Jump to content

Watanabe Shu (Уатанабе Шу)


ukio

Recommended Posts

Watanabe Shu

spacer.png

 

Име: 渡部秀 (わたなべ しゅう) / Watanabe Shu

Професия: актьор
Рождена дата: 26 октомври 1991 г.

Място на раждане: Юрихонджо, префектура Акита, о-в Хоншу, Япония spacer.png
Зодиакален знак: Скорпион
Кръвна група: А
Височина: 182 см

Агенция: Amuse

Умения: футбол, лека атлетика, бейзбол, джудо (черен колан)

Хоби: рисуване

Любими групи: Bump of Chicken и Hemenway

Официален блог

 

Филми:

The Woman of S.R.I.: The Movie | Kasouken no Onna: Gekijoban (2021) като Rota Hashiguchi
Aiuta: My Promise To Nakuhito | Aiuta: Yakusoku no Nakuhito (2019)
The Final Parting | Omiokuri (2018) като Takahiro Kawamura

Attack on Titan: End of the World | Shingeki no Kyojin (2015) като Fukushi

Attack on Titan | Shingeki no Kyojin (2015) като Fukushi

Kamen Rider x Kamen Rider Wizard & Fourze Movie Taisen Ultimatum (2012) като Eiji Hino/ Kamen Rider OOO
Toei Hero Next: Piece ~ Kioku no Kakera (2012) като Chino Tomoki
Double Sky (2012) - филм, направен за японския Червен кръст
Kamen Rider × Super Sentai: Super Hero Taisen (2012) като Eiji Hino/ Kamen Rider OOO
Kamen Rider x Kamen Rider Fourze and OOO Movie Taisen Mega Max (2011) като Eiji Hino/ Kamen Rider OOO
Kamen Rider OOO Wonderful: The Shogun and the 21 Core Medals (2011) като Eiji Hino/ Kamen Rider OOO
Kamen Rider OOO, Den-O, All Riders: Let's Go Kamen Riders (2011) като Eiji Hino/ Kamen Rider OOO
Kamen Rider × Kamen Rider OOO and W Featuring Skull: Movie War (2010) като Eiji Hino/ Kamen Rider OOO
Kamen Rider Double Forever: A to Z / The Gaia Memories of Fate (2010) като Eiji Hino/ Kamen Rider OOO

 

Дорами:

Themis's Law School Classroom | Themis no Kyoshitsu: Legal Seishun Hakusho (2023, еп. 9) като Hayato Matsushita
The Woman of S.R.I. Season 21 | Kasouken no Onna Season 21 (2021-2022) като Rota Hashiguchi
The Woman of S.R.I. Season 20 | Kasouken no Onna (2020) като Rota Hashiguchi
The Woman of S.R.I. Season 19 | Kasouken no Onna (2019-2020) като Rota Hashiguchi
The Woman of S.R.I. Season 18 | Kasouken no Onna (2018) като Rota Hashiguchi
Giver: Revenge's Giver | Giver: Fukushu no Zoyosha (2018) като Kazuki Onoda
Love Rerun (2018) като Daisuke Sayama
The Woman of S.R.I. Season 17 | Kasouken no Onna (2017-2018) като Rota Hashiguchi
The Woman of S.R.I. Season 16 | Kasouken no Onna (2016-2017) като Rota Hashiguchi

Your Story | Yokoso Wagaya e (2015) като Eguchi

Last Doctor - Kansatsui Akita no Kenshi Hokoku (2014) като detective Ikeda

Kohiya no Hitobito (2014, eп. 4) като Shigeru Nakazato

Shinigami-kun (2014, eп. 1) като Naoyuki Miki

Nezumi, Edo wo Hashiru (2014) като Hayasaki
Kyumei Byoto 24 Ji 5 (2013, eп. 8) като Yu Saruta
Jun to Ai (2012-2013) като Tsuyoshi Kano
Mousou Sousa (2012) като Sentaro Numabukuro
Kamen Rider OOO (2010-2011) като Eiji Hino/ Kamen Rider OOO
Yankee-kun to Megame-chan (2010, eп. 2) като Kobayashi
Gekikoi | Love Story of Fate (2010) като Minato Hirose

 

Спешъли:

The Woman of S.R.I. Special 2017 | Kasouken no Onna Supesharu (2017) като Rota Hashiguchi
The Woman of S.R.I. New Year's Special 2017 | Kasouken no Onna Shogatsu Supesharu (2017) като Rota Hashiguchi

