Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

ЛУНАТА, ОБГРЪЩАЩА СЛЪНЦЕТО

Епизоди: 20
Режисьор: Ким Тохун (김도훈)
Сценарист: Чин Суан (진수완)


В главните роли:
Ким Сухьон
Йо Чингу
Хан Каин
Ким Юджонг
Чонг Иру
И Тери

Чин Чихи

Сонг Чехи
Шиуан
(ZE:A)

Сонг Черим
Ким Минсо
Ким Сохьон
Ан Несанг
Ким Йонге

И Уонгън

Сюжет: В историческата драма "Луната, която обгръща Слънцето" ще видим любовната история между измисления крал Ихуон и шаманка на име Уол. Родена в благородническо семейство, Уол станала коронована принцеса, само за да попадне в капан и да бъде заплашена от екзекуция, и впоследствие да стане шаманка.


С български субтитри: :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри: :subs: :click:

С английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволна съм много от избора на децата - момченцето и момиченцето от "Илджиме"wink.gif
The-Moon-That-Embraces-the-Sun10.jpg

Сериалчето започва на 4-ти януари.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледал съм го до 4-ти епизод и засега е "горе-долу". Имаме две луни, две слънца... очертава се интересен сюжет, дано не го прецакат само biggrin.gif. Друго нещо, което ме притеснява е, че казаха уж "луната ще защитава слънцето", но нещо ми се струва, че до момента е точно обратното. Все пак си мисля, че с появяването на възрастните актъори, което очаквам да стане в 5-ти или 6-ти епизод, нещата ще се подредят и сериалът ще стане наистина интересен. Повечето хубави исторически сериали не започват чак толкова силно, а стават наистина интересни впоследствие smile.gif. A, и да не забравя, малките момиченца, които играят двете луни, са страхотни biggrin.gif.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейтингът е супер, сериала е приказно разкошен, да не кажа по-мечтателен, до тук. Или, поне до 4-та серия беше, защото мъката и трагедията се усещат от километри...вече. Имам вече любими образи, и то доста :P , и всички заемат централни места във всеки конфликт и действие. А, и политиката и съдбата, колкото и да се "намесват" сериозно, сладките и забавни моменти карат усмивката ми да си седи на лицето дълго време...Малко символиката с луната и слънцата ми идва отгоре, но съм доволна за исторически сериал, още няма онази характерна тежина, а има завидна увлекателност, похвално за сценария.

 

Знам обаче, че младите актьори ще ми липсват, защото играят страхотно, но имам надежди и за големите сладури. Все пак децата ме накараха да се потопя в тази драма и съвсем да мечтая основните персонажи да доразвият интересната история..

 

Oтивам да гледам 5-та и 6-та серия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не знам какво ще го къдрят до 20 епизод. Започна ми обещаващо, мистериозно..., но като че ли точно с включването на "големите" актьори ми дойде и лекото разочарование.

 

Ми, сляпа да съм, не мога да не забележа липсата на двете сладки бемчици (едната под лявото оченце, а другата върху бузката на "малката" бъдеща шаманка и съответно, появата на бемка върху носа на порасналата). Ама, айде да не се втелясвам толкова. Най-показателното в случая е, че за първи път ми се случва, след 24 часа да не си спомням за какво точно е ставало въпрос в най-пресния епизод.

 

Съмнявам се, че ще се случи нещо кой знае какво интересно от тук нататък. Но дано да съм лош пророк и авторите на сериала да ме опровергаят напълно и да разбят на пух и прах скептицизма ми. Ще продължа да следя епизодите(макар и с не кой знае какъв "супер" интерес), с надеждата сериалът да е поредния добър в класацията на корейските драми.

И CToTaKa, не само малките "лунички" са страхотни. Аз много харесах сестричката на бъдещия крал. Невероятно лъчезарно дете. И много добре си изигра ролята на малка глезана и любимка на татко, която възползвайки се от този факт, успяваше да постигне всичко, което си поиска (или не съвсем всичко ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Децата са наистина прелест! Създават ти впечатление, че все едно наистина си в приказка! Приказен е и сюжета.
Момиченцето и момченцето (луничката и слънцето) съм ги гледала поне в няколко сериала и винаги ме изумяват с таланта си.

