Jump to content

Recommended Posts

Ужасни сте, не устисках покрай вас и го почнах. :lol:

 

Почва интересно, дори сравнително различно, въпреки познатите чалъми. Просто са ги нанизали по-интересно тоя път. Уводът беше малко объркващ, но след 5 епизод очаквам вече да се развихрят във всички посоки.

 

Да видим доколко удавения братовчед се е завърнал напълно и дали няма да са му запазили някои от спомените на принца. Връщането от Отвъдното като похват дава много възможности за сценария.

 

Дадоха заявка за достатъчно различен сериал, дано набраната скорост се запази.

 

Мацето е добре изграден образ, показва гръбнак, без да е простачка, харесва ми. Подозирам, че може в един момент да я избие на прекомерна доброта, все пак е корейски образ. Дано ме опровергаят. Искам яко да смачка оная лигла. Но поне е сравнително хубава, де. Лиглата имам предвид.

Великолепната четворка са страхотни екземпляри, дано им развият образите достатъчно добре, потенциал има.

Мики - явно се е впрегнал здраво на работа и определено дава резултат. В първите моменти покрай драмите замалко да ревна и аз с него, но се радвам, че се справя и с комедийните сцени. Три различни образа не са шега работа, дано издържи на напъна. Дотук ми хареса и в трите роли.

 

Дидо, имам дълбоки подозрения, че драмата тук няма да е малко и комедията ще е само за разтуха между ревовете. Но и така да е, очертава се нелошо сериалче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не ми беше оставало време да гледам нещо. Това определено ме извади от депресията . Тези корейци винаги успяват да ме разсмеят и изненадат с оригиналните си хрумвания. Определено филма до тук си заслужава. И определено отговорът на загатката на Принца е -пеперудата.

B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де, аз заради драмата го почнах. :) Те корейците в това са най-добри, ако няма драма какво ще има? Е добре, напоследък видях и доста забавни сериали, Secret Garden например. Но има някакво особено малоумно (дори детинско) усещане в комедийните сцени. Малко недомислени са. Например в онази сцена, където момичето ги закара с колата до двореца. Вобще не се усещат къде се намират и тръгват да влизат, все едно някой ще ги посрещне. Разбира се човек се смее, ама не защото е смешно, а на това колко са малоумни и неадекватният начин по който рейгират. :) Сякаш тропането по портата и викането ще им реши проблема.

 

Ще бъде смешно, това е ясно... но някакси не мисля че ще свърши много добре. Поне от романтична гледна точка. Няма как принца да се събере с "принцесата" от бъдещето или нейната сестра. Те са от два различни свята и принадлежат на тях. Ако принца и хората му не се върнат, могат да прометя цялата история. Може би за принца остава възможността да хареса главната от бъдещето и да се омъжи за белязаната сестра от миналото... Много почнах да го мисля. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има недомислени неща, има :). Обаче не е толкова странно, че в началото се държаха така все едно очакват да ги посрещнат в двореца – как ще им дойде наум че са прескочили 300 години във времето, нали си мислеха че са ги омагьосали или сънуват или нещо от сорта? Нормално е да искат да отидат на място, което им е познато, и където ще се погрижат за тях. По-странно би било веднага да се сетят какво става и да се приспособят от раз. Къде го търсиш тоя принц, дето е свикнал да му се подчиняват на всяка прищявка, да се примири с това че е никой. Даже малко бързичко се поукроти, но да предположим, че е благодарение на девойката и нейните суперсили в превъзпитанието :lol: .

