Jump to content

Noblesse (2008)


Blue_Moon

Recommended Posts

Знам че Рай още е жив и вероятно само е в критично състояние, но от това не ми става по-добре/ почти съм в траур :cry: /. Не мисля, че дори релийза на егсканс ще оправи нещата-Рай пак ще е на земята. Ако корейските фенове вече не са отишли е време ние да отидем и учтиво да обясним на автора кое как е, ама ха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релакс! (: Рай не е мъртав... или поне не още де. Никой автор не би гътнал главният си герой ей така в един чаптър. Преди време някъде го бях казал, но според мен шефа има някакъв замисъл зад ситуацията на Рай. Или ще го оправи някак в края на арката или ще му намери подходящ наследник, така де, Рай = Ноблес, та ако Рай гътне манхвата свършва (все пак е кръстена на него), а тепърва започва..... "the WAR"! (МуХаХа) (::

 

п.п. Да не говорим, че до момента махвата в нито един момент не е била в стил "трагедия", че да индикира че ще свърши по такъв скапан начин. (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... :cry:

debil4e, много добра идея. Наистина трябва най-малкото да го пребием и да му обясним как стоят нещата.

endorian, дано си прав. В момента, в който прочетох чапа и го бях отписала.

Да, надявам се някак си да оживее/все още е жив/, все пак е главния герой, ако той умре и мангата трябва да свърши.

Но както debil4e каза - не става по-леко от това. Наистина не е жанр трагедия, тъй че да се надяваме, че все някак ще се оправят.

Все пак трябва да има The Noblesse! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе то официално не е трагедия ама аз съм оптимист по въпроса, защото автора е кореец, а от всичко изгледано и изчетено/манхва де/ досега оставам с впечатлението, че за тях е едва ли не въпрос на национална гордост да вкарат някакъв трагичен елемент дори в най-големите комедии :lol: .

Иначе и двамата сте прави, че без Рай няма да е Noblesse ( keeping my fingers crossed ...и на краката чак)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си права, че е част от характера на корейците да натръшкат всички или поне половината герои.

Добре го каза : национална гордост. Колкото по-драматично/трагично, толкова по-добре.

Не знам защо това им е такъв задължителен елемент във филми/сериали/манги.

Все пак ще стискаме палци и да се надяваме на някакво положително развитие. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, много обичат тез хора трагедията. Изключително малкият брой сериали завършващи с баш хепи енд са достатъчно доказателство за това. :D

Нооо тук... до момента аз поне не съм забелязал признаци за подобен елемент (трагична смърт). Попринцип историята става една такава мудкава и някак сякаш авторите подготвят атмосферата за тоз момент, докато тук се готвят за война! ... така де, не е никак скучен и мудкав развой на събитията нали? ;)

 

Ииии релийза на EGScans токущо излезе!... :D Налазвай народе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налазихме :) . След шока го прочетох по-спокойно и дори си „намерих“ нещо хубаво - май Роктис е единствения ноблес в организацията/освен ако не ни тролват нещо пак/. На войнаааа. За Родину ... кхм За Организацията, напред :lol: .

Направо не ме свърта като виждам как нещата продължават да се нареждат в полза на Кромбел :mad2: . Много убедителен герой ама това не го прави симпатичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех,бедни ми,бедни Рай. Как я мислеха те тая работа,толкова време да те хранят само с рамен и от време на време по някое чайче. Как няма да припаднеш,душата. Сега Сейра да се захваща в ръце,да слага престилката и да ти сготви месце,че инак вече почнах да варя жито,но не искам да се стига до там.

Виждам аз как няколко чаптъра ще си почиваш,за повече няма да ти разреша,че война се очертава,ще ни трябваш.Тази твоя сила,не искам да ни лишаваш от нея. С удоволствие гледах как с една ръчичка убиваш лошите,как с една твоя дума ( "kneel" ) ги унижаваше до безкрай и с това изпълваше с наслада нашите сърца.

