Jump to content

Recommended Posts

Аз съм стигнала само до 10-ти епизод и сериалчето ми харесва. Наистина има доста недоизмислени неща и на места няма плавно преминаване към следващото действие, но се преживява. Важното е, че пъзелът който се заформя е доста голям и сложен, което гъделичка вниманието на зрителя.

 

 

Само на мен ли ми се струва, че дъщерята на триадата от време на време диша като Дарт Вейдър, забелязах го в 5-ти епизод около 9-10 минута.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук само хвалим сериала, време е да метна няколко лъжици катран. :D

 

 

 

1. Явно в тези плицейски управления всеки взлиза и излиза както си иска и прави вътре каквото си иска. От северния откраднаха наркотика, от Южния-пушката. Тук вече почва да става сериоазно. Въпреки че има денонощно наблюдение, на никой не прави впечатление, че няколко камери не работят! Дори и така да е, камерите около лабораторията са работели и е много лесно да се проследи кой и кога е влизал в зоната. Още повече, че са изнесли не бонбон, а пушка-би направило впечатление ако някой носи по-голям предмет. Остава също така и контрола на входа в управлението.

2. Системният администратор вижда необичайно голям трафик в един от терминалите и какво прави? Обажда се на службата по сигурност? Проверява какъв софтуер е качен на въпросния терминал? Блокира откритата шпионска програма и открива кога е качена? Открива кой го е направил, защото в такива системи се влиза само с лична парола и се следи кой, какво и кога прави? Проследява изходящият трафик от този терминал? ДРЪЖКИ!!! Обажда се на някой си в отдела и казва "Абе, тук видях голям трафик при вас, и ми стана интересно."

3. Идва някакъв и казва: "Аз съм от вътрешни разследвания". Никой не му иска да покаже документ! Идва някаква и казва: "Аз съм от Интерпол.". След като става кашата нашите герои се плесват по челата и си викат-абе ние тази не я проверихме!

4. Лаборантката тръгва посред нощ с фенерче и ножка да търси нови доказателства, без да каже на никого къде и защо отива (както би трябвало да е по правилник) и без да вземе поне една патрулка да и свети с фаровете.

5. Полицай живее явно не според доходите си-на никой не му пука.

 

След всичко това българските полицаи някак си почват да ми изглеждата не толкова зле!

 

 

 

 

Точно това се готвих да напиша и аз след края на сериала.. От тази гледна точка наистина имаше мноого безумия и нелепости, които по нищо не подхождат на полиция, разследващи органи, следователи, криминолози и т.н.

Беше ми интересно също

 

 

защо съобщаваха всичко на обвиняемите??? Ин Сион например си казваше всички подозрения, което е немислило!

 

 

Може пък тяхната правосъдна система да е такава. Пази Боже, че при нас няма такива законоустановени правила, които вместо да улесняват наказателните производства, го отежняват. Много странно..

 

Ох, Jason Zou ми е изключително симпатичен :wub:

От дамите Айви наистина е готина, но Janine Chang също ми допадна, защото имаше много изчистени черти.

Актьора, който играеше Хао Къ, също беше симпатяга :lol:

Марк и Вик е излишно да ги коментирам. Изненадана съм от Марк, много добре играе, а от Вик като че ли очаквах малко повече. Харесвам го, но с тази къса коса ме подлудява (и то не в добрия смисъл ахха). Дали заради персонажа или нещо друго, много ми преиграваше на моменти.

Хайде, да идва утре, за да разберем финала!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с по-горните коментари само ще кажа. Няма идеален сериал. Просто няма такъв, във всеки един могат да се намерят безумия и недомислици. Важното е гледането да носи удоволствие и наслада, а този филм на мен лично ми достави доста приятни минути пред екрана. Гледам за 3ти път. Сигурно съм се побъркала. :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с по-горните коментари само ще кажа. Няма идеален сериал. Просто няма такъв, във всеки един могат да се намерят безумия и недомислици. Важното е гледането да носи удоволствие и наслада, а този филм на мен лично ми достави доста приятни минути пред екрана. Гледам за 3ти път. Сигурно съм се побъркала. :D :D

 

Напълно съм съгласна с daneto smile.gif. Наистина имаше моменти, в които сериалът ми приличаше на латиноамерикански по заплетения сюжет... laugh.gif но си беше такова удоволствие да гледам прекрасната актьорска игра и невероятните хрумвания на сценаристите, че всичко друго бледнееше и остана на заден план. А за Вик вече писах по-нагоре, та само ще кажа - страхотно изигра ролята си и определено успя да внесе ексцентричност в сериала. Марк и всички останали актьори също бяха много, много добри. Изобщо сериалът беше интересен и с доста напрежение, но се гледаше леко и нямаше толкова стресови ситуации. laugh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау, бях шокирана

 

 

Като видях сервитьорката жива!!!

