Jump to content

Recommended Posts

Сядам да гледам и какво да видя: Шо, когото в анимето ми иде да убия на всеки две секунди, тук ставаше за гледане, но любимецът ми Шиуон хич не ми допадна в тази роля. Не знам, аз ли мн съм завишила критериите, но нещо за сега не ми се получават нещата с неговата игра. Някак не мога да му повярвам. За сега ми е студен и далечен.

 

Добре, че съм още по в началото и има време, за да ми се промени мнението. Имам голям проблем със смяната на имената също. Не, че някога съм ги помнела, но сега като гледам филма не знам за кого си говорят и кой кой е все още :lol:

 

 

Относно главната героиня, нз всички тайванки ли ме кефят/а, не имаше едно голямо изключение в недоразумението участващо във вариация на филма за Ф4, което ме държа доста време настрана от тайванските сериали и успя да ме откаже още на трейлъра на филма, лол/, но тя наистина вдъхна живот в лентата. Малко бях шокирана колко е слаба, когато в един кадър протегна гола ръчичка и направо останах така О_о, но преодолявайки това я гледам в захлас, което си е голямо постижение, защото обикновено има ли нещо обуто в панталон, изобщо не забелязвам нищо от женски пол наоколо, хъх.

 

 

Определено и аз не мога да смеля похвати от мангите да се пренасят на актьори и те да ги изпълняват. Това което може да изиграе актьорът, не може да се сравнява с физиономиите и ненормалните неща които могат да се случат в едно аниме или манга. Не казвам, че едното е по-добро от другото. Просто нещата стоят по др начин. Някак не ми изглежда правдоподобно. В анимето поне знаеш, че е рисунка.

 

Прод да гледам с интерес, защото очаквам как Рен ще се промени покрай появата на героинята, а и още не съм гледала чаената церемония, която ми е любимият момент от вс анимета и се надявам да ми хареса.

 

Освен това с нетърпение чакам моментите които ги няма в анимето и начинът по които ще бъдат представени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз мисля, че втория сезон е просто задължителен, иначе не биха "завършили" така първи. Да не говорим какви масови безредици ще настанат иначе, като гледам коментарите в нета. :lol: Такъв потенциал като история, популярност и вече готов, сработен екип... ще е престъпление да не се възползват. Затова този "финал" не ме разочарова, даже ме обнадежди. И се посмях малко, де, тъкмо си помислиш, че аха, вече ще стане работата, и то... :D

 

Хаха знам за коя работа говориш, аз най-после се развиках " е най-накрая" и то какво..... доста се посмях после ... о и с коментарите на преводача ...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо съм възмУтена. Историята пак доникъде завърши. Ако не направят втори сезон, направо са си за бой :samurai: . Надявам се затова така да приключиха нещата <_< . Накрая ще си прежаля очите, ще прочета мангата и може и да мирясам... Поне докато не почне втори сезон :lol: .

И тоя господин Лиан,

нищо не си признава и все още си трае, магарето му с магаре. Бива ли такова нещо. Явно ще трябва да почакаме още за нещо повече. Иначе Шиуончо е симпатяга, нищо че напомня на куклата Кен, но това е само докато се усмихне (с истинската усмивка на г-н Лиан :lol: ).

 

Сериалът си беше голяма забава, както и да го погледне човек. Главната актриса - луда за връзване, идеално подбрана за ролята си, както се видя. Всеки понеделник първото нещо, което правех като се прибера вкъщи, беше да пусна да се зарежда поредната едва дочакана серия. И да е имало някакви недостатъци, въобще не са ми направили впечатление, единствено мога да ги упрекна за недостатъчния брой серии и неналичието на готов втори сезон :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в редиците на недоволните! (от завършека на сериала).....как може такова нещо! Но като чета коментарите относно мангата, сигурно 5 сезона трябва да направят. На глава 200, все още не били заедно?! :blink: (глава ли се водят мангите, не знам)

 

На мен любимата серия ми беше 14.... струва ми се 15еп. не успя да я задмине :huh: ще чакаме друг сезон, щом speedy казва, че ще има, значи ще има :D

 

 

Сега в листата за гледане ми е Посейдон(още не съм го започнала....срам!срам! :slap::dunno: : )

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, е, не се изхвърляй, де. Може да съм нинджа, но докато не кажат "Решено е, снимаме!", нищо не се знае.

