Jump to content

Kiritani Kenta (Киритани Кента)


funktastic17

Recommended Posts

spacer.png


Име: Киритани Кента 桐谷健太 (きりたに けんた)
Професия: актьор

Роден на 4 февруари 1980 г. в Осака, Япония
Ръст: 181 см
Зодия Водолей
Кръвна група: O
Хоби: пътувания, свирене на барабани и шамисен
Личен блог: тук
Агенция: Hot Road

Филмография:

*Analog (2023)

* Kubi (2023)
* Fragments of the Last Will | Lageri yori Ai o Komete (2022)
* Miracle City Koza (2022)
* Vigilante (2017)
* Spark | Hibana (2017)

* Karera ga Honki de Amu Toki wa (2017)

* Too Young To Die! | Wakakushite Shinu (2016)

* Bakuman (2015)

* Have a Song on Your Lips | Kuchibiru ni Uta o (2015)

* Gonin Saga (2015)

* A Sower of Seeds 2 Tanemaku Tabibito: Kuni Umi no Sato (2015)

* Fly with the gold (2012)
* Outrage beyond (2012)

 * Okan no Yomeiri (2010)
* Beck (2010)
* Solanin (2010)
* ROOKIES-Sotsugyo (2009)
* Crows ZERO II (2009)
* Boku no Oba-chan (2008)
* Hyakuhachi (2008)
* Boku no Kanojo wa Cyborg (2008)
* KAMACHOP (2008)
* GROW (2007)
* Crows ZERO (2007)
* Deguchi no nai Umi (2006)
* Pacchigi! (2005)
* Beat Kids (2005)
* 69 (2004)
* Get Up! (2003)


Участия в телевизионни продукции: 

* Saka no Ue no Akai Yane (WOWOW, 2024)
* Hospital Police Force | Innai Keisatsu (Fuji TV, 2024)
* Keiji to Kenji, Tokidoki Hanji (TV Asahi, 2023)
* Invisible (TBS, 2022)
* Story of My House | Ore no Ie no Hanashi (TBS, 2021)
* Police and Prosecutor | Keiji to Kenji: Shokatsu to Chiken no 24ji (TV Asahi, 2020)
* Marigold in 4 Minutes | 4 Bunkan no Marigorudo (TBS, 2019)
* Mampuku | Manpuku (NHK, 2018-2019)
* You Always Haunt My Heart | Kimi ga Kokoro ni Sumitsuita (TBS, 2018)
* Kataomoi (WOWOW, 2017)

* Cain and Abel | Cain to Abel (Fuji TV, 2016)

* Aquarium Girl | Suizokukan Garu (NHK, 2016)

* The Eternal Zero | Eien no Zero (TV Tokyo, 2015)

* Yokokuhan: The Pain (WOWOW, 2015)

* The Emperor's Cook | Tenno no Ryoriban (TBS, 2015)

* Fathers | Oyaji no Senaka (TBS / 2014) - епизод 6

* Umoreru (WOWOW, 2014)

* Ando Lloyd - A.I. Knows Love ? | Ando Roido~A.I. knows LOVE ?~ (TBS, 2013)

* Tokeiya no Musume (TBS, 2013)

* Olympic Ransom | Orinpikku no Minoshirokin (TV Asahi, 2013)

* Gekiryuu~Watashi wo oboete imasuka?~ (NHK 2013)
* Chichi no Hana, Saku Haru (NHK 2013)
* Soratobu Kouhoushitsu (TBS 2013)
- епизод 1

* Kindaichi Shonen no Jikenbo 2013 (NTV, 2013)
* Osozaki no Himawari (Fuji TV, 2012)
* W no Higeki (TV Asahi, 2012)
* Strawberry Night (Fuji TV, 2012) - епизод 1
* Sengyou Shufu Tantei ~Watashi wa Shadow (TBS, 2011)
* Zettai Reido 2 (Fuji TV, 2011)
* JIN 2 (TBS, 2011)
* Strawberry Night (Fuji TV, 2010)
* Ogon no Buta (NTV, 2010)
* JIN (TBS, 2009)
* Ryusei no Kizuna (TBS, 2008)
* ROOKIES SP (TBS, 2008)
* ROOKIES (TBS, 2008)
* Torishimarare Yaku Shinnyu Shain (TBS, 2008)
* 1 Pound no Fukuin (NTV, 2008) - епизоди 7 и 8
* Waraeru Koi wa Shitakunai (TBS, 2006)
* Bokutachi no Sensou (TBS, 2006)
* Wagahai wa Shufu de aru (TBS, 2006)
* Kurosagi (TBS, 2006) - епизод 3
* Tsunagareta Ashita (NHK, 2006)
* Gekidan Engimono Nervous na Mushi (Fuji TV, 2006)
* Division 1 Yuku na! Ryoma (Fuji TV, 2005)
* Be-Bop High School 2 (TBS, 2005)
* Tiger & Dragon (TBS, 2005)
* Be-Bop High School (TBS, 2004)
* Night Hospital (NTV, 2002)
* Lunch no Joou (Fuji TV, 2002) - епизоди 3 и 8
* Shiritsu Tantei Hama Mike (NTV, 2002)
* Tantei Kazoku (NTV, 2002)
* Kowloon de Aimashou (TV Asahi, 2002)


