Jump to content

Naka Riisa (Нака Рийса)


Iva

Recommended Posts

*Naka Riisa*

spacer.png

 

Име: 仲里依紗 Naka Riisa
Професия: Актриса и модел
Рождена дата: 18 октомври 1989 г.
Родно място: Нагасаки, Япония
Височина: 161 см
Тегло: 45 кг
Зодия: Везни
Кръвна група: 0

Официален сайт


Сериали:

Let's Get Divorced | Rikon Shiyou Yo (Netflix, 2023)
Alice in Borderland: Season 2 | Imawa no Kuni no Arisu Season 2 (Netflix, 2022)
Tokyo MER: Mobile Emergency Room | Tokyo MER: Hashiru Kinkyuukyuumeishitsu (TBS, 2021)
Tower of Justice | Sakura no Tou (TV Asahi, 2021)
Alice in Borderland | Imawa no Kuni no Arisu (Netflix, 2020)
Mothers in Love | Koisuru Hahatachi (TBS, 2020)
Gourmet Detective Goro Akechi | Bishoku Tantei Akechi Goro (NTV, 2020)
Yell | Eru (NHK, 2020)

The Secrets | 10 no Himitsu (Fuji TV-KTV, 2020)

Sore wo Ai to Machigaeru kara (WOWOW, 2019)

Fruits Delivery Service | Furutsu Takuhaibin (TV Tokyo, 2019)
Eerie | Iari: Mienai Kao (WOWOW, 2018)
Holiday Love (TV Asahi, 2018)
Black Leather Notebook | Kurokawa no Techo (TV Asahi, 2017)
Plage (WOWOW, 2017)
I love You Just a Little Bit | Anata no Koto wa Sorehodo (TBS, 2017)
Cold Case | Korudo Kesu: Shinjitsu no Tobira (WOWOW, 2016) - епизод 2

A Fleeing Woman (NHK, 2016)

Temisu no Kyuukei (WOWOW, 2015)

I'm Taking the Day Off (NTV, 2014)

Yube no Kare Ashita no Pan (MHK, 2014)

Gokuaku Ganbo (Fuji TV, 2014)

Resident: Story of 5 Interns (TBS, 2012)

Tsurukame Maternity Center (NHK, 2012)
Lucky Seven SP (Fuji TV, 2013)
Resident~5-nin no Kenshui (TBS, 2012)
Lucky Seven (2012)
Shiawase ni Narou yo (Fuji TV, 2011)
Sayonara Aruma (NHK, 2010)
Nihonjin no Shiranai Nihongo (YTV, 2010)
Yankee-kun to Megane-chan (TBS, 2010)
Ninkyo Helper (Fuji TV, 2009)
Kami no Shizuku (NTV, 2009)
The Naminori Restaurant (NTV, 2008)
Gakko ja Oshierarenai! (NTV, 2008)
Hachi-One Diver (Fuji TV, 2008)
Wild Life (NHK, 2008)
Binbo Danshi (NTV, 2008)
Sugata Sanshiro (TV Tokyo, 2007)
Sexy Voice and Robo (NTV, 2007, ep5)
Jodan ja nai! (TBS, 2007)
Broccoli (Fuji TV, 2007)
My Boss My Hero (NTV, 2006)

 

ТВ филми:
Two Homelands | Futatsu no Sokoku (TV Tokyo, 2019)
Attorney for the Flamed | Enjo Bengonin (NHK, 2018)
Young Black Jack | Yangu Burakku Jakku (NTV, 2011)


Филми:

Tokyo MER: Mobile Emergency Room The Movie (2023)
The Mole Song: Final | Mogura no Uta Final (2021)
Brothers in Brothel | Haru wo Uru Hito (2020)
My Dad is a Heel Wrestler | Papa wa Warumono Champion (2018)
Love At Least | Ikiteru Dake de, Ai (2018)

A Forest of Wool and Steel (2018)

The Mole Song: Hong Kong Capriccio | Mogura no Uta Hong Kong Kyousoukyoku (2016)

The Mole Song: Undercover Agent Reiji (2014)

Umizaru 4: Brave Hearts (2012)
Moteki (2011)
Toki wo Kakeru Shoujo (2010)
Zebraman 2 (2010)
Half Way (2009)
Gachi Boy (2008)
Maruyamacho (2007)
Toki wo Kakeru Shoujo voice (2006)

Награди:
Rookie of the Year (Zebraman 2: Attack on Zebra City, Time Traveller: The Girl Who Leapt Through Time) - 2011 (34th) Japan Academy Prize
New Artist Award (Zebraman 2: Attack on Zebra City, Time Traveller: The Girl Who Leapt Through Time) - 2010 (23rd) Nikkan Sports Film Awards

Best Supporting Actress (Kami no Shizuku) - 2010 (12th) Nikkan Sports Drama Grand Prix

 