На мен пък 15 много ми хареса. Особено безценната физиономия на Шиуон шефа му като го пита кого чака Айви. :lol: :lol: :lol: И "Котешкия марш" също много сладко се получи. Мда. БТВ, купих си близалки днес. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да съм нинджа, но докато не кажат "Решено е, снимаме!", нищо не се знае.

 

;) Аз щото го прочетох някъде из коментарите в нета, затова отдалече почвам... :lol: сега се ровя да видя къде точно го мернах...ама то малко ли клипчета с негово участие гледах :blink: пусто ЕГН...много почнах да забравям!

 

Иначе 15 не беше лоша, но в друга посока си представях развитието на филма. Може би и затова останах малко разочарована...

че на всичко отгоре се оказа, че тя си представяла целувката,вместо да се е случила наистина <_<

 

 

Speedy,

 

 

Ти да не си ходила на курсове по корейки език? :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, това е мнението във всеки 2 коментар из нета, точно затова казвам, че би било много глупаво да не използват инерцията след 1 сезон. Въпросът е да го потвърдят официално. Иначе мисля, че щяха да направят истински край. Ако не е отворена вратичка за продължение, то Хасан да се казвам.

 

 

Ще ти кажа на ЛС. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е отворена вратичка за продължение, то Хасан да се казвам.

:rolleyes: Жалко за ника ти хич не е лош даже ми е от любимите тука като звучене да го замениш с hasan86 си е направо престъпление... затова трий бърже това дето съм ти квотнал докато не са видяли много хора! :(:D Аз още като разбрах от вас, че не са го довършили тайванските мишоци и ми стана ясна работата..."нещо като не е развалено не го поправяй" доста вярна приказка и точно на място относно страхотно аниме като Skip beat! явно ги е било страх да го завършат ако имаше залози определено бих сложил всичко на - no season 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ииии, пепел ти на езика, значи, как можа да го кажеш това. Остави ни надеждата поне :lol: . Не вратичка, ами широко отворена порта даже ми изглежда на мен. Обаче със същия успех може и да не направят втори сезон <_< . Тайванците май не се страхуват толкова от продълженията, така че не са ни малки шансовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се притесних за на спийди ника заради това не, че нещо съм тръгнал на кръстоносен поход срещу крехките потребителски надежди... :rolleyes:

Дай пример за тея тайванци с техни сериали направени по недовършени манга/аниме творби и проявена от тях креативност спрямо завършека понеже аз не съм запознат поради обективни причини споменати в тази и други теми? Skip Beat! Специално му трябва една идея – кой от двамата ще избере мацката, най-удачния според мен не е тоя дето я е цакал отначало демек Шотаро, а другия Рен (не знам тука как са им имената припомних си японските от на violeta поста). Нищо сложно на пръв поглед, но все пак изисква някакво творчество и да бъде поднесено по начин, който няма да накара ревностните фенове на поредицата да бръкнат в коницата с развалените домати и яйца.

Има и друго анимето 2 сезон го чакат от 2-3 години някъде..подписват се петиции из интернет, хора роптаят, искат ама няма и няма. В мангата били станали незнам си какви неща да взаимствали от там ама доколкото знам и тя е доникъде. :D Е пожелавам ви да случите на продължение на тази тайванска продукция все пак виждам, че ви е харесала щом подпитвате така за още ама аз чакам японците дано се сетят все пак те са причината да го има скип бийта. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не пише, че трябва дословно да се следва историята от мангата или анимето. То е ясно че недоволни винаги ще има, независимо какво решат да направят или да не направят :). И на мен ми се искаше да има втори сезон на анимето, ама на тоя фронт ми се струва съвсем изгубена каузата. Със сериалката ми изглежда малко по-различен случая - мисля си, че има достатъчно хора, които не са чели мангата, и им се ще все пак да видят нещо по-наподобяващо край, или при всички положения повече от показаното дотук. А и всичко засега е прясно-прясно. Ако и те изчакат някоя и друга година, по-скоро ще дочакаме продължението на анимето, някъде на куково лято приблизително :lol: . Дали ще сметнат че им стигат силите и си струва да се прави втори сезон, не се наемам да прогнозирам - хич не съм капацитет по въпроса. Хората толкова хубави книги опропастиха, превърщайки ги в некадърни филми, те сега седнали да се вайкат за едната манга, хайде молим ви се ;).

