Jump to content

Recommended Posts

Аз съм само на 2ри епизод и не знам това за мартеницата, но като се има впредвид че във 2ри възрастната жена казва : "ЧАКАЙ" , значи, определено има българи тука намесени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аххх какво да кажа за тази драма.. просто ме остави без думи. Ако тръгна да описвам кое ми е харесало ще има да си пиша.. :D Не отричам, че си имаше и слаби места. Някой моменти ги превъртах, бяха доста скучни, но като цяло веднага ми влиза в ТОП 10.

Имах само двама познати актьори - Те Му и баща му (Те Му - Playful Kiss и баща му - лошият татко в Personal Taste) .. макар че да си призная, чак накрая се сетих от къде са ми толкова познати :D , но всичките много ми допаднаха. Всеки си изигра ролята перфектно. :wub:

Хареса ми това,

че Се На спаси сестра си накрая.. така започнах малко да я харесвам :D

Иначе и тя, и Пак Ха, и светофарчетата /т.нар. цветни аджошита/ всичките до един страхотни бонбончета :es:

Страхотно си прекарах докато гледах драмата.. покрай това земетресение в Перник, се измъквах от реалността за малко и отивах на покрива заедно с тези цветни красавци.. Още много мога да хваля, но ще спра дотук!! :lol:

Веднага влиза в ТОП 10 и този, който не я е гледал, ДА НЕ СЕ КОЛЕБАЕ !!! а аз отивам на покрива да си чакам моя принц.. :D:wub: :wub:

 

 

Аз съм само на 2ри епизод и не знам това за мартеницата, но като се има впредвид че във 2ри възрастната жена казва : "ЧАКАЙ" , значи, определено има българи тука намесени.

Къде го чу? Аз пак го изгледах, но не го чух :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много, много ми хареса. Дори след няколко дневно премисляне стигнах до извода, че и краят е логичен.

Посмях се от сърце с принца и с тримата глупаци. Уникални олигофрени, няма други такива. Много сладки образи. :lol2:

За Мики един дълбок :bow: . Евала на момчето, направи роля! Интонация, осанка, игра - перфектен. Досега вечно мрънках, че му дават награди само като се появи и леко незаслужено, но тук вече си трябва. Прекрасен и точка! Другото speedy86 го е казала. ;)

 

Най-много му се смях, когато се опитваше да свие образа на телевизора с ръка като на телефон. :xaxa:

 

Хан Джи Мин си я харесвам по принцип и изобщо не ми беше изкуствена.

Можеха да минат с 16 епизода и да ни спестят доста локуми от последните, но иначе съм доволна и широко ухилена. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го чу? Аз пак го изгледах, но не го чух :)

 

Във втори епизод, когато са в болнизата и Принца седи в чакалнята, нали бабата я бутаха в една количка и тя го видя(после каза, че сигурно се е припознала). Та като го видя каза "Чакай" не на корейски :D КАЗА "ЧАКАЙ" , аз много се зарадвах. И в други сериали съм срещала така 1-2 български думички. Но това чакай няма как да не направи впечатление! Това момиче, което играе Беки е узбекистанка, не знам дали има нещо общо.

 

 

 

Ох сега свърших 12 и не мога да не пиша!!!

Тази целувка ми взе душата просто. Имах топка в гърлото. Перфектно!!!

 

 

Сега дерзая, че отивам на работа и няма да мога да гледам повече ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Чамкан" - чисто корейска думичка. Нерде Ямбол, нерде 'Стамбул....

А в учтивия вариант направо звучи като "Чакай малко!"

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега го приключих. Еми не мога да го схвана .

 

ТОВА Е ВЪПРОС !!!

Има нагоре предположения, че е истинския Те Йонг , значи се връзва, че тя вижда Принца, защото го погледна със знатните му дрешчици :D Обаче, не видях смисъл, Принца си дерзае още сумай ти години самичък по изгубената любов от след 300 години, изпраща и писмо, което тя как разбра, че е там- Не знам ! Пак Ха се събира със Те Йонг, който дори не е мъжът, в който се е влюбила, защото тяхната любов се градеше от самото наччало с детинските случки ( спечелването на играчката например).

 

 

Абе не разбирам! Втори сериал тая седмица, който не разбирам, не схващам, не може ли да сложат простичък край , като за простички хора като мен явно.Някой беше споменал "Тайната градина" горе - и той беше някакво фентъзи, ако мога така за го нарека, но имаше смисъл, краят беше не перфектен, но сносен и най-вече РАЗБИРАЕМ.

 

Иначе като цяло до последните 5 минути му давам едно голямо 9 по моята 10х класация :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах сериала въпреки , че доста се колебаех дали да го почна / по неизвестни за мен причини/.