Фотогалерия:

 

10f9d6c96bd430ea.jpg
bfbaa6a078a11050.jpg
71c890383ab509d6.jpg
5aefe111fdfd823b.jpg
7d310b35a954e960.jpg
4f4698a017c263f1.jpg
32f017f05c065a9a.jpg
8568e32311906781.jpg
9438f55748c57367.jpg
ff1d743f8650e56e.jpg
51a51579de651042.jpg
07e871e7ad668d60.jpg
b3527990cd3265ae.jpg
37d8f68c700906af.jpg
e80d82d8aba61887.jpg
557d5d628fad6122.jpg
2ce6c7c2b71af992.jpg
6089255d2cd070f5.jpg
12975a3852755953.jpg
7bf376ef0cd4c756.jpg
126b098d2e89a013.jpg
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно е, че точно аз ще открия сезона тук с първи пост в темата на актриса, която толкова много недолюбвам, но и аз самата съм изненадана след първи епизод на нова дорама, който изгледах днес.

 

Заглавието е Tsurukame Josanin ~ Minami no Shima kara ~ (2012) и е на националната телевизия NHK, ще бъде от 8 епизода, а първи епизод се е излъчил на 28 август.

Избягвам заглавия с Рийса, не я харесвам, но тук от това, което видях в първи епизод - има едно голямо "Браво!" от мен.

Историята накратко: Рийса е в ролята на младата жена Мария, която се омъжва за Тацуя (в ролята е Джунпей Мицобата). Бракът им обаче не е щастлив, а допълнително той се усложнява от това, че тя не успява да забременее, въпреки опитите и огромното желание да има дете. От друга страна акушерката Камико спечелва голяма сума от лотарията и решава да замине на дълго пътешествие и почивка в Окинава. Героинята на Рийса е изоставена от съпруга си, който внезапно напуска дома им и тя решава също да замине за Окинава. Тук започва и нашата история. Двете жени се срещат.

 

Мое мнение след това, което видях в първи епизод: Страхотно начало и типичната за японците много топла и човешка история на една млада жена, която толкова силно желае да има дете. Невероятна природна картина от Окинава - морето, плажа, нямам думи да го опиша, трябва да се види. Най-голямата изненада за мен, при която едва не започнах да хълцам след като го видях - в ролята на колега на героя на Джунпей Мицобата - една от големите ми Amuse-слабости Шота Мацушима! Шота, Шота... Виждаш ли, ukio-chan, никога не оставям без Amuse-присъствие на екран, един приключи, друг се появи (хаха).

Допълнителен бонус участието на Акийоши Накао. Оо, как ми липсваше и той. Наистина съм приятно изненадана от Рийса. Учудих се сама от себе си, че я харесах. Тя ли се променя, расте и като актриса, аз ли нещо омеквам към нея, но... факт - отлично играе до тук героинята си, а аз с огромно удоволствие ще проследя и оставащите до финал седем епизода. Харесвам тези кратки дорами на японците.

 

Постер на Tsurukame Josanin ~ Minami no Shima kara ~ (2012) с Рийса Нака

 

5f28cf309b7dd03e.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето защо харесвам всички таланти. Винаги казвам, че трябва да ги видим в различни превъплъщения, за да открием най-ценните им качества.

И за мен Рийса не беше толкова добра, преди да я гледам в две изключително приятни роли, които разкриха големите й заложби.

П.П. Изглежда и аз днес съм на вълна Шота. Гледах го в ново видео заедно с Рюсей Рьо и Мое Арай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги харесвам всички, а и не мога да го направя, едва ли ще стана почитател и на Рийса, но когато се справя с ролята си, не преиграва и не ми се лигави насреща - винаги ще я оценя и отбележа. Гледам Tsurukame Josanin ~ Minami no Shima kara ~ (утре очаквам пети епизод) и наистина съм приятно изненадана от нея. Но и да не я хваля много, че я виж утре отново ме е накарала да съжалявам за думите си.

Нов сериал за нея, а тя отново в главна женска роля. Resident ~ Go-nin no Kenshui ще стартира на 18 октомври по TBS. Интересно, че това е и рожденият й ден. Рийса ще е в ролята на млада лекарка, Кенто Хаяши също ще "лекува" редом с нея. Умориха ме японците с техните лекарски сериали, започне ли нов сезон поне две заглавие сме "в болницата" и имаме някой супер-лекар, който ни лекува без проблеми. Едва навършиха 21-22 години и хоп лекари. Ейй, чудо са, чудо. Ая Омаса също ще участва, което тотално ме отблъска от гледането на този сериал, но пък от блога на Шота Мацушима вчера разбрах, че той ще участва и тук. Отново ще снима заедно с Рийса. Ще ме накарат да преглеждам набързо с мишока епизодите, когато излизат само заради него. Ще видя и там как се представя Рийса. Дано не ме разочарова.