А този малкия И Мин Хо ми дойде в повече. Гледах го скоро в друг исторически сериал, но ролята му беше съвсем различна.
Тук не знам как ще свиквам с Ил У в по-нататъшните серии. Този малкия е голям сладур и много добре си играе ролята!

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го до 6-ти епизод и към края се появиха вече възрастните актъори. Все едно започна нов сериал... не знам какъв беше смисълът от първите 5-6 епизода. Съвсем спокойно можеха да направят само 2 епизода с децата и така нямаше да разтягат с безмислени сцени smile.gif. За развитието на сериала от тук нататък повечето от сцените от предишните епизоди... няма да имат никакъв смисъл, бяха си абсолютно изкуствено разтягане на сериала. С появяването на възрастните актъори и рейтинга скочи с 4-5 % за един епизод (5-ти - 6-ти), което само доказва, че сериалът е много разтеглен в частта с децата.

Струва ми се, че прехвърлиха много напред във времето и самото действие. Принца вече е крал... напълно променен образ, като държане и всичко, от това, което беше като дете. Йону пък със загубена памет... дадоха я за малко Han Ga In в края на 6-ти епизод... но и тя по всяка вероятност ще е напълно различен образ от това, което беше като дете. Общо взето... безмислени първи 6 епизода, да бяха ги събрали в 2... щеше да е много по-добре.


Оттук вече сериалът трябва наистина да "започне". Трябва им обаче много оригиналност на сценаристите. Досега нямаше нито бойни сцени, нито някакви аспекти свързани с външната политика и воденето на войни, което е лошо за един исторически сериал и го прави доста нереален (за епохата, която се опитват да пресъздадат). Само с едни дворцови интриги (и то не кой знае колко оригинални) и разтеглени романтични сцени тип сапунка (като в първите 6 епизода)... сериалът няма да го бъде. Мисля си обаче, че с този актъорски състав, от тук нататък, сериалът ще стане доста по-интересен smile.gif.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 8-ми епизод съм и мога да кажа, че не върви на добре този сериал (поне засега). Най-малкият проблем са многото грешки... то не бяха хора от снимачния екип показващи се зад дърветата, не бяха абсолютно чисти мечове след като персонажът е убил 3-ма души и се лее кръв абсолютно навсякъде, но мечът... блести все едно си го взел чисто нов от магазина (кой знае дали няма и други грешки, които не съм забелязал). По-голям проблем е липсата на разнообразие, оригиналност и т.н. в сценария и сюжета. С едни актъори сериал не става. С разхвърляни наляво-надясно романтични сцени и не кой знае колко оригинални дворцови интриги... ще остане посредствен сериала ако продължава така. Дано го пооправят, защото интригата е на минимално ниво, има някаква еднотипност, дори ми стана скучно към края на 8-ми епизод. В момента обмислям дали да продължавам да го гледам, или да изчакам излъчването на всички епизоди, за да видя отзивите... може пък по-нататък да го оправят... Музиката не е зле, особено втората песен:

 

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OST-a е много подходящ за историята, но тази песен Back In Time ..е страхотна.
Lyn, днес на M! Countdown бе най-добрата с този глас...и емоцията от текста....Жалко, че камера мен-а не фокусираше върху изпълнителката повече...

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оо, обожавам Back In Time с това пиано в началото и страхотния текст! :rolleyes:

Изпълнителката определено има глас и все едно слушах запис. Браво на нея!

 

 

Да не ви казвам, как като слушах By Myself на Tiffany от Princess Ja Myung Go на живо, изпълнението нямаше нищо общо със записа. :lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да се включа с коментар. Някъде по-горе писах, че се надявам да не съм лош пророк и сериалът да не се окаже някаква боза. Продължавам да го гледам на инат, точно с идеята да открия нещо заинтригуващо, нещо което да ме "раздруса" до основи.

Сега като се замисля, ако го приема основно за романтичен жанр, не изпадам в очаквания да видя някакви грандиозни битки, много екшън и масови бойни исторически сцени (щот такива явно няма да има) и не се заглеждам да търся грешките на '"производителите", ще мога да го смеля. Просто това е поредната романтична история с исторически привкус, добавен за да е по-различно от съвременните сюжети.

