Jump to content

Recommended Posts

Тъкмо се чудех кой стар сериал да изгледам пак и JAy Park ми помогна ... сериала е много , много добър  ... нямах свободно място да го сложа в папка любими , но сега тази грешка ще бъде поправена .... хич не се чудете тези които не сте го гледали , ами грабвайте пуканките и пред тв .... гарантирам ви много приятни моменти .... :up:  :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срамота Abador, сериозен пропуск си направила :) Така съм се смяла със шарените сладури особено в началото с адаптацията им в града :) Драма, романтика, фентъзи, исторически сюжет всичко си има, определено е един от любимите ми  :kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво сериалче...Сюжетът беше добре засукан. Имаше малко изнервящи моменти, ала турските бози с гадовете - роднини, но "тъпизмите" бързо се разрешаваха. Гледайки корейските продукции, вече дори недоразуменията в сценария спряха да ми правят впечатление, просто  се наслаждавам на актьорите, смея се с тях и се пренасям в онези първични отношения и поведения, които правят магията за зрителя. Иначе, много ми се иска като има "бедна девойка" (а то винаги има), да не я обличат "кат баба ти"! Ок, бедна ,бедна - колко да е бедна, та да не може да съчетае два парцала като хората?! Художниците спокойно могат да ползват стайлинга на Пак Ха и за продукция от 60те...и подобието на прическа също...( първи "жм клас" с бретончето...) За разлика от нея, "кака къртеше" -  6 от горе до долу - прическа, облекло, кола...винаги изтупана...Много хубаво подбран Ост, въпросната песен на Али е невероятна, kакто и Happy ending - Jay Park - може да ми стане и рингтон като гледам  :28558: постоянно си я "тананикам"...Ако трябва да определя сериала с една дума, тя е "ЧАР"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе, много ми се иска като има "бедна девойка" (а то винаги има), да не я обличат "кат баба ти"! Ок, бедна ,бедна - колко да е бедна, та да не може да съчетае два парцала като хората?! Художниците спокойно могат да ползват стайлинга на Пак Ха и за продукция от 60те...и подобието на прическа също...( първи "жм клас" с бретончето...)

 

За съжаление безвкусиците в обличането не са само отличителна черта на бедните. Отдавна ми прави впечатление дори как стилизират богатите. Остави прическите. Като решат да ги обличат в цветни дрехи комбинациите в цветовете са направо убийствени. А гардероба наистина често е от 60-те и 70-те години особено при мъжете. Тия шарени ризи не знам дали не ги вадят. От скриновете на бабите си ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер добре ми дойде този сериал, на фона на сегашните безвкусици. Беше си направо глътка свеж въздух. Мноооого се смях. Страшни сладури бяха четиримата чосонци облечени в анцузи, като костенурките нинджа. Музиката е уникална и аз не мога да спра да си я тананикам. 

Към края на сериала се замислих, че си имаше всички "класически" похвати на латиноамериканска сапунка: убийства, лъжи, загуба на памет, кома, наследство, трансплантации, изгубени деца и др....... и в един момент си викам "я, никой не ослепя", хахахах.... Ама не ме подразниха.....

Иначе, ГЛАВНА ми е синоним на КЛОШАРКА вече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ Приличен саундтрак. Една-две от песните са запомнящи се.

+ Сносни актьори. И главната двойка, и антуражът са приятни като външност. Не са от най-най, но определено не дразнят.

+ Голямата част от сериала се развива в едно "време" ("плюс" понеже се отнася за пътувания във времето), което позволява на персонажите да се развиват. Има някои смешни сцени и приятни моменти.

- Сююжетът като история е писан за ниско интелигенти хора, които просто приемат каквото им се сервира. Много моменти тип "като на кино" и "съдба", много глупави постъпки на почти всички главни персонажи. До толкова, че накрая просто не ви дреме какво се слува с тях.

- Изключително зле замислена и реализирана развръзка (финал) предадена за 5 мин. от последния епизод.