Хареса ми. Честно казано тази драма за мен е най- добрата до сега на Мики. Целия актьорски екип

се справи страхотно. Имаше поразтягане на действието, но май новата мода е сериалите да са по

20 серии, ако се очаква да са хит ;) .

 

Относно края прочетох доста емоционални коментари. За мен такъв завършек трябваше . Сериала започна

с това , че Те-Йонг за толкова години за първи път харесва момиче и го нарича красиво. Както и другия момент,

не желае да поема никакви отговорности , а иска да живее както той иска. След 1 епизод историята разкри защо

Те-Йонг не е харесвал други момичета и защо няма желание да носи отговорност. За мен това си беше съдба .

Принца се влюби, но не можа да е с Пак Ха, той трябваше до поеме отговорностите си за своето

време , в противен случай нямаше да се случи бъдещето. Пак Ха трябваше да се отърси от своето минало, за да

продължи напред и да срещне своята любов.

Накрая минало, настояще и бъдеще се срещнаха , за да се изпълни

предначертаното :P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.05.2012 г. at 14:13, ленкова написа:

Бързам да пиша, докато ми е още пресен... сериала е бижу! Е, има си тук-там трески за дялане, но в сравнение с други е много добър. Много добра се оказа комбинацията от комедия, драма и щипка фантастика (визирам и Тайната градина). Много запомнящи се образи, една от най-пасналите си двойки, които съм гледала в сериал, и страхотни второстепенни герои. Историята на принца и Пак Ха беше колкото тъжна, толкова и нежна. Мики за пръв път го гледам в амплоато му на актьор, но му признавам, че се справи много добре. Най-ми хареса как в която и роля да беше и на Те Йонг и на И Гил (последното не помня така ли беше точно), винаги отнякъде изскачаше Принца :). За сладурите покрай него нямам думи - трябва да ги видите за да разберете... Основните "лоши" също бяха много добре влезли в образ. Не знам за вас, но аз през повечето време ги съжалявах... каквото и да правеха, все удряха на камък. И пак да повторя, ако някой не е разбрал - страхотен Принц :) Четворката най-я харесвах по анцузи - бяха като дъга :) Сега и за края, че гледам много се коментира. Много ми хареса. Много логичен на фона на това, което се случи през тези 20 серии. Вярно е, че това бяха двете серии в които най-много кърпички изхабих, но в края ми остана едно усещане за завършеност, за надежда, че всичко ще бъде наред. Може би това се дължеше на писмото, което Пак Ха получи след 300 години, но честно да ви кажа, този момент направо ме сгря...

 

А

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм изцяло на твоето мнение и съм съгласна с всичко, което си написала. И между другото, и аз на последните два епизода се скъсах да рева и съжалявах задето не си взех кърпичките горе в леглото :D .. честно казано досега не бях плакала така на драма. Иии официално ми стана любимата драма.

А иначе това за „чакай“ не ми е направило впечатление изобщо :D

 

Един от най-добрите корейски сериали в последно време,много ми хареса идеята за любовта между двама души пътувща във времето и неподвластна на неговите ограничения.Имаше от всичко типчно по корейски, но поднесено красиво .Силен финал ,добър актьорски каст и страхотна музика допълват прекрасните ми впечатления.

Поплаках си ,посмях се но ми беше хубаво .Горещо препоръчвам :rolleyes:

Благодаря ви за добрата работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен това беше сериалът, който ме тласна в посока "азиатско кино". Въпреки, че много неща ме ядосваха, като например как така вървят като коне с капаци, разминават се и не могат да се видят; или защо този глупав принц не схваща защо плаче Пак Ха, като цяло съм много доволна. Смях се със сълзи, и много плаках на някои епизоди. Изключително любими ми бяха Се На и Те Му - и двамата готини, и двамата гадняри :) А Пак Ха ми стана толкова миличка с тези насълзени очи, че на моменти ми идеше да набия "принца" :) За тримата танкисти няма да коментирам - този с оранжевата коса вече има голяма фенка в мое лице :D Много сладурски сериал, с очакван финал (въпреки че за мен финалът не беше добър); завинаги остава в моята класация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах свърших го току що. :) Сладко,романтично и фантастично сериалче.Много ми хареса сценария.Доста интересен замисъл,с по неочаквани събития.За първи път гледах този актьор и определено ми хареса,без изящни ръце като на музикант ,които ме караха да се чувствам малко стрнно,че нямам и аз такива.Страхотна усмивка и доста умела игра.Пак Ха също много ми хареса,присъствието и озаряваше екрана.И изключителните момчета направо си бяха като в главни роли.Всеки с неговия си талант ,а с екипите бяха върха.Голяма техника тия корейци,с тия огромни телефони още малко и да сложат по един лаптоп на ушите си.Сериал с много смях и драма,всичко на куб а за разнообразие и фантастичната част която държи под напрежение какъв ще е финала.Когато принца си тръгна си изгледах филма със сълзи до края,но все пак на мен ми хареса как свърши защото то ня