Пък като толкова ми се гледа истински исторически сериал, има достатъчно други такива. Да не ги изброявам, защото мястото не е тук.

Така че гледайте го, но с нагласата и очакването да видим някоя страстна целувка или по-разкрепостена секс-сцена ( да бе, надай се Миме :rofl: )

Li ~Asia~ , а трябва ли да са точно от www.box.bg? Защото аз лично си свалям от тук. Епизодите излизат броени часове след излъчването им в Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз пак да се включа с коментар. Някъде по-горе писах, че се надявам да не съм лош пророк и сериалът да не се окаже някаква боза. Продължавам да го гледам на инат, точно с идеята да открия нещо заинтригуващо, нещо което да ме "раздруса" до основи.
Сега като се замисля, ако го приема основно за романтичен жанр, не изпадам в очаквания да видя някакви грандиозни битки, много екшън и масови бойни исторически сцени (щот такива явно няма да има) и не се заглеждам да търся грешките на '"производителите", ще мога да го смеля. Просто това е поредната романтична история с исторически привкус, добавен за да е по-различно от съвременните сюжети.


Аз пък направих грешката да не погледна жанра biggrin.gif. Оказва се, че сериалът не е "Историческа драма", а "Романс" (и то само "Романс"...) ohmy.gif. След като видях жанра, ми стана ясно защо сериала не ми харесва чак толкова wink.gif. Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз пък направих грешката да не погледна жанра :D. Оказва се, че сериалът не е "Историческа драма", а "Романс" (и то само "Романс"...) :o. След като видях жанра, ми стана ясно защо сериала не ми харесва чак толкова ;).

То и аз си докарах име, че не чета много, много. :blush: И аз като теб не съм обърнала внимание какво точно се явява това произведение на корейските сериали. Мерси, че ми обърна внимание. Сега променям нагласата и почвам да гледам с нови очи. Фенка съм на романсите.

Но все пак не знам какво ще мислят до 20 епизод :blink: То романс, романс, ама ако само ще се разхождат между сградите и ще си ходят на гости, за да се оплакват кой на кого не обръща внимание...

Пък и рейтинг държи... :unsure: да се неначудиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към мнението на писалите вече тук. Неоправдано висок рейтинг за подобен сериал. Вероятно се дължи на факта, че книгата е доста популярна, както и на актьорите. Ким Су Хьон наистина се справя добре като крал, поддържащите герои също не са зле. Хан Га Ин на моменти ми е твърде дървена, в момиченцето има доста повече живец от нея. (и на мен не ми допадна появата и изчезването на бенките) Чонг Чил У трябваше да е малко по-сериозен в закачките си, ако искаше да прилича на малкия Мин Хо, който според мен се справи доста по-добре. Чил У ми прилича по-скоро на клоун, отколкото на благородник.

Историята е много хубава, но е пресъздадена по не съвсем подходящ начин. Има твърде много излишни сцени, в които гледаме как някой просто зяпа въздуха, спи, чете, спомня си, разхожда се от едно място на друго. Твърде плиткоумни диалози от рода на констатиране на видими факти или повтаряне и потретване на реплики стават малко досадни на моменти. В сравнение с други романтични или исторически сериали, пресъздаването на този не е на ниво. Сценографията и костюмите обаче са много добри, макар и действието да се развива само на едно-две места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Противно на доста от мненията, на мен пък ми харесва сериалчето. Точно това, което ми е нужно в момента. Розавичко, бозавичко, лигавичко, с исторически привкус, леко, ненатоварващо. Няма нужда да си напрягам излишно сивото вещество или пък да си товаря психиката. Идеално за почивка и релакс.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои отношения сюжетът не ми хареса и можеше да се постараят повече, но въпреки това си го догледах,

заради някои от актьорите и персонажите им.

Малките актьори, Yeo Jin Goo, Kim You Jung, Lee Min Ho и останалите, бяха страхотни. Определено ми беше любопитно как ще

продължат големите.

Kim Soo Hyun ме изненада приятно, пресъздаде образа на краля много добре.