Ooku SR (2016, част 2)

Kounotori no Yurikago (2013) като Takashi Yasuda

 

Театър:
Sanada Juyushi (2013) като Daisuke Sanada
Satomi Hakkenden (2012) като Sosuke Inukawa
 

Инфо:
През 2008 г. Шу Уатанабе е избран на второ място в конкурса Junon Super Boy (извън Япония рядко излизат други имена освен тези на победителите). Никаква информация нямаше за него, докато не му повериха главната роля в Gekikoi / Love Story of Fate (2010). Самата дорама не беше нещо особено, но е факт, че именно там Шу блесна с таланта си и още повече – с излъчването си. Много добър ход бяха направили сценаристите с включването му в каста.
Понеже е възпитаник на агенция Amuse, телевизионната му кариера можеше да остане в застой, но през лятото на 2010 г. се появи новината, че е избран да пресъздаде главния образ в новата райдърска поредица Kamen Rider ООО.
Тогава си помислих – хубаво, но повечето токусацу актьори до този момент имаха детско излъчване. Как ще се впише Шу в тази роля? Не мина много време, докато разбера, че Шу не само пасна на персонажа си, но успоредно с това създаде невероятна връзка с Анк. Двамата, на пръв поглед пълни противоположности, толкова добре се сработиха, че не ми оставиха друг избор, освен да ги номинирам в раздела за най-добър дует. Освен телевизионното представяне Шу направи и няколко песенни включвания в Kamen Rider ООО.
За да не подценя останалите му участия, ще кажа, че в края на миналата година той се появи в новогодишното шоу на Amuse – Super Handsome Live (2011).

Eiji -  Time Judged All

Снимки:

 


spacer.png
Първата поява на Шу в Гекикои - впечатли ме истински там
spacer.png
spacer.png
Akita Rice Ambassador
spacer.png

spacer.png
Срещата на Шу с Таро и Джиро - героите от миналогодишната дорама за Антарктида
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
С новия райдър Fourze - Сота Фукуши
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
В българската Икеа?
spacer.png
С Миура Рьоске
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
С Дори Сакурада
spacer.png
Шу, Судачи и Чиба Юдаи
spacer.png
spacer.png
Многоликите му превъплъщения в ООО
spacer.png
С Акира Дате
spacer.png
С едно от по-малките амюзчета - Рьо Йошизава
spacer.png

 

Редактирано от bealonenomore
Обновена филмография.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е прекрасна изненада за мен. Много, много благодаря за труда!

 

До тази есен не го познавах изобщо, но нещата коренно се промениха.

 

Забелязах го първо в сайта на Amuse преди 3-4 месеца, докато търсех информация за някои от талантите на тази агенция. Хвана ми окото, а след това изгледах и промото на Amuse за предстоящите празници, и реших малко да го поразуча. Видях снимки, клипчета, но и попаднах на интервю с него, което ми направи впечатление. Питаха го какво прави, как е, да разкаже нещо повече за себе си, а той отговори, че си е бил у дома, на любимо свое място, от което страшно обичал от дете да наблюдава... кравите там ?!?! В първият момент помислих, че се шегува, но след това прочетох и по-надолу. Родното му градче е малко и е свързано с животновъдството, самият той е израснал като много свободно дете и обожава природата на този район от Япония. След това попаднах отново на Шу, когато реших да си сваля с Рен Кирияма - Kamen Rider W Forever: A to Z/The Gaia Memories of Fate (2010), видях го в каста, но нищо повече. Казах си, че трябва някой ден да видя Gekikoi и се свърши до там, изчезна ми от поглед.

 

И всичко това до момента, в който една потребителка от друг форум не ме изненада много приятно, след като сподели за тази мини дорама и пусна линка от руснаците за гледане онлайн. Казах си, че явно е знак да му обърна по-голямо внимание.

Момчето си хваща окото още като го видиш и на снимки, но след като го видях и в ролята на Хиросе Минато - е ясно, че вече не съм безразлична към него. Висок и не изглежда недохранен, играе страхотно, той ме спечели и момента, в който видях трапчинките му, когато се смее. Голям чаровник!

 

Шу е част от агенция Amuse от 2008 г. и все още се налага, но талантът и качествата му са забелязани и мисля, че през тази година ще видим много от него.

