sunnyslava

ACID BLACK CHERRY

27 мнения в тази тема

ACID BLACK CHERRY / JANNE DA ARC

официален сайт: official site
фейсбук страница: Team Acid Black Cherry(Official)

blackcherry.jpg

Acid Black Cherry (A.B.C.) е солов проект на Yasu – вокалист на групата Janne Da Arc, започнат през 2007 г., когато групата спира дейност. В едно интервю Yasu споделя, че когато е решил да започне самостоятелна дейност, HYDE (от L'arc~en~Ciel) му дава съвет да стартира проекта си с псевдоним и той избира това име. За записи и участия към него се включват различни музиканти, но най-често на китарите са Yuki (Dustar-3) и Akihide (Breakerz), на баса е Shuse (ex-La'Cryma Christ) и на барабаните Jun-ji (ex-Siam Shade).

Yasu (Yasunori Hayashi) е роден на 27.01.1975 г. в Хираката, Осака, Япония. Описва себе си като човек, който обича да си стои в къщи, обича да играе на pachinko (вид японска игрална машина) и чете манга до късно през нощта. Свири на китара и кийборд, като последния използва при композирането на своите песни. Yasu признава, че в музикално отношение е повлиян много от идола си Motoyuki "Morrie" Ootsuka (от метъл групата Dead End); друга любима група му е Boowy.

Лично мнение: Харесвам смесицата в музикалните стилове, особено рок с класически инструменти – тук си има хеви метъл, рок, пънк, джаз, суинг, симфоничен оркестър и дори по малко поп. Изслушах почти всичко, което успях да намеря и изобщо не съм разочарована и даже успява да ме изненада. Скоро не ми се беше случвало да слушам цели албуми, а сега съм само на A.B.C. Всичките му сингли включват по една оригинална песен и по един кавър (повечето са на песни от 80-те).

Песента, която ме запали по ACID BLACK CHERRY – клипа е ... леееко провокативен ;-)
Acid Black Cherry "Chou" PV

Любими песни:

Jigsaw
http://www.youtube.com/watch?v=cC6oXUFgKBo

Fuyu no Maboroshi /Winter's Illusion/

Black Cherry

Тук са следните албуми и сингли:

http://www.nyaa.eu/?page=torrentinfo&tid=33787

Acid Black Cherry - BLACK LIST (20-02-2008) Album
Acid Black Cherry - Recreation (21-05-2008) Album (covers)
Acid Black Cherry - SPELL MAGIC (18-07-2007) Single
Acid Black Cherry - Black Cherry (26-09-2007) Single
Acid Black Cherry - Aishitenai (28-11-2007) Single
Acid Black Cherry - Fuyu no Maboroshi (16-01-2008) Single
Acid Black Cherry - 20th Century Boys (27-08-2008) Single
Acid Black Cherry - Fuyu no Maboroshi (16-01-2008) Single

2009.08.26 Q.E.D. (албум)
http://www.mediafire.com/?ub0bnog21qjc20n

2010.06.30 Recreation 2 (албум)
http://www.mediafire.com/?1jdyq10d5u6sja6

2010.08.18 - Rebirth (single)
http://www.mediafire.com/?c7bf2cdw0vorhsk

2011.06.08 Shoujo no Inori III (single)
http://www.mediafire.com/?dr1tdzcb13zdyld

През септември 2011 г. Acid Black Cherry започва да пуска в продажба последователно по един сингъл на месец в продължение на пет месеца – "Pistol" излезе на 21.09.2011 г., "Shangri-La" на 19.10.2011 г., "Chou" на 16.11.2011 г., "CRISIS" – предстои да излезе на 21.12.2011 г. Петият сингъл “Jesus” ще излезе на 18.01.2012. Синглите включват една оригинална песен и един кавър.

Ето линкове за изтеглянето им:

Дискографии в Рутракер -  :click:  и  :click: 

Малко информация за Janne Da Arc:

Janne Da Arc (ジャンヌダルク, Jannu Daruku) е японска рок-банда от Хираката, Осака. За рождена дата на групата се счита 09.05.1996 г., когато към нея се присъединява барабаниста Shuji. Противно на очакванията, групата не е кръстена на Жана Д'Арк, а на героиня с такова име от мангата Devilman. Групата определя своя музикален стил като поп-рок.
Всички от групата, с изключение на Ka-yu, са завършили Hirakata West High School и са учили в един и същи клас. Членовете на групата са се доказали като даровити музиканти, изкусни в използваните от тях инструменти, като са повлияни от много групи и музикални стилове. От 26.01.2007 г. музикантите от Janne Da Arc започват различни солови проекти, успоредно с работата на групата.
Последно издадени албуми:
Janne Da Arc 10th Anniversary Indies Complete Box (15.03.2006)
Janne Da Arc Complete Box (19.05.2009)

Janne2BDa2BArc2Bjanne20072.jpg

Членове (от ляво на дясно):
Ka-yu (Kazuyuki Matsumoto) – басист, роден на 21.01.1975 г. в Хираката, Осака, Япония. Негов солов проект е DAMIJAW и издава първи албум на 28.04.2008 г.
Shuji (Shuji Suematsu) – барабанист, роден на 21.11.1974 г. в Кобе, Япония.
Yasu (Yasunori Hayashi) – вокалист, продължава с неговия солов проект Acid Black Cherry.
Kiyo – клавишни, роден на 27.06.1974 г. в Хираката, Осака, Япония. Най-възрастния от групата и го играе баткото на всички.
You (Yutaka Tsuda) – китарист, роден на 24.07.1974 г. в Кобе, Япония.