Не се предавай,Рай,не се предавай. От автора ще се лишим,от тебе няма. А и помисли малко за слугата си ,Франки. Ще плачка,много ще плачка 2441424J.gif

 

И така очертава се война. Ще бъде кървава и безмилостна. Добре е,че редиците на елдерите понамаляха. Вече трима ги няма. Явно няма и други като Da-5 и прочие,щом вече само елдери отиват да проверяват как са нещата. Този път нещата ще са доста труднички. Трима,като се предполага ,че ще са още по силни от предишните. Очертават се тежки времена за нашите хора.Но пък от друга страна ,ако ноблесите от Лукедония се включат,поне за момента аз ги виждам по силни от елдерите.Ако се съди по това как Сейра (най-слабия клан лидер) ступа един от тях и с малко повече напън можеше да го убие. То не виждам как другите ще се опрат на останалите клан лидери.Да не забравяме и Лорд-ката.Тя също може да прави кърваво поле и то без да и заслабват така силите като на Рай. Та тя сама виждам как може да сгъне няколко елдера за закуска. Но пък и не се знае ,останалите елдери колко са силни. За изменника е ясно,че е силен. Останалите предстой да видим :)

 

Много добре,че садиста умря (доста лесничко) ,но жалко ,че змията Юри се оттърва.Явно още дълго време ще му гледаме мазната физиономия. Още по лошото е,че М-24 е измъкнал доста информация. Това определено е на лошо,особено факта,че попада в ръцете на Кромбел.

 

Очаквам в следващите чаптъри нещата да поутихнат малко,автора да включи пак малко Шину и компания. Като се надявам най-после нещата около Шину да са развият и той да има важно участие по нататък. Само се надявам де,може пък автора съвсем да го е забравил и очакванията ми Шину да има някаква по сериозна роля да се окажат само празни надежди.

 

Май,хич вече не трябва да предполагам,че много ме изненадва тоз човек. Изобщо не очаквах това с Рай,но ето на.

 

п.п: Дебилче,ти май тайно симпатизираш на Кромбел,ама не си го признаваш. laugh.gif Само леки намеци правиш тука,ама те хванах аз. Ще има 474387.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е гнусна инсинуация :rolleyes: . Сега сериозно; Кромбел е най-реалния образ от всички, не е просто „лошо“ момче като Франки и сие, а изключително добре описан отрицателен персонаж, пардон -злодей. Само при него няма празно, обръща в своя полза всяко едно дествие и на противници и на „съюзници“. Това всеки път почти ме докарва до истерия и нямам търпение най-после Франки да се съсредоточи върху него за да му покаже колко незначителен е всъщност.

Колкото до Юри, много ми е антипатичен но до там. Хабене на нерви, все едно да се сърдя на дръжката на метлата-за мен той е само това. Дребна, злобна мижитурка, но с амбиция <_< .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спор няма,гениален злодей е :) От самото начало трупа ли трупа активи. Информациика по информациика си събира нашият и си мъдри пъклените планове. Дори не му е нужно да си цапа ръчичките,след като има кой да си му я събира. Определено до момента,в който лично вече ще трябва да се срещне я с Франки или някой друг ( до този момент има според мен още доста време и се не знае как ще се развият нещата до тогава) ще бъде вече много,много силен. Аз си спомням ,че при срещата с Франки дори успя да го рани при онзи сблъсък. А се не знае какъв ли експеримент ще направи върху себе си и каква сила ще придобие. Но да не се хвърлям много напред в бъдещето. Та в обобщение,наистина Кромбел си е зъл гений и дори и лош,няма как да не му го признаеш.

Хайде де,още не сме ли станали понеделник вечер dry.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдееее.... сега следва 5000 хиляди години сън. :slap: Знаех си, че така ще стане. :cry:

По-зле не можеше да е - Рай заспа, а войната едва сега започва.

mi6lence, хубаво, че си оптимист, но напразно. Рай е аут. :cry:

Нямам думи какво ни причини автора. Идва ми да го пребия.

Тези корейци, не може да не го направят драматично/трагично.

