Jump to content

Recommended Posts

1911-2011-dvdscr-v2-450mb.jpg

RD7Md.gif1911 Revolution

Genre: Action, Adventure, Drama
Year: 2011
Country: China | Hong Kong
Director: Jackie Chan, Li Zhang
Cast: Jackie Chan, Winston Chao, Lee Bing-Bing, Joan Chen, Sun Chun, Hu Ge, Ning Jing, Jiang Wu, Jaycee Chan, Dennis To Yue-Hong, Yu Shaoqun

.: Plot :.
At the beginning of the 20th century, China is in a state of crisis. The country is split into warring factions, the citizens are starving, and recent political reforms have made matters worse, not better. The ruling Qing Dynasty, led by a seven-year-old emperor, and his ruthless mother, Empress Dowager Longyu (Joan Chen) is completely out of touch after 250 years of unquestioned power. Huang Xing (Jackie Chan) has recently returned from Japan, where he has studied the art of modern warfare. When he finds his country falling apart, he feels he has no choice but to pick up the sword, leading an increasingly desperate series of violent rebellions against the powerful Qing Dynasty and the New Army- several with tragic consequences.


imdb.gif


4YxDR.gif1911

Жанр: Екшън, Приключенски, Драма, Военен, Исторически
Година: 2011
Държава: Хонконг, Китай
Режисьор: Джеки Чан, Ли Джан
В ролите: Джеки Чан, Бинбин Ли и Уинстън Цао, Джейси Чан

 

.: Резюме :.
В началото на 20-ти век, Китай е в състояние на криза. Страната е разделена на враждуващи фракции, гражданите гладуват, и последните политически реформи са направили нещата по-лошо, не, по-добро. Управляващата Династията Цин, водена от седем-годишният император и неговата безмилостна майка, императрица дамска Longyu (Джоан Чен) са 250 години на безспорна власт. Хуанг Xing (Джеки Чан) наскоро се завръща от Япония, където той е учил изкуството на съвременната война. Когато той открива, че страната му се разпада, той чувства, че няма друг избор освен да вдигне меч, срещу могъщата династия Цин и новата армия .


imdb.gif

Свали: :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ме е страх да си пусна тоя филм - след последната простотия на Джет Ли, вече плахо пристъпям към филмите на даже големите имена... Дано да е направен сравнително добре, да не се налага да използвам неподходящи изрази по адрес на майките и бащите на всички работили по филма, включително и дядо Джеки :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът беше слаба работа. Действието минава изключително мудно, така че зрителите със слаби нерви няма да го издържат до средата...

Единственото хубаво в целия филм бяха ефектите и няколкото батални сцени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът беше слаба работа. Действието минава изключително мудно, така че зрителите със слаби нерви няма да го издържат до средата...

Единственото хубаво в целия филм бяха ефектите и няколкото батални сцени

Напълно съм съгласен дори едно от светилата в азиатското кино като Джеки не го направи да е нещо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък изключително мудно не е. Събрали са се точно в 2 часа. Проблемът за повечето от нас е, че не сме запознати с историята и трудно следим множеството исторически факти, който излизаха през 10 минути, а и като добавим и китайските имена кашата стана пълна :D Иначе малкото бойни сцени бяха долу-горе добре изпълнени. Добра актьорска игра и общо взето филмът го изгледах на един дъх, а се опасявах, че ще го гледам 3-4 дена :D Очаквах, че ще е доста, доста зле, ама се излъгах. От мен 6/10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак вчера се насилих да го гледам, резултатът: огромна торба с пропаганда и изнасилен героизъм, въпреки реалните събития стоящи зад всеки един от героите и ситуациите, Джеки се опита да направи някаква запомняща се драматична роля, обаче по-добре му се получи в Shijuku Incident и дори The Karate Kid в това отношение.

 

Тук и баталните сцени бяха скучни, едно-две въргаляния в прахта и малко засъхнала кръв, едните се бият с другите, малко дворцови интриги, речи за възхвала на Гоминдан (Революционния комитет) и това е - в един момент от нищото се появи 30 секундна сцена с малко ръкопашен бой и толкова.

 

По-интересно ми беше да следя информацията между отделните сцени информираща ме какво се случва на коя дата и как завършва живота на всяка една от централните фигури в Синхайската революция.

 

Вече нямам никакви очаквания за CZ 12 - като излезе ще го погледна...

 

Иначе за този филм - 2/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е исторически, следва събития и хора - не очаквайте летеж, за революция е, но не е военен филм така че и баталистиката е сведена до минимум. Малко е хаотичен и набързо въведоха твърде много хора пък не задълбаха в някой от образите, обаче е филм, който трябва да се види! Пропаганда, бяха  думи за комунистическата партия, но те са неизбежни :) . Много приличен филм.  АДМИРАЦИИ ЗА СУБТИТРИТЕ и всички допълнителни факти, който бяха наистина важни и интересни :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност филма е по случай 100 годишнината от Синхайската революция, което пък съвпадна със 100-ния филм на дядо Джеки и така Китайското Политбюро удари кьоравото - хем да събере на едно място всички горди революционери и фенове на Джеки Чан...

