Jump to content

Salaryman Cho Han Ji / History of the Salaryman (2012)


Recommended Posts

Хубава комедия се е получила. Наистина в някои моменти беше доста смешно. :) Опитаха се да излязат от клишето на повечето к-драми, в които смеха се върти около това как главната се цупи или с малоумно поведение влиза в малоумни ситуации. Не че в някои моменти го нямаше, но тука беше като в пародия. :) Имам предвид предимно У И (Woo Hee) - типичният корейски образ. Бедно красиво момиче, материалистка, добра душа, но и доста глупавичка. Аз повече се радвах на разглезената богаташка дето псува... не знам защо богатите момичета винаги ми допадат повече. Някакси по истински ги правят корейците (Nice guy, cinderella sister) smile.gifИзобщо тука типажите са бая размити, очаквайте изненади. Този сериал едва ли ще се слави с романтичната част, но противно на очакванията на мен много ми хареса. В началото всеки харесваше поне по 2ма от противоположния пол и беше очарователно да проследим как от просто привличане, работата преминава в по-сериозни отношения. Много естествено беше, без интриги, мръсни игри.. абе изобщо един по различен корейски любовен четириъгълник, без прецакани, без главни и подържащи.tongue.gif

 

Страхотни актьори, нетипичен герои, нетипични отношения... Ако някой търси нещо забавно и зарибяващо, не виждам как ще сбърка. 22 епизода минати неусетно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал, един от най-най-най добрите, просто не мога да му се нарадвам. Описанието на сюжета ме отказваше да го гледам всеки път, когато ми попаднеше в полезрението. Така изкривено представя историята и настроението на филма, че мога да го приема само като поредния майтап, който сценаристите си правят със зрителите.

 

Бих препоръчала в темата да се посочи като комедия, не като мелодрама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютният ми фаворит за сериал на този етап, заедно с Giant (защо ли?).
Много нестандартни герои, които интересно са забъркани с други, по-обикновени наглед. И много любимци накуп. Неустоима битка на голф игрище :rofl: , една вкусна кокошка, красавица с мръсен език и един съвсем обикновен наглед служител, какво толкова могат да забъркат?
Имам големи надежди да го видя на роден език.
И нека се порадваме на шматките:


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още една прекрасна изненада - силен сюжет, яки актьори, всичко с мярка и без да е лигав ни на йота! Ох, а кокошката ми е от любимите герои! :rofl: А мацките, мацките - леле, и двете пият, а едната как псува! Пиукането ми е просто любимо на репликите и. А от мъжете даже красавецът бива, супер е! :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си струва сериала, отвсякъде. Бърз, добри диалози, чудесни хрумки.

И радост за очите, даже на претръпналите от много сериали.

Препоръчвам / не че съм пристрастна, Слагам рамо и на други неща из форума/ това конкретно, е наистина добро, забавно.

Гледа се с кеф. Образува усмивка, което не е лесно.

И се гледа на един дъх...:-)))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее, чудесен!

Честно, първите пет серии не успяха да ме грабнат, обаче благодарение на коментарите ви /драги съфорумци / , реших, че ще проявявам инат и ще гледам. И като залепнах на шести се освестих на финалните надписи. :slap: Много, ама много сполучлив каст, бързо действие, хумор на килограми, че и не дразнещ с логически хралупи сценарий. Какво повече му трябва на човек, гледащ корейски сериали?

И двете мацки са ми на сърце, нищо че едната я носиха на гръб! Няколко пъти. :28558:  Лошото момче си беше чаровно лошо, ама госпожа Президентшата Мо Ха - Хи компенсираше с неприязън / от моя страна / доволно. Версай Ю -  :282: . Очаровах се от превъплъщенията на момъка! И без да съм физиономично очарована от него, ще му прегледам филмографията.

Гледайте! Струва си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не повярваш,че зад такова мижаво заглавие се крие такъв шедьовър! Как не съм го забелязала досега...изгледах на екс четири епизода и продължавам маратона :panda-145: А и като ви чета коментарите,темпото не пада  до края. Страшни образи са всички...не спирам да се хиля и страшно се забавлявам! Препоръчвам,ако не сте го гледали  :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В процес на гледане съм. Не е зле, но не бих казала, че е и кой знае какво. До средата на втора серия беше пълна идиотщина, даже мислех да го зарязвам, но после се поправиха. Не виждам чак толкова нестандартност и оригиналност, има си от всичко, типично за драмите и то на кило (само по себе си не е лошо). Единствено като фийл и обстановка на места се чувства някаква разлика от повечето сериали. Главните действително ме радват, особено мацките. И двете са много красиви.

 

Едит: Айде вече на изгледано.

Наистина в началото ми се стори много зле, но после дадоха темпо и последните серии си беше доста добре. Не беше нещо чак да не мога да се спра да го гледам, но си има достойнствата определено. Имаше баланс между комедията, сериозните проблеми и романтиката. Нямаше съвпадения тип сапунка. Любовните неща бяха направени много добре, без да е прекалено натрапчиво и досадно. Всяка от двойките си имаше своя чар. В началото лично мен ме задържа образът на наследницата. Много колоритна беше. Другата мацка и тя беше сладурана. Като цяло всичките герои показаха израстване от началото.

 

Секретарката - голяма гадина. Впечатление ми направи директорът, който искрено я харесваше, въпреки че си беше на ясно, че го използват. До край си я обичаше, но все пак постъпи правилно.

 

И голямо пиене, бре! Тия всичките бяха алкохолици. През сцена на чашка.  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така добре вървеше действието до 15-ти епизод... След това - боза: малко променени, но повтарящи се случки; никакво развитие на героите; действието спря на едно място (основно около новата шефка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...