седмица, така че с интерес ще проследя какво ще се случи. Само да не се превърне в много отговорен и сериозен японски гражданин, така весел и отнесен е най-забавен и интересен. Няма да е той, ако настъпи тотална промяна в поведението му, дори да е с риск да стане по-отговорен.

 

Откъс с Шу от епизодите през отминалата седмица на Jun to Ai. Танцува хула-хула и показва завидни умения.

 

Друго интересно около него няма, като че ли тези дни. Върнаха се за снимки в Окинава (тези дни отново е в Токио, но постоянно пътува до Осака, където вървят и останалите снимки), действието на дорамата ще се развива отново и там. Все още е рано и за подготовката на Sanada Juyushi (2013), но може пък и да ни изненада с нещо ново съвсем скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се в темата на Шу, заради сериала Jun to Ai. Не че няма и какво друго да се напише за този актьор, гледала съм го и в други продукции, но просто след ролята която прави именно тук, не можах да се сдържа да не го похваля. Отсега нататък ликът му ще извиква в мен образа на героя му от Jun to Ai - Цуйоши, който неминуемо провокира усмивка. Ама то и като какъв ли не го видях? В началото дрънкаше на китара и пееше фалшиво, после се изявяваше като сватбен фотограф, след това беше силно влюбен и без малко самият той не се се ожени. А съвсем наскоро даже се пробва и като балетист :D , но поради драматични събития в сериала, предстои да го видим и като един сериозен и поемащ отговорност голям човек, какъвто всъщност е.

 

Започнах Jun to Ai, защото ми се щеше да видя Шу в по-многосерийна продукция, който така и не се престраших да гледам като райдър. Чудих се какво толкова ще се случва през тези 151 серии, дори си мислех, че няма да мога да издържа до края, но се оказа, че изпъстрената с много събития и обрати историята ме увлече. Браво, браво на сценария.

Сериалът е наситен и с много и различни образи, но в крайна сметка никой от тях не може да се категоризира просто като добър или лош. Виждаме съдбата на едни обикновени, нормални хора, с техните възходи и падения, с щастливите и трудни моменти, които преживяват. Наистина, много истински, много човешки сериал. До финала остават още 50-тина серии. Интересно ми е какво ще се случи и как ще приключи всичко. Жалко, че не се събва. Добре че коментираме с Rie и благодарение на нея и това, че поназнайва японски, успявам да разбера голяма част от случващото се :kissx: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го изгледаме до финал, няма да се предаваме, а и райдър Сота Фукуши ни очаква след финала с новата 156-серийна сутрешна дорама (хаха, тъкмо имаме вече тренинг и набрахме скорост).

Тези четири месеца преминаха неусетно, а епизодите са толкова интересни, че не усещаме как летят. След днешния 101-и останаха точно 50. Издържахме и при корейците да го гледаме с лошо качество, сега сме облагодетелствани с тези 720p. Живот. Остават ни само още два месеца, ще се насладим до финал на историята и картината от Окинава, която отново ни очаква.

Мен ме заболя днес като видях колко силни два шамара му удари Макото. Въпреки всичко, през което преминаха и двамата мисля, че все пак на финал ще се оженят наистина (хаха). Тя е жената, създадена точно за него (много е добра и Рей Окамото), която може да го направи по-отговорен. Обича го, привърза се и тя към него, но той е такъв шемет, че няма как да не ти стане симпатичен и да не те спечели. Но ме учудва, как постоянно отнася по нещо от някой, а дори и глуповат, героят му е момче с голямо и добро сърце, винаги готов да помогне на всеки. Горкият герой на Шу. Болестта на майка му ще го промени, но все пак ще запази много и от стария така симпатичен Цуйоши Кано. Сега работи в заведението за такояки, което се намира точно до пансиона, за да е по-близко до майка си. Хареса ми сцената, в която Цуйоши (Шу) предложи порцията с такояки, Макото му се усмихна, а и каква хубава престилка с октоподче имаше (хаха).