Придобива популярност преди година с ролята си на Ейджи Хино в сериите на Kamen Rider OOO. Аз серии на Kamen Rider признавам се бях изгледала две и то тези с участието на Сато Такеру, излишно е да казвам, че е било само заради него, защото нищо друго не е в състояние да ме накара да гледам детски филмчета, освен някое любимо японче. Свалих си и сериите с Рен, но те си чакат реда (една за сега ми стига от тях), а сега след като изгледах Gekikoi като ме хвана вълната "Уатанабе Шу" и реших същата вечер, защото приритах да го видя и в още някоя роля, да си сваля една от 48-те серии на Kamen Rider OOO с него. Свалих една произволна, мисля че беше 10-та, видях го, хареса ми Шу, но си казах "Повече японски филмчета за деца - Не!"

И това за съвсем кратко... Точно на другия ден тук ukio (и тя явно чете мислите ми) ме изнедана страшно много, след като пусна темата на Миура Рьоске (другият главен герой в поредицата). Разговорихме се отново за Шу и тя ме посъветва да си сваля и изгледам сериите от началото, които всъщност са много кратки - по 20 мин. И аз нали съм си настроила радара за Шу, си свалих 6-ет серии от началото. Много се озадачих след като още в първа серия (макар, че филмчето е за деца) разсъблякоха Шу и го даваха така доста дълго време. Усмивка на лицето ми, а след това останалите 10-ет минути ги изгледах естествено след командата Henshin! (Трансформирай ме!) с мишока.

 

Да, вече стигнах до 31 серия на Kamen Rider OOO, гледам си ги всяка вечер серия по серия, като за "Лека нощ, деца" и много добре ми се отразяват.

 

Шу обича да играе и гледа футбол, тренира джудо. Също така обожава да рисува. Изявява се и като певец (така характерно за голяма част от момчетата), но певец от него определено няма да стане, след като чух песента му към сериите на Kamen Rider OOO.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах, че е роден в Северна Япония. Може би затова е имал възможността да се "запознае" с Таро и Джиро - двете кучета, участвали в сериала Антарктида.

И аз не съм възхитена от гласа на Шу. Повече ме изкефи този на Асая.

Райдърите са перфектни за лека нощ деца. На мен Ден-о ми е един от любимите. Но там не само Сато Такеру изпъква...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо в него, което много ме грабна. Изражение на лицето, толкова сериозен в необходимите моменти и факта, че изглежда по-голям за възрастта си... Дано получи по-голям шанс скоро за изява в дорама или на голям екран. Виждам и Дори Сакурада как се променя, снима доста напоследък, а двамата имат само два месеца разлика. Такеру е ясен, но и по-малките от Amuse също се справят отлично. В тази агенция са събрани наистина много талантливи момчета.

 

spacer.png

 

И едно клипче, което излезе преди месец. В него Шу представя календара си за 2012 г.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, най-после и това хубавото момче си има тема. Браво на ukio. Само в Gekikoi съм го гледала и ми направи много добро впечатление, освен че е голям симпатяга и с актьорството се справя много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Шу започна да се излъчва преди няколко дни (бел. ред. 22 януари) в Япония една нова дорама Delusional Investigation/ Mousou Sousa (2012). Втори епизод ще бъде излъчен по TV Asahi тази неделя (29 януари) от 23:15 ч. японско време.

Историята - професор по литература се заема с разследването на странни инциденти, които се случват в университета, в който той работи. За тази цел той използва собствените си умения, за да разгадае мислите на престъпниците.

Уатанабе Шу е в ролята на Сентаро Нумабукуро. Нямам представа каква е точно ролята му, тъй като не съм открила все още първи епизод, за да го гледам, но видях снимки и на тях Шу беше облечен като спасител, носеше и каска. Интересно каква ли е точно неговата роля, освен че е част от екипа на професора.

 

Снима, снима за моя радост. Очаквам тази година вече и по-голяма роля в дорама за Уатанабе-сан.

 

spacer.png

 

Edit: Ха, открих току-що първи епизод на Mousou Sousa. Ще го гледам още днес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес четох, че Шу е потвърдил участие в Kamen Rider × Super Sentai: Super Hero Taisen (2012), който ще излезе през април в Япония.

Огледах останалия каст и какво да видя... естествено и името на Юки Ямада.

Шу и Юки заедно на екран. Ейджи Хино и Джо Гибкен.