Поне Шину се появи, дано се окаже някой ноблес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че релийза на пиратите не е кой знае какво, но нали не ме свърта :rolleyes: . Поне стана нещо хубаво-Лукедония праща Раджак да се присъедини към купона (тъй де да има полза от него като и без това е там няъде); М21 сериозно се ядоса на „М24“ (най-после) и най,най-важното Франки успя да накара Рай малко да поспи

Иначе Кариас ме развесели много. Не разбрах обаче защо „каката“ :lol: (ако превода е верен) и Геджутел се правеха, че не го чуват :huh: .

П.С. Да уточнявам ли, че направо побеснях от факта, че Кромбел ще обира лаврите от труда на Франки....отново <_<:mad2:

Вярно, забравих за Шинуу и компания, но ми хареса, че Франки не им отвори-опитва се да ги предпази и да спре опитите за “помощ“.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ю-хууу! Рай полегна за дрямка! Това е добре! Значи няма да умира все още...

На бас, че ще се събуди в ключовият момент!

 

Започна да става интерсно - още един клан лидер пристига и 3-ма елдъри с кой знае колко подчинени са на път (предните двама ако помните бяха дошли само да разследват и за това бяха придружавани от само 2-ма агенти. Сега обаче елдърите са тръгнали на война така че едва ли ще дойдат едва ли не сами ;) ). Най-после видяхме и "децата". Шинвуу май усети, че нещо пак се случва с компанията. Дали пък няма най-после и те да получат малко пауър?!..

Уххх нещо в последно време чаптърите завършват с повече повдигнати нови въпроси от колкото отговори! Става все по-трудно да се чака седмица след седмица след седмица сл..е.... (:

 

Също така не сме започвали нова арка /част-сезон/ от известно време. Дали пък следващата седмица няма да видим началото на нова история + евентуално... някой малък тайм-скип? Така де Спящия Красавец... ъъъ... имам впредвид периода през който Рай ще спинка,... дали няма да го скипне автора и да започне направо следващата арка със събуждането му и началото на войната ?!? (: Какво мислите по въпроса... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не съм радостна от факта, че Рай заспа. Даже напротив, много разочарована останах. <_<

Вместо да се реши проблема със силите му и да не ги губи, то автора го приспа. Е, да, поне не е мъртъв, че тогава вече.... :mad:

Единственото хубаво за мен бе, че се появи Шину и компания. От много време не се бяха мяркали и ми липсваха.

Наистина се надявам Шину да се окаже по различен...някакви сили да има. А и вече няколко пъти се намекна за това.

Но не ми се вярва да се откажат толкова лесно децата, въпреки, че Франки не отвори. Много ми се искам да ги видя и тях в "играта".

М 21 хубаво се усети и побесня, но когато се изправи срещу М 24 /все си мисля, че ще има такъв момент/

не вярвам да има сили и сърце да го ликвидира.

 

endorian, варианта който споменаваш с нова арка и събуждане е възможно най-перфектния.

Само че се съмнявам, че автора ще се смили над нас и ще ни направи такъв "коледен подарък".

По-скоро си мисля, че доста време няма да видим Рай в играта.

Но стискам палци да се окажеш прав за нашия Спящ Красавец. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм нали се сещаш, че сега Рай, като релаксира в ковчега, няма как да настоява да останат. Франки спокойно може да стегне куфарите, да нарами ковчега, да изтрие всички следи и да тръгнат за някое по-безопасно място..... иииии ето ти го тайм-скипа който може да е от няколко месеца до година-две. Напълно е възможно според мен. Иначе в момента Франки и Ко. са в доста неизгодна ситуация...

Просто някак не мога да си представя историята да тече без Рай. До момента винаги се е въртяла около него. Изведнъж автора да смени стила с който разказва е малко вероятно. (;

 

п.п. Още едно предположение - когато M21 се изправи с/у псевдоM24 (Марк), мисля че най-накрая ще видим пълната трансформация във вУлк! :D

...или поне ми се иска много да се случи! Време е вече върколаците да се покажат!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че ще е добре да има таймскип. Просто няма да се получи , защото пристигането и на елдърите и на вероятното подкрепление от Лукедония ( и може би Шинуу и комп) е прелюдията към началото на същинските военни действия и не може да се пропусне току така. Хм, като се замисля има вариант: Рай се събужда в критичния момент и ние разбираме какво е станало до неговото събуждане чрез мноого флашбеци от другите герои.Това което искам да кажа е, че предстоят ключови събития, които трябва да видим.