 

 

Вик направо беше разбит! Много добра сцена.

 

После момента с Ин Сион

 

 

и онези от охраната му беше страшно луд. Много се смях :lol:

 

 

Хареса ми как двамата с Пи Дзъ станаха приятели. Преминаха през толкова неща заедно. В началото бяха отвратителна комбинация, но впоследствие не можеха един без друг. С Чън Лин също бяха мнго готини. Момента

 

 

когато тя се събуди в болницата и ги видя срещу нея, беше много мил. Исках малко развитие около Вик и Айви, но явно нещата са останали недовършени.

 

 

Сяо Ма също беше интересен персонаж, а актьора си го харесвам още от Марс. Много е симпатичен, добро развитие имаше около него.

Адмирации към актьора, изиграл бащата на Чън Лин. Страхотно излъчване, страхотна игра, много ми допадна. Да Йе също, въпреки страшния поглед, ме изпълваше всеки път.

Си Ин и персонажа на Джейсън ми харесаха.. Така се надявах да се получи нещо между тях, макар и за малко и въпреки различията помежду им. И тя много ме изненада

 

 

когато хвана пистолета

 

 

Малко развитие имаше около нейния образ, можеха да вкарат нещо повече.. Сякаш беше безгласна и почти никога я нямаше.

Интерес възбуди историята с

 

 

брат и. Не знаех, че има брат. Не беше говорила за него, а само за баща си.

 

 

Интересен беше начина, по който представиха финала.. Имаше нещо като отворен край, но сигурно няма да има втори сезон.

Наистина имаше малко безумия и неясноти в сериала, но като цяло беше добре.

Истинско удоволствие беше да гледам Вик отново. Не съм фен на тайванските сериали, но специално заради него гледах Black and White.

Всички персонажи и актьори бяха страхотни и заради играта и излъчването (особено на някои от тях), бих простила грешките.

А това момче Jason Zou, е толкова симпатичен. Искам да му дадат по-главна роля някъдее :rolleyes:

 

Благодаря много за превода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбрах, че през лятото на 2011 излиза Black and White The Movie

някой да има повече информация от тази в Драмауики

 

Аз намерих това, на страницата по-долу има линкове за постери, където пише Април 2011. Но, името на Vic Zhou не го видях. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих това, на страницата по-долу има линкове за постери, където пише Април 2011. Но, името на Vic Zhou не го видях. <_<

да и аз дотам стигнах,но явно е още рано за повече инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах сериала, оставих си даже няколко дни, за да ми отлежи и да го осмисля, но честно казано ми беше трудно. Както каза sabrina1

Личи ви, че не сте гледали достатъчно тайвански сериали!

След десетия се свиква.

- сигурно си права.

Като цяло сериалът ми хареса, макар че останах с впечатлението и стигнах до изводи, че тайванските сценаристи подценяват аудиторията си и логичното мислене на хората. Но, това пък противоречи на другото ми впечатление - сложността на целия сюжет. Някой беше споменал, че по едно време заприлича на латино-американски сериал - напълно съм съгласна. Като взеха да вкарват тези роднински връзки... кой сестра, кой брат, кой на мафиота баджанак... нямам думи.

Актьорската игра беше на ниво. Хареса ми, но за мен Марк изпъкна повече от Вик. Сериалът ще го гледам отново, защото си мисля, че едно гледане не е достатъчно. :)

И накрая, но не на последно място, благодаря за прекрасните субтитри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът ми беше доста интересен, играта на актьорите ми хареса също, както и музиката. Замисълът беше много добър, но все ми се струва, че накрая малко го попретупаха, или поне аз имах други очаквания за финала. На моменти бях доста учудена и силно изненадана от накой ситуации, но като цяло съм доволна, щом ги изгледах наведнъж всички серии. Благодаря отново за превода. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацки, благодаря много за упорития труд, качественото видео и субтитри, друго е да си четеш на български. :kiss2:

Заслужаваше си чакането, определено останах доволна.Сложна плетка от интриги и обрати, държи под напрежение почти до края.

