Jump to content

Nagayama Kento (Нагаяма Кенто)


Dark_Angel

Recommended Posts

* Nagayama Kento *

spacer.png


Име: 永山絢斗 / Nagayama Kento
Професия: актьор
Дата на раждане: 7 март 1989 г.
Място на раждане: Япония
Зодиакален знак: Риби
Кръвна група: B
Височина: 176 см
Агенция: Papado


Сериали:

Reversal Orchestra (2023)
Invisible (2022)
Double (2022)
Sado 2021 (2021) - епизод 9
The Words They Speak | Kotodamasou (2021)
Story of My House | Ore no Ie no Hanashi (2021)
Cold Case 3 | Korudo Kesu3: Shinjitsu no Tobira (2020)
Top Knife | Top Knife: Tensai Nougekai no Joken (2020)

A Story to Read When You First Fall in Love | Hajimete Koi o Shita Hi ni Yomu Hanashi (2019)
Idaten | Idaten Tokyo Olympic Banashi (2019)
Cold Case 2 | Korudo Kesu2: Shinjitsu no Tobira (2018)
Doctor-X | Dokuta-X Gekai Daimon Michiko (2017)
Izakaya Fuji (2017)
Mi wo Tsukushi Ryoricho (2017)

Beppin-san (2016)

Cold Case (2016)

Sleepeeer Hit! (2016)

Ichiro (2015)

64 (2015)

Gomenne Seishun (2014)

Seijo | Saintess (2014)

Mosaic Japan (2014)

Glass no Ie (2013)

Onna to Otoko no Nettai (2013)

Legal High (2012) - епизод 3

Renai Neet ~Wasureta Koi no Hajimekata (2012)

The Party Is Over (2011)

Asuko March! (2011)

Ohisama (2011)

Trick Shinsaku Special 2 (2010)

Natsu no Koi wa Nijiiro ni Kagayaku (2010)

NEXT Koi Nasuru Onna (2009)

Atashinchi no Danshi (2009)

Koizora (2008)

Puzzle (2008)

Ojiisan-sensei ( 2007)

 

ТВ филми:

Fake News (2018)

Tadaima, Kaa-san (2013)

Aruku, Aruku, Aruku ~ Shikoku Henromichi | Walk, Walk, Walk ~ Shikoku Pilgrimage Journey (2013)

Jikenya Kagyou (2012)

Oyaji ga kureta himitsu ~ Shimoarai 5 Kyoudai no Kikyou (2012)

Gokujou Mysteries (2012) - част 1

Ranma 1/2 (2011)

Toi hi no Yukue (2011)

Ghost Town no Hana (2009)
 

Филми:

Tokyo Revengers 2 Part 2 | Tokyo Revengers 2 Chi no Halloween Hen: Kessen (2023)
Tokyo Revengers 2 Part 1 | Tokyo Revengers 2 Chi no Halloween Hen: Unmei (2023)
Manhole (2023)
In Love and Deep Water | Crazy Cruise (2023)
The Pass: Last Days of the Samurai | Toge Saigo no Samurai (2022)
Fuyu Soubi (2022)
Love Like the Falling Petals | Sakura no Yona Boku no Koibito (2022)
Love Life (2022)

Shottan, The Miracle | Nakimushi Shottan no Kiseki (2018)
Ernesto (2017)
Life and Death On the Shore | Umibe no Sei to Shi (2017)

Ushijima the Loan Shark The Final (2016)

Sanada 10 Braves (2016)
Unfair: The End (2015)

Clover (2014)

Crows EXPLODE (2014)

Tsuya's Night | Tsuya no Yoru (2013)

Shield of Straw | Wara no Tate (2013)

Minasang, Sayonara (2012)

Paikaji Nankai Sakusen (2012)

I'm Flash! (2012)

The Cowards Who Looked To The Sky | Fugainai Boku wa Sora wo Mita (2012)

Hard Romanticker (2011)

