Jump to content

Recommended Posts

 

Ще се пръсне по шевовете от яд, ще изяде една кофа сладолед за успокоение на нервите, ще направи неуспешен опит за убийство( на сестра си), ще си събере багажа и ще избяга далеч зад граница в някое китно селце под връх Джомолунгма(дали така се пише???). След като Интерпол я открие и там, ще направи опит за самоубийство(неуспешен).

Зад решетките ще срещне бивша монахиня от средна Европа, дошла не екскурзия в Корея, за да отвлече някоя известна халлю звезда за общото благо на сестрите в манастира, но за жалост, заловена на летището с чувала през рамо. С благочестивите си приказки за доброто, сестра Анхелика ще отвори райските врати пред Се На и тя ще претърпи коренна метаморфоза, превръщайки се в най-кроткото и миролюбиво същество на Земята, Венера, Марс и на югоизточната половина от Юпитер.

В последната серия ще се появи на сватбата на принца и Пак Ха, ще признае грешките си на всеослушание и ще поиска прошка за стореното. Всички ще се прегърнат щастливи. Ще се разхвърчат сълзи, сополи, носни кърпички и една пеперуда, която танцувайки втора част от Марлезонския балет, ще изпише с големи, ръкописни букви на екрана: "Дъ Енд".

Така става ли? :i love this:

:D Супер сценарии. :yes:

Но,тази злобарка да не вземе да:

 

направи същото както и в миналото,та нашето момиче да носи белег за цял живот. :lol:

 

 

Тези корейци ще ме уморят,почти във всеки сериал има по една вещица гадна да ми трови нервите. :mad2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айгууу, 10 беше направо култов!

Такава забивка и Майкъл Джордан не знам дали е правил. Тоя охранител им скрива шапката на всички. :D

Освен това се изкефих яко как принца заряза гаднярката да се вози сама. Йесссс!!! И за капак неповторимото изпълнение на "Happy birthday to you" на близо 8 гласа от трима души ще отеква в душата ми години наред. :lol:

 

А тая злобарка направо не ми се мисли какво бих я направила...

hlytzprytz, я седни напиши някой сценарий. :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Освен това се изкефих яко как принца заряза гаднярката да се вози сама.

 

 

Направо мед ми капна на сърцето от това,че принца е зарязал тази Юда. :es:

Трябва на наш'то моме да му намерят някой другар/аз само това си повтарям като развалена плоча/ :lol2: ,не може само принца да ходи по полите на това изчадие,требе и на Пак Ха и да се вдигне самочувствието,да се почувства и тя жена я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега си мисля за загадката. Възможно ли е отговора да е

 

времето?

Умира докато живее - всеки миг от живота ни се превръща в минало веднага след като се роди.

И втората час на загадката - живее когато умре - спомена за същото това време...

 

 

Какво умира докато живее, и оживява, когато умира?

 

Мисля, че е залеза или зората.... :unsure:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази загадка може да ми изпуши мозъка. Затова спрях да мисля. Когато му дойде времето, ще разберем какво е това странно нещо. Иначе варианти - бол

 

"Времето" е добро предположение.

"Душата" също ми звучи някак приемливо - докато тялото е живо, то старее и с него и душата, и един ден, когато тялото умира, душата оживява, прераждайки се за нов живот(дали в ново тяло или в задгробния живот, е спорен въпрос).

Но най-много клоня към (дръжте се здраво, за да не паднете) - "пеперудата". Какавидата "умира докато живее" (естествено - всяко живо същество умира един ден) и в деня на нейната смърт се ражда пеперудата - "оживява когато умре".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази загадка може да ми изпуши мозъка. Затова спрях да мисля. Когато му дойде времето, ще разберем какво е това странно нещо. Иначе варианти - бол

 

"Времето" е добро предположение.

"Душата" също ми звучи някак приемливо - докато тялото е живо, то старее и с него и душата, и един ден, когато тялото умира, душата оживява, прераждайки се за нов живот(дали в ново тяло или в задгробния живот, е спорен въпрос).

Но най-много клоня към (дръжте се здраво, за да не паднете) - "пеперудата". Какавидата "умира докато живее" (естествено - всяко живо същество умира един ден) и в деня на нейната смърт се ражда пеперудата - "оживява когато умре".

 

 

 

Разбира се, че отговорът е "пеперуда". Нима се съмнявахте досега? Странно. Щом пеперудката от онази кърпичка изчезна, се сетих. :rolleyes:

 

 

Мен пък треска ме тресе от любопитство за друго:

Какво става в момента в миналото? Минаха вече месеци... Принцесата и сестра й са преродени, принцът - пристигна някакси. Но тримата сладури? Само тях ли ще ги върнат обратно? Някакси ми звучи нелогично. Отгоре на всичко им отрязаха косите :lol: Че дори единият си боядиса косата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забелязахте ли момента, в който тя беше в библиотеката и четеше книгата за кралете на Чосон? Аз се чудех кога най-накрая ще го вмъкнат това, което по принцип в други продукции става още в началните моменти. Все пак техният живот в Чосон е минало и за него има сведения как е протекъл. Най-малкото и по този начин можеха да разберат нещо за смъртта на принцесата, обаче явно от този елемент ще се възползва само Пак Ха, на която вече й е ясно как ще свърши всичко. Тоест тя знае, че те или са се върнали, или ги считат за мъртви в миналото. Залагам за първото, не случайно вмъкнаха този момент в разговорите между нея и триото псевдоспортистчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Parab, ми нали ако беше прочела още от началото, то сериалът щеше да свърши на 3 епизод... :lol:

 

За загадката мисля, че я разкрихме вече. :)

 

Но си признавам, че СМС-ът в края на 10 епизод малко ме изненада. Сега ще ми е интересна реакцията след него. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, беше интересно да разберем какво прочете в книгата, но го скриха. Това, всички сценаристи, са гадове. :lol:

А и, според мен, няма как да пише какво се е случило с всички тях. Когато разказваха за семействата си, стана ясно, че са бедни, работят неуморно. Самите те са служители на принца, не са някакви влиятелни личности, за които да пише в историята. За смъртта на кой принц и коя принцеса пише там. Не ми се иска все още да отписвам сестричката й в миналото. Може би тя ще стане следващата принцеса... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата изненада и мен, а я бях отписала. в последно време като видя мъже с високи кокове и ми се догадва, та бях решила да не го започвам въобще.

Слаба Богу, благодарна съм ан скуката :).

 

Хем не искам да свършва скоро, хем умирам от нетърпение и вече пиша финали на ум.

Но както и да го мисля, тъпо ми седи....

1. Да ги върнат в миналото, след като открият истината за смърта на принцесата, много жестоко ми се вижда за главната в днешно време. А представяте ли си в Чосон, той прежали удавената принцеса и да вземе обезобразената й сестра за жена... не ми се вярва!

2. Да ги остовят тук... адски нелогично! Пръкнаха се от никъде, без докуенти, че и принцът превзе чужда самоличност... как ще накажат братовчеда?! В лъжа ли ще изживее старините си бабата - това не е типично за корейските драми.

3.А пък да стане ясно на всички, че той е на 300 години и да кажат: "Няма проблем, пич! Добре си дошъл, хайде сега и да те направим президент на компанията." ... яко зле.

4. Да се върнат назад във времето и истинската принцеса да си бъде предопределената от самото начало... Хубаво, ама доста фантасмагорично.

 

Не мога да си харесам финал :).

 

Много се надявам да измислят 5 по-добра версия и удоволствието от филмът да се запази до края :)

Мисля си, че сценаристите са стъпили на действителната история. Има ли някой, който да ни разкаже какво се е случило с този принц на Чосон в действителност? Това може и да ни даде яснота за финала, който ще разиграят сценаристите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За загадката мисля, че я разкрихме вече. :)

Не съм сигурна. Както казах някъде по-нагоре из писанията, отговори - бол. Ето още един възможен

 

 

"Слънцето" - Бавно остарява и "умира докато живее", а когато това стане, се превръща в какво...?("Живее когато умре")?

Хайде, физиците, вие сте на ход :P

ПП. Всъщност това се отнася и до всички звезди. Нали и нашето Слънце все пак е звезда!? Така че отговорът може да е и "звездите".

 

 

Хайде пак тема за размисъл :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е прекрасен.Аз също си мисля,че отговора на загадката е

пеперудата.

По-предсказуемо не може да бъде,но ми се струва най-логичното.И да попитам някой знае ли името на песента,която започва някъде на осмата минута в десети епизод?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оле все по-интересен става и много ме кефи, пак има смешни и забавни моменти :) А тази Се На гледала съм много драми и много лоши, но защо имам чувството, че тази героиня може да засенчи всяка зла вещица, не знам :D Актрисата заслужава адмирации, изглежда добричка, но някак излъчва лошота хахаха

 

А колкото дo загадката ми може би наистина е пеперудата, но на тази загадка има доста възможни отговори, пък скоре ще видим. Аз след 10 епизод започнах да си мисля, че убиецът на принцесата може да е някой неин любовник в Чосон, който да прилича на Те Му, братовчеда на главния и без това нали той уби братовчед си в днешния свят, не знам ще чакам да видя :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета, ето малко информация за приятелката на Пак Ха:

 

Guzal Tursunova

 

не е българка...и с руса коса е по-симпатична :D

 

Нямам търпение да видя как ще реагира принца, след като прочете съобщението :rolleyes: радвам се, че така бързо излизат субтитрите :yes: не че иначе не ги прегледах епизодите без превод, но друго си е като знаеш какво си казват...

