Jump to content

Recommended Posts

GQ62Mf.jpg

Off Topic

spacer.png



Hana Kimi (2006)
Страна: Тайван
Също така известен като: Hua Yang Shao Nien Shao Nu
По японската мангата на: Hisaya Nakajo - "Hanazakari no Kimitachi e"
Година на излъчване: 2006- Ноември -25 до 2006– Март 04
Телевизионен рейтинг: 3.89
Време на излъчване: Събота и Неделя 21:30 - 21:00
Жанр: Романс
Канал: CTS / GTV
Епизоди: 15
Режисьор: Doze Niu / Wang Ming Tai / Lin Qing Fang
Субтитри: Английски вградени, Руски
Основа песен: Zen Me Ban на S.H.E
Оst

Участват:
Ella as Lu Rui Xi (Ashiya Mizuki)
Wu Chun as Zuo Yi Quan (Sano Izumi)
Jiro Wang as Jin Xiu Yi (Nakatsu Shuichi)
Tang Yu Zhe as Liang Si Nan (Nanba Minami)
Xie Zheng Hao as Guan Ri Hui (Sekime Kyogo)
Chen Wen Xiang as Jiang Ye Shen (Noe Shinji)
Yang Hao Wei as Li Cheng Yang (Nakao Senri)
Xie He Xian as Sima Shu / Da Shu (Kayashima Taiki)
Ethan Ruan as Shen Le (Kagurazaka Makoto)
JJ Lin as Lu Jing Xi (Ashiya Shizuki)

Резюме: Мисля че няма нужда от резюме същото е като в Японския сериал само с различни имена, а и всички знаем за какво се разказва. :rofl:

Свали с английски субтитри

 

Свали с български субтитри :subs:

 

Свали с руски субтитри

 

Онлайн с английски субтитри

 

Онлайн с руски субтитри 


Неможе да няма и тази версия на Хана Кими въпреки, че неможе да се сравни с японската и тази има своя чар.

Редактирано от mrnkaloto
Нов постер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изгледах японския сериал ме хвана такава мания по Хана Кими, че направо не е истина :rofl: Веднага като го свърших хванах мангата и за седмица бях прочела всичките 23 тома, при положение, че времето ми на компютъра беше доста ограничено. Известно време по-късно се престраших да пробвам и с тайванската версия, просто ей тъй, да видя как е. Като видях Ела направих :shock: и си казах: "Как може някой да сбърка това с момИче?!" Това обаче само прави историята малко по-достоверна - щом изглежда като момче, значи спокойно могат да я сбъркат с такова :lol: С изненада установих, че този вариант на историята, за разлика от японския, следва доста плътно мангата. Пък и Джиро Уанг и У Чун хич не са за изхвърляне (въпреки че харесвам първия повече с черна коса). Не ми хареса, че останалите герои не бяха така добре застъпени и експлоатирани като при японците, но пък и в мангата е така - има ги, обаче всичко е много концентрирано върху Сано и Мизуки. Доктора обаче е страшна шматка - направо ме убива :lol!: Честно казано, още не съм завършила тайванското - като знам какво ще стане и веселите монолози на Накацу ги няма да ми доразведряват атмосферата, не е толкова интересно. Може би ако не бях чела чангата, тази версия щеше да ми е по-интересна, ама на. Но ще я завърша един ден, надявам се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета мангата в момента (след като изгледах японската серия) и се ядосвам, защото японците наистина са опропастили историята.

Надявам се тайванската версия да е малко по-реалистична...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, да, там си следват историята доста плътно, само с някоя и друга малка промяна, най-голямата от които - много тъпа :suspect: То даже не е толкова промяна колкото добавка, ама карай :roll: Но иначе сладурските моменти от мангата са си запазени, което е и най-големия плюс на тайванците :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японската версия на сериала определно е страхотна!! За този незнам как ще се окаже, обаче,.....участва У Чун, така че ше се гледа задължително!! :lol!: :lol!:

Като гледам и Ella участва. Тя перфектно ще влезе в ролята на момче. :green:

Вие от къде четете мангата?? И аз искам! :green:

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето си го бива, но някак бледнее пред японския (може би, защото изгледах първо японския). Въпреки че тук повече са застъпили мангата и нещата се развиват много по-сериозно. За съжаление изневеряват на края

Все пак трябваше да направят като в мангата и да ги съберат, след като тя се е върнала в Америка, но уви...

Ама Wu Chun направо разбива. Толкова добре си изигра ролята не останах доволна само от

Целуващото чудовище, япончето го духна по всеки параграф :D

 

А за доктора няма какво да коментирам, той навсякъде си е очарователен просто. Особено ми е любимо

Когато тръгва да бяга от Мизуки (по-лесно е името) и тя го подсеща, че е най-добрата на 100 метра. Бързо, бързо се отказва...

 

Ами Jiro си е Jiro. Отдават му се ролите в тип "трето колело или ъгъл", но защо милия все е от губещата страна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на това му дойде реда. Имах два опита с японския вариант, но въпреки Шун, не успях да го гледам. А тук историята ме грабна от раз. Може би заразителната усмивка на Джиро спомогна, не знам. Определено от трите версии - кор., японска и тази, момчето-момиче тук е най-успешно представено. Образа на благородния рицар беше страхотен (особено по без горнище :28558: ). Не ми хареса как размиха героя на Джиро в последните две серии, но се преживява.

Въобще, изненадващо за мен самата, си изкарах страхотно, докато гледах тази жива анимация.

А музиката как не сте споменали? Страхотен ост  :up: 
Поздравче за всички фенове на тайванската версия (и не само).

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на тази наивна и фантасмагорична история и нямаше как да подмина и тайванския й вариант. Първото, което ми мина през главата беше "Ама това момиче ли е?" и веднага се присъединих към групата недолюбваща Ела. Но фактите са си факти - това момиче завладява екрана и след като свикнеш /ако можеш/ с физиономиите, които прави, също и с гласа й, разбираш колко е добра. Поведението, заедно с кривенето и пуленето са абсолютно перфектно направени и точно съответстват на поведението поне на няколко деца около 5-6 клас, които познавам. Мисля, че не подхождаше на възрастта на героинята, ама нейсе... Въпреки адмирациите към играта й, все още не мога да я харесам. За филмите по темата "момичето-момче" все се възмущаваме и се чудим как може да ни пробутват такива хубавки актриси и да се надяват да ги вземем за момчета. Е, сега разбрах, че добре си правят! У Чун тук ми беше доста убедителен и разбира се разкошна гледка. Джиро – също, но той е и много интересен как се вживява в ролята, стопороцентово се идентифицира с героя си и се получава нещо толкова естествено, все едно играе себе си. Пък и монолозите му бяха един път. Добре се справиха и доктора, и отговорника на общежитието и останалите приятелчета. Можеха да обърнат повече внимание на тренировките и състезанията, а и на съперничеството в спорта, не трябваше да се неглижира тази част. Но най-много не ми хареса края - недовършен, увиснал, все едно остава още поне една серия. Като се изключи това съм удовлетворена /може би защото искам да съм  :28558:  / и с приятни впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...