Jump to content

Recommended Posts

Интересен ми е на мен сериала, но едно не схванах: от тоя таван какъв мезонет направиха, така ли не им останаха малко парички да купят една пералня, че горката Пак Ха се смля да пере на крака :))))))))))

 

Да си призная и аз няма да искам пералня, при такъв помощник:

 

tumblr_m3luxiJjoc1qgruk8o4_250.gif

 

tumblr_m3luxiJjoc1qgruk8o5_250.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързам да пиша, докато ми е още пресен... сериала е бижу! Е, има си тук-там трески за дялане, но в сравнение с други е много добър. Много добра се оказа комбинацията от комедия, драма и щипка фантастика (визирам и Тайната градина). Много запомнящи се образи, една от най-пасналите си двойки, които съм гледала в сериал, и страхотни второстепенни герои. Историята на принца и Пак Ха беше колкото тъжна, толкова и нежна. Мики за пръв път го гледам в амплоато му на актьор, но му признавам, че се справи много добре. Най-ми хареса как в която и роля да беше и на Те Йонг и на И Гил (последното не помня така ли беше точно), винаги отнякъде изскачаше Принца :). За сладурите покрай него нямам думи - трябва да ги видите за да разберете... Основните "лоши" също бяха много добре влезли в образ. Не знам за вас, но аз през повечето време ги съжалявах... каквото и да правеха, все удряха на камък. И пак да повторя, ако някой не е разбрал - страхотен Принц :) Четворката най-я харесвах по анцузи - бяха като дъга :) Сега и за края, че гледам много се коментира. Много ми хареса. Много логичен на фона на това, което се случи през тези 20 серии. Вярно е, че това бяха двете серии в които най-много кърпички изхабих, но в края ми остана едно усещане за завършеност, за надежда, че всичко ще бъде наред. Може би това се дължеше на писмото, което Пак Ха получи след 300 години, но честно да ви кажа, този момент направо ме сгря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След няколкодневни титанични усилия да се удържам да не прочета мненията ви и да разбера финала преждевременно най-после изгледах последните 2 серии с бг субтитри. Останах мнооогоо доволна от финала. Огромно БРАВО от мен на сценаристите за целия 20 епизод, не само не ме разочароваха, но завършиха сериала по най-логичния за мен начин и така хубаво навързаха нещата, че става ясно защо на тях им плащат за сценариите, а на нас не :P

 

Смятам, че много по- възможното е човек да се влюби отново и особено в "двойника", отколкото човек живял преди 300 години да прескочи във времето, да се адаптира с живота в настоящето и да изживее живота си в съвремието. В същото време това би променило хода на историята, защото не е кой да е, а престолонаследника. Абсолютно невъзможен финал за мен е принцът да остане с Пак Ха.

Но точно заради предопределеноста и прераждането, в които така вярват ми се струва най-логично принцът да се събере с малката сестра, а Пак Ха с Те Йонг. За корейците това са едни и същи хора, т.е. малката сестра е Пак Ха, а принцът- Те Йонг, просто в различно време и пространство, в което те трябва да се срещнат, преоткрият и съберат- отново и отново и оново във времето. Няма и да им е толкова трудно, защото симпатията и привличането си го има. Смятам, че принца беше много привлечен и може би неосъзнато влюбен в по-малката сестра, заради това, че е умна и забавна, а и тя беше влюбена в него, виждаше се как го гледа. Те Йонг от своя страна се влюби в Пак Ха от пръв поглед, а и тя трогната от рисунката, отиде на определената й среща. Така, че това за мен са двойките, които си подхождат от видяното досега. Пак казвам не се знае до 20 епизод какво ще им хрумне на сценаристите и как ще извъртят нещата :rolleyes:

 

Разчитайки на това, че е романтична комедия

бях подготвила 2 двойки за финала

, но и така съм доволна. Напълно логичен финал, добре обяснен и обоснован, напълно завършен, много емоционален, нежен,красив, вълнуващ. :yes::bow::wub:

 

Огромно благодаря и на преводачите, без вас удоволствието нямаше да е пълно :thanks:

Редактирано от desjer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло доста се забавлявах докато гледах и не и имало изобщо сълзи от моя страна, но явно зависи кой какво очаква и какво разбира от сценария. Идеята за това, две души да са предопределени да бъдат заедно, независимо от обстоятелствата, много ми хареса. Според мен пътуването във времето няма нищо общо с прераждането! Само на последната серия намерих няколко кусура на сценария като например:

 

 

1.Абе как така И Гук в цели 19 серии не видя в лицето на Те Му своя полубрат ген. Му?

