Jump to content

"Жица" различно от азиатска музика


Ragnos

Recommended Posts

Малко новозеландска пънкария (или каквото там водят за пънк), с кавър на кифленска песничка.

 

 

По едно време бях в заблуждение, че ми се учи фински и тогава, покрай HIM, The Rasmus и Apocaliptica, заслушах тази блек метъл група (или каквото там водят за блек метъл :))

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Може би най-добрата песен, изразяваща депресия, меланхолия, минорност и всякакви подобни настроения. И въобще Кататония, групата, въздигнала Тъгата на недостижими висоти. Колко е естествено да бъде саундтрак на една самотна нощна разходка.

http://www.youtube.com/watch?v=ZxYy2L13bCs

 

^ Още един език, който бих искал да знам:

 

 

^ "Кралиците на Каменната Ера" - готина група, която експериментира успешно в рок жанра. А са от Американския юг, откъдето обикновено човек би очаквал само някаква безидейна пустиня. Две от най-зареждащите им песни, и двете от по има-няма три минути, с подходящи клипове (добре де, сполучливи имах предвид):

 

 

^ Единствените португалски музиканти, на които съм обръщал внимание:

 

 

^ Не е точно "жица", но пак си има китара. Вече не съществуват, но затова пък вокалът продължава да развива чудесна солова кариера под псевдонима Lotte Keshtner. Гласът и е рядко красив:

 

 

^ От времето на ранните им добри неща:

 

 

^ Като за накрая малко "кайф" - една любима песен от Агата Кристи - една от стойностните руски групи, които никога няма да са известни тук:

http://www.youtube.com/watch?v=835wAxYb5Ug

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесни са, някои от тях ги бях позабравила.. благодаря, листата за сутрината е готова. :icon_sunny:  Аз ще поздравя с нещо в "инди" стил с пожелание за много усмихнат четвъртък. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nyxe, сега ме изуми с последния пост! Мнооооого одобрявам : ) Значи и тез момци ще ти харесат, нищо че са с японски вид, музиката им си е силно американска

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на новина за това събитие- http://www.katehizis.com/news/shNews.php?id=25913   Мисля, че ще е добро, макар че мястото, което е избрано за Пловдив конкретно не смятам, че е най-удачното решение. Все пак се радвам, защото пловдивчани определено сме поставени на принудителна рок-диета. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези младежи ги открих преди няколко месеца и са удивителни. Много добре се справят. Вокалчето го раздава малко като обсебен с това мятане на главата.  Не мога да открия много инфо за групата, ама са яки!

 

И малко от другите любимци....американчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...