Хубава си беше сериалката, най-малкото забавна, и всеки луд с номера си. Ако не беше, надали всички щяха да искат още :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Liona, аз също с интерес следя серията на български (след онлайн гледането на англ. :D - какво да се прави - мания) . Субтитрите се правят в момента. Последните готови са за еп.10 и са качени в основния сайт, секция Субтитри (извинявам се, ако е редно да се изпише по различен начин). Прогреса на субтитрите може да следиш тук

И не знам дали съм благодарила на момичетата, които го превеждат, но дори да е така, отново бих го направила - супер сте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Liona, аз също с интерес следя серията на български (след онлайн гледането на англ. :D - какво да се прави - мания) . Субтитрите се правят в момента. Последните готови са за еп.10 и са качени в основния сайт, секция Субтитри (извинявам се, ако е редно да се изпише по различен начин). Прогреса на субтитрите може да следиш тук

И не знам дали съм благодарила на момичетата, които го превеждат, но дори да е така, отново бих го направила - супер сте.

 

Да, качени са до 10 епизод :)

 

За нас е удоволствие да превеждаме сериала, а и се надяваме да сме успели в пресъздаването на веселите моменти :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за информацията.. Също така и аз искам да кажа, че преводачите са супер без тях нямаше да се насладим на филма.. Страхотни сте !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като повечето първо съм гледала анимето, но края му ме разочарова и затова бях много негативно настроена към сериала. Но каква изненада се оказа сериалчето Супер е :yes: . Почнах го на майтап, казах си че ще му хвърля само око, а то какво се оказа даже не изчаках бг. суб и го изгледах на един дъх :lol: . Много ми хареса даже и края. Страхотно се забавлявах :es:. Разбира се много бих се радвала и на втори сезон, но дори и да не направят, няма да съжалявам че съм го изгледала, защото сериалът ми хареса много повече от анимето :i love this: .

 

Много Благодаря за суб., момичета много добре сте се справили :up: , това че не можах да дочакам да го изгледам целия с бг. суб, ще го поправя като го гледам още два пъти, когато сте готови :D

 

П.П. Забравих да кажа че и ОСТ е много яко :inlove:

OST : :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един тайвански сериал, който не ме разочарова от началото до края! Явно участието на корейски актьори си казва думата, но каквото и да си говорим без Айви този сериал нямаше да е същия! Следя развитието на мангата, гледах и анимето преди време и мога да кажа, че сериалът беше като свежа глътка въздух. Едно голямо браво от мен! :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един поздрав от преводачките - Камелия и NyXe!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Cfe23XX4Spo&feature=relmfu

 

Сърцето ми е като лед студено.

И не вярвах, че леда ще се стопи.

Сърцето тихо ми нашепва,

че това е любовта

Искам да избягам,

но съм неспособна.

Какво да правя?

Бях забравила как да обичам.

Но малко по малко

запълних тази празнина.

Виждайки усмивката ти,

сърцето ми трепти.

Думите ти лесно ме пронизват

и дъхът ми неусетно спира.

Защо искам да усетиш чувствата ми

дори когато съм ядосана или самотна?

Защо си постоянно в мислите ми?

Сърцето ми бие неудържимо

без контрол.

Сърцето ме боли...

Защо обясненията ми звучат като извинения?

Дали причината е, че те обичам?

Искам единствено да бъда до теб…

и нямам извинение за това.

Обичам те скришом…

Това достатъчно ли е?

Върви си!

И нямам извинение за това.

Тогава не осъзнавах,

че това е любов.

Защо имам чувството, че нещо не ми достига,

за да запълня празнината в сърцето си?

Защо искам да усетиш чувствата ми

дори когато съм ядосана или самотна?

Защо започнах да чакам с нетърпение

да те виждам до мен?

Мога да усетя нежността ти,

когато имам нужда от теб.

Защо обясненията ми звучат като извинения?

Нямам причини да те обичам...

Защо имам чувството, че нещо не ми достига?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...