Jump to content

Noblesse (2008)


Blue_Moon

Recommended Posts

Стана точно това, от което се опасявах. За миг си помислих, че М 21 наистина ще стане върколак. Почти... но определено има ъпгрейд.

Може би следващия път наистина ще го видим напълно пробуден. Добре че Франки се появи/най-накрая/, а Рай направо си е самоубиец.

Имам чувството, че нарочно иска да изразходва всичките си сили заради едното нищо. И доста силно им стана приятелството с М 21.

Което всъщност не е никаква изненада, а даже нормално и очаквано. Интересно, че той е 2-ри /освен Франки/, който се е опитал да го защити.

Мернах и агента и Йонсу, ако и те се включат.... нещата стават по-добри за нашите. Може и да имат шанс да се измъкнат.

Но най-вече ми се иска да видя Франки в действие и черното копие. А Тао и Такео...Кромбел сигурно вече е започнал експериментите с тях. :(

Само дано Рай да седи мирен в следващия чап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А стига бе, дядката се оказа по-честолюбив от 11 елдър :huh: ! Добре, че Франки се появи тъкмо навреме при това в настроение :lol: . Физиономиите на тримата просто ми изпълниха душата. Сега искам Франки да се развихри ама наистина.

Колкото до частта със спасяването Рай не е точен-нали и хлапетата се опитаха да го защитят? Освен ако не брои само тези които знаят кой е той и все пак опитват, но пак няма логика. И за седенето мирен-а дано ама надали.

Освен това се надявам агентите от КСА да не се намесват. Първо: повече ще пречат отколкото да помогнат и второ: колкото повече хора се намесят толкова по-голяма каша ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

256 беше просто EPIC! Не бях писал от доста време тук, но този чаптър ме измъкна от черупката!... аххх даже ме цепи глава леко от чаптъра - толкова беше ЯККККК! Аааааххххххххх как ще живея цяла седмица с хилядите, не милиони възможни вариации по които Франки може да издивее в следващия чаптър и да сцепи задниците на двамата елдъри!?!?!?!? Както и да се развие действието от тук на сетне мисля, че ще е недостатъчно!... просто очакванията ми са прекалено голями в момента!!!!..........

 

А, Привет девойки, не сме се виждали бая време! :) Уууу имаме си ново фенче, това е добре... да се разраства групичката трябва! :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

endorian, привет, много се радвам, че се появи! :D Отдавна си мислех, че си дропнал мангата. Радвам се да видя, че не е така.

Точно така - имаме си нов фен! Дано групичката занапред все по-голяма да става! :D

 

И аз нямам търпение Франки да се развихри и дано да видим черното копие! Хахах, наистина беше в настроение, като се появи. :lol:

debil4e, права си, че и децата се опитаха да го спасят/защитят. Странно, че Рай не го отрази това?!? Наистина няма логика.

Определено ми се иска Рай да седи мирен, но едва ли. За агентите... все си мисля, че и те ще се включат. Иначе нямаше въобще да ги дадат в чапа.

Може и да помогнат/дано/ или пък наистина да попречат повече.

А сега определено ще чакаме Франки да се представи в пълния си блясък и да ги попилее!!! a035.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хухуху как ще я дропна... НИКОГА! :D Но нещо напоследък чаптърите бяха малко скучни, някак липсваше съспенса и мистерията от началото, когато нямахме идея що е туй Юниън и до къде се простира. Сега обаче някак темпото се беше забавило (или поне до този чаптър) с цялата драма около Рай и силите му и за това бях спрял да коментирам. :)

Пък и вниманието ми последните месеци е прихванато от друго мощно заглавие (и няколко други що-годе добри). ;) Та някак Рай и ко. бяха останали малко на заден план с по-мудкавите събития. :P

 

btw чекнахте ли новото заглавие от авторите на Noblesse ? Доста интересно започна.... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи, а така - няма отказване от Noblesse. :yes::D

Наистина проточиха историята със силите на Рай. Все се надявах да решат този проблем.