Наистина много точно си описала героите и това, което се случва, което ни показват в дорамата. Много човешки японски сериал, с всички достойнства на жанра - човешка, семейна драма, гарнирана и с достатъчно хумор и забавни ситуации, каквито само японците правят. Всеки един е представен и с отрицателните и с положителните си страни, всеки един от тях не се срамува да признае, но и да поправи грешките си. Всички образи са ми изключително симпатични и интересни.

 

Вчера и Шу и Рьо Йошизава публикуваха в блоговете си за предстоящо участие на двамата на 3 февруари на фестивала Setsubun.

Setsubun 2013 (линкът е от блоговете на Рьо и Шу, този който пуснаха, имената им са в програмата)

Довечера ще посрещнем отанджоби омедето-то на Йошизава-сан...

 

И един скрийшот от мен, от днешната 101 серия с Шу и Рей Окамото, която похапва такояки, които той бе приготвил.

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес публикува и сподели отново за предстоящото му участие утре заедно с Рьо Йошизава на Сецубун. Този празник е първи от тези, които поставят началото на пролетни чествания и е свързан с гоненето на зли духови от къщите, като за целта се хвърлят бобени зърна. Шу и Рьо ще са там в качеството си на райдъри, хехе, които ще гонят тези зли духове. Ейджи Хино и Рюсей Сакута са в пълна бойна готовност. Всъщност след публикацията му днес, се разрових за повече информация за този празник и какво точно представлява той. Наистина научих и аз доста неща, разгледах и снимки на маски, видях откъси от церемонии и т.н. С интерес ще очаквам утре публикациите и на двамата, за повече подробности.

Шу сподели и три снимки, като две от тях са точно преди и след заснемането на сцени от Jun to Ai. Едната е с танцьорките на хула, а втората, за която спомена и vesy, е кадър зад кулисите от сцената, в която в 97-ми епизод на сериала Шу бе в ролята на балетист, а клипа качен в знаменития сайт за видео споделяне YokaTube (хаха). Всичките изцепки на героя му Цуйоши Кано се публикуват точно в този сайт и никъде другаде, така семейството му го откриваше в сериите, в които той буквално се запиляваше на някъде, без да се обади на никой.

 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

source: ameblo.jp

 

Открих днес, докато разглеждах сайтовете на NHK и още нещо с тримата наследници в семейство Кано - Джун (Нацуна Уатанабе), Тадаши (Мокомичи Хаями) и Цуйоши Кано (Шу). И тримата са страхотни, а още повече като следя и развитието в дорамата от самото начало и като свържа с образите на снимката... Няма как да не са ти симпатични. Браво и на тримата! Ще ми липсват след 30 март и финала на дорамата.

Апропо, докато разглеждах страниците на NHK открих и съвсем случайно ново участие на Ацуши Арай (с който Шу си партнира в Mega Max), заедно с Рейя Масаки и Юки Накаяма тази пролет, но трябва да я проуча и да разбера за какво става дума. Дано и Арай се включи в някоя от семейните дорами на националната телевизия...

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Riе, как се радвам, че си споделила тези снимки тук. На Шу като балеринка в YokaTube съм голяма фенка :D. А последната снимка, на която са Шу, Моко и Нацуна, е чудесна.

 

Да, изплющяха му пак два яки шамара на нашето момче в Jun to Ai, въпреки че Макото с право си ги позволи и почти я оправдавам, но направо започва да ме хваща жал за него. Представи си тя да му стане жена, ще има да подскача още като я зърне, но пък забавата за нас ще е голяма :D . Така че нищо чудно да видим още една сватба до края на сериала, а и има предостатъчно време за това. Подготвени сме, вече "бяхме" на две такива, тази на баткото Тадаши, който малко се опъваше :lol:, после дойде ред и на каката Джун. Като нищо ще вдигнем наздравица и за малкото синче в семейство Кано :). Продължаваме да гледаме.

 

Този празник Сецубун малко ми напомня за нашите Кукери, само това с бобът малко не ми се връзва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хвърлят соеви бобчета. Иначе дяволските маски наистина наподобяват нашите кукерски, а аз дори мисля, че са почти идентични с тези, които се използват в Непал и региона по време на техните празненства. Всъщност, навсякъде по света съществуват такива традиции, които си приличат.

