Jump to content

Recommended Posts

Ако японците не са новатори, кой друг ще е? Предполагам, във всеки език има подобни фрази. А те си я нагодиха и към японския.

Нямат срам! За пореден път ми оставят огромна усмивка на лицето. Направо не мога да я махна. Не че имам подобно желание, но ме разконцентрирват отвсякъде. Затова трябва да им благодаря, че заразителния чар на храната, музиката, участниците и комедията, ми оправя настроението за нула време.

Осаму може да е бил "малкото зелче", но в момента този прякор най-добре ще отива на героинята на Такимото Миори. Хаха!

Още култови моменти.

* Муцуко-сан е истинска Майонака-сама. Но е толкова непохватна, когато се суети около посетителите, че винаги очаквам да се случи нещо уникално смешно. Гледала съм актрисата в Sexy Voice and Robo и в TROUBLEMAN. Родена е за комик!

* Надписите на ястията по ръцете направо ми върнаха носталгията по Антик

* Къде се мотае Шохей, че не се включва в готвенето? Бака! Очаквам повече музика следващия път.

 

Чудя се, какъв ли ще я новият дяволски план на Горо? Да видим как ще ги предизвика този път.

Малките Джонита имат свой представител в лентата. Сато Шори от новодебютиралата група Sexy Zonе играе малкото братче на Такимото Миори.

0251bbbac1d779cf.jpg

 

9c484373b7f8701d.jpg

505a2168c88126ec.jpg

53173501f8e3a44c.jpg

6113cce7de0b78b0.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шохей ще се включи в екипа както видяхме с гръм и трясък. С една голяма усмивка на лице и ще има много забавни моменти с него предполагам в кухнята. Шори Сато до тук не го дават особено много, но и от малкото кадри с него и баща му ме напушват на смях .

 

 

Denibo, тук не става дума за Mon Petit Chou (намесваш израз от френския език, който тук в сериала не се споменава и не това е името), тук името е точно Le Petit Chou. Във втори епизод стана ясно, че се има за смисъл "Малката зелка". А това, че аз съм написала, че са предали и двата смисъла на името японците, за мен лично е точно така.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първите две серии и съм доволна. Добро начало за този сериал, надявам се така да е до края.

Съгласна съм с горните мнения, че не само на Осаму, но и на останалите им отиват персонажите.

Определно не трябва да се гледа на празен стомах, когато показват храната,

направо ми идва да влезна в монитора и да си взема :D

Сега, когато и Шохей се включва, ще видим какви ще ги забъркат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето много ми харесва - чакам с нетърпение да преведат поредната серия. Героят на Осаму е толкова... шемет. Понякога ти иде да го биеш с черпака по главата, а друг път е толкова миличък и невинен :rolleyes:

Да се включа и аз в разясненията за името на ресторанта - доколкото знам, според "детскоградинския" фолклор във Франция бебетата ги вземат от зелките в градината (у нас ги носят щъркелите, както знаем) и затова предлагам името на ресторанта да си го преведем "Зеленцето" или "Зелчицата" - така звучи достатъчно мило и детинско, а и отразява точно смисъла на израза Le petit chou - хем е мъничко зеленце, хем така казват на децата. Ние например много често наричаме малките деца фъстъчета, американците им казват тиквички и така всеки народ си има любима флора ;)

Да видим порасналото зеленце каква зелева супа по френски ще забърка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро начало :)

Забавни моменти в склада ресторанта, забавни моменти в градината, тук там вмъкнат някой и друг сериозен въпрос, но поднесен ненатоварващо.

Хубави мъже в кухнята

 

 

така де :D

vlcsnap-2012-02-01-02h07m21s191.png

 

vlcsnap-2012-01-28-04h21m36s105.png

 

 

храна, която те кара да качваш килограми само при вида и, малко интрига за вкус.Лош Goro, пък макар и от SMAP.

Относно женските образи: Mio от Ангелите ми идва лееко лигава, но засега героите го раздават шаблонни като цяло.

 

Ако нещата се развият както началото подсказва очаквам Шохей да остане пренабрегнат. <_< Отново.

Ейске и сегашната му приятелка вървят къмситуация а ла : ''много ми липсва старата рок-версия, но готвача май не го искам''.

Но тепърва има какво да се случва, три епизода не са много.