маше и как по друг начин да е.Много ми се искаше момчето да се събуди и така и стана :) :) :)

Всичко си дойде на място.Много сладка двойка,паснаха си идеално,за разлика от други филми. :yes: :yes: Това е филм който бих гледала още веднъж. :es: Приятно гледане на който не го е гледал.Хубав е.Гледай те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм само на 2ри епизод и не знам това за мартеницата, но като се има впредвид че във 2ри възрастната жена казва : "ЧАКАЙ" , значи, определено има българи тука намесени.

Да, и аз точно така го чувам. Има и други думи (български, славянски), които са ми близки. Напр. руското "хорошо" - "добре", там го казват като "харасо" и пак значи "добре" :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще започна с това, че определено това е ролята на Мики, наистина влезе в образ и му се получи. Тази роля сякаш беше писана за него. Мацката, в ролята на Пак Ха, също беше страшна сладурана. Изключително много и симпатизирах през цялото време. За тримата сладурковци, които придружаваха Принца, какво да кажа, освен че ми напълниха душата, страшни образи бяха.

И този сериал започна с ударна доза смях, много ми се искаше да запази темпото такова почти през цялото време, но за съжаление корейците си знаят тяхното и не може да се мине без драми. Имаше доста скалъпени неща и дупки в сценария лично за мен, финалът също не ми допадна, като режисьорско решение. Оставам с противоречиво мнение за сериалът, имаше моменти, които ме забавляваха и радваха искренно, имаше и такива, които ме издразниха доста. Ако трябва да слагам оценка 7/10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що изгледах тази абсолютна прелест и се втурвам веднага да излея (наред с потоците сълзи:)) и моите впечатления.

Уникален....прекрасен....велик!! Наслаждавах му се от начало до край невероятно много!! За мен в този сериал нямаше слаб момент. Аз не съм никакъв критик, ако харесвам нещо, го харесвам без да се вглеждам в подробности или кусури; а нещо, ако ме дразни, си ме дразни и точка. Сериала ме грабна от самото начало, не знам и аз как се спрях да не го изгледам за 24 часа. Страхотна история...евала за целия замисъл! Супер яки смешни моменти, актьори - невероятни сладури, актьорска игра - трепач, музика - убийствена...в добрите се влюбих, лошите ми идеше живи да ги одера. Що емоции, що нещо! :P Въобще, за мен сериала беше пъти, ПЪТИ над очакванията ми. Екипа се е справил на 100%....БРАВО! И огромно благодаря за субтитрите и за целия труд, благодарение на който се насладихме на филма! :thanks:

Тази нощ е ясно, че, както и предишните, сън няма да има :)). Нападам великолепния саундрак веднагически; никакъв сън, докато не врътна всяка песен по 2-3 пъти най-малко :).

А Мики просто ми обра точките!! Става все по-добър!! И двамата главни направиха перфектни превъплъщения; но той има толкова силно силно присъствие на екрана...просто завладява всичко. А момичето, този прекрасен, нежен лотус...каква красота. Много благороден и чист образ...както и топъл и забавен. Двамата бяха невероятна двойка, перфектно се допълваха. Що сълзи излях покрай тях последните серии....мале! Какви красиви сцени, какво нещо...напълниха ми душата.

Много се надявах да има песен на Мики във филма, но май не...?

Както и да е, втурвам се да слушам музиката :).

Ако изобщо има колебаещи се, хич не му мислете, ГЛЕДАЙТЕ!! :yes: :yes: :yes:

 

Е ся как ми стана гузно.... :lol:

 

БТВ, тия дни се сетих как е таралеж на корейски. Косъмточи.

 

Косъмточи!!!! :282::282::282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, мила ivanjelina! Като гледам се тресеш от положителни емоции и чувства около "Принца". И аз съм така след почти всеки изгледан сериал, особени ако е с Мики. В OSTa на Miss Ripley (съжалявам че не е по темата) има негова песен и е вълшебна - с други думи няма как да я опиша. Слушам я до припадък:

http://www.youtube.com/watch?v=ucLOeEleJWA&feature=player_detailpage#t=2s

А ако искаш да се насладиш на Мики и не си ги гледала ти препоръчвам: Miss Ripley и Sungkyunkwan scandal. И там това мило и очарователно същество се справя много добре като актьор.