И аз не вярвам да завършат съвсем щастливо нещата, всеки ще трябва да си отиде в неговото си време, рано или късно (току-виж принцът се сетил за онеправданата сестра, ако не се окаже тя убийцата :D ). Ще съм доволна и ако всички живи в момента герои не се гътнат накрая. Ако искам да гледам някоя драматична драма, ще си догледам „Снежната кралица“, например. Пък и взеха малко вповечко да ми идват многострадалните Геновеви, дано нашата героиня не се остави съвсем да я разиграват :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много много обещаващо начало. Така съм се смяла от началото само на Тайната градина. Искрено се надявам да си остане така, макар, че има много възможности за драматизъм. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета мненията ви, аз май съм единствената, която не харесва толкова сериала. Честно казано, очаквах повече откъм сюжет и диалози. Като идея не е никак зле, но можеха доста повече да се развихрят. Диалозите са доста обикновени. Вярно, имаше някои комични ситуации, но не предизвикаха чак голям смях в мен. Първи епизод започна доста добре, после имаше пълнеж, който доста ме обезнадежди. Едва към края на четвърти епизод започна да проблясва светъл лъч, че може и да стане нещо по-така.

Голяма критика му ударих, а иначе съм много либерална по отношение на сериалите... smile.gif Може би защото участва любимецът ми Мики, а ролята му включва доста безсмислени реплики, 70% от които - крещене. Надявах се да може да се изяви в една доста по-интересна и екстравагантна роля. Но още не е късно, де, все пак сме едва в началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстоящото "ново" в сериала леко ни омайва с нови прически и стилни визии от великолепната четворка.

Обичам да очаквам всякакви обрати в корейските драми..въпреки, че тук сме малко подготвени...с новия имидж на момчетата.

rpmo1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесаха първите серии. Страхотни сте и Ви благодаря, че сте се заели с превода му. Доста се посмях, както и нарадвах на саундтрака :rolleyes: Очаквам с нетърпение новите серии :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=ls2npEI_x9A

:wub: :wub: :wub:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лек и забавен филм, ядва се засега. И аз мисля, че отговора на загадката е пеперуда, но освен това смятам, че не е мъртва принцесата, а нейната по-малка сестра.

Явно ще има доста епизоди и в миналото. Принцът наистина трябва да се върне, защото историята не трябва да се променя, но пък кой е казал, че мацката от бъдещето не може да отиде с него? И какво е това клише с изоставяне на сестрата? Доста често го използват напоследък. Както и да е, засега все още имам желание да го гледам, и то не само заради моя любимец, Мики. Дано само сценаристите да не оплескат нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и по-малката сестра да е, ама пък как не я видяха коя е, като я прибираха от водата? Проспала съм го тоя момент. Няма да им е първата художествена условност, дето е съвсем извън всякакъв намек за реалистичност :D . При всички положения, едната е светила маслото на другата според мене. Малката като нищо може да се е смахнала, след като получи белега :). Принцът, обаче, добре ще се оплете с двете сестри. Харесва едната, ще тича след другата сигурно, че била преродената му жена.

Ммм, и пети епизод си беше съвсем добре. Всички здраво стискаме палци сценаристите да устискат докрая и да не ни развалят кефа :D . Някъде да има шеста серия със субтитри случайно, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Възможно е и по-малката сестра да е, ама пък как не я видяха коя е, като я прибираха от водата? Проспала съм го тоя момент. Няма да им е първата художествена условност, дето е съвсем извън всякакъв намек за реалистичност :D . При всички положения, едната е светила маслото на другата според мене. Малката като нищо може да се е смахнала, след като получи белега :). Принцът, обаче, добре ще се оплете с двете сестри. Харесва едната, ще тича след другата сигурно, че била преродената му жена. Ммм, и пети епизод си беше съвсем добре. Всички здраво стискаме палци сценаристите да устискат докрая и да не ни развалят кефа :D .

 

 

Може да са я познали по дрехите - кралските ханбоци имат избродирани отличителни символи. А е трудно да си представи човек, че някой ще посмее да облече дрехите на кралицата (което обаче не изключва и този вариант).

 

Сестрата получи белега още като малка, ако помниш. Ако е щяла да си губи ума, щеше да е много по-рано. Освен това при цялата тая история с пеперудите, не биха допуснали главната ни героиня да убие човек, пък дори неволно или с основание, мисля. А на Мики жална му майка с каката. :) Поне ще си го получи, уруспията...

 

 

Много ме израдваха подстриганите и костюмирани F4. :lol:

От една страна очаквах Мики да се върне като братовчеда, но от друга сега става много по-интересно. Злобчото луд ще стане.