Награди:
# 2011 Whiskey Lovers Award
# 2011 Elan D'or Award: Изгряваща звезда
# 2011 Osaka Film Festival: Най-добра поддържаща роля (Mums Wedding)
# 2011 Japanese Film Festival Theatre staff: Най-добра поддържаща роля (BECK)


Интересни факти:
* Получил е наградата на Japan Jeans Association ''Best Jeanist '' за 2010 година (с което е изместил Каменаши Казуя от челното място)
* Присъдена му е и наградата Whiskey Lovers Award за 2011-а.
* За ролята си в ''Beck'' изпълнява песента ''Evolution''. Освен това свири на барабани и шамисен.


Фотогалерия:
tumblr_kopl5vre3Z1qzpdjwo1_500.jpg

 

 

 

Kenta_Kiritani_actress.jpg
crowszero1019.jpg
986p184g.jpg
111113.jpg
13.jpg
rookiesmovie018.jpg

В ''Beck'' като Чиба
Beck+17.jpg
 


Скрийншотове:

 

Crows zero
screenshotcrowszero.jpg

 

 

Лично мнение: Страхотен. От идиотската физиономия, която не слезе от лицето му за единадесет епизода, спешъл и цял филм, през псевдо тупаниците с Косаку-кун в One pound gospel, до истинските в Crows Zero, страхотната му енергия в ролята на Чиба в Beck и Били от Solanin.(Ролите, свързани с музиката, му пасват някак.)
Реших, че си заслужава тема, ако не друго, поне заради страхотните му комедийни заложби :panda-145:

Редактирано от bealonenomore
Обновена филмография.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И гангстерски, и комедийни, и рокерски роли му ходят. В Рукитата беше направо неузнаваем. В Соланини много ми хареса.

Аз тъкмо го доглеждам в One pound gospel. Няма толкова арогантен персонаж като неговия тук. Но пък страшно му отива този облик. Стигнала съм до великата битка с Каме и чакам да видя, как ще завърши мача (все още се питам, дали блъфира за онези милиони, или е прекалено горд, за да си признае искрено, че има дълг). В Джин е много сериозен. Изпълнява всичко с ентусиазъм и нестихваща енергия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледала съм го в много продукции, но не ми се изброяват. Навсякъде прави впечатление с отлична игра. Много ми хареса в Rookies и образа на перко, който пресъздаде. С Оное Хироюки бяха голям тандем, умирах да се смея с тях. Паметната е и ролята му в двете части на "Гарваните".

Страхотен актьор наистина. Arigato за темата.

 

П.П. Сещам се сега и за ролята на Кента в Solanin, а с това и за Kora Kengo - много, много любим мой актьор, който няма слаба роля за мен, а съм изгледала 11-ет от неговите филми. Забелязах, че и той няма тема. Дано някое пъргаво девойче отдаде значимото и на Кенго, защото той наистина го заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ukio, както винаги сме на една вълна :D В момента преглеждам неща,които са ми се залежали из компютъра.Гледах едновременно Rookies и One pound gospel и когато се появи Kurenai ме изкефи отвсякъде- убийствената кола,злия поглед ,flashy облеклото и обувките (За японците и тяхното чувство за стил на моменти не ми се отваря темата-твърде много гел и леопардови принтове -_- ) Хост от където и да го погледнеш,ни следа от шемета от Rookies.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го !!!! от доста време го търся и накрая го намерих funktastic17 благодаря за темата ! В Гарваните ми направи голямо впечатление а после и в като се появи леопардовите шарки просто нямах думи :lol: :lol: :lol: и за Бек имам позитивно мнение но някак по-мъжкарските, по-побойническите роли със поглед от типа ( Аи си дошъл ,Аи съм ти счупил врата :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ) най-много му отиват .и благодаря че напомнихте за Rookies да гледам ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето любими и забавни моменти с Кента от Rookies. Това ми напомня, че тези дни трябва да се драсна с мнение и в темата им, защото това е една от най-любимите ми дорами. Само този, който обича спорта и живее за него би разбрал "Новобранците". Сериал с много поуки (Е, стига и всеки да успее да ги открие сам за себе си).

Музиката на GReeeeN - страхотно допълнение!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, когато с повече хора сме на една вълна. Аз също обожавам комбинацията спортна+ученическа дорама и затова толкова харесвам Rookies. А Кисеки дори я учих на изуст. Много ми допадна. Пак ще се повторя, но ще изтъкна умението на Кента да влиза във всякакви роли. Не само побойническите и рокерски изпълнения му ходят, но и чисто човешките превъплъщения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е работата на актьора да може да се превъплащава във това,което му е написано в сценария. Кента си го може затова го гледаме ^^ дори и с костюм и очила както в ''Ogon no Buta'' пак знаеш че е той просто не знам как да го обесня... някак сякаш има скрито, затено в него готово всеки момент да избухне или само на мен така ми се струва. Не е задължително да е насилие :lol: :lol: може всякакви емоции.За ROOKIES ще се изкажа , когато го изгледам за съжаление не мога да си съчинявам :lol: :lol: но от многото отзиви мисля че ще си заслужава времето ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да раздвижим малко темата на този много симпатичен актьор.