Това е втория тайвански сериал с участието Вик, който ми хареса. Настина на моменти играта и персонажът му ми напомняха за ''Марс''.

Това сигурно не е случайно, след като режисьора и на двата е един и същ.

 

Вик трябваше да го играе шматка шегаджия и точно това правеше, не смятам че преиграваше. Той си беше забавния елемент от двойката.

Марк пък точно обратното - сериозното, честно и принципно ченге, справи се доста добре, не случайно трудът му е бил оценен.

Този ''Двоен късмет'' бих искала да дойде да обискира у нас. После и мен да претърсят щателно няма да се дърпам, обещавам съдействие с две ръце.

 

Въпреки нелепиците на моменти и това, че често пъти полицаите изглеждаха пълни глупаци, а за обърканите роднински връзки какво да кажа /тук да вметна, че към края почнах да съжалявам малката фурия Чън Лин/, най изненадана останах от Сяо Мей - е не, не очаквах подобно развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала ми достави невероятно удоволствие. :) Беше ми интересен, забавен , държа ме в напрежение. Визията беше изключително приятна. Повечето актьори (къде познати, къде непознати), ми станаха любими и бих ги гледала отново. На леките "грапавини" изобщо не обръщам внимание. Така създаден филма е просто "гледната точка" на екипа. Точно заради тези несъвършенства ми е близък и "отличителен". Перфектното не ми е интересно - в него няма пристрастия (емоции). :) Ако трябва да му сложа някакъв етикет, той ще е - "съвременен" , което впечатление съм придобила рядко досега от всичко останало, което съм гледала, а това ми е ценно и интересно. Оставам с най-приятни спомени от сериала и със сигурност ще го гледам още пъти за да му се насладя. Голямо БЛАГОДАРЯ на целия екип осъществил проекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът ще го гледам отново, защото си мисля, че едно гледане не е достатъчно. :)

 

О, да! Да и пак да! Сега го гледам за втори път и ми е още по-забавен. Въпреки че като цяло сериалът е кримка, Вик ме разсмива много често. Само като го видя да гледа глупаво и неразбрано и ме побърква :D Има няколко сцени от сериала, които няма да забравя:

1.

 

Как си купи оръжие от черния пазар. И по-точно, причината да го купи. А и как се хвалеше на шефа си, че го е купил с намаление. :lol:

 

2.

 

След като ги наказаха и ги изпратиха в парка да патрулират... Винаги се смея на сцената, когато подгониха ексхибициониста. Физиономията на Вик, когато изкара пистолета, е безценна просто. :lol:

 

3.

 

Когато без малко да целуне Ин Сион :D

 

4.

 

А Лошият Вик ще остане в сърцето ми завинаги :wub:

 

 

Има и още, но тези са ми най-много на сърце... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да пише как се казва

, че много ме заинтригува и това нов сериал с нейно участие ли е?!

На мен лично тя ми е любимката. Щерката на шефа на триадата е симпатична и добре играе, но като се обуе с панталон и с тези тънки крачета е ми е малко дразнеща..

Като си приключа 4-те последни епизода, тагава ще коментирам повече..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да пише как се казва

, че много ме заинтригува и това нов сериал с нейно участие ли е?!

На мен лично тя ми е любимката.

Това е Janine Chang, този която играеше лаборантка в южния участък. И на мен ми беше симпатична, жалко че не я загаджиха със Сион.

А относно сериала погледни тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще съм единствената, чието любопитство си остана непробудно заспало през целия сериал.

Изгледах го единствено заради Вик.

 

 

"Разплитането" на роднинските връзки направо ме довърши. Латиноамериканските сапунки ряпа да ядат.

 

Съгласна съм с Лилавкото, че откъм режисура нещо куцаше.

Все пак си имаше своите култови моменти, на които се похилих доста. :lol:

Песента "Perfect Stranger" - уникална. :wub:

Да споменавам ли, че така ми звъни телефонът... :D

Поздрав:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой изпълнява песента? Мен направо ми звучи като известна рок-банда от запада, ама да не се излагам да казвам коя.

 

Изпълнителят е Jason Tsu... На мен отдавна Западът не ми е критерий за мерило. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...