Jump to content

"Жица" различно от азиатска музика


Ragnos

Recommended Posts

Хайде и от мен нещо. "Жица"-колко да е жица :D

От по-новите групи си харесвам някои,но не слушам цели дискографии.По принцип.

http://www.youtube.com/watch?v=i3YGdPMl-2w&

 

И понеже ясно си пише неазиатско,последното го вмъквам в спойлер. :D (То това май е една от най-оборотните песни в историята-от The Stooges,през Iggy pop,Nirvana чак до тази версия....абе да има

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(То това май е една от най-оборотните песни в историята-от The Stooges,през Iggy pop,Nirvana чак до тази версия...

 

Е той Iggy Pop си е от The Stooges :)

А песента е от дебютния албум на The Stooges, едноименния такъв от 1969 година.

Иначе даже Slayer правят кавър на тази песен в специалния си кавър албум - 'Undisputed Attitude' само че променят заглавието на "I wanna be your god'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На времето като подрастваща тинейджърка имах няколко мечти.

 

Една от тях бе да видя Faith no more на живо. За мой голям късмет едно златно лято те бяха в Бургас. Поздравявам ви с песен, която за съжаление не успях да чуя на Spirit-a, а я обожавам

 

Друга моя сбъдната мечта, бе да видя групата, която слушам от 15 годишна, а именно Guano Apes. Първият път, когато бяха в БГ, за съжаление не успях да ги видя, но след това имах щастието да ги зърна с очите си. В една лично за мен ужасна зала ( Христо Ботев ) имаха концерт, на който презентираха новия си албум. Поздрав и с това

 

Сега идва времето да се моля да сбъдне нещо друго, но за него ще се наложи чакам търпеливо ( Pearl Jam и Еди Ведър ). Надявам се в някой хубав, светъл ден да успея да я осъществя.

 

 

Дано ви харесат тези изпълнения :)

 

Хубав ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любовта към Faith No More е наследствена вкъщи,но да си призная откакто ми припомниха Quote unquote предпочитам Mike Patton и Mr Bungle.

http://www.youtube.com/watch?v=OHCct7eOXmk&

 

И като стана дума за групи,които са идвали в България,не мога да ги пропусна.(На това изпълнение за жалост не съм присъствала,макар че би било сбъдната мечта).

 

Лошото е,че за повечето концерти,на които бих искала да присъствам ,единственият начин да си сбъдна мечтите би включил машина на времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ше прощаваш, шефе, ама къде нагнезди пънко при жиците? :D Т'ва щот съм буквалист и като чуя "жица", като кучето на Павлов пред очите ми изкача Слаш, ма той е друга бира.

 

Ако говорим сериозно, за мен един от най-добрите китаристи, а и музиканти изобщо е Нуно Бетенкурт. Пускам нещо по-известничко с него, но все пак темата е безкрайна.

 

И, понеже все пак го споменах, ето нещичко леко и приятно, компилация на другия ми любимец:

http://www.youtube.com/watch?v=cs0C9M5ahvQ

 

И си признавам без бой, че Sweet child o' mine ми е най-любимата песен евър, пак в голяма част заради него. :) И още едни от любимите ми моменти са солата му в Estranged - как само плаче тая китара в ръцете му...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-добрият е Ричи Блекмор свирил в deep purple и rainbow, но това разбира се е лично предпочитание все пак не може човек да игнорира Слаш, Хендрикс, Мей, Малмстийн и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slash миналата година издаде един солов албум, в който всяка песен беше с различен вокалист - участваха Fergie, Iggy Pop, Chris Cornell мисля, Ozzy Osbourne, Lemmy и т.н.

А за китаристи аз се сещам за един, който наистина много гениален, пред който примадоната Малмстийн изглежда като, като даже и аз не знам какво и това е Jason Becker.

Има много китаристи - Randy Rhoads, Marty Friedman( той живее в Япония от доста време вече и даже прави техни песни в свой вариант) забравих как се казва китариста на Fates Warning.....

Да, нещо такова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточня за заглавието- аз съм виновна да е такова, защото аз го предложих. За мен всичко що е китара е жица.. Правилно или не- аз не съм буквалист. :D И аз мечтая за Еди Ведер- всякак :lol: , ако някога бъда на негов концерт и на Крис Корнел- ще си ида спокойна и щастлива от този свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенове, фенове.. къде се покрихте. :D Със следващото внимавайте да не ви гръмнат колонките. ;) Том Йорк- една от несбъднатите ми любови... :28558:

 

http://www.vbox7.com/play:f26f482a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8 юли (неделя) 2012 още една иконична група ще застане пред своята вярна публика за първи път на българска сцена!

Кръстникът на пънка и неговата група - IGGY AND THE STOOGES са второто дългоочаквано име, добавено в дългия списък с банди,

чиято изява на сцената на "Sofia Rocks 2012" предстои.

 

Отново в същия ден на фестивалната сцена ще се качат и децата на американската хард рок сцена UGLY KID JOE, за да зарадват

българските си фенове за първи път на родна почва. Whit, Klaus, Cordell, Dave и Shannon са отново заедно с чисто нов материал - шест

записа за тяхното ново EP, което вече е финализирано и ще се появи всеки миг.

 

Sofia Rocks 2012

 

На 8 юли (неделя) са Guns N' Roses на сцената на Стадион Българска като едни от хедлайнерите на Sofia Rocks 2012.

 

RED HOT CHILI PERRERS на 01 Септември 2012 г., 20:00 ч. на стадион Георги Аспарухов.

 

Малко копи-пейст от медиите, но това си е една добра програма за лятото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си харесала много концерти... Най-скорошният и желан от мен е на HED P.E., който ще е на 5-ти април, в Парти център "4 км", София. Ако някой ще ходи- да си признава веднага. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тея всичките само Guns си заслужават според мен другите са някакви пустинни групи(да дори и Chili Peppers). Като стана дума за концерти да сложа и аз едно парче на легендарният Ronnie James Dio вечна му памет все пак имах удоволствието да го видя наживо и ме налегнаха спомени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз ша се отсрамя с още едно любимо парче и съответно китарист таман и да си припомня доброто старо време като ги слушах, че сеа мноо се поазиатчих ^^

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...