Jump to content

Noblesse (2008)


Blue_Moon

Recommended Posts

Голяма забава е последният чап. Умрех да се хиля.. А как само ми лиспваше този хумор в арката. И дано автора изпълни моето желание и да свърже като младоженци Рай и Раскерия,като тя очевидно му е хвърлила стабилно оче,но той милият го кара малко отвеян и реещ се сред облаците. И тук идва ролята на Франки,който да го пооткрехне в това - онова,нищо ,че изпадна в пълна паника само при мисълта,че имат среща.  Но предполагам,че ще трябва да почакаме за това,след публичното обезглавяване на Кромбел и елдер номер 1. Кога ли ще ни го разкрият този елдер напъллно,за сега знаем само ,че е от човешката раса,но нищо повече,не че има голямо значение,защото винаги най-големият лошко е бил и ще бъде Кромбел( любимецът на дебилче) )))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само Франки изпадна в паника-дядо направо свика военния съвет:lol2:. Щом тях толкова ги е страх...направо не ми се мисли какви ще са последиците от въпросната среща, особено след като мога да се обзаложа, че и двамата замесени идея си нямат за значението на думата:282: Но имаме некво подобрение-дядо и Франки за първи път са единодушни за нещо.

 

Ми любимец ми е я, от всяка ситуация той излиза печеливш, да знаеш как му завиждам и искам и мен да научи на твааа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дядото само да не вземе да се гътне от някой сърдечен пристъп,че както се развълнува от тая среща :D:D

Инак разбирам защо го харесваш Кромбел. Наистина човека разсъждава с главата си( двамата с Франки са си лика прилика) и затова и още е жив и успява да постигне целите си. А всички останали досега действаха доста първично,всички без изключение се бият в гърдите колко са силни и заплащат за това с главите си,а наш Кромбел си стои и плете паяжинките.Аз му пожелах да го обезглавят,но няма да се учудя да оцелее и да сключат някакво примирие Той с Франки и сие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така чакания от мен последен чап за сезона и хиатус. След цялата агония се радвам, че дойде повичката. Дано автора да вземе да се хване в ръце и да се вдигне от дъното към което така беше полетял. Както Дебилче спомена - училището и децата вече ги използват/показват само като дойде време за почивка, отдавна спряха да участват в историята за съжаление. Покрай цялата безкрайна агония направо бях спряла да поглеждам чаповете, до там ме докара автора. Обаче Раскерия да не е посмяла да се навърта около Рай.:D Тука не искам никакви романси и т.н. истории, особено пък Рай да е в тях. Хубаво обаче вкараха хумор с притеснените и ошашавени Франки и дядо относно срещата.:D

Кромбел до последно ще е трън в очите, няма такава гадина, успешно задминава и Мумията. А подозирам ще задмине и елдър 1, който сиг още няколко сезона няма да го разкрият.

 

п.п. Хиатуса все още не е официално потвърден. Въпреки че във фейса усилено се коментира за почивка, все още нямаме официално потвърждение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този дори raw беше ясен и наистина се хилих като репичка:)

Off Topic

По нелепа среща май не бях гледала, тя започва да хваща за какво иде реч, а той...само въпросителни му се въртят окоо главата:lol2: Първо поседяха в класната стая и позяпаха има няма няколко часа през прозореца:slap:, после гордият собственик на наръчника Gaming for idiots реши да учи някой друг да играе, а въпросното мероприятие(сори за думата ама пасва и-д-е-а-л-но) приключи с пазаруване в супера(само здравословни и био неща накупиха:D) и Райчо нали е джентълмен носи покупките, а момата върви до него кротичко. Всичко това съпътствано от погледите на "охраната" де от покрив, де зад храст:282: Сериозно не разбрах, що Франки и дядо изпаднаха в такава паника-освен да са очаквали точно това. Нямам търпение за превода и да видя кво съм познала и кво не. Имаше една част в началото, когато децата си говорят(пак станаха грозни нещо) и не ми стана ясно Регис кво мъдруваше толкова време, пък и погледа на Кариас...