2.Цялата тая история със сушените сливи, много, ама много нагласена- Бу Йонг защо не си ги взе, ами ги изяде?оО Голяма саможертва, голямо чудо! Има ли верно чак толкова идеални хора да погубят собствения си живот в името на любов някаква си?

 

 

Но този край си беше логичен де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау, frozen, недей така...

Та смисъла на всеки един от любимите ни корейски сериали се основава на тази някаква си любов. Вярвам, че наистина някъде съществува толкова силна любов.

Иначе за

 

приликата на двете Му-та, наистина не се бях замислила:)

 

А специално от саможертвата бях много впечатлена. Не за въпросните сливи, по-скоро от идеята някой съзнателно и 100% да зачеркне живота си за да живее някой друг. Наистина това ме изуми. Някой беше споменал по-горе за самураите и тяхното харакири. Тази идея е твърде далеч от нас, но както и за любовта, така и за саможертвата - вярвам, че има хора, способни да се жертват за другите.

Надявам се и аз да дорасна до това ниво... Ама подозирам, че няма да се случи - твърде практична съм.

Може би в другия живот :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло доста се забавлявах докато гледах и не и имало изобщо сълзи от моя страна, но явно зависи кой какво очаква и какво разбира от сценария. Идеята за това, две души да са предопределени да бъдат заедно, независимо от обстоятелствата, много ми хареса. Според мен пътуването във времето няма нищо общо с прераждането! Само на последната серия намерих няколко кусура на сценария като например:

 

 

1.Абе как така И Гук в цели 19 серии не видя в лицето на Те Му своя полубрат ген. Му?

2.Цялата тая история със сушените сливи, много, ама много нагласена- Бу Йонг защо не си ги взе, ами ги изяде?оО Голяма саможертва, голямо чудо! Има ли верно чак толкова идеални хора да погубят собствения си живот в името на любов някаква си?

 

 

Но този край си беше логичен де :)

 

1. Не го разпозна, защото не го е виждал в Чосон. Както обясниха Му е бил изпратен с майка си в изгнание още като дете.

2.Явно е въпрос на етикет, протокол и т.н. дворцови ми ти работи. Не може като някаква просякиня да си вземе храна за вкъщи.

 

 

На мен единственото слабо място ми е как така никой да не види лицето на мъртвата. Ако според някакви си техни вярвания съпруга неможе, то целия друг народ как няма да види и разбере. На това място само ми се губи логиката в действията на Бу Йонг, но не толкова, че да ми развали кефа от края на сериала.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На мен единственото слабо място ми е как така никой да не види лицето на мъртвата. Ако според някакви си техни вярвания съпруга неможе, то целия друг народ как няма да види и разбере. На това място само ми се губи логиката в действията на Бу Йонг, но не толкова, че да ми развали кефа от края на сериала.

 

Приемаме, че

придворните са подкупени от бащата на Бу Йонг, който беше инициаторът на заговора,

и всичко заспива мирно и тихо.

Този финал взе да ми харесва - за всичко му намирам логика. :lol:

И аз да подканя всички, които са пропуснали - да наваксат, дано не останат разочаровани и поне ще разберат за какво се пеним 15 страници тука. :)

 

desini - Пускам го на спойлер тук, че да не разводняваме мненията, пък искам да ги отговоря.

