Jump to content

Recommended Posts

Black & White
spacer.png

Година: 2009
Режисьор: Tsai Yueh Hsun
Страна: Тайван
Жанр: екшън, криминален
Епизоди: 24
Времетраене: ~45 мин

В ролите:

Vic Zhou като Chen Zai Tian
Mark Chao като Wu Ying Xiong

Ivy Chen като Chen Lin
Janine Chang като Lan Xi Ying
Zhao Shu Hai като South District Director
Tang Zhi Wei като Chen Jun Lin
Qian De Men като Lao Li
Hong Chen Ying като Xiao Lu
Hank Wu като Hao Ke
Chen You Fang като Lin Wen Qi
Jin Zhi Jie като Shi Yong Guang
Zhang Fu Jian като Fan Da Cheng
Sonia Sui като Lei Mu Sha

Резюме:
Pi Zi и Ying Xiong са полицаи, но единственото общо между тях е работата. Двамата са различни като деня и нощта. Единият по цял ден не прави нищо, само чака информация от съмнителни източници, за да разкрие случаите си. Другият вярва, че законът и справедливостта са основата на обществото, затова непрекъснато обикаля улиците в търсене на престъпници и е по-отдаден на работата, отколкото трябва. И ето, че случаят събира тези двама пазители на реда заедно. Разкриването на една лъжа хвърля светлина над тъмния град, където президентът е приятел с местния мафиот, а близнаци убиват хора.

Лично мнение: Нищо не е такова, каквото изглежда... ако сте гледали Time of Dog and Wolf и ви е харесал, то със сигурност няма да сте разочаровани от Black & White, а напротив!

:essub:

 

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ ТУК и ТУК и ТУК

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2
С РУСКИ СУБТИТРИ
С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

Редактирано от mrnkaloto
Обновена
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, не се сдържам, ще пусна коментар...

Страхотен сериал - яко екшън, престрелки, тупаници. Много напрежение, страхотно ОСТ, малко романтика за цвят (включително една страхотна сцена с убийствено разчустващ диалог!), неочаквани обрати и изненади. И да, няма как да не спомена страхотната игра на Вик... Особено като се правеше на лош... Мамоуууу!!! Още сънувам кошмари от този поглед:

badvic.png

 

Разбира се никой не е такъв, какъвто си мислите и трябва да очаквате всичко. Да не говорим, че режисьорът е същият от Марс. :naughty:

Абе с две ръце и два крака ЗА! :cheers: :cheers: :cheers:

Бениии, моля те, нямам търпение да го гледам пак. :kiss2::kiss2::kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers: Най-накрая се сдоби с тема един от моите най-любими сериали! Уж бил по холивудски, но това съвсем не е така. Може би супер ефектите и бойните сцени (почти). Но съспенс има повече от достатъчно. Успяха да ме изнендадат в средата на последната серия!!!

Вик е много добър, както винаги, но май не е много за екшън :) (момичета, не ме убивайте, моля!). Но Кингон заслужава адмирации. Това момче е страхотно.

За съжаление всеки коментар би развалил удоволствието на тези, които не са го гледали. Ще спомена само, че на няколко места съм се смяла с глас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, да... Kingone прави зашеметяваща роля! Даже сега като пътувам с метрото до работа, все за него си мисля и пускам ОСТ-то до дупка... И хората ме гледат странно що се подхилквам постоянно... :green: :green: :green: Страхотно е момчето за злодей, направо бонбон!

И да, Вик не е за екшъни. Макар че в Марс добре се справи с тупалките. :naughty: Още помня какъв бой хвърли на кандидат-самоубиеца там. Ма карай, тука ми провокира любопитството да го гледам като злодей някъде. Справи се повече от убедително. :naughty: :naughty: :naughty: Направо ми се дощя да му щракна едни белезници... :rofl::rofl::rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо го препоръчвам на всички, не само на почитателките на Вик. Сериалът се гледа на един дъх!

 

 

И да, Вик не е за екшъни. Макар че в Марс добре се справи с тупалките. :naughty: Още помня какъв бой хвърли на кандидат-самоубиеца там.