снощи сънувах, че има английски буквички и днес следобяда какво да видя-има :es:

 

lunati4kata,

 

 

и аз това щях да пиша-в един чужд форум имаше предположение, че братовчедът е имал вземане-даване с принцесата и в миналото и че той е убиецът...други пък се съмняват дали починалата наистина е принцесата, а да не би да е Пак Ха, понеже така и не са показали лицето ѝ.... варианти много-само сценаристите знаят отговора :) ще гледаме и ще видим :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурна. Както казах някъде по-нагоре из писанията, отговори - бол. Ето още един възможен

 

 

"Слънцето" - Бавно остарява и "умира докато живее", а когато това стане, се превръща в какво...?("Живее когато умре")?

Хайде, физиците, вие сте на ход :P

ПП. Всъщност това се отнася и до всички звезди. Нали и нашето Слънце все пак е звезда!? Така че отговорът може да е и "звездите".

 

 

Хайде пак тема за размисъл :i love this:

Че като съм физик, да не живея в онези времена... :lol: Да не намесваме свръхновите и джуджетата, че ще стане страшно! :lol:

Но с това наистина ме накара да се замисля. Бях забравила за слънчевото затъмнение... :blink: Склероза. В кулминацията му те преминаха в днешни дни. Ами така е! Като не дават всеки ден поне по един епизод, човек забравя какво се е случило в първия.

 

Само уточнение за тези, които са забравили: Те Йонг и Те Му не са братовчеди, а полубратовчеди. Те Му не би наследил нищо от компанията след президентката, защото няма нищо общо с нея. Баща му е извънбрачно дете на мъжа й и е трън в очите й. Затова така бързо изгони Те Му от дома си (аха да се настани в стаята на Те Йонг), щом се мерна принцът пред очите й.

 

Любовник в онези дни е трудно за вярване. По - добре от принцеса няма да стане докато кралят е жив. А той май е болен и принцът пречи на някой да стане крал. Отровата върху сушените плодове не е била предназначена само за принцесата. Или някой е знаел, че той не обича тези плодове и те са били само за принцесата.

Очертава се, че цял форум умни и досетливи хора от 21 век не можем да стъпим на малкото пръстче на едно момиче от онези далечни времена, което дойде късно вечерта да каже отговора на загадката на принца, И той учудено призна, че е познала. За колко време можеш да поръсиш отровния бял прах върху сушените плодове... Изобщо къде изчезна малката сестричка, не се мерна около удавената си сестра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха сега:

 

В миналото, принцът има брат за когото не знае, защото не е бил признат от краля. Той прилича на Те Му (всъщност, Те Му е преродения нелегален брат на принца) и естествено, като отхвърлен син изпитва ненавист към бъдещия престолонаследник и ламти да заеме мястото му на трона.

Та той и принцесата имат тайна връзка. Той - защото иска да отнеме всичко, което принадлежи на принца, а тя - защото вижда в негово лице идеалния извършител на убийството на сестра си.

В деня Х, Бу Йонг посещава принца и сестра си и дава отговор на загадката. Каката, естествено се издразва и определя среща на сестра си до езерото, за да се изяснят веднъж завинаги. При срещата, обаче, я убива и уплашена за себе си, вика първообраза на Те Му. Той бързо взема решение, което му е изгодно. Преобличат Бу Йонг в дрехите на принцесата и я мятат в езерото, след което изчезват от двореца.

Няколко дни по-късно, гадния полубрат на принца пуска фалшива информация за извършителя на убийството на "принцесата" и така принцът и антуража му се озовават в гората, където ги нападат верните хора на кандидата за принц. След гонитбата следва прескок през пропастта и бърза доставка на четиримата в наши дни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха сега:

 

В миналото, принцът има брат за когото не знае, защото не е бил признат от краля. Той прилича на Те Му (всъщност, Те Му е преродения нелегален брат на принца) и естествено, като отхвърлен син изпитва ненавист към бъдещия престолонаследник и ламти да заеме мястото му на трона.

Та той и принцесата имат тайна връзка. Той - защото иска да отнеме всичко, което принадлежи на принца, а тя - защото вижда в негово лице идеалния извършител на убийството на сестра си.

В деня Х, Бу Йонг посещава принца и сестра си и дава отговор на загадката. Каката, естествено се издразва и определя среща на сестра си до езерото, за да се изяснят веднъж завинаги. При срещата, обаче, я убива и уплашена за себе си, вика първообраза на Те Му. Той бързо взема решение, което му е изгодно. Преобличат Бу Йонг в дрехите на принцесата и я мятат в езерото, след което изчезват от двореца.

Няколко дни по-късно, гадния полубрат на принца пуска фалшива информация за извършителя на убийството на "принцесата" и така принцът и антуража му се озовават в гората, където ги нападат верните хора на кандидата за принц. След гонитбата следва прескок през пропастта и бърза доставка на четиримата в наши дни.

 

 

 

Звучи така достоверно, сякаш ти си писала сценария много яко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля,че когато Те Йонг падна във водата,се е върнал в миналото и е заел мястото на принца.Просто са сменили местата си.След толкова години Те Йонг отдавна е умрял и няма да се налага на нашето момче да се връща в миналото,няма и смисъл,събитията,които е трябвало да се случат,вече са се случили.Надявам се да си остане в настоящето и този път да избере Пак Ха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...