Настрани от майтапа - аз логиката зад финала винаги съм я "защитавала", защото аз лично я намирам за присъстваща. Нещото, което не ми хареса, не е липсата на логика. Аз дори бях склонна да я прежаля, само и само да съберат двойката, която искам, защото при мен може да минават всякакви други измишльотини, ама това с "влюбихте се, ама сега ще ви разделим, пък вие след 300 години ще се събере, ама като други хора"- не. :lol: За корейците може и да са един и същ човек, ама за мен - не са. Очевидно различни бяха, нищо че имат визуална прилика. На всичкото отгоре Мики седи сам в Чосона - колко жестоко е това, кажи ми? Да ги бяха застреляли... :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемаме, че

придворните са подкупени от бащата на Бу Йонг, който беше инициаторът на заговора,

и всичко заспива мирно и тихо.

Този финал взе да ми харесва - за всичко му намирам логика. :lol:

И аз да подканя всички, които са пропуснали - да наваксат, дано не останат разочаровани и поне ще разберат за какво се пеним 15 страници тука. :)

Мда, не е зле. Може и така, то с убийства и подкупи и тогава и сега май всичко се постига.

:lol: Видя ли сега за логиката. Затова им свалям шапка на корейските сценаристи- може и да избият почти целия каст на даден сериал, но винаги го правят с желязна логика. :D ( тук очаквам dido100 да ме погне с кофата с катрана :282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързичко изгледах сериала. Голям смях падна в началото. В 20-те епизода за събрани всички клишета на корейските драми. Недоизпипани моменти имаше безброй. Нито Мики, нито Han Ji Min успяха да ме спечелят с игра. Виж Lee Tae Sung бе страхотен в ролята на

злодея

.

 

Но като цяло не съжалявам, че отделих време да го изгледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на Деси. Клише след клише, а имах такива надежди за нещо свежо след прочетените коментари. Все пак го добутах до 11еп. единствено заради брилянтната игра на Мики и след това го зарязах. Хареса образа му, но за съжаление не видях никаква химия между героите. Може пък да събера търпение да го изгледам някой ден :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е невероятен! Определено в топ 5 за 2012 година! А Мики както винаги е разкош и половина! Благодаря! Забавлявам се от все сърце!18270-jyj.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздържам се да пиша негативни коментари, но сега просто не устоявам, защото наистина съм бясна на корейците....

С една дума, стана така, че освен пълно разочарование, друго и не получих. Отвсякъде си лъхаше на..... нищо интересно под слънцето!!! :(

Защо ли изобщо имах очаквания <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала ми хареса много изгледах си го на един дъх е имаше и доста моменти съшити с бели конци ама аз вече съм им свикнала. Оставам си с едно чувство на несправедливост в края, но корейска му работа. Мики, много добре си изигра ролята, направо ме впечатли. Всъщност не мога да се оплача от играта на нито един актьор. Края беше логичен

Те Йонг, се събра с Пак Ха все пак им беше писано да са заедно и се срещнаха още в първа серия.

А да за сливите първосигнално се ядосах на решението на Бу Йонг, но като размислих решението и беше правилно все пак, ако не беше умряла щеше да има още опити за убийството на принца и всичко почваше отначало.

 

Много обичам, като пресъздават вечна любов.

 

 

Препоръчвам го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сериала ми хареса много изгледах си го на един дъх е имаше и доста моменти съшити с бели конци ама аз вече съм им свикнала. Оставам си с едно чувство на несправедливост в края, но корейска му работа. Мики, много добре си изигра ролята, направо ме впечатли. Всъщност не мога да се оплача от играта на нито един актьор.

Много обичам, като пресъздават вечна любов.

 

Препоръчвам го.

 

 

100% мнението ми съвпада с това на Ками, само разликата е, че за мен злодеите прекаляваха в дадени моменти.

 

Наистина края може да се погледне от няколко страни... Не завърших с усмивка този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо разкошен сериал, тези дни му видях сметката и съм много доволна. До 10 серия смях на килограм, то и после има хил де.

Tова момче Мики играе страхотно, така добре си влезе в ролята. Много ме кефеше интонацията, дето я докарваше като принц,

а и онова често кхм кхм, което правеше. Като почваше да говори усилвах звука, е не можех да се сдържа просто.

 

Края на дванайсти епизод направо ме разтопи с това признание в любов и как само го избълва.