нали? Ръката му не е създадена за оръжие, а за рози

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сериалче ме държа до последно в напрежение! Имаше си от всичко - екшън, романтика. Историята се оказа голяма плетеница, но накрая се разбра кой кой е! За мен е в първата петица от най-добрите сериали в този жанр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнала сам само до 10-ти епизод, но не мога да се стърпя да не пусна един коментар, тия двамата са уникати направо ме разбиват отвсякъде,особено Вик. :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до 15-та серия съм и съм много зарибена, определено е доста интересен сериал :) така са ги оплели всички герои .... всяка серия откриват по малко от историята и поставят още хиляда хиляди въпросителни :) горещо го препоръчвам на любителите на екшъни и криминалета ..... естествено си има и своите сълзливо-сополиви елементи, но без тях не може :) Героя на Вик ми е голяма шматка, такива чупки прави че просто нямам думи , а щерката на Триадата ми е много сладка, далече е от образа на лигаво момиченце на татко :) нямам търпение да видя как ще ги навържат на финала . не мога да не пусна и песничката заради която май се навих да гледам сериала :)

http://www.youtube.com/watch?v=p3L1HqeMmZA&feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първите 1-3 еп. и мога със задоволство да кажа, че много ми харесва. Особено началото :D . Няма да коментирам самият филм, защото няма какво толкова да кажа при изгледани малко серий, освен че ми хереса и ще го изгледам целият. Имам обаче една молба.....Намерих го с добро качество при руснаците в размер - 32GB линк , но поради ограничения ресурс на допотопният ми компютър не мога да го сваля и да му се насладя напълно. Та молбата ми е някой да го свали от там и да го метне по възможност серия за серия примерно в мегата, защото безплатният трафик в 4сторинга е изчерпан. Така ще може да се тегли от такива като мен с малко дисково пространство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първите 1-3 еп. и мога със задоволство да кажа, че много ми харесва. Особено началото :D . Няма да коментирам самият филм, защото няма какво толкова да кажа при изгледани малко серий, освен че ми хереса и ще го изгледам целият. Имам обаче една молба.....Намерих го с добро качество при руснаците в размер - 32GB линк , но поради ограничения ресурс на допотопният ми компютър не мога да го сваля и да му се насладя напълно. Та молбата ми е някой да го свали от там и да го метне по възможност серия за серия примерно в мегата, защото безплатният трафик в 4сторинга е изчерпан. Така ще може да се тегли от такива като мен с малко дисково пространство.

Дане, сериалът го има качен и тук.

Качеството е добро. :) Форматът да не те притеснява.

За да го гледам с руските субтитри си инсталирах Zoom Player. :) Но мисля, че и с Media Player Classic може да стане. Пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сабринка, много благодаря за информацията. Линка го нямаше в първият пост затова помолих за съдействие. Просто не се сетих за бгшарето, но като погледнах сега и там качеството не е кой знае какво. Аз имах предвид, да се метне възможно най-доброто качество, защото честно казано тайванските ми омръзна да ги гледам с кошмарно качество.

 

Не знам, може пък аз да съм претенциозна :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе знаех си, че съм на прав път. Аз поне ги гледам на голям екран и доброто качество ми е необходимо. Иначе много се дразня и ми се е случвало да зарежа филм защото не ми харесва видеото.

 

Спиди, не ме изкушавай. Тази седмица ще го преслушам на първо гледане да видя дали има сложни полицейски термини, че с "Боса" ми взе здравето. Но от изгледани те 3еп. ми се видя лесен. Само дето серийте са убийствено дълги, цели 70 минути, а аз не съм спокойна като шаолински монах. Та както вече ти казах довършвам си проекта и живот и здраве мога да се включа в екипа. Направо съм учудена, как някой от мъжете не е изявил желание за превод, при положение, че жанра е такъв който предполага гледаемост повече от мъже. Не знам може да е задълбан романтичният елемент и затова да не го харесват?

 

Забравих да спомена, че оста ме грабна на първо слушане. Страхотен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът наистина е много добър. Заслужава си да се гледа. Много по-добър е от повечето корейски сериали в категорията екшън и криминале. Саундтракът е също жесток :) . Жалкото е наистина, че видео файловете не са с добро качество. Въпреки това, с нетърпение ще очаквам втория сезон. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм на вълна Черно и Бяло пускам нещо което намерих днес и страшно му се зарадвах. В клипа пее Марк Чао(У Ин Сион във филма)

 

http://www.youtube.com/watch?v=kuXwaYGtzLk&feature=related

 

Филма лесно се нареди сред любимите ми. С удоволствие ще го изгледам няколко пъти. Веднъж на руски, втори път докато го превеждам и трети път когато е готова редакцията, за да му се насладя изцяло.