 

 

Гледам с огромно удоволствие, и чакам следващия епизод с нетърпение.Въобще, доста от сериалите, които се излъчват в момента ме грабнаха. Което е кофти, и съвсем против правилото : Никакви ongoing

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Мукай Осаму навършва 30-ет години. Да е жив и здрав! Екипът на Hungry! са го изненадали много приятно на снимачната площадка.

 

5441844d8ea2634d.jpg

 

Героинята на Такимото Миори започна много да ме дразни. Чета и доста коментари в интернет. Всички са доволни от френската храна, от начина на нейното поднасяне, от играта, от каста, но Миори...

Сещам се как героинята й много ясно заяви в третата част, когато споделяше с приятелката си по телефона, че той и тя са от различни светове. Ами и аз така като гледам... не виждам как пък героят на Осаму може да я хареса. Но чудеса стават не само по Коледа. Не, че зная какво следва по-натам в сериала, но наблюдавайки отношенията с приятелката му и факта, че малката се навърта все около него...

Шохей много добре усети нещата в 4-та серия (това дяволче отново е в стихията си), да видим какво ще стане днес и в 5-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво и е на Миори според мен се справя добре и персонажа й е нужно да е противоположен на оная засуканата госпожица дето стартира като официална приятелка на Осаму. Японските и корейските драми са пълни с такива откачени героини би трябвало да сте свикнали, а освен това ми харесва и като визия единственото дето не ми харесва е че е с къса коса ама това си е бял кахър даже ако съм на главния бих препочел нея, не че той няма да направи същото така както тръгнаха работите. Доволен съм от антагониста тоест шефа на гъзарският ресторант определено го докарва като злодей въпреки, че това с омара дето го кръстиха Хомард-чан ми беше малко странно като опит да им подлее вода ама пак беше интересно, въпреки че не си представям как такава гадинка ще избяга от кашона чак на двора. Най малкото как е минал през вратата и то такова разстояние с тея краченца?! А щипките му бяха вързани и двете ама после се оказа, че палавника си свалил едната, че и сряза струна на китара чак... определено странни и съмнителни действия на привидно тъпо ракообразно. :blink: Чудно дали ще сготвят охлюви дето са един от емблематичните френски деликатеси ама ако и те им избягат в градината направо не знам. За рок музиката не ми се говори хич.. не ми хареса може би защото е любимият ми музикален стил и съм доста критичен, но ако бях на оня чичка дето му надуха главата докато хапваше с приятелката си щях да направя скандала. -_- Е така или иначе засега добре вървят нещата и мога да кажа, че ми харесва сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледан еп.7 мога да кажа, че продължават да ме радват. Пооплетоха нещата за момента и май ще продължат да ги омотават още повече. Лошо няма, стига да има смях.

Двамата помощници-готвачи се направиха на игноранти в този епизод. Вероятно усещат, че с готвенето няма да я бъде и отново ще се преориентират към рока.

Шохей ме разсмива максимално. Чудя се, как ли ще изглежда в мелодик дет метал банда?! Бакаааааа!

2cc11c027c16e9d5.jpg

Французинът като по поръчка дойде в ресторанта. Очакваше се да хареса новите специалитети и кawai chiisana gasrtonom. Жалко, че не успяха да се възползват от ситуацията. Накрая съсипаха доброто впечатление и то пред погледа на злодея Горо. Но поне го направиха със стил. Хахаха!

The Bawdies бяха гости за момент в ресторанта.

Малкият Сато Шиори също започна да хитрее. Прави невероятни физионимии, но неведението му е привидно.

4899618b2973f9ea.jpg

 

В темата на анимес вече се качват бг субтитри. Благодарности на kcekce!

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На субовете на еп1 ми казва syntax error на line 2701 и не ми тръгват . Какво ще рече това, никога не ми се е случвало ?

 

Това е странно. Не мисля, че е от плеъра. Изтегли си наново субтитрите и пробвай пак да ги заредиш.

 

След изгледан 7 епизод мога спокойно да кажа, че сериалът успява да задържи интереса ми. Трябва да отбележа, че ми харесва наличието на персонажа Мария-сан, колкото и да е дразнещ. Присъствието и много интересно разчупва сюжета на дорамата, а изборът, който харният младеж трябва да направи между нея и малката ми се вижда много недоизкусурен - всичко изглежда, че момиченцето е родено за него, а бившата - стереотипно не е за него... Толково е прозрачно ясно, че не ми харесва да знам, че изборът му е предопределен.