Балетният експерт Шу може спокойно да дойде на конкурса във Варна (мисля там се провеждаше).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги нашите двама любими бобохвърлящи райдъри (хаха). Нито Рьо, нито Шу са публикували все още в блоговете се, предполагам по-късно, че ще го направят, но вече откривам в няколко японски сайта снимки, а и статии за днешното отбелязване на празника. Страхотни са и двамата! Преди два часа е приключило участието им, включили са се в три от церемониите (първата е била още в 11:00 ч. японско време и са приключили след 17:00 ч.), хвърляли са пакетчета с бобчета (соеви, абе, все са от семейство Бобови растенията, хаха), които са били предварително приготвени, във всяко вързопче по няколко зрънца (така, де, да не вземат да уцелят гостите, a и да си има всеки нещо за спомен от церемонията). Убедена съм, че абсолютно всички зли духове в цяла Япония дори, днес са били прогонени от райдърите Озу и Метеор. Времето е било отлично, слънчево, личи и от снимките, забавлявали са се...

 

vesy, ukio, Шу не е балетист, той си е направо цял балерин (хаха).

 

spacer.pngspacer.png

 

spacer.pngspacer.png

 

 

spacer.pngspacer.png

 

spacer.pngspacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, денят ми се усмихна! Отлично направени снимки, а и на тях облеклата им стоят много добре! Хаха, видях, че са гонили злите духове с Дораемон.

Разбрахте ли, как се нарича храмът, в който се е провела церемонията? Окуни ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес е било голямо бобохвърляне в Япония, а преди час и Кимито Тотани публикува негова снимка, хвърляли са зрънца (самият ритуал се нарича мамемаки) на днешната последна репетиция преди представленията на Martini. От тримата райдъри от Amuse, той липсваше...

Да, Окуни е, бе изписано и на самите снимки. Пусках линк в tumblr, но след това го изтрих, по-късно сигурно ще го отбележат там, но вече на доста места из различни японски сайтове видях снимки. От утре си продължаваме всяка сутрин с новите епизоди на Jun to Ai. Отново ни предстоят срещи с Шу, да видим какви ще ги "забърка" и през тази седмица.

 

Още една снимка от мен на Шу. Мисля, че беше от августовския брой на списание Junon, но бях открила тази фотосесия много трудно, една китайка ми помогна...

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С прaво Шу ни предупреди, че в 18-та и 19-та седмица от излъчването на Jun to Ai героят му ще претърпи промяна и нещо наистина ще го разтърси... Случи се и миналата седмица, но днес в 108 епизод бе наистина много силно...

Off Topic

баща му почина. Много мъчно ми стана, гледайки днешните 15-ет минути. Най-тъжния епизод може би от началото на дорамата. Шу много плака (като го гледах и аз аха-аха бях готова да ревна с него...), но Макото очевидно ще му е упора сега, тя му обеща.

Изключително интересно развитие, браво на японците за този сериал.

 

Скрийшотове от мен на кaдри с Цуйоши (Шу) и Макото (Рей Окамото) в днешния епизод на Jun to Ai. Ще се съберат все пак на финал двамата (убедена съм в това и дано не ме разочарова сценариста, който до тук е повече от блестящ), един за друг са, а и израстнаха много. Страхотни са и са ми много симпатични като двойка.

 

spacer.png

 

 

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-тъжната, най-трагичната серия от началото на Jun to Ai.

Off Topic

Не ми се искаше всичко да приключи по този начин за бащата. Не ми се искаше и децата му да се разделят по този начин с него, но в крайна сметка гледаме сериал, който е отражение на реалността. Сватба, раждане, сега и смърт. Тъжно, но такъв е и животът. Фразата е клиширана, но пък колко е вярна...

 

На Цуйоши му се налага да порасне, ще трябва да се раздели с лекомисления си начин на живот. Макото е отново до него в този преломен за живота му момент. Съгласна съм с теб Rie, трябва да ги съберат заедно до финала, заслужават го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не звучим толкова тъжно, сигурна съм, че сега много неща ще се променят, всички заедно ще се върнат в Миякоджима, Окинава, а с Цуйоши и Макото ще има отново много смях, двамата са предопределени един за друг (хаха). Тя е неговата Жулиета, той е нейният Ромео.
Ето и видео от церемонията в неделя с Шу и Рьо Йошизава. Първи свърши бобчетата и започна да взима от кутията на Рьо (хаха).