Villain |Akunin (2010)

Mother Water (2010)

Softboy (2010)

Solanin (2010)

Liar Game: The Final Stage (2010)

Tsumi Toka Batsu Toka (2009)

Fure Fure Shojo (2008)

Награди:
2011 (34th) Japan Academy Prize - Rookie of the Year (Softboys)

Снимки:

 


spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png
spacer.png

 

Редактирано от bealonenomore
Обновена филмография.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dark_Angel, ти явно имаш способността да четеш мислите ми. Точно вчера се чудих, защо няма и той тема, дори мислех да пиша на ukio да му спретне една. Много благодаря!

 

Кенто, Кенто... Любим ми е, отличен актьор, но познавайки и качествата на брат му Ейта - това не ме учудва. Страхотни са, макар че между двамата със сигурност бих избрала Кенто, мисля че е по-талантлив (да ме прощават почитателките на Ейта).

Renai Neet ~Wasureta Koi no Hajimekata го очаквам на 20-ти януари по TBS и ще го гледам със сигурност, точно заради неговото участие.

 

Кенто го харесах първо в Villain/ Akunin, въпреки че ролята му не беше голяма, веднага ми хвана окото. Гледала съм го в Asuko March!, Solanin, Koizora, Atashinchi no Danshi и Natsu no Koi wa Nijiiro ni Kagayaku. Всъщност го гледах и в някои от сериите на Ohisama. Казвам някои, защото този сериал е 156 серии, макар и те да са по 15-ет минутки, голяма мъка ще ми е да го изгледам. Проявих интерес към него само, защото исках да видя Кенго Кора и Кенто Нагаяма. Самият сериал го преведоха вече на английски изцяло и ако някой реши да се жертва - може да заповяда. Аз не успях, а толкова много харесвам и двамата.

Изгледах и Ranma 1/2, но летящите моменти нещо ми дойдоха в повече... Сигурно ще му дам втори шанс някой ден, все пак трима мои любимци играят в него - Кенто Нагаяма, Кенто Каку и Юи Арагаки.

 

Голяма мъка ми е едно от заглавията с него. Изрових интернета, но така и не го откривам никъде. Това е Softboy. Запознах се с историята, точно по мой вкус - на спортна тематика, а и освен Кенто Нагаяма в главна роля, ще имам и Кенто Каку и отново любимият ми Шота Мацушима (захванал се е добре със спортните роли Шота, за моя радост).

 

Трейлър на Softboy

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че има още някой, който харесва този актьор :)

За сега съм го гледала само в няколко неща, но ми направи впечатление,

потърсих тема за него, но нямаше и реших да направя една.

Въпреки че повечето му роли са второстепенни, поне така ми се струва за момента,

той определено се откроява и се запомня.

 

Softboy изглежда интересно, а участват и други познати лица.

Аз също ще се разровя, може да излезе нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама той брат на Ейта ли е ?? :blink::huh:

 

Явно е по-хубавия брат хахах :lol: В Asuko March! беше много готин. С къса коса изглежда по-голям от възрастта си. Сега като гледам съм гледала и други сериали с него, но нещо не съм му обърнала много внимание...

 

Сега съм се насочила към Ranma 1/2 заради Kaku Kento и той явно ще е един добър бонус към сериала... :D Пиша го към любимците връстници :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен млад актьор е Кенто.

 

Аз установих наскоро, че имам слабост към японски актьори с името "Кенто" - Кенто Нагаяма, Кенто Каку, Кенто Накаджима и Кенто Ямазаки.

Много е странно, че Softboy не е разпространен все още, а е излязал преди повече от година. За ролята в този филм Кенто е отличен на Japan Academy Prize.

Dark_Angel, ако откриеш случайно филмa, много ще ме зарадваш. Къде ли не съм ровила за него, но нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първи епизод на Renai Neet ~Wasureta Koi no Hajimekata, който се излъчи вчера в Япония и съм много доволна. Започна добре тази японска романтична комедия, а Кенто явно ще раздава много целувки. Наистина от тримата мъже (главни герои в историята) добре започна точно той с Юкие Накама.