Силно се надявам да включат малко "бекграунд" историйки на момчетата от бандата, без Осаму - то е ясно, че е главният, ама малко взеха да ми доскучняват терзанията му около управлението на ресторанта, а не може да набуташ толкова талантливи актьори във второстепенни роли и да не им дадеш поле за изява!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея от адикта най накрая пуснаха субтитрите за 9-ти ама тъй като гледам сериала ще свърши и още няма да има букви за 10 и 11. Иначе серийката не беше лоша ама това със сватбата ми се стори скучничко като се има предвид, че говорим само за 11 епизода незнам как ще наблъскат всичко в 2 и ще достигнат до кулминацията на сюжета. Направо намирисва на 2 сезон просто не виждам как с това темпо ще се пренаредят отношенията между героите особено след като в тази серия

Ейсуке отряза Чие, а се вижда от халите, че е най-добрият избор за него

айде за развитието на ресторанта 2 серии са предостатъчни ама вече взех да подозирам, че ще има фиаско на края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не вярвам да ни дадат някакъв завършек на историята.

Иначе за Чие и Ейске

 

точно защото не се усеща някакво осезаемо развитие в отношенията им ми се ще да ги ''съберат''.

Хвърлих едно око и на десети, и там честно казано ни сервират ''ново 20''.

Но ако ни скроят номера Ейске да се озове от два стола на земята-така де, във Франция в случая ще се разочаровам мъничко от сценаристите.

 

 

Общо взето през всичките десет епизода сякаш чакам нещо да се случи, а то все не се получава. За един епизод каквото измислят-измислят, каквото остане: в спешъл. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключих с последния епизод от тази дорама и мога да кажа, че за мен си беше едно приятно изживяване.

Доста ястия от френската кухня бяха показани, а имаше и забавни моменти, особено с Муцуко-сан. :lol:

Имах притеснения как ще приключат заради нещата, които станаха в десети епизод, но финалът ми хареса.

 

Изобщо, ако ви се гледа нещо леко, приятно, с доза забавни моменти,

то тази дорама е подходяща.

 

Още една от песните, която звучеше в дорамата.

Yasuda Nao - 真夜中のひだまり / Mayonaka no Hidamari/ Midnight Sunshine

 

http://www.youtube.com/watch?v=IU0r8TsjWtg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз я приключих и останах със смесени чувства. Значи сериалчето не е лошо създадена е добра атмосфера с много гастрономически изкушения обаче не мога да кажа, че ме грабна с нещо толкова интересно.. просто от начало до сега си го изгледах така между другото. Ако не ми бяха допаднали героите особено главните предимно като визия дори можеше да се замисля и да го дропна. Нямаше почти никаква интрига освен дилемата за поддържането на ресторанта, а пречките пред нашите хора от персонала на въпросното заведение с претенции да е френски ресторант някак си не ми се сториха интересни така, че да чакам с нетърпение да подхвана следващият епизод. Очаквах мноооого повече от героя на Иганаки Горо (същото важи и за Кунинака Рьоко - Мария) ако той беше направен от сценариститие като хората всичко щеше да е къде къде все пак за да изпъкнат добрите трябва да има и запомнящи се лоши. А към 9-ти-10-ти както казах и преди единственото дето беше интересно и повдигащо въпроси е дали в края на краищата последния епизод няма да се окаже фиаско?! Е не беше провал, но не беше и това, което ми се искаше най-вече с оглед на романса във взаимоотношенията на Ейсуке и Чие, който би трябвало да е основен акцент в сюжета след съдбата на ресторанта, но така и си остана до края полвинчат и постен някак си сложен ей така колкото да бъде оправдан факта, че изобщо присъства героинята на Миори Такимото, която както казах и преди ми направи добро впечатление с оглед най вече на това, че стажът и като актриса не е голям да не кажа направо, че почти такъв няма. За това се надявам да се развива още повече и да я гледаме в други продукции с по значими функции от това да е дегустатор на манджи и да се ровичка като кокошка по комбинезон в градината с зеленчуци.