Редактирано от kcekce
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха първият коментар ! Понеже съм със аватар на Yasu няма как да не се разпиша тук :) Sunnyslava благодаря за темичката ^^ Фен сън на Ясу и компания от доста време затова съм толкова благодарен.Ето поздрав за автора на тази темичка ^^

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си бърза с темата. Поздравления! Получило се е доста интересно, с подробна информация. За първи път виждам човек, на когото началният пост да е нова тема. Това си е похвално.

http://vbox7.com/play:9974ef2393

Четох някъде, че за видото на Chou са искали да вземат Хиро Мизушима, но и така всичко изглежда много стилно.

Прибавям по една песен от двете групи.

Спящата принцеса избрах, понеже в клипа участва гокайджърът Озава Рьота.

Janne Da Arc - Gekkouka

http://vbox7.com/play:761b5e97

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ukio, благодаря, че си ме допълнила с клип и на Janne Da Arc :) Хубаво е да се знае откъде е тръгнал Yasu и как се развива

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих кое е това невинно "дете на природата", което Ясу така изкусително съблазнява в клипа към Chou

chou_49301.jpg

Казва се Ryo Kitamura (или Kitamura Ryo) и е модел, роден 1991? Явно ще се заговори за него :rolleyes:

Харесвам много Мизушима Хиро, но предвид това, че е толкова известен и добър актьор, едва ли щеше да се получи толкова ефектна невинност.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеле! Как го откри? Аз вече няколко дни търся безуспешно. Феновете на Ясу явно са го разкоспирирали моменталически.

Хлапето е рекламно лице е на Уникло! Как да не се кефя, че имам риза на същата марка!

Абсолютно си права за Хиро. Той щеше да се изхили на финала.

Линк

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е ясен 5-ия пореден сингъл на Acid Black Cherry - ще се казва “Jesus” и ще бъде пуснат на пазара на 18.01.2012 г. Информацията е публикувана в официалния сайт - описват песента като любовна балада, а кавъра в сингъла ще бъде на “Stop it love“ - песен, която Ясу е писал преди 10 години.

Аз лично чакам двата предстоящи сингъла с нетърпение :rolleyes:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко снимки на Ясу, докато чакаме поредния сингъл :) :

2775449310_5.jpg

1.jpg

AcidBlackCherryRebirth35.jpg

Acid+Black+Cherry+6blue223.jpg

Acid+Black+Cherry+acid_black_cherry_160.jpg

25.jpg

183192_1585258753660_1301491158_31223592_291848_n.jpg

acidblackcherryyasu.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфо

Групата е била обявила, че ще пусне концерта си от 23 юли да се свяли от 40 000 души свободно през нета. За по-малко от 24 часа този лимит е бил достигнат.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23.07.2011 г., Fuji Q Highland Conifer Forest - аз съм го свалила (за Windows Media Player), така че ако някой иска, мога да го споделя (ок.3 GB е). Струва ми се, че концерта е на онова планинско място, където изнасяха концерт BECK, от филма?!?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прясно, прясно - Acid Black Cherry full “Crisis” PV

Crisis

Добавям линк за теглене на сингъла:

тук

Редактирано от sunnyslava
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият клип е супер.Както всички до сега :rolleyes:. Най -много ми харесва факта че в по - голямата част от клиповете имат сценарий, а относно песните ... трудно е да се опише.Фенщината ми стигна до там че си избродирах ABC на една от чантите (за жалост надписа си отиде, доказателство за уникалните ми шивашки способности) и вече дори брат ми знае какво е Acid Black Cherry. B) Има българска група във фейсбук Acid Black Cherry Bulgaria който иска да заповяда.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18 януари ще излезе новият им сингъл - "Yes".

Целият клип можете да видите - Тук

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за клипа :bow: чаках го с нетърпение

Само дето не мога да разбера дали се казва Yes или Jesus - срещам го в преводите по двата начина... Но като гледам клипа, май залагам на второто заглавие ;)

Някой по-наясно с японския език да помогне за превода на заглавието /イエス/?

P.S. Явно е Yes - поне така си го изписва Ясу в туитър...

Линк за целия сингъл: My link

Редактирано от sunnyslava
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви едно живо изпълнение под заркоя поглед на Накаи.

Линк

И клипа на Yes - не е с перфектно качество

Поредното страхотно видео на групата! С ясна идея и послание. С това темпо очаквам нови неща от тях след 2-3 месеца.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясу ще издава албум на 21 март, наречен "2012", който включва синглите от деветия до 15-тия:

・Re:birth (9th Single)

・Shoujo no Inori III (10th Single)

・Pistol (11th Single)

・Shangri-La (12th Single)

・Chou (13th Single)

・CRISS (14th Single)

・YES (15th Single)

Обложките на албума са... Japanese Beauty ;)

acid-black-cherry-2012-limited-b.jpg

acid-black-cherry-2012-splash.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе клипът към песента Kimi ga Iru kara :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване