Jump to content

Филмови загадки


Recommended Posts

  Определено топ оператор, особено след като видях филмите, по които е работил. Наскоро гледах Lost in Beijing и ми направи впечатление приликата със Suzhou River. Веднага се усеща, че е работил по двата проекта.

  Освен тях съм гледал Purple Butterfly и The Warrior and the Wolf, но за мен вторият е изключителен провал, и то на кадърен режисьор. Тук и прекрасната операторска работа не стига за да спаси положението. 

  Очакваме да видим, какво е направил с помощта на Ann Hui в The Golden Era. :)

 

Загадка: 

 

8079224n.png

 

Още един китайски шедьовър от същия период. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро четох доста критичен текст по повод The Golden Era в едно китайско списание (Pictorial China, май беше). Но това само по отношение на адаптацията. На мен Вълкът ми хареса, въпреки че не е шедьовър. Може би, защото съм фен на нещата на Ясуши Иноуе и на Джо Одагири. Хаха!

"Планинският пощальон" преди 2 месеца мина триумфално в софийския "Дом на киното".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз уж му се каня за тема, но така и не стигам до него :). А сега е време малко за реклама. Този филм ми въздейства хем много силно, хем твърде лично и винаги ще  го помня :)

movielosophy-2013-12-21-13h06m18s141.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...