хрумва ми нещо ама ще изчакам превода все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май за преводач мога вече да се цаня, при тва от корейски:D С едно две изключения, всичко ми е в десетката. Ама не очаквах и рицарите да не са наясно, поне Тао трябваше да зацепи:lol2: А и децата, човек би си помислил(напразно разбира се), че Регис и Сейра са понаучили нещо, ама не. Регис е Рай номер две, а и този път автора почти ме преметна за Сейра, след репликата и викам ,най-после, един от ноблесите разбра без речник и кво:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебилче,и аз се посмях доволно. Хипер як чап . Никога не съм си представял ,че автора ще сбъдне мечтата ми и ще видя Раи и Раскерия като влюбени гугутки,на среща. Регис горкият изобщо нищо не е научил,но поне ако си глупав никога няма да го разбереш,нека си се гордее с това ,че е сингъл :D  Надявам се поне още няколко чапа да имаме тази мила картинка,че ми втръсна сякаш от битки и убийства. Колко яко ще е арката да завърши с Раи,Раскерия ,две малки детенца на брега на океана съзерцавайки залеза :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 2 часа, mi6lence написа:

Колко яко ще е арката да завърши с Раи,Раскерия ,две малки детенца на брега на океана съзерцавайки залеза :rolleyes:

Сори, ама тва просто нема как да стане-тия двамцата

Off Topic

дори в едно легло да ги напъхаш, не е сигурно, че ще знаят за какво иде реч:lol2:. Явно сексуалното съзряване при ноблесите настъпва към 2000 им година, а може и по-късно да е-особено при Рай. За него Франки ще трябва да изготви още един наръчник-Sex for idiots-при това по възможност с номерирани картинки с указания:lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно феновете във фейса се бяха объркали, защото няма почивка. Аз лично я чаках също, но уви.

За мен авторът направо закопа дъното с този измислен романс, който се опитва да вкарва. Безумие, колко още? Има ли накъде още? Едно от големите предимства на уебтуна беше именно това, че няма никакви романси, независимо между кой/кои герои. Макар че в случая е едностранно, пак съм против, че го прокарва. И понеже погледнах следващите 3 чапа в картинки, а някои обичат спойла, Дебилче специално за теб::D

Off Topic

Тъй, следващия чап продължават с висенето на Раскерия в училището, пазаруване на Рай и Раскерия, играене на игри, даже Рай вече много задобрял с игрите показва как се прави. Само разтягане на ластици според мен. Франки, дядо и Раел + компания, треска ги тресе от случващото се и им причернява. Раскерия вече налапала здраво кукичката, ама Рай грам не се усеща. Накрая тя се фръцна, нещо май се засегна и си тръгна, това придружено със спомени /повтаряне на панелите/ от предишните дни как хубаво си е прекарала. Отново разстягане на ластици - излишно. Накрая Мурджо се появи бесен при гледката на Рай и Раскерия заедно. Е това вече беше връх на глупостта! Сега остава и да е изревнувал и направо я дропвам мангата, нямам нерви. По-следващия чап Мурджо заема мястото на Раскерия. Вдф?! Включи се в пазаруването и играенето на игри. Естествено не му се отдават и на него и той също беснее в компютърната зала. След това си тръгват с Рай и както всичко е ток и жица, този вълчак почва да беснее и да налита на Рай на кръв и революция и демонстративно си тръгна. Нямам и на идея за какво се пална така, ама беше безумно. Май ще спра с коментарите, че в момента ме избива само на хейт покрай безумията, които автора прави с историята.

п.п. Забравих да кажа, че Мурджо ще похане/вечеря/обядва/ в къщата на Франки, заедно с останалите. Ест наш Франки никак не е във възторг от това.:D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, разсмя ме, горкият Франки-

Off Topic

Раскериа, Мурджо и сие ще го побъркат. Пък кво се чудиш, мноо ясно, че ще беснее Мурджо-ся той смята Рай за свой, Франки също, кат гледам Раскериа и тя се присъедини-лошо. Не могат си го поделят, а той и идея си няма:lol2:. Просто е нереално колко залюпен може да бъде,че и тия около него и те:282:

. Но наистина не го очаквах и от тримата рицари, модифицирани или не, все пак са хора и са живели сред тях достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво, най-схватлив се оказа Кариас-другите само дето под вола теле не откриха и пак не се усетиха. Раел се връща към старите навици, дразнещо и безмислено. Но пак Кариас спаси всичко като го клъвна, че от век не може да  свали Сейра:D

Франки, горкия, е на път да откачи и присъствието на Дядо ама хич не му помага. Трябва да пази Рай от всичко и от всички и само той го разбира. Грешка, има още един-Шинуу,  беше достатъчно емпатичен да прецени, че Рай се чувства най-добре когато е със всички тях и просто се задейства без много приказки. Крайно време беше да има някакво подобрение при децата, а не само да служат за главна буква или точка.

За приятен завършек се изтресе и Мурджо и май не таи само приятелски чувства към Рай, иначе как ще обясним този пристъп на ревност към него:huh: Направо да се чудиш как е проимал дъщеря, ами да.