 

Днес се сетих и за него, защото продължавам да издирвам в интернет Softboy, но резултат - 0. Няма да се откажа обаче заради двамата Кенто и заради Шота Мацушима. Упорита до край. Все някога ще попадна на нещо, рано или късно.

 

107juh1.jpg

 

С Кенто предстои и един нов филм тази година - I'm Flash!. Главните роли са поверени на Рюхей Мацуда и Тацуя Фудживара. Премиерата е през септември.

 

Искам да видя Кенто и в Mother Water a.k.a Mazaa wotaa (2010), но за съжаление все още е без субтитри на английски.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам големи очаквания за I'm Flash!. Великолепен акторски подбор е направил режисьора Тошиаки Тойода. Харесвам неговите филми. Той не снима по много като количество и винаги залага на нетрадиционни истории. Чакам лентата му от миналата година да се появи някъде, а сега ще има и друга продукция под негово ръководство. Чудедно е, че отвоно има нови идеи и включва млади лица във филмите си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам го и му се радвам всяка седмица в новите епизоди на Renai Neet ~Wasureta Koi no Hajimekata. Заразителен е Кенто за мен на екран.

 

Четох тези дни и за най-новия филм, който предстои с него - Paikaji Nankai Sakusen (2012). Тук Кенто ще си партнира с Садао Абе и Шихори Канджия. Весела история за четирима души, които се срещат на един остров. Филмът предстои да излезе август месец по кината в Япония.

 

Но друг е поводът да се разпиша днес в темата на този мой любимец. Отново съм в търсене на едно заглавие с Нагаяма-сан, което не мога да открия никъде - Toi hi no Yukue (2011). Това е тв филм, излязъл на 13 март миналата година в Япония, а на 9 декември 2011 г. е пуснат и на DVD. Заглавието не се открива дори във филмографията на Кенто на няколко места, освен в IMDb. Открих сайта на филма, открих и друга информация, прочетох историята (на много сериозна тема) и след като зная, че Кенто е в главна мъжка роля, а видях, че участва също и Шухей Номура - голямото желание да гледам този филм вече е на лице. Също както и Softboy...

Търсих къде ли не, но нищо - никъде. Е, ще чакам.

 

Ето линк към сайта на филма - Toi hi no Yukue Official Site и още малко информация, както и снимки от продукцията - цък.

 

6cd6ed78bb859584.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rie, благодаря за интересната информация. :)

Този спешъл ме заинтригува, но и моето търсене се оказа без резултат.

Същото е положението и с филма Softboy, много жалко...

 

Няколко снимки:

 

6b8249ba362154f7.jpg

f84a73fd9909b58b.png

4aba38f32981fb1d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях някаква по-дълга версия на тази реклама, в която всеки от тримата се представя. Кенто с тази заразителна усмивка, като го чух да казва "Hajimemashite. Nagayama Kento desu." ми идваше и аз да му отвърна "Hajimemashite. Irina desu. Yoroshiku onegaishimasu". Само заради Кенто и изключително симпатичната двойка Рьо - Юджи Танака, все още следя Renai Neet.

 

За Fugainai Boku wa Sora wo Mita (2012) (за който имаш едно голямо "Браво!" от мен, че си го сложила във филмографията му), четох наскоро в сайта на House of Japan. Правен е по книга, а в него Кенто си партнира с Томоко Табата. Любовна драма - това разбрах, че ще бъде. Филмът ще излезе тази есен, но не зная по какви причини не се отбелязва във филмографиите им. Същото е и с филма Kichijoji no Asahina kun с Рен Кирияма и Джун Канаме. Заглавието е действителност, те участват в него, но липсва като име, освен в IMDb.