В темата на Takei Еmi бях споменала за предстоящата дорама с нейно участие - ‘W no Higeki‘.

Днес беше публикуван и останалият каст, и както сигурно вече се досещате,

в новата дорама ще видим и Kiritani Kenta.

Ще видим и още много други познати лица: Fukuda Saki, Gouriki Ayame, Matsushita Yuki, Takeda Kohei,

Nakamura Shunsuke, Takahashi Issei и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кента ще участва в дорамата на FujiTV, която ще стартира през октомври, Osozaki no Himawari ~ Boku no Jinsei, Renewal.

Главната роля в тази продукция е поверена на Toma Ikuta, а останалият каст, освен Кента, включва: Yoko Maki, Yu Kashii, Tasuku Emoto, Fumino Kimura, Ryoko Kuninaka, Yutaka Matsushige и др.

Повече за самата дорама може да прочетете в статията - Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина страхотен актьор, остави ми неизгладимо-реално впечатление като Чиба в "Бек", а сега създава поредния адски жив образ в "слънчогледовата" дорама, на която все не мога да й запомня името:) Кефи ме колко реално присъствие и характер влага в роли, които нямат нищо общо една с друга. Може да е както колеблив и чувствителен срамежливец, така и хиперактивен експресивен черноовчовец, безкрайно комична скица или обаятелен и будещ възхита лиричен герой. Пълна ектоплазма, съмнява ме да има роля на този свят, с която да не се справи:)

 

И вече малко офтопик - напоследък ми бърка в очите колко характерна и отначало неусетна прилика има Кента с баща си от железарията в "Слънчогледчето"... Има нещо неуловимо подобно в сериозните им физиономии, строгия профил и формата на усмивката, последните епизоди се чудя как са ги намерили наистина толкова да приличат на баща и син - хем различни, хем адски еднакви в излъчването си. Ама това може да си е и чисто моя илюзия:)

 

За да не са само празни приказки - ето ги двамцата, открийте десетте прилики:) Въпреки че в движение си приличат повече един на друг:

 

5754479E.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластичен актьор със запомнящо се присъствие. Дава нещо ново от себе си в ролите всеки път. Нечовешки различен е в Rookies, Crows Zero, W Higeki и участва любимия ми Веск.  В Куросаги ролята му беше малка, но много ярка. Не ми е слабост, но определено ще следя филмите му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойна изненада от Кента, точно както стана с Тамаяма Тетсуджи и редица други- не само е намерил своята половинка, но и са с дете е на път. Честито!

Цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно интересно видео излезе миналата седмица, в което можем да видим Кента като певец.

Ролите му за тази година не са малко. Участва в сериозни филми (4) и дорами (3), макар да е все с поддържащи герои.

При дорамите - Eien no Zero,The Emperor's Cook и Yokokuhan: The Pain (едно от летните предложения на нетрадиционната телевизия WOWOW).

При филимте - Bakuman, Kuchibiru ni Uta o, Gonin Saga и A Sower of Seeds 2 Tanemaku Tabibito: Kuniumi no Sato Awaji Shima. Догодина ще го видим в супер щурия Too Young To Die, заедно с Томоя Нагасе и Камики. Премиерата е на 6 февруари. Трейлърът е повече от зарибяващ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се замислих за него  :) , за липсвало ми е това момче на екран. Видях Дайто Шунуске в книжарките , странно ми напомни за Кента и си дадох сметка, че отдавна не съм гледала нищо с него , а сега цели четири филма :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ukio беше давала линк, но нещо не се отваря при мен. затова пак ще постна "Гласът на морето".

И на мен нещо ми е залипсвал, още повече, че този месец песента се задържа три седмици на първо място сред дигиталните сингли.

Урашима Таро, героят, в който Кента се превъплъщава тук, е онзи добър младеж от красивата книжка с японски приказки, който спасил костенурка, а тя го отвела в дворец на дъното на морето. Там Таро живял весело и честито, но все по-често се замислял за дома. Владетелят на подводното царство го изпратил и на прощаване му дал ковчеже, което заръчал да не отваря. Таро стигнал до родното си село, но там всичко се било променило, понеже дните в двореца, на земята били години. Объркан, Таро отворил ковчежето и мигом се превърнал в старец, защото вътре била затворена младостта му, а той я пуснал да отлети.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато четях, си помислих, че някой добър режисьор би могъл да направи чудеса от тази приказка. 

Май му е време на Кента за още една музикална роля. Помня, че много добре се справи в Beck.

Ето го с Камики в TOO YOUNG TO DIE! Wakakushite Shinu (Kinema Junpo Mook). Това е участието му за годината в момента. Има и една дорама - Natsume house thief Kidan.

tumblr_o2nrxz76fc1ucn8eko3_540.jpg

ДВД-то на Гонин сага ще излезе на 19 март.

tumblr_nxsqcwJZn81r3q32ao1_540.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...