А, сетих се и за постригването на четиримата, какъв рев, каква драма беше, малкия Чи Сан даже припадна на стола. A после тоя мушмурок и с боя се беше барнал.

 

Отрицателните персонажи и те се справиха. Aма много лоши бяха тия двамцата бе и Се На и Те Му.

Тука прилично си имаше романтика, не беше никак постно, интрига и забавление, така че съвсем чистосърдечно бих го препоръчала. :yes:

От сега си мисля, че пак ще го гледам, та да си се посмея с щуротийте и недоразуменията на цветната четворка. Още се усмихвам като се присетя.

 

Едно голямо благодаря към всички допринесли за превода на това сериалче! :kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desini - Пускам го на спойлер тук, че да не разводняваме мненията, пък искам да ги отговоря.

Настрани от майтапа - аз логиката зад финала винаги съм я "защитавала", защото аз лично я намирам за присъстваща. Нещото, което не ми хареса, не е липсата на логика. Аз дори бях склонна да я прежаля, само и само да съберат двойката, която искам, защото при мен може да минават всякакви други измишльотини, ама това с "влюбихте се, ама сега ще ви разделим, пък вие след 300 години ще се събере, ама като други хора"- не. :lol: За корейците може и да са един и същ човек, ама за мен - не са. Очевидно различни бяха, нищо че имат визуална прилика. На всичкото отгоре Мики седи сам в Чосона - колко жестоко е това, кажи ми? Да ги бяха застреляли... :P

 

papushinka, да оставим настрана логиката и да наблегнем на романтиката.

 

 

Какво щяхме да имаме ако бяха събрали И Гак с Пак Ха. Една най обикновенна влюбена двойка, срещнали се, влюбили се и се събрали, абсолютно тривиално и скучно. Цялата фабула на сериала се обезсмисля. Колко по-романтичен е финала,който ни предложиха и колко по-голяма, уникална и неунищожима е любов просъществуваща 300 години през времето и пространството.

Също така не смятам, че И Гак и Те Йонг са толкова различни- за 20 серии ние опознахме И Гак, но Те Йонг имаше 5 минути екранно време в 1 серия и 3 минути в 20-та. Да не говорим, че в 20-та изглеждаше и се държеше точно като И Гак,преструващ се на Те Йонг. Думите му на финала могат да се тълкуват двузначно-това би казал на Пак Ха не само Те Йонг, но и И Гак. Във финалната сцена не просто Пак Ха видя в Те Йонг принца, това наистина беше принца, в смисъл-начина по който я гледаше с насълзени от щастие и вълнение очи- показаха ни, че макар и това да е Те Йонг в този момент в душата му надделя Азът на И Гак и любовта му към Пак Ха.

;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от най-добрите драми, които съм гледала! Мики определено е невероятен актьор и го доказва. Големи похвали за него.

Беше наистина забавно. Сюжета беше хубав. Това е моята драма номер едно за първата част от годината. Смях се, плаках, купища емоции. Гледайте я. Няма да съжалявате изобщо! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо този сериал е по-слаб от "Queen Inhyun’s Man"

Посвещава се на моя най-голям почитател desini

 

 

 

