Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Blind (2011)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Beulraindeu
Българско заглавие: Сляпa
Премиера: 22 юли 2011
Времетраене: 110 мин.
Жанр: Трилър
Режисьор: Ahn Sang Hoon
IMDB

Участват:
Kim Ha Neul
Yoo Seung Ho
Jo Hee Bong
Yang Yeong Jo
Kim Mi Kyeong
Park Choong Seon

Oh Dae Hwan

Награди:
2011 (48th) Daejong Film Awards - Best Actress (Kim Ha Neul); Best Screenplay

Резюме: Историята е за едно ужасяващо убийство, на което единствените свидетели са жена с увредено зрение, която някога е била многообещаващ студент в националния университет на полицията, и Ги Соб - момче, което случайно вижда убиеца. Случаят става още по-сложен, тъй като двамата свидетели разказват различни истории.
 

:essub:

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

Интересен сюжет, напомня ми за един подобен американски филм... biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър филм, хареса ми. Отдавна не бях гледал трилър и ми дойде добре че ми разби драма серията в която бях влязъл.

 

Много ми хареса как бяха направили начина по-който сляпото момиче си представя околният свят по звуците и миризмите които долавя.

След буквите накрая има няколко момента които си струва да се видят също.

 

Хубав филм като цяло. Струваше си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм, всичко си има, това мога да кажа. Не знам защо, но на мен ми липсваше напрежението през повечето време. А това е минус за мен. Очаквах този филм, нали е от номинираните, но според мен е надценен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър филм. Ким Ха Нъл е желязна, подбира си само достойни за нейната класа роли. Отлични актьори, дори единият от лигльовците от Воинът тук играе нормално. Напрежението си е достатъчно, не е нужно да получавам инфаркт, за да изпитам тръпката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз останах доволна от филма. Не очаквах да е толкова добър след като така го рекламират с клиповете на 2pm. Но съм сгрешила. Актьорската игра беше на ниво, харесаха ми, както сюжета, така и персонажите biggrin.gif

Не знам дали сте забелязали (ако сте гледали My lucky star) или знаете коя е Yu Ha Na, но тя имаше малка роля във филма- играеше третата (май) жертва (която излезе пияна от заведението).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът ми хареса. Напълно заслужена награда на Ким Ха Нъл.

Мисля да се захвана с превода, тъй като се поогледах и не го видях никъде преведен. Ако някой е издирил бг субтитри, да казва, докато е време. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът ми достави голямо удоволствие. Имаше интрига, а каста беше много печен. Особено тийна и полицая.

Страхотен каст и сюжет. Очаквах малко повече кръв. Да не говорим, че "лошият" беше с 9 живота...

Успех с превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса. Добър трилър. Kim Ha Neul както винаги е страхотна, а Yoo Seung Ho също се справи много добре, а и беше супер сладък. :wub:

 

Много тъжно ми стана за кучето и детектива. Особено детектива беше голяма работа. :( А кучето много ми беше познато отнякъде и се оказа, че това е същото куче от филма Heart is, в който участва и Yoo Seung Ho.

 

Изобщо филма си заслужава гледането и наградите.

:asian:

Редактирано от desjer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много стойностен трилър. Скоро не бях гледал нещо от жанра и този филм си ми напомни защо толкова харесвам подобни трилъри. Имаше си всичко ,което да желае човек. Страхотна игра наистина на Ха Нъл ,а и другите се представиха много добре.

Туци, защо се учудваш ,че лошият е с около 9 живота,все пак в този тип трилъри,рядко лошият е с по-малко от 3 живота :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен филмът ми хареса много. Имаше интрига до финала. Добър каст и интересен сюжет, давам му оценка 9/10. Благодарности на преводачите! :yes::yes::es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туци, защо се учудваш ,че лошият е с около 9 живота,все пак в този тип трилъри,рядко лошият е с по-малко от 3 живота :)

Този тип ми води класацията за най-трудно умиращ герой. Даже Терминатора не изплува от лавата, за разлика от този. :lol:

 

Едно не ми стана ясно:

 

Защо убиеца качи Ха Нъл?

 

Май ще го гледам пак с хубавите субки на Деси и Златето, за което им благодаря :kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Едно не ми стана ясно:

 

Защо убиеца качи Ха Нъл?

 

...

 

 

Потенциална следваща жертва, но нещата се пообъркаха.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как съм изпуснала да се разпиша в тазr тема....не знам!

Много ми хареса филма (не,че е имало нещо със Сънг Хо,което да ме разочарова)сега е момента да похваля и Ха Нъл,която наистина беше убедителна в играта си.

Просто не искам да казвам колко кърпички изхабих

след като онова чудовище уби кучето

 

Тъкмо бях на прага да зарева за Ги Соб и той взе,че стана...:lol: благодаря на сценариста,който го пощади.

Като цяло филма си имаше от всичко....напрежение,драма...и най-вече съпричастност и съжаление към главната.

Благодарско на преводачите ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не си падам много по излишното писане, кой, какво и как е играл, няма да се увличам.

 

Благодаря за субтитрите. Филмът много ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено препоръчвам.

Много добра роля на Ким Ха Нъл, показа си класата.

Очарована съм от образа на полицая. Толкова очарована, че съм готова да им простя за всички други тъпи полицаи в корейските филми. Кученцето беше страхотно, но това не е изненада за никого.

Сигурно филмът си има минуси, но на мен ми хареса толкова, че нито един не ми направи впечатление. А това се случва много рядко. Особено в този жанр.

Благодаря за субките.:kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенка съм на кучето и тийнейджъра, мацка се справи добре, но имаше какво да се желае. Дойде ми в повече невероятния касапин...

 

Благодаря за субките :kissx::thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много читав филм - с интересна идея и много добър актьорски състав. По мое мнение е от тези, които не бива да се пропускат, дори и да не сте чак такива фенове на жанра. И понеже филма е стар - подбутвам темата, та да не остане някой недогледал. ;)
С това приключвам добрите си дела за днес и отивам да търся нещо друго добро за гледане. :D
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...