Jump to content

GROTESQUE (2009)


Recommended Posts

spacer.png

ГРОТЕСКА
GROTESQUE

 

Държава: Япония
Жанр: Ужаси
Рейтинг: 5.7/10
Времетраене: 73 минути
Субтитри: български
Режисьор: Коджи Шираиши
В ролите: Хироаки Кавацуре, Цугуми Нагасава, Шигео Осако


Резюме:
Млада двойка е отвлечена на улицата от патологичен садист, който ги зашеметява с чук, и ги откарва с микробуса си в неизвестна посока. Когато идват в съзнание, двамата разбират, че са в нещо като подземно помещение, пригодено за мъчения. Те са завързани и със запушена уста. Извергът, за когото по-късно се разбира, че изглежда боледува от синдрома на "кленовата урина", свързан с нарушен метаболизъм на протеините и изразяващ се с отделянето силна и неприятна миризма, започва да ги изтезава един по един, като много внимава да не им причини смъртоносни рани. Кошмарът ту започва, ту свършва и сякаш е безкраен. Впечатляващите визуални ефекти са в традицията на японското кино на кървави ужаси, а режисьорът Коджи Шираиши има необходимия опит с филми като "Джу-Рей", "Проклятие", "Ходещата мъртва" и др. Главната актриса Цугуми Нагасава пък е звезда на компанията AV, която снима и продуцира филми за възрастни.


ВНИМАНИЕ: ТОЗИ ФИЛМ НЕ Е ПОДХОДЯЩ ЗА ЛИЦА ПОД 18 Г.

И АБСОЛЮТНО НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА НА ХОРА СЪС СЛАБИ НЕРВИ

И/ИЛИ БОЛНИ СЪРЦА!

 

Свали с английски субтитри :click: 

 

Свали с български субтитри :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи го гледах и ми хареса. Един от най-"гнусните" филми, които съм гледал.
Японците за пореден път показват, че знаят как се правят ужаси. Този е от гнусните, залагащ на показност.

Рязане на човешки крайници, полови органи, вътрешности...Доста бруталности имаше.

А иначе са царе в направата на филми, които те държат през цялото време в напрежение без да има чак толкова много убийства или чудожища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... филма наистина е доста гнусничък! Определено ме впечатли и даже го препоръчах на няколко приятели, които харесват такива работи

Иначе, изненадващо за мен, в този филм е заложено повече на зрелището отколкото на сюжета, което е сравнително рядко за азиатското кино. Имаше няколко твърде нерелистични и недоизпипани момента, но като цяло има доста оригинални моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо толкова се бърка ужаса с погнусата. За този филм мога да кажа, че не беше страшен изобщо, но пък тотално ме отврати. Не успях да го догледам до края, та може да не съм много обективна, но не мисля, че имаше друго освен рязане и пищане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда тази простотия и тука я имало - наистина, като го гледа човек си задава въпроса, на къде аджеба

отива изкуството, в случая частност киното.

В този род филми наблюдавам едно съзтезание на хората по света, кой е по-зле с акъла - така

като гледам надпреварата наистина е ожесточена. Кофтия ефект и жалкия резултат за сега е, че

както в Америка, така и в Азия, и изобщо по целия свят киното пропада като изкуство със страхотен устрем.

 

Гледал съм няколко такива произведения на висшия интелект - има едно Опитно свинче (пак япония), Канибалът, (америка и германия)

Lake dead (USA), Cannibal Holocaust (италия), Сръбски филм (сръбски), Човешка стоножка (холандия)

 

Това са от онзи род продукции, които не са снъф, не са кино, не са извратени, не са брутални, не са никакво изпитание на нервите,

не са psiho - това са едни невероятно жалки и нещастни опити да се направи нещо скандално, на който еФтин номер

уви явно се връзва много народ щом все още продължават да се правят и да ни заливат с помията си.

 

Ако има нещо със което да ме е потресъл този филм ( а и своего рода ) , то това е малоумието - наистина да постигнеш такива

крещящи нива на некадърност, такива мащаби на бездарието е впечатляващо, уникум на тъпанарщината.

 

Пробвал съм хора, които се мислят за много арт, интелигентни и свежи, съзерцавайки подобни инфантилности и прехласнати

от оригиналничене, да им пусна два-три клипа и да им чуя мъдрите коментари относно насилието - е за съжаление до сега

така и не чух нещо, което поне от малко нали да е стойностно или да показва наличие на мисъл ..... само пустота, дори бръмбар не се чува.

Няма да пускам такива клипове тука, защото наистина са потресаващи и са реални, а не некви приумици направени за пари, но

лично според мен, това е крайно оскотяваща вълна в киното, разчитаща на плитки или съвсем липсващи мозъчета, от които

бъка по целия свят, някакъв нов вид проява на робски морал, но с изумително консуматорски способности, дето се вика лайна да им дадеш,

ще ги изедат с удоволствие, че после дори ще се похвалят, така да се каже един вид, че са минали изпита, в който се доказват като нещо изключително и неповторимо.

 

Тъжното в цялата картинка не е, че ми е жал за хората участвали в създаването на такива филми или за зрителите, които им припадат от кеф - за тях

ни ми е жал, нито ме интересува. Тъжното е, че насилието по света се разраства все повече, минава всички граници определящи едно общество, като

цивилизовано и прогресирващо, и като цяло човечеството не е мръднало на йота в умственото си развитие в последните около 25 века т.е. все още сме некъде около

неандерталската психика, примитивни, изостанали, страхливи, нещастни и подчинени на безконечната простотия - и на капак погледа на хората бива

постоянно изместван от тези факти, а именно, че ние сме недоразвити до степен да се възхищаваме на такива смрадливи изпълнения.

 

Японци, корейци, тайванци, патагонци, българи, цигани, турци, американци, европейци, африканци - всичките един дол дренки, разлика само в модната тенденция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...