Jump to content

Recommended Posts

Колко от вас забелязаха, как звучи мелодията от 11 епизод, 19.30-та минута? На мен ми звучи като заглавната тема от филма 'Столичани в повече' :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко от вас забелязаха, как звучи мелодията от 11 епизод, 19.30-та минута? На мен ми звучи като заглавната тема от филма 'Столичани в повече' :Д

 

 

Знаем и го чухме, но от къде е тази мелодия не знам.

Едно е ясно, столичаните са го взели от някъде :)

 

Едва ли тайванците са копирали от нас :D

 

П.С. Може и да греша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е важно кой от кого, какво и дали е взел. Просто ми харесва да намирам такива общи неща и обичам да забелязвам детайлите. Забавлявам се да правя паралели и съпоставки между нещата, затова и реших да отбележа факта.

 

А мелодията може и да е популярна в световен мащаб, знае ли човек. //Онази песен на Джо Кокър, която стана емблематична и негова запазена марка, масово се използва в много филми, това не значи, че някой я е изкопирал или откраднал, нали?// ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е важно кой от кого, какво и дали е взел. Просто ми харесва да намирам такива общи неща и обичам да забелязвам детайлите. Забавлявам се да правя паралели и съпоставки между нещата, затова и реших да отбележа факта.

 

А мелодията може и да е популярна в световен мащаб, знае ли човек. //Онази песен на Джо Кокър, която стана емблематична и негова запазена марка, масово се използва в много филми, това не значи, че някой я е изкопирал или откраднал, нали?// ;)

 

 

Чудесно е, че намираш и отбелязваш детайлите.

 

Поздрав специално за МиШи :kissx:

4693759o.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що свърших и последната 15-та серия. Много сладурско, разпускащо, забавно и най-важното - ненатоварващо сериалче. Точно като за създаване на вече лятно настроение и повече усмивки. :D

Благодарности на екипа за това, че ни даде възможност да му се порадваме на български език.

 

Обаче накрая ме остави с отворена уста да си задавам въпроса: "Драги сценаристи и режисьори, да не би да сте предвидили да има втори сезон, моля?"

Във всеки случай, много искам втори сезон... :P

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много моля да ме извините, но баси и лигнята. Загледах го заради звездните участници, имах доста добри впечатления от играта на Si Won, честно казано не ми хареса в този образ. Исках да видя и Донг хе как се справя като актьор :blink: . Прекалено детински, много преиграване и още куб други несъвършенства. Все пак го довърших от едната фенщина :D с много превъртане само на сцените в които са тримата сладури, го догледах. Лично Донг хе игра по-добре(въпреки ужасната прическа и дрехи и прекалено многото грим) или може би той по пасана на образа си. Айви няма да я коментирам, тя си ми е любимка още от "Черно и Бяло" Въпреки лигавата роля която и бяха дали се справи момичето.

Накрая искам да благодаря на трудилите се по субтитрите. Без тях едва ли бих го догледала. Направо ви завиждам на търпението да преведете такова произведение :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дане, направо удари в 10-ката. От едната фенщина и аз го изгледах, даже без да превъртам, но честно казано не съм особено впечатлена. Определено сериалът си има своите предимства и вярвам, че си има и своята аудитория, но аз не се вписвам напълно в нея. Твърде много се лигавиха, твърде изкуствени бяха ситуациите и някак недовършени ми бяха образите ... нещо ужасно много куцаше. Като сюжет беше интересно и според мен, ако не се бяха опитали да направят анимация с живи актьори може би сериала щеше да бъде много добър. Както и да е ... става за разпускане.

Благодаря за труда на преводачите - преводът беше много добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открай време разбрах, че да се прави лайв от аниме и то със същите похвати не ме радва, но това сериалче се бях зарекла, че както и да го направят ще го гледам и да, на път съм да го изгледам. Стигайки до 14 епизод, най-накрая открих нещо което бе извън анимето и макар накрая на сериала, достигнах до момент в който с интерес да следя всичко. За действието бях чела в мангата, но понеже английският ми е зле, де разбрала, де не, затова благодаря на преводачите :)

 

 

А сега, преди да изгледам 15 епизод, ще спойла какво ми харесва в 14 еп ^^

 

 

 

Като начало, направо си умрях когато и двамата тренираха репликите си в апартамента му и той я попита: 'Искаш ли да те науча да се целуваш?'. Хареса ми как градиха образите на героите си, как се опитват да разгадаят другия и как се заблуждават един друг, че между тях няма нищо, лол. А на шегичката за Ким Хьон Джун и 'Палава целувка' все едно ми извадиха думите от устата :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да коментирам докато все още е прясно в съзнанието ми ..хаха

Като цяло много хубава драма..целенасочена и от една страна поучителна и трогателна~

Мотивът за отмъщението страшно много ми хареса...изведнъж как всичката тази любов се превърна в омраза..и това как Гун Си беше готова и на невъзможното за да постигне целта си. Характера на главната страхотно беше пресъздаден от Иви ( макар че на места лигавото и поведение малко да дразнеше..преглъща се).Донгхе за първи път го видях в сериал и останах адски очаравана от играта му;..също така и негативното ми мнение,което дълго време се градеше по адрес на Шиуон рухна!Той също направи много добра роля..този път останах доволна от него :)

Разбира се имаше и неща,които не ми харесаха

 

например...това,че прехвърлят фокуса върху само някои от героите,а другите не ги споменаваха и показваха в продължение на епизоди!От средата до края съвсем забравих за Шан...същото така Цин я занемариха по едно време..вярно,че изглежда по-подредено като следиш само 1 действие...,но се смяташе,че Донгхе също е от главните..но това не си пролича!