И да намерят някакъв изход /да се оправи разбира се/, но уви...явно още ще почакаме.

Само в случай, че автора не реши да му види сметката/дано не/.

 

Да, debil4e ми каза за новата манга на авторите - Ability. И на мен ми хареса как започна.

И тя е в листа вече. За съжаление имаме само 1 чап и тепърва ще има да я следим...бая чакане ще падне.

Но имам големи очаквания. Дано да е добра, както Noblesse, даже и на половина да е колкото него, пак ще се следи. :D

Кое е това друго мощно заглавие, което следиш? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност преди няколко дни излезе 2-ри чаптър на Ability. Супер интересно е за момента, а и арт-а е както винаги на високо ниво! :)

 

Хухуху, хванах ли ви любопитството? :D

Mощното заглавие, което следя с голям интерес и за момента е изместило от първото място Noblesse (макар че с последния чаптър Рай определено се изравни в ранклистата) в списъка ми с манхва... е... "Tower of God"! цЪк

tC-Tower_of_God-ch28_feat.jpg

 

 

Tower.Of.God.full.1126589-1-.jpg

Tower.Of.God.full.1065899.jpg

18_feat.jpg

feat3.jpg

21_feat.jpg

Tower_of_God_my_fan_pic.png

 

 

Първият чаптър може да ви се стори малко мудкав, тъмен и скучен, но после става все по-интересно и по-интересно! А да не говорим, че края на първата голяма арка (или Part 1, както е при Noblesse) беше просто.... нямам думи да го опиша. Имам богата фантазия, но никога не бях очаквал да се развият така нещата! Както всичко изглеждаше много простичко и с много скрити хинтове извъднъж историята се завъртя на 180 градуса и стана едно.... ! :D Захващайте, ако ви се чете нещо хубаво и имате време! ;)

 

п.п. В интерес на истината напоследък прочетох доста уебтуун манхви. Някой дълги, някой къси.... има доста добри заглавия идващи от Южна К. ;) Но Noblesse, ToG и The Breaker си ми остават безспорните ал-тайм фаворити!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че е излязъл 2-ри чап на Ability...веднага отивам да го погледна. B)

 

Хаха, определено ни заинтригува и ни хвана любопитството, но аз очаквах нещо друго....Tower of God я зачитах преди няколко месеца, но честно казано не останах очарована и я дропнах.

Преди да я погледна бях чела доста положителни коментари и очакванията ми бяха много големи...може би и това ми изигра лоша шега.

Артът е добър, но с тези жълти очи Баам направо ми лази по нервите. :D И историята не ми се видя особено интересна. Определено липсва в моята класация.

Но пък ти толкова суперлативи каза за нея и че била толкова "мощна"....та може и някой ден/ако няма какво друго да захапя/ пак да й дам шанс.

Корейците правят напоследък много добри манги! Жалко, че не ги анимират. Представятели си едно аниме по Noblesse, ще е епик просто!

В топ класацията ми се нарежда и Tal. Въпреки че и там главния - Ю Джин е с жълти очи, но по-различно жълно и се търпи/хахаха/. :lol:

А самата история в Tal много радва и на първо място - хуморът! Не съм се смяла толкова много на никоя друга манга.

 

И да припомня добрите стари времена. :i love this: Дано занапред по-често да го виждаме Рай в такива моменти :

 

3cfb90f8073eb9f6.jpg

 

d8eb9aec8db7d822.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blue_Moon точно заради тези моменти с Рай казах че от известно време Noblesse ми беше слязал от първата позиция. Преди това тези моменти бяха най-яките, а Рай беше "THE ULTIMATE BAD-ASS" с всяка дума! Докато ги четях гледах с такъв кеф, че приличах на По в самото начало на "Кунг фу панда"! Имах звезди в очичките направо! :D

После обаче се разбра че с т'ва си изчепва живота и някак... де'а знам, стана някак човечен,..или по-скоро СМЪРТЕН!... и точно това ме отблъсна точно. Тия върховни моменти чисто и просто няма да са толкова върховни вече защото знаеш, че е нож с две остриета и е малко тегаво. <_< Знам, че още може да отнесе дузина елдъри преди да му "свърши бензина", но самият факт, че ще му "свърши бензина" някак променя нещата. Знам, че не е хубаво главния герой да е абсолютно непобедим, защото това по-често стопява интереса, но

поне за мен Рай си беше добре и без тази "слабост". Не е като да чупеше тикви на всеки срещнат. Имаше принципи, стил....

