Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Kanseitou / Control tower


管制塔
Страна: Япония
Жанр: драма, музикален
Времетраене: 68 мин.
Премиера: 9 април 2011г.
Европейска премиера: 9 октомври 2011 (19th) Raindance Film Festival
Режисьор: Такахиро Мики (Solanin, Bokura ga ita)
Субтитри: английски, български
Локация на снимките: Wakkanai, Hokkaido
spacer.png

 

Участват: Кенто Ямазаки (Clone Baby), Ай Хашимото (Confessions)
IMDB

Резюме
Продукцията събира едни най-талантливите млади артисти на Япония. Кенто Ямазаки (Clone Baby, Runaway) играе 15-годишният Какеру, ученик, който се опитва да разбере, къде е мястото му в този свят. В началните кадри зрителят открива Какеру абсолютно незаинтересоват от заобикалящата го действителност. Един ден в класа на главния герой идва нова ученичка на име Мизухо (Ай Хашимото, Confessions). Двамата се оказват самотни души, но благодарение на любовта си към музиката, започват да комуникират помежду си и откриват начин да осмислят младостта си.
Не очаквайте да видите интинзивно действие в този филм. На фона на природните картини то е абсолютно замразено до момента, в който се появява искрата, която дава развитие на сюжета.
Филмът въздейства с красивата си кинематография и удивителните зимни пейзажи от Хокайдо, навяващи чувство за самота.
* Режисьорът Такахиро Мики е известен с направата на множество клипове към песни на популярни изпълнители (Ikimonogakari, Yui, Kaera Kimura).

Galileo Galilei
Control Tower (Kanseitou), е базиран на песента на инди групата Galileo Galilei. Филмът прави своята Американска премиера на 19 юли (Festival of Contemporary Japanese Cinema). Същия ден излиза и първият албум на момчетата от Хокайдо, Parade, койт включва песента Kanseitou (acoustic). Той се появява в САЩ, Канада и Великобритания чрез iTunes и Amazon.
Galileo Galilei правят своя голям дебют през 2008г., след като печелят прослушване на тийн фестивал, наречен Senkou Riot.
Дебютната им песен, “Hanamasu no Hana” (2010), печели изключителна популярност, а Parade влиза в петицата на седмичната класация Орикон през февруари.
Първото им оригинално парче, Kanseitou, е адаптирано като филм, заснет в техния роден град Wakkanai.

:essub:

 

Филмът с български субтитри: :click: :click:

Филмът с английски субтитри: :click:

spacer.png

 

 

14412aae12601b34.JPG
b62f3a7cd253291a.JPG
86042e5ccbe3621c.JPG
40ac1f108b0f12ca.jpg
a76bf2fc85ea1e8e.JPG
2d144f4ac29a6b74.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих го, но ще трябва да почакам за английски субтитри. Интересно ми е да видя Кенто след Clone Baby и в дорамата, която следя в момента Runaway ~Aisuru Kimi no Tame ni~.

Януари излиза и The Wings of the Kirin, ще го видя и там този млад и талантлив японец. Предвид и останалите имена в каста и видяното от трейлъра - очаквам много.

 

Ай я помня бегло от Kokuhaku, тъкмо повод да я опозная и по-добре на екран.

Обичам японските филми на музикална тематика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кенто има невероятно излъчване. С дълга коса изглежда съвсем различно от предходните си герои.

Ай Хашимото е страшно красива. И в Кокухаку се забелязва това, и тук. Хубаво е, че за момента физическата й красота се използва редом с таланта й.

Аз донякъде сравнявам Kanseitou с Dead run. Двамата главни герои ми напомнят за Тего и Ханае Кан. И те бяха мълчаливи тийнейджъри, които търсеха място под слънцето, въпреки че историите им са напълно различни.

Филмът може да се гледа и без субтитри. Няма много реплики и е кратък като времетраене. С всеки изминал ден възможността да го събнат намалява.

Кенто май няма да има голяма роля в Кирин. Там Джунпей ще е на преден план.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да размърдам темата на този чудесен филм, който гледах миналата година, а се появиха януари месец и субтитри на английски.

 

Написано е достатъчно в описанието, аз ще добавя само... Страхотно приятелство имаха тези двама тийнеджъри. Много точно бяха описани и героите им - Той: "Обича свободата, уединението и музиката.", Тя: "Смела. Мислят, че е странна, защото не обича да говори".

Нежна музика, невероятна природна картина и отлично изпълнение от младите японски актьори - Кенто Ямазаки и Ай Хашимото.