 

Откакто Джеки реши да прави филми на Мандарин и прегърна идеите на Партията, филмите му забиха съвсем ненужно в пропаганда (това се видя дори и в Китайския Зодиак), което мен лично ме отблъсква. Докато живя в Хонконг правеше невероятни филми, сега започна да се кара на съгражданите си и да им размахва заканителни пръст, че били крайно недисциплинирани и не уважавали реда и повелите на Партията, а правели митинги по улиците на бившата английска колония.

 

А не съм очаквал сцени с бойни изкуства в полу-исторически филм, но очаквах да са по-добре изпипани, нито пък летеж (това ме дърпа от филма на 90%, осоебно ако е направено изключително некадърно, което се наблюдава в поне 60% от филмите на тематика wu xia pien).

 

Очаквах стегната драма, но ми дойде в повече бликащата национална гордост от почти всеки кадър, че то в Assembly имаше повече за гледане и съпреживяване, като филма достави на много нива, ако и да е сравняван със "Спасяването на редник Райън" по усета и заснемането на някои сцени.

 

Ако искам да гледам драматичен Джеки ще си пусна Heart of the Dragon, Crime Story, Karate Kid, Shunjuku Incident или дори New Police Story - тук просто нямаше какво да ми хареса и нареждам 1911 до такива "класики" като The Medallion, Tuxedo, The Prisoner, Spy next Door, Rush Hour 3, Fantasy Mission Force, The Protector и още няколко заглавия от филмографията на Джеки, като не забравям и повечето от продукциите на Ло Уей в ранните му години.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, трябваше аз да обясня, че думите ми са насочени към тези, който евентуално ще го гледат, а не към вече гледалите го :28558: . Щях да си спестя дисекцията на това чудо, за което явно нагласата към него е много важна. Аз подходих към този филм с коренно различни идеи и очаквания и може би за това го харесах. Ето и причините, които ме накараха точно него да дръпна от тракера :
1. Криза с преведеното японско, която е виновна от време на време да хвърлям по едно око на Тайвански и Китайски продукции
2.Любопитна ми стана цифрата 1911 - когато установих, че е година изобщо не се замислих ( зачетох ) Отдавна исках да видя нещо посветено на периода 1908-1914 извън Европа , както и на 1919-1939 и пак да не е от познатата ми гледна точка.
3. Дълго гледах монитора „умно" - все едно той беше в състояние да реши дилемата ми. От една страна отдавна исках да видя нещо подобно ( по ред причини, който в случая не са от съществено значение), а от друга ме беше страх от комунистическата пропаганда ( дошла ми е до гуша :) ). Вярно, че досега в китайските неща , който съм гледала, а те не са много, е сведена до минимум, но тук тематиката им дава възможност да се развихрят. Бясната комунистическа пропаганда може да бъде смешна, поднесена на малки дози и на рядко ( ама аз нямам тоя късмет) та настръхвам на реплики от сорта „дойде времето на хора способни на самокритика"..........с две думи жестока борба водеше любопитството със страха. За чичо Джеки, честно казано ми е все тая :rolleyes: . Аз исках исторически филм и получих исторически филм, който на всичкото отгоре беше и приличен

Под приличен имам предвид, точно това - приличен :)Става за гледане, без да е уникално добрия филм. Всъщност беше уникален с това, че засегна множество различни гледни точки и нито една не разви и в нито една от тях не се разви - което беше във вреда на драматизма ( а що се отнася до историческата част по -скоро буди любопитство). За това смятам, че трябва да се види.
1. Първата линия, която ако бяха развили и бяха наблегнали на нея, щеше да се получи много силен и тъжен филм беше с първите въстаници и екзекутираната жена. Срещу какво, защо се бунтуват, какво очакват и какви са те самите ( в чисто човешки план). Предсмъртните им писма ...........но според мен партията никога не би допуснала филм развиващ тази линия. ако го направят, ще са много оглупели комунисти. Е това го имаше леко загатнато, даващо материял за съвсем друг филм
2. Образа на Джеки войвода и той беше леко като щипка в действието, защото не дадоха нагледен пример как се води гражданска война. Липсваше тактическия момент и как аджаба тия хора се справят срещу редовна , обучена и държавно финансирана армия - и това по ред причини не биха могли да го развият
3. Следващия елемент в сюжета си беше чисто политически, но и той не беше задълбан. Имаше малко хаотична нотка на интрига между династията ( по -скоро управляващите от нейно име), доктор ел -президенте и алчния военен. И това си плаче за отделен и добре разгърнат филм. Странно ми стана, че културните революционери не потърсиха корените си в Синхайската революция. Имаше момент на силна пропаганда, колко добро нещо е революцията ( но по-скоро тая заигравка с Френската революция, говори за обратното). Може би аз съм го възприела като тънък намек, който исках да видя - не знам :)Обаче точно тази част предизвика любопитството ми, предполагам, че отново заради партията са пропуснали момента с фундамента :)Имам предвид - конституция, държавни учреждения и всички онези неща, за който доктора си мечтае. Ако наистина не са предприети мерки в тази насока - доктора е за бавно и мъчително убиване. Като ми се отвори малко повече свободно време за лирични отклонения, ще се заровя в тази революция, че наистина предизвика огромно любопитство.
4 Имаше си много на място захапвания спрямо политиката на Великите сили - и комунистическата пропаганда нещо добро да свърши :)
Общо взето това са причините, който ме карат да мисля, че трябва да се види.