Радвам се и че нашата взе да показва повечко характер и обърна дебелия край. Излишна привързаност към кака й щеше да е яко дразнеща.

 

Интересно се развива. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са забавни взаимодействията им с новите технологии и съвременния корпоративен маниер. Учудващо бързо се адаптират обаче :). Продължавам да се възхищавам на Мики, че кралското му самочувствие си остава, независимо от дрехите, с които е облечен и мястото, където е.

 

Гледам, че текат вече спекулации. Според мен, след като и тримата са преродени - не трябва да забравяме и четвъртия, който не го показаха в миналото. Според мен принцесата наистина е мъртва и то убита от нейния таен любовник, който в настоящето е претендента за наследник.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Според мен, след като и тримата са преродени - не трябва да забравяме и четвъртия, който не го показаха в миналото. Според мен принцесата наистина е мъртва и то убита от нейния таен любовник, който в настоящето е претендента за наследник.

 

Ей това хич не ми дойде на ума, но има логика, а и ще се върже мнооого добре с интригата в сериала.

 

В началото и аз останах с впечатление, че мъртвата в езерото е малката сестричка, но наистина не пасва, голямата кака да си дава дрехите на малката и после да я трепе и бута в езерото, за да инсценира собствената си смърт. А и защо?

Сега обаче очаквам да вземат да ме изненадат с едно "възкръсване" на Те Йонг (братовчеда Мики), ама в миналото. При едно такова решение от страна на сценаристи, режисьори и екип - мишмашът ще е съвсем качествено забъркан. А там, в двореца, сигурно ужасно страдат от липсата на принца. Да не забравяме, че всички преродени в настоящето герои, в миналото са си живи и здрави (с изключение на трупа в езерото <_< )

 

Така че очаквам още изненади :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да няма спекулации, от корейците всичко може да се очаква, така че аз вече и под вола теле взех да търся в този сериал :).

Оставям малката сестра, убедихте ме, сигурно никого не е убивала :). Може би Параб ще се окаже най-близо до истината.

Наистина не са ни показвали още лошичкия братовчед в предишното му превъплащение. Как можа такъв да се извъди, уж се разбираха двамцата с Те Йонг, а той да вземе да го бутне във водата. Два пъти. Като нищо пак му е пречел принцът в миналото и му е организирал засадката. Доста странно би се получило Те Йонг да отиде в миналото, ако не се е удавил, не вярвам да оцелее много дълго горкия, дори да има външността на принца, като нищо ще го линчуват, дето е с къса коса, хич няма и да го питат кой е :D .

 

Тепърва ще ни разкриват малко по малко кой какъв е бил и какви ги е натворил. И аз очаквам още изненади :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоооооооооо 6-ти епизод и все още историята е в разгара си! До тук е Супер сериалчето!

Много ми допада, как са развили цялата идея за превъплащенията, повтарящите се събития и най-вече - съдбата, която движи живота на всички герой...

За последното особенно ...

тоя телефон на "убитият" (да може и да е в миналото просто) Те Йонг, вече колко пъти избегна да бъде счупен! И се прехвърли през почти всички персонажи! Със сигурност ще продължи да се предава от ръка на ръка, докато не разкрие убиеца (братчеда). А и не само това. Половината събития, които се случват в сериала са отвъд обикновенната "случайност". Сякаш някаква съдба дирижира цялата история отново и отново!...

всичко това се вписва страхотно (поне за мен) в основата на сериала! (:

 

Има едно единствено нещо, което ме дразни леко - това е принцът, на който само "Принцесо, Принцесо!" му е в устата. Беше добре в началото, но ако скоро не поумнее ще се караме със сценаристите! (:

Хубаво е да види човек, че нашето момиче е куражлийка! Трябваше обаче първа да забие шамара според мен! Нищооо... ще се научи за вбъдеще, сигурен съм! :P

 

Много ми е любопитно, чия майка е тази фешън "президент"-а, която се появи сега в 5-6 епизод? Дали на Се На или на нашето момиче?