 

Уатанабе Шу и Ямада Юки

 

spacer.pngspacer.png

 

Днес излезе и втори епизод на Mousou Sousa. Дано във втората част участието на Шу е по-голямо, защото в първи епизод се мярна в 34-та минута и след това на финал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spacer.png

spacer.png

 

Да, в райдърските филми обикновено включват участници от последните поредици и за да продължат традицията такусацу+сентай, естествено ще съберат на едно място Шу и Юки.

 

 

Очаквам с голямо нетърпение новата сентайска поредица, в която ще видим представител на Д-2 - на мястото на Ямада Юки.

А във Forze вече имаме нов герой - Камен райдър Метеор в лицето на Рьо Йошизава от Амюз.

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах снощи Kamen Rider OOO Final Stage Show. Появиха се линкове преди два дни. В продължение на 71 мин. огромна порция "Шу Уатанабе на екран. Жалко, че няма субтитри на английски, а и едва ли ще го преведат.

Миура Рьоске, Кимиджима Асая, Акира Дате, Такада Рихо, но Шу обираше най-големите овации. Постоянно пускаше и някакви шеги, огромна усмивка на лице, а в залата полудяваха. Той беше в центъра и светлините на прожекторите бяха насочени към него. Изпя и две песни. Този път ми харесаха малко повече, за разлика от други негови изпълнения. Шу, от него певец няма да стане, а това не му е цел, но като се замисля се справя с микрофона много по-добре от някои изпълнители.

Имаше и сълзи от колежките на Шу в продукцията, ще им липсва времето на снимачната площадка. Рьоске също си поплака (много дори), а финала беше за Шу, който не успя да удържи емоциите си. Добре, че не съм от много ревливите пред екран, защото сигурно щях да ревна и аз с него. Мило ми стана, като го гледах.

Шу благодари на всички за възможността да изгради образа на Ейджи Хино, за дадения шанс, благодари и на феновете за подкрепата (това успях да разбера). Акира Дате също се просълзи, само Асая удържа много мъжки (герой!).

 

Като гледах сбогуването на екипа на Kamen Rider OOO и направих една аналогия. Точно вчера излезе и хардсъбнат на английски новия 5-ти епизод на Route 66 с Ямашита-сан. В него Ямапи сподели, че като дете освен, че е искал да стане астронавт, е мечтаел и да бъде Kamen Rider (Супер герой). Не зная дали и за Шу това е била детска мечта, но той направи тази роля и се превърна в голям любимец.

 

Mousou Sousa - новата дорама на Уатанабе-сан, за съжаление до тук е с много малко негово участие. Както и в първи, така и във втори епизод героят му се появи само за минута. Дано го включат повече в следващите серии, не зная защо така е пренебрегнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, тези последни представяния винаги са бил пълни със сълзи. Спомням си с Тенимю на финалните представления какво чудо е, когато даден каст завършва участието си. Такива са бебета, но да си призная, аз също плача заедно с тях. Това са страхотни школи и на никого не му се иска да излиза от тях. Голямо забавление е през цялото време и на участниците винаги им става мъчно, когато трябва да се разделят.

Ще очакваме някое ново шоу на сцената на увеселителния парк вТокио дом, където райдъри и рейнджъри имат постоянни появи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отново се спрях на Kamen Rider OOO Final Stage Show. Радвах се на поведението му на сцената. Разрових се вчера в интернет и попаднах на интересен факт. Оказа се, че и за него ролята на Супер герой е била детска мечта (както и при Ямапи, явно всички момченца в Япония мечтаят за това) и когато е научил през 2010 г., че е одобрен и избран, е плакал от щастие.

Появи се днес и линк от участието на Шу онзи ден (бел.ред. 2 февруари) в Yume! Doubutsu Daizukan. Ще изгледам и него.

Изненада ме Уатанабе-сан онзи ден, докато гледах Otello. В първия момент в стаята веднага засякох Каку Кенто и тъй като показаха отдалеч момчетата, помислих, че ми се привижда. След като камерата се приближи обаче... Отбор "Amuse" отново радва.

В предстоящия мартенски брой на Junon Magazine видях две от лицата - това на Шу и Янагишита Томо.

 

Шу Уатанабе и Томоя Уарабино в Gekikoi

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, отдавна не съм се разписвала в темата на лъчезарното другарче-самурайче.

 

Всеки ден преглеждам новините около него. Онзи ден Кимито Тотани пусна снимка в блога си заедно с Шу. Говори за това, че снимат в момента Кamen Rider × Super Sentai: Super Hero Taisen (2012), който ще излезе на 21 април. Само мога да си представям каква веселба е на снимачната площадка - Юки Ямада, Рьо Йошизава, Шу, Кимито, Рьота Озава, Сота Фукуши, Масахиро Иное.