 

От друга страна ми хареса..

отворения край...тъй като бях за страната на Шан ;Д ..още от началото колкото и ужасен да го изкараха ..това беше и самата идея-да се разкае за всичко,което е причинил на Гун Си и да се бори за нея!

 

Благодаря на преводачите за удоволствието,което ни доставиха~ :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С противоречиви чувства съм. Бях настроена за нещо по-различно и като че ли сериозно, но определено се забавлявах. Въпреки това усетих липса.

Айви беше страхотна, както винаги. На моменти обаче вкарваше престорени емоции. Представи образа на Гун Си много добре. Тя беше.. типично момиче в азиатски сериал - луда, непохватна, лековерна, наивна, добронамерена и мила. Не мога да кажа, че дозата простотия и странните физиономии са ми сред любимите, но няма как да се мине без тях. Както и да е, хареса ми.. Допадна ми как се отърси от чувствата на Шан, който пък впоследствие осъзна, че има чувства към вярната си приятелка, която е възприемал като нещо перманентно. В плюс беше, че нямаше лутания и драми кой да избере Гун Си и всичко стана последователно и плавно.

Лично моят фаворит беше Лиен. Това е образа, който харесвам - целенасочен, устремен, добър характер, прикрит под сериозност. Си Уон се справи добре с интерпретацията на персонажа си. Подобрил е играта си след Oh My Lady. Има още какво да се желае, но с Айви си паснаха и се получи интересно.

Най-колоритния образ беше президента. Изключително добро превъплащение и начин на изразяване. Хареса ми и Цин. Актрисата беше много симпатична и изразителна.

 

Сериала ми допадна, имаше весели моменти, но някои ми се сториха много нелепи.

 

Отдела "Обичам те" беше глупав, макар и уместен. Не ми хареса крещенето на Гун Си, лиготията. То бива бива някой да е такъв шемет, но тя на моменти ме изкарваше извън равновесие. Си Уон понякога гледаше с един празен, безизразен поглед, сякаш пред него имаше стена, а не човек.

Не очаквах в мен да се породи такава реакция, но истината е, че понякога всички ме ядосваха.

 

 

Края беше хубав. Дано да има втори сезон и да не го оставят така, нито пък да го развалят.. Ще е отвратително, ако се върнат в началото.

 

 

Не ми се иска любовна история с Шан. Променен или не, пак ще си остане егоистично и лигаво момченце.

Докато сериозността и като цяло характера на Лиен са по-подходящи за личността на Гун Си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, чакам продължение, добър сериал, Choi Si Won хвърляше страховити погледи на моменти, много мр впечатли 5 епизод, чаената церемония, този поглед зад чашата......останах без думи, Ivy Chen е голяма сладурана, гледала съм в още няколко филма и много добре се справя, с този

финал да се надяваме скоро да гледаме 2 сезон, иначе сериала остава незавършен

музиката също ми хареса ;), хареса ми също наблягането на детайлите, най-вече погледите, силна игра на актьорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се искаше да свършва. :) Тези думи са повече от достатъчни, за да изразя удоволствието, което изпитах докато гледам. Не 15, а 45 епизода да гледах още от същото, пак нямаше да ми писне. Невероятни актьори. особено момичето. Не съм чел мангата, но тя играеше като жива аниме героиня. Подскача, размахва ръце, вика и се усмихва толкова искрено. :icon_sunny: Чак ми е интересно да пусна анимето и да направя паралел. Така добре и японски актьори няма да го изиграят, шапка им свалям на тайванците. Накрая като на Гун Си й беше тъжно, че свършва снимките по Черната луна и няма да вижда повече Лиен, на мен ми беше тъжно че няма да виждам нея. Истински любовен триъгълник, с "прецакан" нямащ никакви шансове. :xaxa: Но мен ми е достатъчна любовта, която тя обеща да ни праща чрез сериалите. :rolleyes: Много хубаво стана накрая, когато намери себе си и забрави човека, който се подигра с любовта й. По изключително забавен начин ни показаха, как дори невинно създание като нея, минава през омразата, за да стигне безразличието. А този дето играеше Лиен, в началото беше като ходеща мъжка кукла Барби. Никакво изражение, все едно върви по подиума като модел и от време на време се усмихва. Добре че накрая му дадоха шанс и показа истинската си игра. Без забележки съм. Прекалено добре бяха направили комедийна и романтичната част. Сериала зарежда с много силна позитивна енергия, не е просто забавен. :)

 

Само ме издразни този асистент-менижъра. Аз ако бях на мястото на Лиен, не знам как щях да го търпя. Какво го интересува личният ми живот, в кой съм влюбен, кой харесвам и т.н. Ужасно дразнещ, но въпреки това добър човечец. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, че то в тоз сериал мениджъра събра повече фенки от Шиуон и Донгхе взети заедно, бре! :lol: Цайсаткото с близалките е култов!