000.jpg?w=490

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей, мила ivanjelina! Като гледам се тресеш от положителни емоции и чувства около "Принца". И аз съм така след почти всеки изгледан сериал, особени ако е с Мики. В OSTa има негова песен и е вълшебна - с други думи няма как да я опиша. Слушам я до припадък:

http://www.youtube.com/watch?v=ucLOeEleJWA&feature=player_detailpage#t=2s

А ако искаш да се насладиш на Мики и не си ги гледала ти препоръчвам: Miss Ripley и Sungkyunkwan scandal. И там това мило и очарователно същество се справя много добре като актьор.

000.jpg?w=490

 

 

Много ти благодаря за линка, sikte72! Песничката изглежда страхотна, но май е от Miss Ripley, a не от Принца, нали? Така че ще изчакам да й се насладя във филма. Който веднага тръгвам да свалям, разбира се! :P Благодаря, че ми каза за него. Sungkyunkwan scandal ми беше втория корейски сериал, след Coffee Prince, и той тотално, ама тотално завърши моето зарибяване. След него май нито един западен филм не съм изгледала :blink::lol: .

А Мики е невероятен, спор няма. Какъв глас, какво присъствие, какво нещо. Не съм експерт в източната музика, но слушах разни стари негови песни с DBSK, и ми се струва, че доста го 'скриват' там!, повече на другите момчета дават водещи вокали. Голяма грешка! Толкова силен и колоритен глас има. Дано да има повече сингъли, да му се насладим.

Но млъквам, че за него мога до утре да си пиша.

Благодаря пак за песента!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепен филм! Прекрасен! Много комични моменти, драма достатъчно, прекрасно актьорско изпълнение от всички актьори, страхотна музика! Колко съм се смяла във втора серия, направо не е истина! Тримата глупаци и принца ме разбиха при сблъсъка си с 21-я век. Изключително достоверно го направиха /не че съм виждала такъв сблсък наистина, за да знам, че е достоверно, ама така ми изглежда :D /, например:

 

- като искаха да отворят бутилката как дърпаха като тапа винтовата капачка;

- как си събуха обувките на спирката и тогава се качиха на автобуса;

- как пиха водата с пастата като си миеха зъбите;

- срещата им с ескалатора;

- какви физиономии изкараха като ги спипаха да се преобличат в асансьора;

- как гасиха пожара като пръскаха с уста водата, взета от тоалетната;

- как реагираха на светофара според своя си цвят;

- "свободният разговор" и физиономиите след като трите минути изтекоха.

 

Йонг сул ми е от фаворитите в тоя филм. Толкова естествено комичен, много се впечатлих. И не само това. Много висок, с добра фигура, а пък като се подстригаха /и там бяха големи образи, как се ужасяваха от подстрегването!/ се видя, че е и красавец. Изключително добре се справи с ролята, /ма то тва е за вички във филма, де/ учудвам се защото напоследък повечето от красавците, /не толкова известните имена, разбира се/ само красят, не виждам да играят. Голям майтап, как се мъчеше това голямо тяло да го сгъне наполовина за да се кланя на принца или пък как гледаше - раболепно, предано, без никаква друга мисъл, само дълг. И другите двама го правеха, но неговото ми беше най-смешно.

Главният и главната ги гледам за пръв път и съм приятно изненадана. Много ми харесаха като визия и като игра, особено Мики Ючун прекрасно е влязъл в ролята. Царственото поведение е по-трудно постижимо, отколкото ролите на хора от съвремието, защото никога не си бил цар /ама той пък може да е като цар в тия звездни среди :D /. Отношенията между главните се развиха плавно, логично и в градация, и много красиво.

Много красива беше сестричката злобарка, е, то толкова лошотия може ли, пък накрая й спаси живота, къде е логиката? Значи хем много лоша, хем и много добра... корейска му работа.

Двете майки са върховни, страхотни актриси! Особено продавачката на рибния пазар, обожавам я, като стоглава ламя е, всичко може да изиграе!

Не ми хареса края и това е единственото неудовлетворително за мен в тоя филм! Още от средата нещо ме глождеше, че нещата вървят натам, това беше логическият завършек на историята наистина, но все се надявах, че сценаристите един път за добро ще си покажат ненормалните и нелогични фантасмагории, ама - не! Още ми е тегаво и горчиво в устата от тоя край!

Едно от най-прекрасните изненади във филма беше песента на ALi-Hurt. Не спирам да я слушам, страхотно емоционална, докосва ти сърцето. Не намерих нищо за изпълнителката, ако някой знае нещо - нека да каже! Жалко е, че не бяха преведени песните във филма, разбрах го когато намерих същата песен във Vbox7-а направо беше убийствено въздействието. click-me.gif Дето се казва намерила баба хапане - и щипане иска! :D Иначе ПОКЛОН за превода на този и изобщо всички филми, които намирам тук! Благодаря ви на вас, дето се занимавате с тази благородна будителска дейност, защото без вас, хора, такива като мен са си жив-зян!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...