Аз пък се радвам, че Рай полегна да почине и поне малко от малко да презареди. Това в което не съм сигурна е дали Франки ще си изпълни обещанието, не защото не иска (а той не иска), а защото няма да може да го събуди.

Шинуу дано наистина да има някакви сили, защото в момента нашите спешно се нуждаят от подкрепления пък били те и неопитни.

Колкото до това дали М21 ще може да се бие с/у “М24“, вероятно blue_moon е права. Дори като разбере, че не е той пак ще се колебае-онзи е абсолюно копие на истинския, дори спомените му притежава <_< .

П.С. Елдърите обаче прогресивно намаляват :D . Сметката досега е трима по-малко и вероятно и тия дето сега идват също ще поумрат.

П.П.С. Като видях “леглото“ на Рай се присетих, че все още не знаем в кого е бил ковчега преди да го сложат в онази нова сграда. Някакви предположения!?

Вярно-време е да видим М21 в пълния му блясък :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, може и така да стане. Но някакси не вярвам точно в този момент Франки и компания да си съберат парцалките и дим да ги няма.

"Да нарами ковчега" :lol: - добре го каза, но наистина малко вероятно ми се струва. Не е в негов стил да се изниже по терлички и да бяга.

Напротив, с удоволствие би извадил черното копие и ще им даде да се разберат. :D Дам, ситуацията е възможно най-лошата досега.

Според мен тепърва ще има битки и наистина дано Шину да помага. И да, крайно време е да видим М 21, като вълче. :i love this:

Ще става все по-напечено и тогава вече може Рай да се събуди, дано. Иначе и аз някак си не виждам как ще се справят без него.

debil4e, хаха, елдърите наистина намаляват, което е положително. :D

И аз това се чудя, в кой ли може да е бил ковчега преди? Дали е някой от Лукедония? Или простосмъртен? При бащата на Шину :lol: :lol: :lol: /шегувам се/

Наистина нямам си и на идея. Сега се замислям, че си права debil4e, като оставим на страна, че Франки не иска да го буди, дали въобще е способен да го събуди?

Сега вече става още по-зле, ако не успее. И според мен тепърва започват ключовите събития и битки, но без Рай...не знам как ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еррр Фарнки беше наясно с "Храма на Рай" в Лукедония, значи и преди това му се е случвало Рай да си подремва. По пътя на логиката трябва да може да го събуди... сега дали ще иска е друг въпрос. ;)

debil4e в началото ако помните обясниха, че ковчега не е бил нещо важно за Юниън-а. Роктис също не изглеждаше, като да знае за Рай. Въпроса не е в кой е бил ковчега преди да попадне в онази сграда и Рай да се събуди, а по-скоро кой го е изнесъл от Лукедония. Хора там няма как да са стъпвали, така че остава само... някой от благородниците. Но тогава защо Роктис изобщо е изключил Рай от уравненията си? Според мен поне ковчега е бил изнесен от някой и после по някакъв начин е попаднал в ръцете на лошковците без да разберат те какво имат. Пък как точно ще е разберем от някоя флашбек късичка история в бъдещите сезони. ;)

Още веднъж искам да го спомена - 3-мата елдъри със сигурност няма да дойдат самички. Аз поне очаквам пълен контингент от мощни агенти да ги придружава....

 

Виж, това което Рони каза, много ми допадна - бащата на Шинвуу може да има нещо общо с ковчега. Не знам за ковчега, но сега като се замисля, със сигурност има нещо и там. За него само сме чували, че е в чужбина. Трябваше да се сетя по-рано, че това звучи супер съмнително !! <_< Не знам дали е свързан с ковчега, но на бас че е свързан с Юниън-а! (:

 

п.п. Хм... кой каза, че Шинвуу може да е скрит благородник?... има логика и в това ако е свързан с ковчега и не с Юниън-а. Може баща му да не е свързан с Юниън-а а... да е от Лукедония и просто да се скатава и да води нормален живот нещо там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...