И така, нека започнем от общото в двата сериала. И в двата става въпрос за пътуване във времето. Тоест имаме приказка (или фентъзи по модерному). Приказната линия е много удобна, защото осигурява оправдание на сюжетното развитие и действията на героите, без да е необходимо строгото им логическото обосноваване. Просто вярваме във вълшебствата и не търсим тяхното обяснение. Но приказната линия трябва да бъде поддържана през целия сериал, защото ако тя изчезне започват неприятностите. Какъвто е случаят с „Принцът на покрива”. Строго погледнато в него приказката е само в отиването и връщането във времето. Останалата част от сериала си е обикновен корейски шаблон, каквито сме гледали много пъти. Лошото е, че сценаристът разчита именно на тази минимална приказна част да оправдае развитието на действието. Но това вече е невъзможно! Без да бъде поддържана и развивана през цялото време, приказната основа не може да запуши огромните очевадни логически дупки в сценария на обикновения корейски сериал, в какъвто се превърна „Принцът на покрива”. Минималното вълшебство е послужило за начален тласък на сериала, но не може да е за оправдание, когато се сменя рамката. Корейският сериал вече се развива в „реално време”, няма и помен от приказката и затова изисква сериозни усилия за логическо обяснение на постоянно усложняващата се фабула и постъпките на героите. Но няма откъде да го вземе - вълшебствата, които биха премахнали съмненията и въпросите ни, ги няма. Затова и действията на героите и развитието на действието на моменти достигат прекалено абсурдни висоти – ако беше приказка нямаше да ни прави впечатление, но в „истинския” живот всичко изглежда прекалено нелепо. Затова и получаваме „нормалният” корейски край с труп, оправдан с правилните философствания. Приказният елемент отдавна е изчезнал. Защото нали си спомняте как завършват приказките? Със щастлив край - принцът намира принцесата и двамата живеят щастливо до края на дните си. Тук накрая всички са прецакани. Принцът – и в миналото, и в бъдещето загуби сродната си душа. Принцесата в миналото беше осъдена на изгнание, в бъдещето е в затвора. Братовчедът в миналото е обезглавен, а в бъдещето е в затвора. Сестрата на принцесата в миналото прави една абсолютно тъпа и безсмислена саможертва, защото именно нейното самоубийство води до унищожаването на семейството й. В бъдещето на мястото на нейния любим се появява негов клонинг. Не бързайте с радостните възгласи. Приказката отдавна я няма, а в корейската действителност нищо не се знае......Парадоксалното е, че при желание сериалът можеше да получи наистина относително щастлив край, ако бяха решили да върнат приказката. Можеха да изместят връщането на принца ПРЕДИ фаталните събития. Но сериалът от самото начало си е бил замислен по корейския начин и приказният елемент си е бил само димна завеса за заблуда с надеждата, че ще оправдае всички нелепости, които ще ни поднесат по-нататък. Всъщност този сериал е като шарен балон - много красива обвивка (четирима сладури! Ауу! Омо! Айгуу!) и почти никакво смислено съдържание. Наистина създателите на този сериал преди да го започнат трябваше да гледат „Арабела”.

 

И сега, към по – добрия сериал.

За щастие той (както писах по – горе)) има много малко общо с предишния. „Мъжът на кралицата...” започна, разви се и завърши като истинска романтична приказка. Без да изпада в крайности и да се изкушава от прекалено усложняване на сюжета и преобладаване на ”истинския” живот над приказката. Изключително добре балансираният от към действия и герои сценарий в нито един момент не изпусна вълшебната нишка, водеща го в правилната посока из лабиринта на повествованието. И затова можеш да гледаш неща, които другаде биха те подразнили и биха те накарали да си викаш „ама защо така?”, „това е невъзможно!” и със спокойна усмивка вярваш във вълшебствата, които виждаш. Защото в приказките всичко е възможно! Как? На кой му пука – нали за това са приказки! Тук сценарият е много по смислен и логически издържан (в рамките на приказката, разбира се) и не разчита само на външни ефекти. И си има щастлив край! И любовта победи! За мен беше удоволствие да го гледам, дано и за вас да е така!

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Е тогава приказки като "Малката русалка", "Кибритопродавачката", "Трите слепи мишки" има и още предимно легенди какъв им е краят? Особено тези на Андерсен са всепризнати и високо оценени приказки, вечни класики въпреки, че завършват тъжно и са за деца. Това, че имало приказен елемент и трябвало да бъде с щастлив край е пробита логика и слабо извинение за критика..е освен ако не си в пред-пубертетна възраст запален фен на филмчетата на Дисни и още вярващ в Дядо Коледа и дори и тогава пак не е оправдано. Освен това пътуването във времето е фантастичен елемент, но самият сюжет не позволява да се омаловажи като се причислява към историите в детските приказки едното е фантастика за деца като говорещите и пеещи животинки от рода на Мики Маус и Доналд Дък другото е за асимилиране от възрастни. Или искаш да ми кажеш, че Терминатор, който е пак за пътуване във времето е детска история въпреки, че има насилие, убийства и кръв?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...