Тааа колкото и да ми се иска да видим пак такива сцени по-скоро бих предпочел да му фикснат проблема първо и чак тогава да отнесе няколко елдъра за закуска. ;)

 

TAL беше едно от заглавията, които прочетох в последно време, но макар да го намерих за интересно, арта беше слаб и начина на развитие на действието на моменти не ми допадна. Примерно как тия TAL се появяваха и БАМ веднага почваха да живеят при нашия все едно се познават от десетилетия. Малко.... нереалистичен развой е т'ва поне за мен. Иначе като цяло е добро заглавие, дам и има весели моменти също. ;)

 

А "Tower of God" не знам до къде си го чела, че не ти е допаднало. Попринцип почти през цялата първа част и аз си мислех, че нещо му куца (особенно Бам беше малко слабохарактерен, за което си има причина обаче), но в края просто всичко си дойде на мястото. Във втори сезон Бам е... нищо общо! Направо си е убер-куул! :) Пък и очите попринцип са му кафяви май. По-жълти ги рисуваха само в началото мисля. После вече си добиваха нормален цвят. Съветвам те да прочетеш първата част най-малко!... това ще рече чаптъри 01 до 81 (май беше) преди да се откажеш от него. То и в Noblesse абсолютно нищо (ама нищо!) не се случваше първите 10 чаптъра някъде (до появата на М21 и М24). ;)

 

Това ми е направило впечатление от доста отдавна - за разлика от японската манга, която ако не ти хване интереса първите 10 чаптъра, то и 100 чаптъра по-напред пак няма да ти е интересна, корейската манхва е точно обратното - в началото много трудно може да ти хване интереса, защото трябва да минеш поне едно 10-20 чаптъра за да навлезеш в историята. Разбира се има и изключения, но за повечето заглавие това правило определено важи. ;)

 

п.п. И като за финал само да кажа, че втората част на ToG е пълна с луди чудовищни типове....

Mazino.jpg

 

:D

 

tumblr_mcoekiy0zI1qcv87bo5_r1_500.jpg

 

 

Би станал добър крос-овър!! (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

endorian, напълнo съм съгласна. Как ми се иска Рай отново да си е The Ultimate Bad-ass! Хихи, хареса ми сравнението с По. :lol:

То и аз така бях в началото. Голям кеф, голямо нещо. Не само звезди, а направо луни имах в очите. =D

Все си мислех и все още имам надежда, че Франки ще измисли нещо относно силите му. Иначе не е особено приятно всеки път да си на тръни дали това няма да му е края.

Дам, наистина го направиха човечен/смъртен и това според мен беше грешен развой на историята. Типично по корейски вкараха драма и решиха да я продължат.

Но никога не е късно да се оправят нещата. Дано, дано! Надявам се наистина този проблем на Рай да изчезне и след това да станем свидетели на още много KNEEL!

 

Tower of God стигнах до към 14-15 чап. Наистина в корейските манги доста по-бавно започва действието в началото. Но определено ми липсваше нещо в ToG.

Но след толкова много похвали от твоя страна... успя да ме убедиш да му дам втори шанс. :D Ще го погледна отново. И "снимковия" материал помогна. =D

+ и това, че оправят очите на Баам впоследствие. =D

 

п.п. Така очите са много добре! Ще се прегледа задължително тогава. :D След 81 чап ще видим кой кого ще черпи.^^ Може и аз, ако ми хареса. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че те убедих да му дадеш втори шанс! :) Прочети първата част (до 81-ви чап някъде) и ако не останеш в шах-мат накрая имаш едно питие (каквото пиеш) от мен! ;)

 

Иначе очаквам с нетърпение Франки да измисли нещо и Рай отново да раздава правосъдие без страничните ефекти!!!! KNEEEEEELLLLL !!!! :D

 

п.п. Доказателство за очите ....