- Пореден опит за сериал свързан с "пътувания във времето", който се проваля. Нямат явно капацитета за такава тематика.

 

Личен коментар:

 

Почнах го с ниски очаквания и сериалът не ме опроверга. За кой ли път се убеждавам, че този род тематика просто изисква сценарист с коефициент на интелигентност над средното ниво. Темата сама по себе си е интересна и ако човек успее да улови точно какво да използва може да създаде шедьовър. За съжаление обаче тук такова нещо няма. Единственият "плюс" на сериала е фактът, че голяма част от историята е фокусирана в едно "време" (измерение). Това позволява на персонажите да попаднат в нова околна среда и да се развият с течение на епизодите. Всичко останало в сериала е посредствено. Не обичам да използвам интелигентността като някакъв вид мерило, но в случая не мога да се въздържа. Героите действат по толкова глупав начин на моменти... Историята в голямата си част е от тип "като на кино". Каквото ТРЯБВА да се случи, се случва. Ще спомена няколко примера за да имам някакви солидни аргументи. Още в началото беше почти ясно, че момичето в езерото едва ли е принцесата, понеже не й показаха лицето. Това само по себе си поражда въпроса "Защо НИКОЙ не се интересува от това да извади тялото от водата и да види лицето на починалия?" - нормалният начин на действие в подобна ситуация. За моментите като "на кино"... Много примери има. Понеже тъкмо го свърших най-пресният ми е от последния епизод. Стрелят по краля със стрела от 5 метра и го улучват точно в металния медальон, който мацката му е дала за спомен. (С големина на монета!). За финал ще кажа и някоя добра дума... Романтични и сладки моменти не липсват. ИМА такива! Музиката е приятна - както съм споменал по-горе няколко песни си струват да се прибавят към колекцията. За мен лично обаче това не бе достатъчно за да харесам сериала и да го определя като "заслужаващ си". Ако можете да си затваряте очита за всичко, може да ви допадне. Аз не мога. :)

 

 

Крайна оценка от мен: 6/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако трябва да определя сериала с една дума, тя е "ЧАР"...

 

Доста точно казано. Като го погледнеш, не е кой знае какво, но за мен е от сериалите, които просто те увличат. Много съм се смяла с главните, а на финала се скъсах да рева. Спомням си как 2-3 дена след като го изгледах, си пусках песента на Али и си леех сълзи пред монитора. Не е най-големият шедьовър на корейското кино, но според мен си струва. Пък и аз лично си падам по драми с пътуване във времето. Колкото такива съм гледала, все са ми харесали по един или друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло много ми беше забавен сериала, обаче не знам защо ама първото, което си спомням е как си оставиха обувките пред автобуса и как му даде да *яде* хелий, щото било много сладко :28558:

 

разбира се докато го пишех си спомних и много още хубави неща.., със сигурност си струва гледането :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 страници и нито дума за оризовия омлет не видях. Някой би ли казал какво има в него - ориз, моркови, гъби? Някой опитвал ли е подобно нещо?

 

 

Доста ми напомни на Brilliant Legacy заради взаимоотношенията между двете сестри и присъствието на бабата шеф на компания.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е уникален и за мен! Влиза ми в Топ листата без никакво съмнение! Как стигнах до него обаче - в Тубата ми изкача песен на TVXQ,  която решавам да преслушам. Лудвам по клипа и по изпълнението. Почвам да се ровя и разбирам, че оригиналната група е от 5 човека. Пускам си стари парчета на групата, забелязвам двете момчета от Catch me, JJ, който съм го гледала в Шахтата, отбелязвам че Джунсу не е никак зле вокално и на външен вид и дотам. Препоръчват ми този сериал и го започвам с минимални очаквания, чудейки се на кой епизод ще го зарежа. Още в първи епизод Принцът ми направи страхотно впечатление. Почвам да се чудя, кой е този актьор, който аз досега не съм гледала. Разбирам, че е от оригиналната група TVXQ. О, боже, хайде пак да гледам обратно онзи същия клип, където даже не съм го забелязала. Разпознах го, но не е истина този човек какво присъствие имаше в сериала в сравнение с това в групата! И за пореден път съм напълно съгласна с мненията на @ivanjelina