 

И да отбележа един сериал с Рийса, който изгледах преди две-три седмици, защото забелязах, че няма тема във форума. Отлагах го дълго време само и единствено заради нейното участие, но сега вече се реших и не съжалявам. Gakko ja Oshierarenai! (2008) e сериал, чието действие се развива в училище с група ученици - пет момчета и пет момичета, който ме изненада страшно приятно. За първи път гледам японски ученически сериал, в който открито се говори и показват толкова открито проблемите на тийнеджърите в наши дни. Разговори за секс, бременна ученичка, засяга проблеми като опити за самоубийство, тормоз в училище. Има и много смях, най-вече заради героя на Уин Морисаки, който впоследствие стана и приятел на героинята на Рийса. Изгледах я буквално на един дъх. Започва малко лековато, в първите няколко минути оставаш с впечатление, че тези пет момчета, които са прехвърлени в училище само с момичета, ще се държат глупаво, типично за възрастта им, но след това, когато попаднаха в клуба, когато започнаха премеждията им... Увлече ме и съм доволна, че най-после се реших. Има си характерните японски поуки, но всичко е показано и представено без свян, говори се открито. Епизодите не се откриват лесно, а и няма кой да отдава, но ако някой прояви интерес към дорамата ето от къде и как я гледах аз на английски - онлайн в gooddrama, доволна съм от качеството и започнах да гледам доста често и там качени сериали - Gakko Ja Oshierarenai Online Good Drama

Тук също останах доволна от Нака-сан. Малко лигава и много напудрена ми беше в началото, но постепенно героинята й ми стана симпатична. Поне се опитах да разбера образа, който изгражда, но отново ще повторя, че този сериал го направи Уин Морисаки. Stardust-участието бе паметно. Да, Аои Накамура бе страхотен, героят му също, но Уин беше истинска фурия, той просто не се спираше. Много се радвах, че отновo видях Гоки Маеда. С малко странна прическа, но пък каква душа. Младата им учителка си бе буквално отнесена от вятъра, но не й обръщах внимание. Хлапетата и техните истории бяха основни в дорамата и останах доволна от видяното.

 

Сайт на предстоящата нова дорама на Рийса - Resident ~ Go-nin no Kenshui (2012)

 

6d0ae46114a95cb9.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно е, че отново аз продължавам да си драскам в темата на Рийса, макар никак да не я "любя, тача и милея", но изгледах вчера по NHK последният осми епизод на Tsurukame Josanin ~ Minami no Shima kara ~ и съм много доволна.

Отличен сериал. Направен с японска прецизност, с много топлота и любов, който те кара да се замислиш и да погледнеш с други очи на живота, на отношенията си с хората, които са до теб в най-важните моменти от живота ти, които са ти упора в добро и в зло. Обожавам подобни човешки истории, които ме зареждат винаги положително.

 

Толкова добре изигра Нака-сан финалната сцена с раждането, а аз останах с впечатление, че самата тя ще роди наистина всеки момент. Джунпей Мицобата само повтаряше: "Ганбаре, ганбаре!", а Рийса така страшно го гледаше, че имах чувството, че всеки момент ще го унищожи само с поглед или ще му откъсне главата. Залепи ме за екран с играта си и всичко, което направи героинята й. Голяма промяна търпя спрямо нея, а това учудва и мен.

Шота Мацушима ми го показаха в няколко кадъра общо в целия сериал и с това се приключи. Колкото-толкова, но и това е нещо, като го видя и цъфтя пред екран. От утре ще ги гледам отново с Рийса двамата, само че този път като млади лекари в Resident~Go-nin no Kenshui.

 

Трябва да разгледам скоро и личният й блог. Тъй като и тя е Amuse, виждам и в блога на Шу Уатанабе, Дори Сакурада, Кимито Тотани, Кенто Каку, Шота и кой ли не, че са я добавили в приятели, но така и никога до сега не съм погледнала какво публикува. Дано от утре отново ме изненада приятно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да знаем, че артистите се учат и напредват с позитивните си изяви.

Вчера Рииса беше рожденичка. Нека продължава напред!

Ето каква торта са й спретнали колегите от новия сериал (д-р Кенто - без коментар!).

099ede859a2ad077.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охайо!
Нова есенна дорама ще разисква отношенията между майки и синове! В главните роли ще видим три изключителни актриси: Йошино Кимура, Йо Йошида и Рииса Нака. Ролите на децата се изпълняват от 16-годишни дебютанти. Тайо Фуджисава стартира ударно кариерата си с две серийни продукции тази година. Дайкен Окудайра стъпва в телевизията, след като изигра син на Масами Нагасава във филма "Майка". Рюби Миясе (M!LK) следва стъпките на семпаите си Мизуки Итагаки и Сано Хаято.
Дано мангата, по която снимат, е качествена!
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...