Jump to content

Recommended Posts

blife.jpg

BEAUTIFUL LIFE

*********************
Епизоди: 11
Език: японски
Субтитри: вградени английски
Жанр: романтика, драма
Година: 2000
Режисьор: Shono Jiro, Doi Nobuhiro
Рейтинг: 31.86 %
През март 2000 година рейтинга на сериала в Япония е 41,3%, с което той държи 20 годишен рекорд. Преди него е само сериал от 1983 година с рейтинг 45,1%. До момента няма друг японски сериал с толкова висок рейтинг!

*********************


Участват:
Kimura Takuya - Okishima Shuji
Tokiwa Takako - Machida Kyoko
Watabe Atsuro - Machida Masao
Mizuno Miki - Tamura Sachie
Ikeuchi Hiroyuki - Okabe Takumi
Hara Chiaki - Ozawa Mayumi

Koyuki


*********************

Награди:
24th Television Drama Academy Awards: Best Drama
24th Television Drama Academy Awards: Best Actor: Kimura Takuya
24th Television Drama Academy Awards: Best Actress: Tokiwa Takako
24th Television Drama Academy Awards: Best Supporting Actor: Watabe Atsuro
24th Television Drama Academy Awards: Best Supporting: Actress: Mizuno Miki
24th Television Drama Academy Awards: Best Newcomer: Nishikawa Takanori
24th Television Drama Academy Awards: Best Screenwriter: Kitagawa Eriko
24th Television Drama Academy Awards: Best Director: Shono Jiro
24th Television Drama Academy Awards: Best Theme Song
24th Television Drama Academy Awards: Best Opening


*********************

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:


*********************

Киоко е млада жена с несломен дух, независимо че е прикована в инвалидна количка. Шуджи е известен моден коафьор. Съдбата ги среща в пътен инцидент. Скоро двамата се влюбват - Шуджи в куража и ентусиазма й, а Киоко в способността му да вижда сърцето й зад физическите й недостатъци. Любовта им е подложена на тест от влошаващото й се състояние и от по-големия й брат закрилник.

Коментар: Не го пропускайте!
bl.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що го свърших и просто нямам думи, много истински филм! Kimura Takuya и Tokiwa Takako бяха повече от великолепни актьори.Kimura все повече ме удивлява и съм убедена, че в някакъв американски филм, много отдавна съм го засякла, защото ми е адски познат по лице.Много красив и тъжен сериал и въпреки, че е стар си заслужава да се види, самите награди на филма говорят много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сценаристката Kitagawa Eriko и този актьорски състав чудесно показаха тази история. Двата главни образа ни се разкриваха през цялото време. Основния казус- хронично болен, неизлечимо заболяване, прикован към количка от деситилетие млад човек, дама- в 11 серии бе обхванат изключително цялостно. Само без медицинската част. Kitagawa Eriko пореден силен сценарий- голям майстор е :bow::yes: . Образите са 100% реални , "живи". Сега след като го изгледах видях подробности за наградите и рейтингите. Съвсем от скоро се разписах в японската секция, понеже често заглавията които гледам липсват тук. Голяма изненада ми е че се оказа че има тема за този стойностен продукт.

 

В начина по който режисьора водеше историята ми допадна , че още отначало в края на всеки епизод чувахме вътрешния глас на двамата герои от позицията на ясен край. Това помага на зрителя постепенно да разгърне/съпреживее чувства гледайки, без да се получава внезапен рев/насълзяване/разчустване.... По този начин е по- вероятно средностатистическия зрител да гледа и забележи цялостния поглед върху казуса. Тук реално участващи в историята са всички образи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ненапразно рейтинга на този прекрасен сериал е достигнал до такъв висок процент.

Много стойностен, много истински. На Суджи по никакъв начин не му пречеше това, че

Киоко, в резултат на тежко заболяване, е прикована към инвалидната количка.

Любовта му беше огромна и всеотдайна и и достави много и незабравими

щастливи моменти. И няма значение дали си на тази земя или не, ако обичаш някого истински,

то той завинаги остава в твоето сърце. Страхотен сериал!

За Кимура Такуя просто нямам думи - прекрасен, както винаги. :wub: Актрисата, изпълнила ролята на

Киоко, също се справи добре и мога да кажа само хубави неща.Не е лесно да се изиграе такава роля.

Препоръчвам сериала с две ръце и му давам десятка! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам го и него :) Макар, че ще е мъка с английски субтитри и то вградени- не мога да увелича шрифта! Но с Кимура се гледа всичко, а и като чета мнения и гледам рейтинга, няма начин да подмина този сериал. Жалко, че няма БГ субтитри на старите хубави драми и филми, но те са безброй, а и явно няма голям интерес към тях :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмите ме карат дълго да се чувствам тъжна и да съпреживявам случилото се с героите. Гледала съм два филма с заглавие "Животът е прекрасен" и двете са уникални, просто прекрасни - препоръчвам ги на всички, които не са ги гледали.

Започнах филма заради Кимура, разбира се, но това, което видях ме очарова и трогна едновременно. Докоснах се до един свят, за който само си мислим, че знаем нещо, а всъщност е само илюзия. Японците ги умеят тези неща. Умеят да те усмихнат, разплачат, научат на простите неща в живота, като смирението например, като приемането на нещата такива каквито са. Абе, хубав филм, гледайте го, струва си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал успя да ми възвърне донякъде вярата в човечеството. Монолозите от първите епизоди открехват леко вътрешната врата към геройте.

 

Краят успя дори мен да натъжи.... очакваше се, че тази любов няма да трае дълго........... но сцената със гримирането на мъртвата любима идва в повече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...