 

Nother_awesome_Viole.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този чап ми напълни душицата. най-добрият от доста време насам. И аз като вас си мислех,че М21 ще се трансформира във върколак,но и така не останах разочарован,определено изглеждаше впечатляващо. Много ми хареса и момента ,в който реши да спасява Рай и му каза да избяга докато вдигаше пушилката,но Рай си е Рай. Как се предполага ,че точно той би избягал в такъв момент. Все пак не му е присъщо и съвсем очаквано не духна.А напротив дори реши да използва и малкото си сила ,която му е останала за да защити хората ,който ги е еня за него.А те както се знае през вековете му на съществуване хич не са били много. Е в крайна сметка се радвам,че не използва най-силната си магия,а именно кървавото поле,защото щеше да рухне след това,според мен. Франки,ах тази русокоса душица,дойде точно на време. И то по какъв впечатляващ начин,с тази негова страхотна лилава аура и поглед казващ - ще ви избия кучи синове,ще ви разкъсам на парчета и ще хвърля главите ви в казаните на ада,да горят за вечни времена. В това си състояние,просто не ми се мисли наистина как ще дивее в следващият чап.Само Рай да му отключи напълно силите и ще има мазало.

А този шишавият елдер ме изненада доста неприятно,аз си мислех ,че е по политически настроен ,а както казва Дебилче, се оказа голям честолюбец. Е това му беше ,ако питате мен,повече това търбухче голямо,няма да висии и залък хляб. Само ми се струва ,че Бониере ще си плюе на петите и ще оттърве кожата,но ще видиме.

Хохохо,очаквам велик спектакъл довечера,дано да не ме опровергае автора,че ще му дърпам ушичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият чаптър е пуснат!! И моят коментар е .... ХАхАхахХахахХААхахАхахХАХАхАХАХАХахахХАХА :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (това правя в момента)

Хаххахахаа неееее толкова ебавки няма на къде! Заливах се при всеки коментар от Рай и компания! Франки кърти миФки, като никой не го ограничава! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен чап!!! Франки е велик!a035.gif МАШИНА!a035.gif

02d84353f0a924da.png

 

Много ме израдва, а щом и черното копие извади....какво повече може да иска човек. :D

beab97f9b629b307.png

Перфектен! Много луд! Хахаха, коментарите на Рай и компания наистина бяха разбиващи. :lol: :lol: :lol:

Направо се съсипах от смях с тях! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха,наистина излезе нещо такова... :lol::lol:

Очаквах много повече съпротива и сила от тях, а и този единия какво противно насекомо излезе. <_< Франки ще ги попилее! a035.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Насекомото" не знам защо, но ми напомни на Джейк. Дали "ъпгрейда" му не е нещо подобно?

А иначе видяха вече Тъмного Копие, направо може да ги отпишем... (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ha Джейк казваш...? И той си беше "насекомо", но в други цветове. :lol: Дам, може и нещо подобно да е, а може нещо ново.

Това което сега ме притеснява е Рай да не реши да спира Франки точно на най-хубавото. :lol: :lol: Искам да ги попилее и елдърите и садиста, а и ако Юри добара ще е перфе.

Но тази лисица Юри със сигурност се е покрил някъде. А и М 24 сега му е паднало да души. <_< Да не забравяме за Тао и Такео...сигурно Кромбел вече си прави експерименти с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее стига де.. не искам Тао и Такео да падат под ножа! Дано още са някъде в околността, че да могат да ги спасят. А иначе Юри и мен ме дразни от доста отдавна вече!... направо персонажа е развит страхотно! Същински злодей, как да не го мразиш! Но обикновенно за тези се чака доста време преди да паднат в нечий,...кашлюк,..Франки... кгкгххх.... ръчички! :D

 

п.п. Релийза на EGScans, както винаги е далеч по-добър! (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...