Че се опитаха, да обобщят много различни гледни точки и сюжети, опитаха се, че не успяха не успяха, но е прилично въведение. Точно подобна полемика подвежда хората, който първо четат коментарите и после гледат филмите :lol2: ( на подведените се извинявам :rolleyes: ) пък и филмчето не си заслужава, чак толкова внимание.
За Джеки Чан няколко думи .Хонг Конг , вече не е под наем. Вярно с различен административен статут, но това е далеч от автономията, а пък чичо Джеки дълги години беше в щатите , не знам защо е избрал да се върне в Китай, но за да има бъдеще в страната си, трябва да реализира продукциите си по начин , който ще очарова политбюро. Няма как да има прилика с предишния

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния пост - рядко виждам такива напоследък и затова с риск да направя още по-голям спам и да ми се карат админите, ще коментирам малко над твоите разсъждения.

 

Филмът за мен си беше чиста проба пропаганда откъдето и да го погледна - името на дядо Джеки беше пляснато гордо на постера и рекламните кампании (даже блурея беше с етикет "100-я филм на Джеки Чан") трагикомично.

 

Китай като страна винаги ме е очаровала във всеки един аспект, но имам известно нежелание да приема бликащи порции патриотизъм и нелепи пози на фона на гръмки слова и прочие драматизации.

 

Джеки беше нелеп в цялата картинка и самото му извъртане към идеите на Партията ме накара да го гледам с предубеждение - за мен лично всички негови по-добри филми останаха някаъде преди 1998, после взе да се засилва към американския пазар и да се прави на холивудска звезда.

 

Едно уточнение - Джеки беше в Щатите за да снима американските си филми, не се беше пренесъл изцяло там, както беше направил Джон У по едно време. Той имаше бъдеще в Хонконг, и щастливо си правеше филми там, но после реши да се обърне на друга посока и даже взе да поучава хонконгци какво да правят.

 

Китай с приемането на Хонконг териториално, подписаха резолюция с която не се бъркат в управлението му за около 50 години от 1997 насам.

 

Има си губернатор, който отговаря за всичко там и толкова, така че не мога да приема, че като вече Хонконг е приобщен към Китай, Джеки да се извърта като фурнаджийска лопата... Ето това ме дразни в начина на виждане и развитие на кино кариерата му - не ме разбирай погрешно, фен съм на Джеки и филмите с бойни изкуства от близо 24 години и тази моя фенщина не е стихнала, а продължава да ме радва :)

 

Но някои негови погрешни стъпки в киното и вече пълното отричане на предишната му кариера в Хонконг не ми харесват от чисто зрителска гледна точка (онова недоразумение за амазонките даже не искам да си го спомням, че е било продуцирано от него).

 

Сега, успя да се реабилитира малко с Китайския Зодиак, но сега ми е по-интересно какво ще извади от ръкава си - една американска продукция Skiptrace & Police Story 2013, за после вече не знам.

 

За радост има Дони Йен, който все още си действа с трудно приеманите кантонски филми, където не се съобразява с Партията и свободно си млати Триади и гангстери от различен калибър в неговите филми (очаквам Special Identity), както и много други представители от жанра да се събудят и да се отърсят от цензура и прочие тъпни и да насочат филмите с бойни изкуства към нов Златен Век :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Да живее спама :es: Това имах и аз предвид, че моята гледна точка и отношение не се формираха на база Джеки Чан. Обичам Завинаги дракони, но не и филмите му (останалите ). Склонността на комунистите да си спазват договорите е друга тема, де юре и де факто - поне на нас трябва да са ни познати :) . Но с риск всички фенове на Джеки Чан да ми направят вуду кукла в този филм играта му беше слаба, имаше няколко момента в който трябваше да вложи малко повечко драматизъм и добре че останалите актьори са добре подбрани и го извадиха ( та те изградиха сцените). Не съм гледала достатъчно Китайски неща, че да ми правят толкова остро впечатление нещата, който са те подразнили :) . Аз все още съм фен на врага - японците :D . Може да изпишем още много неща и за филма и за всички странични отклонения покрай него, обаче два основни факта няма да се променят. Ти не си го харесал, аз го харесах. А защо, вече и двамата обяснихме, следващите са на ход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...