Мики просто ме разби с игра отвсякъде  - като започнеш от осанката му, от говора, от величествените маниери, от погледа. Още дълго време ще ми е пред очите как ходи напред назад с ръце зад гърба, изключително добре пресъздаде Принца. Ако наистина има предишен живот, то той без съмнение е бил Принц в него! А като се появи като Те Йонг  и пусна онзи ми ти съвсем различен глас и тембър, просто ме довърши!:D

Хан Джи Мин ми хареса, допълваше Мики чудесно на екрана.

Тримата Мускетари в цветните анцузи - страшни терци! Бръчки ми излезнаха от смях заради тях. :rofl: Ако трябва да кажа кой ми беше най-симпатичен, Чи Сан, някакси защото беше доста висок, пък на години и акъл май беше най-малкият и един такъв леко залюхан. Много сладко ги обличаха с най-шантави блузи на сърца, животни и прочие. :28558: Определено се радвам,

Spoiler

че докрая и тримата останаха верни на Принца, защото те все пак бяха с него отскоро и не е като да се познават от дълго време и можеха да кривнат като кацнаха в Сеул.

Лошите също бяха перфектни, но Се На-ши обра точките отвсякъде. Няма такава лошотия никъде по света освен в корейските сериали! 

Гатанката и аз не можах да я отгатна, но не съм се й напъвала много. Много се забавлявах с коментарите в темата! Тук вече се напънах и ги изчетох чинно. :896767:

И сега едни от най-любимите ми моменти от сериала в неопределен ред:

Spoiler

 

- Чи Сан, когато се жалваше на Принца, че умира от глад и как бил близал опаковката на хамбургера след пристигането си в Чосон

- Принцът, когато се разчувства и просълзи, след като изяде омурайсу-то в Чосон 

- Целувката, когато се ожениха - много, много нежен момент и толкова тъжен, разрева ме и това е! 

- Обяснението в любов на Принца

- Преобличането в асансьора - тази сцена ме изкърти от смях - "Ваше височество, попаднали сме между 4 затворени стени, сега е моментът":lol2:

- Принцът как ги скастри в последния епизод, когато му отговаряха на разговорен диалект, че вече са в Чосон и трябва да се държат подобаващо :xaxa:

- Когато пристинаха пред Двореца в наши дни и започнаха да крещят да го отворят, за да се прибере Принцът:lol2:

- Чи Сан като строи ботушите втора употреба пред Принца :lol2:

- Финалът на сериала. От началото си знаех, че те няма как да са заедно нито в наше време, нито в Чосон, но се чудех как ще го направят. Не очаквах, че Принца ще го оставят сам, но въпреки всичко съм доволна от завършека. Съдбата на Пак Ха беше да срещне Те Йонг и нещата се наредиха макар и със закъснение. 

 

Ако ви се гледа нещо различно и изключително забавно с един безумно автентичен Принц:wub: , не се чудете изобщо, ами го започнете!

 

Аз отивам да си направя едно ому без райсу, че трябва да внимавам с въглехидратите! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто няма начин тази песен да не я свържа със сериала. :896767: Червеният анцуг на Принца бил много вървежен - годините минават, но той е винаги на мода! :xaxa:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал, който влиза в моя топ 5! Скоро видях статия, за актьора който играе принца- бил арестуван заради наркотици, стана ми неприятно... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, dianalobodova said:

Някой може ли да ми даде бг субтитри? Благодаря предварително :)

Пробвайте от тук.

Относно видеото, препоръчвам ви да влезете в сайта на групата и да следвате линковете. Пише, че са обновени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...