Shu Watanabe & Ryo Yoshizawa - Setsubun 3 february 2013

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22 февруари в Миякоджима, Окинава, приключиха снимките на Jun to Ai. Дорамата ще получи своя финал на 30 март (не усетих как изминаха тези шест месеца), а днес се излъчи и 129 епизод. Събитията продължават да се развиват все така бързо и интересно, семейство Кано се завърна вече окончателно на острова, за да започне своя живот отначало, след това, което преживяха в Осака. Всички се завърнаха, но без Цуйоши (героят на Шу), който остана в Осака, заради любимата си Макото (Рей Окамото). Днес имаше сцени с него, поздрави семейството си, пожела им да не се предават, и показа с какво се занимава в момента той - рисува, наш Цуйоши очевидно ще се наложи като художник, творец, неговата дълбоко романтична душа има нужда от това, а и обеща на Макото да се превърне в зрял млад мъж и да поеме своите отговорности. В епизода, който се излъчи на 14 февруари се смях много с него, в сцената, в която си поиска шоколад за празника на влюбените от Макото, а тя го отряза много бързо и му каза, че все още не го е заслужил. А той толкова се старае, отдаден напълно на нея, и ако не ги оженят на финал ще съжалявам. Голяма забава е с двамата. Със сигурност ще се появят заедно в Окинава до финала на дорамата. Шу сподели за това в блога си и той бе там за финалните снимки, а и ни показа снимка на новия хотел на семейство Кано. Добре ще завършим историята, отново по плажовете на Окинава.

 

Нищо конкретно за сега като дорама или участие във филм поне за сега не предстои с Шу, но преди месец го удостоиха с голямата чест да стане посланик на своя роден град Юрихонджо, префектура Акита. Много горд от оказаната чест, доволен и благодарен.

На 10 март (тази неделя) и във връзка с филма на японския Червен кръст, за който говорих много миналата година в темата - Double Sky, Шу ще бъде в Акита като част от кампанията за кръводаряване. Самият филм е посветен и на тази кампания, най-вече сред младите хора. Гордея се и аз с посланика на Юрихонджо.

 

Снимки от списание Sparkle vol.12, което излезе през месец ноември, а на корицата на което са Хироши Язаки, Казуки Като, Шу и Рьота Мурай се появиха наскоро споделени от китайския weibo. Ето ги и и четиримата герои от Satomi Hakkenden.

 

Шу с Рьота

 

spacer.png

 

Хироши и Казуки

 

 

spacer.png

 

source: weibo.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се излъчи 142 епизод на Jun to Ai, а до финала на 30 март, остават само още девет.

 

Изповлюбиха се сега в Цуйоши (Шу) героините на Рей Окамото и на Аки Асакура. Раздвоена съм, на която точно да го дам на финал, защото и двете ги харесвам. Пренебрегваха го, не се държаха много добре с него, но най-после и на тях им светна лампичката, и че друг като него трудно ще намерят (така е, хах). Добър ден. Към момента повече клоня към Аки Асакура, защото героинята на Рей Окамото здраво го ковеше по време на целия сериал - мрънкаше му, вечно недоволна от нещо, заряза го пред олтара, караше му се, въпреки че той си го заслужаваше, предвид това какъв бе в началото, но вече израстна, промени се и сега двете се борят за любовта му. Шу е в центъра на любовния триъгълник (не е за вярване), но все пак си мисля, че ще избере Рей Окамото, беше на път и в днешния епизод да го направи, падна и на колене, но го спряха, а сега май утре го чака обяснение в любов от Асакура-сан, която призна на сестра му, че е влюбена в него. И го гледам днес сутринта, стои и мига на парцали, усмихва се и трапчинките играят. Действието се развива отново в Окинава, така че морето, сините вълни, чудна е и самата картина, както и в новия семеен хотел на фамилия Кано-Мачида.

Вчера Шу публикува в блога си, за да сподели, че на 30 март ще има живо предаване с него, Рьо Йошизава, Такуя Терада и други от момчетата в японската амеба.

