Jump to content

Recommended Posts

Forever+the+moment_BG_poster_version01.p

FOREVER THE MOMENT (2008)

Оригинално заглавие: 우리 생애 최고의 순간
Алтернативно заглавие: Our Finest Hour
Страна: Южна Корея
Година на излъчване: 2008
Времетраене: 120 минути
Жанр: спорт, драма
Режисьор: Lim Soon Rye

IMDB

В главните роли:
Moon So Ri
Kim Jung Eun
Uhm Tae Woong

Резюме: 12 години след златните медали от Игрите в Барселона през 1992 година, женският национален отбор по хандбал на Корея е изгубил целия си блясък. За Олимпиадата в Атина в тима са извикани застаряващи звезди, на които им е трудно да намерят общ език с младите момичета. Всички те обаче трябва да преодолеят различията си в името на общата цел – да върнат славата на женския хандбал в Корея.
:essub:

Свали с български субтитри: :click:

С английски субтитри  :click:

Нямах представа, че корейките са толкоз добри на хандбал. Макар да е тъжно, че в собствената им страна не ги я е еня за някои от успешните им спортисти и те едвам свързват двата края. Филмът е много добър.

Благодаря за субтитрите.

Нямах представа, че корейките са толкоз добри на хандбал. Макар да е тъжно, че в собствената им страна не ги я е еня за някои от успешните им спортисти и те едвам свързват двата края. Филмът е много добър.

Благодаря за субтитрите.

Добри се и тоа многу. Имаат медали од светски првенства и злато од Олимписки Игри. Во 1998 Македонија играше против Јужна Кореја на Светското Првенство во Германија во 1/8 финале и ние победивме 28-27, што беше прославено кај нас како историски резултат ;) . Сакам спортски драми и оваа сигурно ќе ја изгледам :rolleyes:

Оу филма много ми хареса, гледах го преди няколко месеца в кино Люмиер и да си призная не очаквах да ми допадне толкова, но цялата история и уникалността на всеки един от героите много ми хареса. Имаше много забавни моменти, а замисъла и развитието ме накараха да се замисля колко подценявани са талантливите спортисти и хора, както у нас така и на други места..

Вдъхновяващ филм!!! Винаги ме е учудвал факта, как повечето хора смятат азиатците за машини , а всъщност те са най-обикновени хора с различни съдби. Една непрекъсната игра на нерви има в който и да е спорт,/ а и не само/ но винаги трябва, да си много бдителен, което никак не е лесно, но не и непостижимо, въпроса е да се съсредоточиш в точния момент. Съпреживявах, всеки кадър в последния мач, много ме разчувства. Препоръчвам на всеки, който иска да долови, макар и от монитора на компютъра си, силата на човекa, да се справя с предизвикателствата в живота си...и макар и понякога да губим, ние пак печелим. Благодарности на екипа за субките! :)

Най-сетне му дойде моментът и на този филм! Но пък го уцелих точно, докато още ме държи олимпийският дух B)

Много истински. Четох, че мацките са тренирали три месеца хандбал, за да влязат по-добре в ролите. Получило им се е. Аз им повярвах.

Финалните думи на треньора ме разплакаха.

И огромни благодарности за субтитрите :kissx:

Един от малкото корейски филми, които се показват за втори път на голям екран в България. :D През 2012 г. беше част от едно събитие - "Есенни дни на Корея" мисля? (моля, знаещите да ме поправят).

Много ми хареса и се радвам, че имах възможност да го гледам именно в кино-зала, заедно с други хора, споделящи  същите емоции. Хубаво усещане е. 

Въобще, обичам спортни филми, такива за духа и силата на отделния играч, и отбора като едно цяло. За хора, даващи  максимума от себе си. За обикновени хора, които постигат големи неща. 

Препоръчвам го на всички и особено на пловдивчани, които ще имат възможност да го гледат на голям екран в събота, 9.11. Надявам се, че залата ще бъде пълна и повече хора ще оценят заслужено "Най-важният момент". 

Макар и позакъснял, ето го и трейлъра. :)

• Like 1
  • Upvote 1

И на мен много ми хареса. Аз съм отборен играч, целящ винаги обединения и сплотяване, и по тази причина този филм беше точно в моя дух. Страхотни бяха всички "аджумадъль" :lol:

• Like 2
  • Upvote 1