Jump to content

Recommended Posts

sunny-2011-korean-movie1.jpg

 

Sunny / Sseo-ni / 써니

 

Режисьор: Kang Hyeong Cheol
Жанр: Комедия, Драма

Държава: Южна Корея
Година: 2011
Времетраене: 124 мин.

*7.3 милиона продадени билета

Награди:
2011 (48th) Daejong Film Awards: Най-добър режисьор; Най-добър монтаж


В ролите:

Yoo Ho Jeong

Sim Eun Kyeong

Kang So Ra

Go Soo Hee

Kim Min Yeong

Hong Jin Hee

Go Joon

и др.

 

Резюме:
Една история за седем приятелки, преди и сега, и връзката между тях.

 

На Ми е момиче, идващо от малък град в провинцията.
От първия учебен ден в новото си училище тя е обект на тормоз. А когато е нервна,
не може да контролира акцента си и един ден става за смях пред всички.
Но група момичета започват да ѝ помагат. Бандата мацки са: Чон Хуа - мъжкарана
с отлични бойни умения и силно чувство за лоялност; Чанг Ми, която силно желае
да си направи пластична операция, за да има двойни клепачи; Джин Хи – най-добрата,
когато става дума да бълва ругатни; Гъм Ок, която се интересува от литература,
Бок Хи, мечтаеща да стане Мис Корея, и Су Джи - винаги студена и арогантна.
На Ми бързо се превръща в част от сестринството, като сладураните сформират група “Sseo-ni”,
обещавайки си да останат заедно завинаги. Когато групата се изправя срещу другата
известна момичешка група, известна като "Sonyeo Sidae" (мамини сладки laugh.gif), На Ми ги разбива
с думи от проклятие, което е научила от баба си.
Но дали този инцидент няма да ги раздели... и дали най-щастливият момент в живота им предстои?

Лично мнение:
Харесвам много този филм. Толкова трогателен и момичешки. И женски. И точно корейски!
Харесвам начина, по който събужда онези спомени от детството (ми), които топлят с усмивка,
макар да връщат малко носталгия и сълзи от разминаването на приятелството и дори на мечтите
през годините.
Със сигурност не е най-силният ми корейски филм за годината, но нишката, която разплита историята
с всеки детайл, е силна. Приятелството е силно. Промяната в човешкия живот е силна.
Контрастните сцени и начинът на заснемане са силни. И играта на повечето момичета – жени,
въпреки простота на сюжета, е силна. Като добавя закачката с училището, образованието и дори
поп културата, разбирам и рейтинга, и добрите отзиви, които предизвика филма в Корея, а и в моите
представи.
Е, аз съм фен на корейското... кино, и този е от филмите, които отново ми го доказаха tongue.gif!

 

 

Свали с :subs: :click: :click:
Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е просто прекрасен. Много, ама много емоционален. Не, че съм кой знае колко пораснала, но имам чувство, че е минало адски много време от училищните ми години. Този филм ме върна точно в онова време и ме накара да плача, и да се смея с умиление за многото спомени. Не знам как ще съм след 10 години, и честно казано, и не искам да знам... Трябва да се живее за момента за да останат после хубави и незабравими спомени. За това хора, забавлявайте се, защото живота е кратък и не се знае какво ще стане в бъдеще. А приятелите са едно от най- прекрасните неща. Много ми харесаха думите на Na-Mi: "Friends are for hard times". Наистина е благословия да имаш приятели, които да са до теб и в болка, и в радост. Благодарение на филма осъзнах колко съм благодарна, че имам такива приятели до себе си и ще сe стремя да не ги загубя било то след 10, 20, 30 години.

Ох, много ме разчуства тоя филм, дори докато пиша коментар го правя със сълзи на очи и усмивка на устата.

Много съм доволна и от актьорската игра. Тея малките такива шемети и сладурани бяха. Много съм се забавлявала във всеки един момент с тях! Особено като се сетя

 

как псуеше Jin-Hee..или пък когато Na-Mi и Su-Ji се напиха и се извиняваха една на друга, че са красиви :D ... Този момент беше просто уникален! Е така от нищото си появява приятелството. Пък като стана масовия бой беше една лудница. Тези моменти със сигурност още дълго време ще ги помня

 

И цялата атмосфера, как ни върнаха назад към 60-те или 70-те( пък така и не разбрах на колко са жените, ама предполагам 40-50 години) с тези дрехи и музиката, супер се е получило.

Браво на корейците, отново ме зарадваха с един наистина великолепен филм. Едно поздравче от мен, а аз отивам да денса като мацките: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го и ........ преживях отново част от живота си. Може би, защото съм изживяла нещо подобно, филмчето ме накара да се усмихвам със сълзи в очите. И аз си имам няколко много добри приятелки от детските си години, с които се събираме от време на време на нашите си "женски" партита. Всяка една с добрите и лошите си страни, с проблемите си, с възходите и паденията, но неизменно една до друга в трудните моменти. Е, нашата песен не е "Sunny" на Boney M, но и ние си имаме една такава. Когато едната ни приятелка се разболя ни поръча, че на погребението и иска да сме облечени с цветни дрехи и после да отидем някъде и да се забавляваме заради нея. Затова напълно разбрах и осъзнах този филм. И естествено го харесах, дори и да не е шедьовър на филмовото изкуство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-прекрасният филм, който съм гледала от дълго време насам. Остави ме със страшно позитивни чувства. Не съм се смяла така от много отдавна. Очудих се на себе си откъде намерих сили да се смея толкова звучно. Всеки момент, всяка песен бяха лични преживявания. Актьорската игра беше неповторима. Адмирации към всички, стоящи зад този филм.. Начина на заснемане ми допадна изключително, както и плавното преминаване към моментите. Ох, големи спомени пробуди, а и големи ще остави. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много хубав филм- толкова много емоции на едно място biggrin.gif Реших да го гледам, защото е от същия режисьор/сценарист като на Speedy Scandal и определено се радвам, че го направих smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми много имаше забавни моменти, драматични, романтични, заслужаваше си да го гледам ;)