 

Аз пък искам такъв телефон.. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го догледах без да превъртам, въпреки че на първата серия мислех да се откажа, но като цяло ми остана хубав спомен от филма. Изключвам лиготиите и крясъците на героинята, и това, че Лиен се правеше на недостижим през цялото време, но впечатлението беше за усмихващо преживяване. :) Нямаше любовна мъка, нямаше сълзи и мелодрами, но на места се смях от сърце. И се пукнах от яд, че не я целуна дори накрая! :mad2: Ще чакам продължението. Най-малкото заради целувката. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 3 седмици изгледах и този сериал, който по мои наблюдения беше разбунил доста духове и страсти из форума и по торентите, по време на излъчването и превода му, и... За мен този сериал е - много шум за нищо, подобно на още няколко такива превъзнасяни. Не знам, може би подходих с големи очаквания, но все пак поне нещо трябваше да ме впечатли, а то... нъц. Е, все пак не съм от фенките, които се превъзнасят по айдъл групите и гледах сериала като безпристрастен зрител и критиката ми не е повлияна от сладките трапчинки на Ши Уон или фешън стойката на Донг Хе, макар първият да се справя доста добре с актьорството. Двете мацки няма какво да ги коментирам, тези гащеризони ми скриха шапката. За смисъла на сюжетната линия... за мен това е най-важното нещо наред с актьорската игра, ами то май такова животно "сюжетна линия" нямаше. Да не коментирам безмислиците, че не били достатъчно добри да ги наемат за актриси, а после едва ли не "обучаваха" избраните, т.е. по-добрите от тях. Не стига това, ами дори ги вкарват и в капана на чувствата при воденето на актьорската игра и съответно поемане на лидерството (сцената когато разплакаха малкото момиченце). Айде бе :lol: сценаристите знаят ли колко "хляб трябва да изяде" един актьор , за да стигне това съвършенство. А като започнат една сцена и се занимават с героите няколко епизода... другите просто изчезнаха, забравиха за тях - не се следваше успоредното развитие на всички герои и истории... Мога много да пиша още, но не искам. Опитвам се да се сетя за нещо хубаво, което ми е направило впечатление, но не мога.

В заключение ще кажа, ако сте върла фенка на Super Junior и в частност на тези двамата го гледайте, но ако очаквате нещо повече от сериала ще останете разочаровани като мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах петнайсетте епизода и силно се моля да има втори сезон, тъй като финалът на този за мен е крайно неудовлетворителен. Не беше от най-силните сериали, които съм гледала, но и не беше от най-слабите (лично мнение). И още едно но... но и не се намира в "златната" среда. Плюсовете: красиви актьори. Минуси: Липса на романтичната насоченост (тази нишка е несериозно само спомената на няколко места), неразвит сюжет, фантастичните елементи, които идват от дословното следване на мангата, ми идват изкуствени в игралния филм. Главният актьор колкото е красив, толкова и е дървен в играта си. Дори онази негова "естествена" според главната героиня усмивка на мен ми изглежда като залепена на лицето му. Препратката към "Палава целувка" и дървената игра на тамошния актьор е колкото смешна, толкова и не на място, щото и този играе така. В действителност "начинаещите актриси" в сериала играеха много по-добре от опитните актьори. Според мен има възможност сюжета и най-вече действието и героите да се доразвият в още поне един сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

helyg,

 

и аз като теб не останах удовлетворена от края. Не знам за играта на артистите, аз просто си се забавлявах и по-скоро се бях отдала на историята в сериала, не на това, кой и как играе, но краят хич, ама хич не ме задоволи. И си мислех дали пък няма да направят втори сезон? Обаче после се усетих, че това е по манга и ако мангата завършва така отворено, ще има да си чакаме друг сезон до второ пришествие. Искаше ми се наистина да видя... някаква оформена двойка и накрая като казаха "Дай да работим заедно и в бъдеще" / нещо таково беше/, направо паднах под масата. Казаха го и... свърши. Щях да счупя екрана на компютъра.:D

Иначе, както казах, това сериалче ми дойде много добре - без големи трагедии, весело, на моменти лигавко, но пък очарователно лигавко. Изобщо не съжалявам, че му отделих време. Ако има втори сезон, първа ще викам ура, ама... не ми се вярва.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три пъти до започвам, но това лошо качество ме убива и го спирам на втората минута..

 

Някаква идея от къде да го дръпна, но и да пасват субтитртите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...