Това което ми хареса. Ми то ми хареса почти всичко.

Вик Чоу като сваляча-шматка, беше голям образ. А когато облече черните дрехи и започна да се прави на лош...лелее

Марк - праволинейният полицай, който се бореше със себе си и чуствата си - беше разкошен. Голяма роля направи момчето.

Иви Чен -гангстерскта щерка беше много сладка. През цялото време ми се струваше, че тя харесва и двамата почти еднакво.

Кингон - като наркомана беше направо велик. Такъв злодейски образ изигра, че шапка му свалям.

 

Не очаквах случай който се разкрива в 24 еп. толкова добре да е оплетен в историята, че нито за момент не ми досади. Макар и с холивудски привкус добрата игра на актьорите беше това което трябва да се види.

 

И още една песен от филма с участието на Марк, слагам ги в темата, за да мога когато ми се догледа, да си ги намеря по-лесно :D

http://www.youtube.com/watch?v=NVRshkDSHPY&feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено мога да кажа,че започнах сериала заради Вик.Снощи късно го приключих-за три вечери!Бях приятно изненадана!За първи път да ми хареса тайвански сериал с толкова малко забележки от моя страна!Няма да коментирам качеството на лентата.Впечатли ме добрата игра на всички.В другите сериали актьорите ми стоят някак си много"дървено".Когато започнат да си говорят,като че ли някой им каже:"Стой!Мирно!Почни да говориш!"А тук има движение,пластика,абе...игра!И това момче-Марк-страхотен.За първи път го гледам.Кингон-невероятно изпълнение!Най-после да ми хареса играта му!

Според мен всичко бе в допустимите дози!Няма пренасищане и преиграване в бойните сцени.Интересен сценарии.

И нещото,което най-много му липсва-страхотния превод на " Eastern Spirit"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, превод има, Дането е свършила страхотна работа. Предимно лични причини и меко казано кошмарния тайминг са причина да го влачим толкова време. Още малко търпение, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях гледала тайвански сериал досега, имах си леки резерви към тях, но "Черно и бяло" се оказа нещо наистина много добро. Честно казано след първите епизоди мислех да не продължавам, дори и заради Вик, но ако бях спряла, много щях да сбъркам. Защото истински интересното започна след това. Започнаха да се завързват разни заплетени отношения, тайни от миналото и много екшън... Съчетанието от хубава актьорска игра на главните, интересен сюжет и страхотна музика доставя истинска наслада за сетивата и голяма доза забавление. Е, насладата си идва и от готините детективи, Вик и Марк, които са един от най-сполучливите и забавни "полицейски" тандеми, които съм виждала smile.gif.

Но не мисля, че Вик не става за екшън роли, просто такава му беше ролята тук - да бъде "клюмнал" и сладък wub.gif. Все пак си беше един префинен и доста боязлив полицай.

Не съм стигнала още края, но се надявам, че няма да прилича на повечето корейски. Изобщо - страшно съм доволна, че го започнах (благодаря ви sabrina1, mackova, rosibisi smile.gif) и че го и продължих.

Все си мисля, че корейците щяха да го заснемат по-добре, но това се компенсира напълно от всичко останало, така че вече им свикнах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че корейците щяха да го заснемат по-добре, но това се компенсира напълно от всичко останало, така че вече им свикнах...

 

Хич не съм сигурна в това. Корейците биха го обърнали на драма и не биха развили интригата толкова добре.

Аз си чакам редактирания превод, за да го изгледам пак, но това е един от сериалите, който ми се изкачи в челната десятка.

А най-много ми хареса, че никой от героите не беше представен като перфектния мъж/полицай/човек/герой. Но пък точно недостатъците им бяха най-интересни. Имаше моменти, когато съм се смяла с глас (че и сега като се сетя...).

lavender, а и корейците не биха използвали Вик и Марк, нали така :) А с други актьори... Някак... Таковата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...