Изгледах скоро и филма Kamen Rider OOO Wonderful: The Shogun and the 21 Core Medals (2011). Шу и малкото ангелче. Отново Henshin-моментите ги "изгледах" много бързо, но ми хареса това, че ни пренесоха в периода Едо, както и срещата с шогуна Токугава Йошимуне.

Следя и Mousou Sousa (2012) с големи уговорки и то само заради него, макар че ролята му... Нищо добро не бих казала. В интернет тези дни се коментира 6-та серия, която се излъчи в неделя, т.е най-вече участието на Шу. Нещо го засилиха отново сценаристите да се съблича на екран...

TV Asahi пуснаха и три клипа с Шу в канала си в youtube от снимките на дорамата.

 

Част от фотосесията с френските макарони. Чудни са всички снимки, които е направил с тях.

 

spacer.png

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро в един японски сайт попаднах на снимки след, които доста дълго време не успях да мисля правилно. Открих фото-книгите на Шу Уатанабе - Road, излязла през миналата година, на Рьота Озава - Color със сто невероятни кадъра (Рьота категорично ме печели като фен и след видяното от него в поредиците), открих Юки Ямада, Юдай Чиба, Кацухиро Сузуки (толкова много го харесвах аз в Shima Shima и само дебна за нещо ново с него, а той е главен герой в новата поредица Tokumei Sentai Go-Busters (2012) с Рьома Баба и Шо Джиннай; ukio, ще гледаме), Рьо Йошизава, Сота Фукуши и всичко е качено с голяма резолюция.

Ето и някои от снимките на Шу, които открих, а и това е повод да поддържам тази особено скъпа за мен тема тук.

 

spacer.png

spacer.png

 

 

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха, много са весели! Все едно е в Алпите!

Ще гледаме, със сигурност.

Фото-книгите им са истински произведения на изкуството. Ще се разори човек, ако трябва да ги купува всичките. Само за справка, една такава струва над 2000 йени (това се отнася и за календарите им - новите на Д-бойс и на Д-2 са по 2300 йени).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, и Арай е там! Добре, че някоя добра душа качва тези фото-книги и в интернет, както и снимките, които излизат в списание "Hero Vision", за да можем да ги видим. Видях Рьота Озава и Кацухиро Сузуки на корицата на последния мартенски брой. Уникални са наистина тези фотосесии.

 

Преди няколко дни излезе новина в Япония, че Шу снима филм с Саяка Ичии, който се казва Double Sky и е посветен на хандбалната игра. Тя дори качи снимка в блога си с Шу, но така и не излязоха повече подробности за филма и дали наистина е вярно.

Миналата седмица Шу заедно с Кентa Изука и Рьо Йошизава (Метеор-а е супер!) си бяха спретнали среща. Качиха и тримата снимки от събитието в блоговете си. Както написаха "Трима токусацу герои".

 

spacer.png

source: ameblo.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ме зарадва с хубава снимка. Снимат се супергероите постоянно. И с Миура не пропускат да се фотографират.

Чудех се, какъв токусацу персонаж е бил Кента, но видях, че е участвал в Tomica Hero Rescue Force. По-интересното е, че той се е появил в Тенимю миналата година, в един отбор с Джиннай Шо и направо ще лудна докато не изгледам новите мюзикъли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те зарадвам и днес тогава с това-онова от Шу...

 

spacer.png

 

И едно негово приятелче (за теб), с което наскоро гледах снимки от пресконференцията на Kamen Rider × Super Sentai: Super Hero Taisen (2012). Рьота, а Шу редом до него. Четох повече и за това организирано парти на екипа. Голяма веселба е имало с героите.

 

 

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, вярна се оказа новината за предстоящия филм с негово участие - Double Sky. Шу написа в блога си, че утре (бел.ред. 24 март) ще има представяне на екипа.

 

 

spacer.png

source: ameblo.jp

 

Mousou Sousa приключи в неделя. Само до 3-та серия се качиха епизодите, но успях все пак да гледам онлайн из японските сайтове и останалите 5. Не зная какво да кажа за тази негова роля... В повечето време се чудех какво точно прави той в този сериал.

Все пак най-важното е, че снима и изявите му на екран зачестиха. Със сигурност предстоят и още изненади от него през тази година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...