 

Филмът с английски субтитри - Control Tower a.k.a Kanseitou (2011) Download

 

source: iloveasian-movies.blogspot

 

Ай и Кенто ще ги видим заедно отново на голям екран и през тази година в Another, а на Хашимото-сан й предстои интересна изява и в друго филмово заглавие - Soup. Тук ще й партнира Шухей Номура. В момента следя с нея и Tsumi to Batsu: A Falsified Romance, но там не е за говорене... Сериалът е потресаващ и написах достатъчно за него в темата на Кенго Кора.

 

П.П. ukio, ударих едно рамо, останалото е от теб. Очаквам темата на Ямазаки-сан с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме подсети, но без да знаеш, когато вчера си говорихме за Кенто. Имам го този филм с превод, но изобщо не ми е хрумвало да го пусна в темата (а и то едно ли е, че да го помня...). Знаех, че ще се изненадаш. Тази седмица съм развързала чувала с японски изненади за теб, може и още нещо да изкочи. Кой знае...

Бягай сега да му подготвяш темата, както ми обеща. Време му е на Кенто Ямазаки да бъде представен и тук.

 

Надявам се и аз, че някой от преводачите тук ще прояви интерес към този филм. За мен бе много приятно изживяване на екран. Чудесно се справиха и двамата млади актьори. Не усетих 68-те минути, а и обичам филмите изказани без много думи.

Ще помня Сумусумумурико и Мии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасeн филм - кратък,изчистен,без излишен пълнеж,а в същото време показва и изказва много.

Природата наистина беше великолепна,а аз през цялото време имах усещането за студ.Какво внушение само за зрителя.Напълно подходящо за тези двама души,смятани за странни от околните,но които намериха път и се разбраха чудесно помежду си.

 

За първи път гледам Kento Yamazaki.Ще се радвам да го видя и в други продукции.Ai Hashimoto съм я гледала в Confessions,но нямах ясен спомен за нея.Тук адмирации и за двамата.

 

И не на последно място - благодарности за превода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно нежен филм представен по много хубав начин.Също усетих страхотна химия между главните..

Честно казано не седнах с голяма нагласа,но в последствие тази продукция страшно много ми хареса!

Видях,че двамата сладури ще работят отново и нов проект,които се очаква Август тази година...:click:~~

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех, че ще се хареса именно това на зрителите - природа, герои, отношения. Надявам се, и музиката ви е въздействала приятно! За мен беше много подходяща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо хубавите неща са толкова кратки???

Хареса ми,много ми хареса. Музиката бе страхотна. За мен най-силният момент,бе когато момчето изпълни песента в бара. Дори и леко фалшиво да бе пеенето му,толкова те разчувства ,толкова емоционална сцена,че чак ти се свива сърчицето. И още много хубави моменти ще си спомням от този филм. Докосва сърцето,определено.

На Ай Хашимото и станах фен още от ролята и в Кохукаху. Има едно красиво и мрачно излъчване. Радвам се,че отново успях да гледам нещо с нейно участие. Момчето също се представи на високо ниво.

 

...... "смятат ме за странна,защото не говоря много"........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста време чаках да излезнат английски субтитри за този филм, а когато това стана,

светкавично се появиха и български, което ми даде възможност да му се насладя максимално.

Благодаря!

 

За самия филм ще кажа само, че много ми хареса. Музиката, пейзажите, героите всичко си беше на мястото и

изобщо не усетих кога минаха тези 68 минути.

Двамата млади актьори се справиха много добре и ще продължа да следя следващите им изяви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красив филм. Кратък, без излишни диалози и пълнежи, а в същото време "казва" много със сцени, пейзажи, музика.

Трудно е да се разчупи атмосферата на самота и липсата на удовлетвореност от ежедневието, но има ли скрито желание, винаги се случва. Това е и чакал нашия главен герой в тази история. Някой, който да го накара да погледне с други очи на живота, някой който да събуди желанието му за действие и развитие.

Предполагам всеки от нас е имал кратка "среща" с хора, които оставят по-голяма следа от спомени и емоции в миналото ни. Хора, които по някакъв начин са ни подействали положително или помогнали дори и несъзнателно, и помним дълго време :)

Песента, или по-скоро текстът в края на филма, е много красив и емоционален.

Очудващо добра игра на, така младия тук, Кенто :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един много "говорещ" филм- само трябва човек да има уши, за да чуе. Прекрасни картини, леко елегични, с чудесно внушение на празнотата вътре и извън. (сняг, вятър, простор). Главните са чудесна двойка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...