 

любимо ми беше, когато на На Мин винаги и почервеняваха бузите като се засрамваше и ммчето, което харесваше беше много хубавко, обаче какъв възрастен мъж бяха избрали за ролята му после нямаше и следа от младия момък :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм свикнала точно на шедьоврите да не пиша коментари,защото те не се нуждаят от тях....хубавият филм говори сам за себе си...,но тук ще направя пропуск!~

Искам само да изкажа благодарности на хората,които са избрали актьорския състав!10 от 10 ...по-добри няма къде да се намерят....също така за първи път някой герой прилича на себе си от преди 20-30 год,дори ролята му да го играе съвсем друго лице! Сюжета -превъзходен!

Определено го вписвам при любимите ми филми....♥!Такава класика не е за изпускане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително "женски" филм. Гледах го преди време, но исках да споделя възхищението си.

Както на лентата, така и в живота доста често се случва - познанствата от ученическите години, да са най-трайни.

Може би, защото в този период още се определяме като хора и всички имат еднакви интереси.

Хареса ми и идеята за смъртта, която поставя началото на нов начин на живот. Живот, който всички ние водим, без да си даваме сметка,

че е твърде кратък и който ни е даден, за да се реализираме като личности.

С учудване ще отбележа, че още никой не е превел на български толкова силен, забавен и издържан откъм актьорска игра филм. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С учудване ще отбележа, че още никой не е превел на български толкова силен, забавен и издържан откъм актьорска игра филм. :blink:

Аз го гледах с бг.субс ..ето линк :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ревала толкова на филм... не се сещам откога.

Просълзих се както от смях, така и от умиление.

Разкошен филм. Дори "американският му край" не успя да развали приятното впечатление от филма.

Толкова е докосващ, толкова е трогателен и носталгичен.

Кастът бе великолепен! А смяната на сцените бе впечатляваща.

 

Седнах да го гледам просто ей така, а ето че се нареди след най-любимите ми филми.

 

 

 

И само да добавя току-що гледах Hindsight (2011), в който имаше няколко сцени от Sunny. :lol:

Редактирано от desjer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм. Отдавна не съм гледала толкова добър... всяка сцена, музика , игра... всичко беше перфектно съчетано~~ Прекрсанта история.Препоръчвам филма на всеки !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топъл, прекрасен, невероятно емоционален филм! Очарована съм.

Накараме да се смея и да плача едновременно. И дълго не можах да се спра.

Филм за приятелството. Обожавам такива. Хареса ми смяната и преплитането на сцените.

Всички актриси бяха великолепни. И младичките, и тези луди, луди аджуми. :28558:

Забавлявах се и със задявките с поп културата.

Филмът веднага ми се нарежда в списъка с любими. Трябва да му се сложи една голяма удивителна и надпис „Не пропускайте!”.

 

Не преставам да се възхищавам на корейците с каква лекота и финес поднасят темата за смъртта.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И само да добавя току-що гледах Hindsight (2011), в който имаше няколко сцени от Sunny. :lol:

хах ето то къде било... още не съм гледал Sunny но сега докато преглеждах трейлъра забелязах позната сцена

и се чудех къде съм го виждал ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е филмът. Затрогващ,забавен изобщо той е като фонтан ,който вместо вода блика емоций. Всичко,всичко в него ми хареса. Няма и секунда,в която да поскучаеш. Нямам думи за да го опиша.Толкова е хубав. Който не го гледа губи много.

 

А кои са подобните сцени с филма "Hindsight"????? Защото и него гледах наскоро но не забелязах тези сцени,които визирате.

 

Един поздрав за всички харесали филма:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

А кои са подобните сцени с филма "Hindsight"????? Защото и него гледах наскоро но не забелязах тези сцени,които визирате.

 

...

 

Не си прочел правилно. Не са подобни, а са сцени от Sunny.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа,вярно бе :P Как можах да го пропусна този момент. Е може би защото гледах първо "Hindsight" и там сцената не ми направи такова впечатление. ТТL ,мерси за отклика :) И да добавя ,че тази сцена ми е една от най-любимите,особенно когато нашето малко селско девойче се направи на обладано от дух.Голям смях беше :lol:

А между другото,жалко ,че няма тема на "Hindsight",защото филмът също си заслужава и то много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък филма не ми беше чааааааак толкова интересен. Изгледах го, защото видях само положителни коментари, но явно очакванията ми са били твърде големи. Изобщо пък не е драма, в която човек ще се спука от рев :blink: . Единственото нещо, което ми грабна окото

беше сцената, в която се биха младите хора срещу военните

.. доста добра сцена и много смешна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...