Абе Hungry е поредния пример за това как една добра идея е претупана и изпълнена посредствено, което никак не отива на иначе работливите и прецизни до най-малкия детайл японци и за това може да му се лепне етикет "убиване на време". Е нагледах се на хубави ястия вярно, но ако е това основният плюс както се вижда от някои от коментиралите преди мен излиза, че не сме гледали дорама ами някакво странно азиатско кулинарно шоу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо добро не мога да кажа за този японски сериал. Очаквах го с големи надежди, много рекламиран, а балонът се спука за мен още в 4-ти епизод.

Рок нямаше (преживях го). Романтика също (може би трябваше да я търся в болните фантазии на емоционално нестабилната зеленчукопроизводителка).

Добре, че поне ми остана насладата от френските ястия.

Посредствена продукция, в която абсолютно нищо не се случи.

"Малката градинарка" категорично печели личната ми антикласация (а, вярвах, че никой не може да измести Нака Рийса).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше си своите добри моменти. Осаму Мукай си е бижу, пълни ми душата. Миура Шохей и другите, които работеха в ресторанта също, както и баща му. Мария, самата актриса, която я играеше, много ми допада и тук се представи много добре. Но може би, защото имах твърде високи очаквания за сериала, се разочаровах. Асо не ми хареса. И на мен Чие ми дойде прекалено лигава.

Имаше една сцена, в която си търкаше лицето в някакъв зеленчук, не помня вече точно какъв... Просто лиготията преля... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свършиии :( В крайна сметка не очаквах подобни решения от страна на Ейске, поради което мога да кажа, че макар и мудно действието се разви по нетипичен за дорамите начин. Хареса ми как Ейске се държа с Чие и Асо, както и че Чие най-сетне реши да се вземе в ръце и да се опита да "прелъсти" Ейске. Но не мога да и простя заради Таку. Актрисата май само на мен ми остана симпатична докрая (само тук съм я гледала всъщност). В моята антикласация Нака Рийса е неизместима :lol: . Радвам се, че видях Цукамото Такаши в една доста по-различна светлина от Runaway, за което мога само да го похваля.

В крайна сметка - свежа пролетна дорама за френски манджи със симпатичен каст и ненатоварваща история.

 

И Джуниърчето е от Sexy Zone?! Really!?!

Бях чувала за тях, но имах коренно различна представа за група с такова име :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали? Да му се чуди човек на Джони, откъде ги измисля тези имена на групите си?!

pe6ito е съвсем права. До финала дори гостуването на Яда Акико не успя да раздвижи нещата. Обаче Шохей го признавам! Той беше сърцето на сериала, колкото и малко време да му отделяха - в кухнята и на сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С благодарност на pe6ito, че помогна да се довърши превода на сериала и по този случай вече се качва:

тук

(а по-късно и още)

 

Иначе главната героиня с тези раздърпани полици и рошава, лошо подстригана косица трябваше да си е селянка докрай ;)

Какво й хареса симпатичният бъбривец, рок певецът Таку, още не ми е ясно, като тя не блестеше с нищо, освен с лакомия. :lol:

Самият Ейске му стоеше много добре позицията и на готвач, и на музикант. Той направи филма.

В повече ми дойдоха ужасната Муцуко, която трябваше да е смешна, но повече клонеше към противна и отвеяният му баща, който като цяло беше излишен.

Само едно не ми стана ясно, как такива уникални и завързани манджи се готвят в големи количества за почти без пари. Каквато и предварителна заготовка да се прави, стори ми се, че ще отнема часове само за една такава порция.

Като цяло е приятен и бързо се гледа, запълва времето, каквато впрочем е и целта на сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно сериалче, много забавно, ястията бяха истинка наслада, дали ще има 2 сезон?

Незавършен ми се стори, с отворен край.

Героите бяха страхотни образи, от време на време хвърляха страхотни лафове. Бих казала, че филма си има нещо много харизматично и специално, което го прави не толкова традиционен и приличащ на останалите. Истинска наслада, приятно гледане на тези, които не са го гледали или се колебаят да го гледат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японец, който готви френска кухня - това ме съсипа :)

 

Ще остана без коментар за сериала, защото май няма да кажа нищо хубаво :)

 

Благодаря за субките :*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...