 

spacer.pngspacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Край. Днес приключи и Jun to Ai. В последните 10 епизода ми идваше да крещя. 140 отлични епизода, близо шест месеца удоволствие и последните епизоди - истинска мелодрама,

Off Topic

тумор в мозъка (азиатска му работа) за Шунске Казама, кома, без апарат, без престой в болница, ревове, сълзи. Просто "гениално". Не съм вярвала, че ще видя това в японски сериал, все едно гледах тежка корейска мелодрама. Истинска трагикомедия. Жалко, наистина съжалявам, че станах свидетел на последните епизоди, като че ли някой изгони сценариста, уволниха го или той напусна сам, не мога да си обясня по друг начин финала на дорамата.
Докато изведнъж се изповлюбиха в героя на Шу, претупаха го бързо и него. Получи си все пак една целувка нашият хубавец, сбогува се с Макото и каза, че ще я чака. Патетично. Днес дори нямаше и финални кадри с него, просто не го дадоха.
Не зная какво да мисля, толкова се забавлявах през тези шест месеца с дорамата, но и не мога да подмина жалкият и смешен финал. През април ще има и тв филм (спешъл) на Jun to Ai от две части, може би ще видя истинския финал на историята, но това, което видях днес - със сигурност бе повече от нелепо. Кадрите в стаята и сцена в стил "Спящата красавица" вече ми дойде много. Джун целуна Итоши и той взе, че помръдна. И, драги зрители, край на приказката.  


Все пак издържах и аз, цели шест месеца, всеки ден (без неделя) по 15 минути да гледам. Голям тест си направих с тази семейна дорама. Да видим и Сота Фукуши от понеделник как ще се представи в Amachan. И само да имат късмет и там да ми задълбаят в болести, драми и ревове, веднага се разделям с тях.

Да сложа и няколко от хубавите снимки от фото-книгата му Road, стига с тази драма. Шу си е Шу. Да те разсмее, да те забавлява. Любимият ми японец.

spacer.png

 

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и аз току-що последния епизод от драмата Jun to Ai, и... да, и на мен ми идва да крещя, Rie. Още не мога да повярвам, че сериалът завърши така. След толкова интересно забърканата история, която следяхме с интерес, седмица след седмица, изобщо не го очаквах. Все таях надежда, че във финалния епизод ще реабилитират главната героиня, пък и нас зрителите, преживели всички емоции с нея. Как можаха

да убият баща й, да разболеят майка й и да я докарат да не е наред с главата, а накрая и на съпруга й да открият тумор, и след операцията да изпадне в кома, от която така и да не се събуди? Просто не го приемам. А чаках, днес, на финала, той да отвори очи... Това е голяма несправедливост, голяма. Наистина не го очаквах от японците, но уви...  

Помръдналите ръце на Итоши не ми донесоха достатъчно надежда. Не изпитах и никакви положителни емоции. Изобщо, чувствам се много ощетена от края, след тези 151-ин изгледани епизода.

И как можаха не веднъж, а два пъти да смачкат мечтите на Джун и Итоши? Искаха да имат семеен хотел на Миякоджима. Първият път нейният баща се оказа пречка, продаде семейното им хотелче, което искаха да възродят, а купувачите го събориха пред очите им. Смачкаха мечтите на главната героиня, смачкаха и спомените от детството й. Казвах си, че нещата няма да останат така и до края на сериала ще има своя бленуван хотел. Зарадвах се, когато отново се върнаха на острова. Бяха намерили сграда, която цялото семейство задружно оправиха, и когато трябваше да са щастливи, прас, всичко стана на парчета. Слава богу, че поне големият й брат, героят на Моко, в днешния епизод, показаха, че е до сестра си, заедно със своята жена и дете. Шу за съжаление така и не дадоха в последния епизод. Трябваше и неговият герой да бъде с тях в този труден момент. Трябваше, но така или иначе нищо не беше такова каквото очаквах от края.

 

 

Все пак съм с добри впечатления като цяло от драмата и не съжалявам, че я гледах. Пък и много се забавлявах с героя на Шу през цялото време :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...