 

Добре, че размърда темата на Кенто и се сетих да споделя и за това заглавие с негово участие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това момче не спира да снима. Днес отново прочетох новина за филм с негово участие, който предстои да излезе през тази година.

 

Minasang, Sayonara е заглавието, а Кенто ще е в ролята на приятел на главния герой - Сатору Уатарай. Снимките са приключили на 29 февруари тази година.

Филмът е по роман на Такехико Кубодера, публикуван през ноември 2007 г. в Япония.

 

Гледам и Renai Neet (все още). Утре ще се излъчи последния 10-ти епизод. Субтитрите на английски много здраво зациклиха до 4-та серия и явно доста ще почакаме. Въпреки това аз преглеждам сериите и бях готова да го отрежа много здраво това заглавие, но видяното в 9-та част ми върна надеждата, че именно героят на Кенто ще бъде възнаграден на финал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, цели 3 филма очакваме с него тази година. На мен ми е по-любопитно да видя другите 2 заглавия - Paikaji Nankai Sakusen и особено I'm Flash!, който ще излезе през септември по кината. Друго си е, когато човек прочете в каста имената на Рюхей Мацуда и Тацуя Фудживара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кенто e претърпял инцидент с мотоциклета си и сега е с

наранено ляво коляно, и ще трябва да се лекува един месец.

Той е щял да участва в пиесата Hand Down Kitchen, която ще бъде на 12 май, но

се е наложило да я откаже. Неговото място ще заеме Nakamura Tomoya.

Повече информация - Тук

 

Не ни остава друго, освен да му пожелаем бързо възстановяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтръпнах! Поне един месец ще се възстановява след операцията. Ганбаре!

Жалко, че изпуска важна роля в стейдж, но Томоя ще го замести без проблем. Той има опит на сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само заради Кенто изгледах 3-ти епизод на Legal High. Нагледала съм се през годините на сериали, в които главните герои са адвокати и се занимават с най-различни дела. Мисля, че ми стигат за цял един живот. За това бягам много надалеч от подобни жанрове.

Кенто обаче е сериозна притегателна сила за мен и нямаше как да го пропусна. Доволна отново, не съм се съмнявала в изпълнението му. Героят му не бе правилно разбран, обвинен. Епизодът започна така... Църква, двама младоженци, а изведнъж Кенто се появи грабвайки за ръка булката и бягайки с нея. Всичко това на фона на една от най-любимите ми песни на Simon & Garfunkel - The Sound of Silence (изключително приятна изненада имах с това изпълнение, а и винаги се радвам когато чуя любими свои американски парчета в някоя азиатска продукция). Забелязах, че и Масато Яно също участва в този нов японски сериал, но героят му (страхлив и безхарактерен адвокат) изобщо не ми хареса.

 

Кенто преди няколко дни бе изписан от болница. Придвижва се все още с патерици, рехабилитацията му върви добре и от това, което сподели лично той - ще се възстановява цяло лято.

Успех, Кенто!

 

Кенто в сцена с Юи Арагаки (Legal High, епизод 3)

 

a67c898ca84f6836.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също изгледах 3 епизод на Legal High и останах доволна от представянето му.

Докато го чакаме да се завърне, ще направя опит да ви зарадвам с излезналия трейлър на

предстоящия филм Paikaji Nankai Sakusen - Тук

 

9c5214366d8e85e8.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кенто на пресконференцията на филма Paikaji Nankai Sakusen ,

който ще започне да се излъчва по кината в Япония от 14 юли.

Цялата статия за събитието - Тук

 

3dc3cd2530154b85.jpg

d81a0a2d4b13e1a9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кенто ще участва в спешъла на TV Tokyo - Oyaji ga kureta himitsu ~ Shimoarai 5 Kyoudai no Kikyou,

който ще се излъчи през септември.

Главното действащо лице ще бъде Omori Nao, а останалият каст, освен Кенто, включва Ozawa Yukiyoshi, Kora Kengo и Hasegawa Kyoko.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...