Всъщност ако на някой му попадне карта за взаймоотношенията, да я пусне, че много чичовци и лели се насъбраха последните епизоди и още е малко мъгляво, кой кой е и на кого какъв роднина се пада! :D

 

За спекулации... ммм споделям мнението на parab. Май това е най-вероятното за сега...

А и ... да, тия младежи много добре иглеждали, като се подстрижат! :D хахаха бях свикнал да ги гледам с дългите коси и сега са някак по-различни! :P

 

п.п. Не знам дали само на мен така ми се струва, но тъй като вчера превъртях другият Принц (Кафе-Принца) на едих дъх и днес докато зяпах 5 и 6 епизод на този принц та ми направи впечатление.... абе и в двата сериала яката се наливат главните персонажи! В Кафето, Мой Чан пиеше алкохол, като да е водица през епизод, а тук Принца и Парк Ха (май така се казваше нашето момиче) нещо много натурално си пресушават бутилчица саке със сметана!.... ммммм странна работа! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една бутилка соджу лесно се пресушава от двама души, не се съмнявай толкова :).

Следващите епизоди ще бъдат излъчени в четвъртък и двата заради изборите в Корея, които са в сряда.

 

Иначе Хан Джи Мин отново е в стихията си. Изключително много ми харесва както героинята й, така и изпълнението й. За тъжните сцени тя се доказа още в Padam,padam, но е страхотна и в комедийните.

 

 

Нашият принц още дълго ще бъде сляп или поне ще се бори срещу каквито и да е чувства към Пак Ха - все пак първо е принц, второ е женен, трето - идва от епоха, в която са доста консервативни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шести епизод беше супер, нещата се заплетоха още повече :es: .

 

Браво на Пак Ха, има гръбнак момичето. Този път поне главната няма да търпи безропотно всичко, което и поднесат :yes: . Новопоявилата се г-жа президент ще да е нейната майка, няма коя друга да е. А какви неща само могат да произлезнат от това...

Принцът най-вероятно до края ще ходи след полите на "жена си". Какво да се прави. Малко е за бой, ама хайде, от нас да мине. Как иначе ще има за какво да се карат с Пак Ха, ако всичко върви по мед и масло ;). Макар че женен, женен, колко да е женен, тя нали уж умря в миналото, а дори той е наясно, че и преродена да е, всъщност не му е никаква, колкото и да му се иска да е обратното :).

Виж каката доста ме дразни, честно. Да го раздава обидена, засегната и онеправдана, след всичко, което е сторила. Наглостта на наглия е безгранична <_< . Засега може би само един грях ще и спестят, ако се окаже, че все пак не е изневерявала на принца в миналото. Ще видим как ще го извъртят.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва от 5 и 6 епизод започнах наистина да харесвам сериала. Принцът, слава Богу, се раздвижи и започна да проявава повече разум в действията си и в разсъжденията си.

 

 

Например, че е заел мястото на внука на бабата, и че той най-вероятно е мъртъв, за да може да се случи това. Между другото, изненадва ме лекотата, с която и четиримата от времето на Чосон приемат това прехвърляне във времето.

 

Сюжетът наистина започна да се заплита и да става все по-интересен. А и се включиха някои нови, интересни персонажи, които обещават да внесат доста неочаквани посоки на действието.

Но все пак не мога да разбера какво мисли Пак Ха за това кои са те - дали наистина им вярва, че идват от миналото, или ги мисли за леко чалнати.

Най-много съжалявам за сладура И Те Сонг, когото хич не ми се ще да го гледам в ролята на злодей. Повече му отива да е усмихнат и по детски откровен...

 

Музиката също много ми харесва, особено "Hurt". :) Но и другите са доста добри.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала много ми харесва, има много забавни моменти. Има и персонажи, които можеш да мразиш без да ти тежи на душата. (да се чуди човек кого да мрази повече, голямата сестра от времето на Чосон, или пък тази от настоящето, на мен лично ми е много трудно да избера...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...