Han Ga In не я харесвам като актриса, нещо има в играта й, което просто няма как

да ме накара да й симпатизирам. Надявах се да променя мнението си за нея, но уви, това не стана.

Забавни ми бяха моментите между Kim Soo Hyun и Jung Eun Pyo, както и комбинацията от тях двамата и Song Jae Rim.

Музиката също ми допадна.

 

ddb397b81996d255.jpg

 

 

 

5cc3e7c8ce4df64a.jpg

12ba5aefde333935.jpg

f213064febbb4b8a.jpg

fdb36ab658aeb36b.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен сериалът ми харесва. Историята е интересна и наред с шаблона, си има доста оригинални моменти. Имаше особено мъдри мисли на някои от героите, които карат човек да се замисли за истинския му дълг към хората, които го обичат. Играта на всички беше много добра и не спирам да се възхищавам на тези талантливи корейски деца, които всеки път успяват така да ме развълнуват.

Красива и силна любов, която дори и най-тежките изпитания не успяват да сломят. Пък и започвам все повече да разбирам и да съчувствам на "отрицателните" персонажи в корейските сериали. Едно нещо със сигурност вече разбрах - няма по-голямо нещастие от това да се родиш в кралското семейство в древен Чосон... smile.gif

 

Остават ми още три епизода до края, дано завърши по моя вкус - щастливо, но и да е обратното, за първи път няма да съжалявам, защото наистина успяха да ме трогнат.

 

 

 

EDIT: Изгледах го докрая и за онези, които обичат да знаят какъв е краят на някой сериал, преди да го гледат, ще кажа:

 

 

 

Краят е щастлив. Любовта победи и всичко си дойде на мястото - лошите си получиха заслуженото и добрите заживяха по-спокойно. Жертви не липсваха, но все някой трябваше да умре, просто се подразбираше. Но смъртта им сякаш си беше в правилния порядък на нещата и не ми докара възмущение от сценаристите... С други думи - доволна съм... wub.gif

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено "Луната и Слънцето" се нарежда сред любимите ми сериали! :wub: Точно по мой вкус. Чосон, красиви костюми, талантливи актьори, добър сюжет. Хареса ми как цялата интрига се въртеше около Yeon Woo,

смъртта й и истинската й самоличност. Хареса ми и, че дори след 8 години всичките й любими хора я помнеха с любов и възхищение и страдаха за нейната преждевременна смърт.

Героинята притежаваше чудесни качества- начетеност, скромност, тактичност и състрадание. Да не говорим, че Kim Yoo Jung направо ми влезе под кожата. Невероятен чар и талант! :wub: Като цяло всички деца се справиха перфектно и спокойно сами могат да направят драма. :rolleyes:

Открих си нов любимец в лицето на Kim Soo Hyun. Да си призная, като го видях на снимките от пресконференцията си помислих, че има детско лице за крал. Обаче... напълно ме опроверга с този дълбок глас и невероятен талант. Определено ще следя изявите му. :P

Han Ga In не съм я гледала другаде. Има особено излъчване, а и ханбокът на благородничката и

кралицата

определено й отиват. Скованичка е, но пък ми хареса. B) Интересна двойка са с Kim Soo Hyun.

Да не забравя и Kim Min Seo, която имаше малко екранно време, но определено прави впечатление. Очите й говореха. Допадна ми и начинът- нервните тикове, по който прояви лудостта си. Героинята й будеше съжаление, като просто се оказа жертва на обстоятелствата.

Препоръчвам драмата на зрителите на The Princess` Man и любителите на романтиката. :es:

 

ПП Доколкото знам, драмата е базирана на доста популярен корейски роман. Малко по- малко започна да излиза преводът му на английски. Щом е целият готов, веднага я тегля. :rolleyes:

 

2ПП Може ли да помоля, ако някой тегли субтитри от Смърфовете, да ми изпрати тези на 19 и 20 епизод. Имам проблем с акаунта и не мога да вляза. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена и колко много ми харесаха песните в сериала. Новата в изпълнение на Kim Soo Hyun е чудесна.

Как може да не отбележа и Hyun Sun- доверения евнух. Много му се радвах и симпатизирах. laugh.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...