А на основният обект на желанията и на Раскериа и на Мурджо само въпросителни му се въртят около тиквата, така че вместо да се дърпат да вземат взаимно да се утешат щот той скоро нема да схване за какво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнаха да изтриват мангата от Read manga, след жалби на издателствата. И не само нея, най-интересните работи, също са изтрити. Ако някой знае къде да я намеря, за предпочитане на руски, ще му бъда благодарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, напоследък уеба с бодра крачка върви към дъното и те тогава се размрънкаха, а може и стратегия да е :dunno:. Съжалявам, че не мога да ти помогна, а в официалния сайт  са само 115 чапа.

 

Тъкмо фърлих едно око на raw варианта и Мурджо плещи пак нещо в некво видео съобщение-нещо, което направо втрещи Франки. Нали отново реши да се бият и то до смърт с Рай, хипотезата ми беше, че е решил да му прехвърли останалата си жизнена сила като компенсация и под предлог, че иска да го убие. Вариант две-автора най-после събра смелост(или му разрешиха) да ги затрие и двамата и да приключва и заглавието и нашето мъчение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познах-Мурджо иска да прехвърли силите си на Рай за да му удължи живота.

Обаче нещо наистина не ми е ясно, що първо требе да го изтощи докрай да не кажа до ръба!? Вярно е, че Рай не би ги приел доброволно обаче не знаем дали  Мурджо е наясно на него самият колко му остава и какво ще стане ако неговите жизнени сили са по-малко дори от тези на Рай! Самият начин на прехвърляне е сбъркан!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъжен чап. Вярно, много му се дразнех на Мурджо, но това не прави момента по-малко емоционален. Жал ми е, че не успя да продължи напред и да живее с тези, които са останали и го обичат. Начина, по който избра да си отиде ще натовари допълнително и Рай и Гарда-Франки само ще се ядоса на същото, макар че вероятно ще му е леко благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от нещата, които ме разочароваха в уеба е, че стана твърде предвидим. Основният му плюс беше, че периодично успяваше да ме изненада с посоката на развитие, но това не се е случвало от много време. 

В момента действието е в етап, който успяхме да "предвидим" преди известно време-Мурджо се жертва за приятелят си, но разбира се не съвсем. Рай прие тежко саможертвата му, както и смърта на всички преди него-къде приятели, къде противници. И разбира се, Кромбел отново е печеливш като се докопа до изследванията и на Инес и на върколаците+данните (а вероятно и образци) за кървавият камък, което според него му дава основание вече да нападне къщичката на Шаро. Знам, че изглежда все едно харесвам героят му, защото за да е интересна една история се нуждае от добре създаден антагонист, но не е точно така. Изпипан е, дума да няма, иначе не би ме изкарвал от нерви по този начин, но направо пяна ми избива на душата от начина, по който успява-като лешояд, без да си мръдне пръста, просто седи и чака и прибира плодовете на чужият труд и ги използва след това. Единственото ми успокоение е, че все още не знае кой е Франки-върколаците и ноблесите си замълчаха за него пред другите елдъри(тоест пред хората) и понеже всички-и Инес и върколаците, че и Кромбел използват за основа именно резултатите от опитите на Франки-ни остава надеждата, резултатите да имат онзи симпатичен вграден дефект(от създателя си де) дето ги прави уязвими при употреба на Черното копие:) Това няма да намали жертвите, но поне победата няма да е предрешена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След бърз преглед на новия чап, роу де, нямам търпение за утре и превода-това отдавна не се беше случвало-май най-после видяхме елдър номер едно. Идея си нямам иначе кой може да изкара ангелите на Кромбелчо така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адски ме е яд когато позная за нещо-какво излезе, че все пак "саможертвата" на Мурджо беше безмислена. Ама така се получава когато някой, който никога не е използвал мозъкът си по предназначение реши да мисли, поне да беше поискал съвет, ама не. Сега нито той нито Рай стават за нещо и работата на Франки се у-(даже не знам колко пъти)-и, щот освен за Рай ще трябва да търси решение и за Мурджо.

 

Другото за което познах е, че наистина най-после видяхме елдър №1 и за разнообразие е биши:D. Все едно е по-млада версия на Франки(визуално), но с друга прическа и неква татуировка на челото. Позната ми е и съм сигурна, че съм я виждала, но не си спомням къде, а определено няма да преглеждам всички стари чапове заради нея, не съм на кеф за това.

Съответно започва нова арка и щом видяхме и последния неизвестен вероятно последна. Предстоят заговори, битки-без върколаците обаче както е тръгнало и със сигурност ще се проточи поне година още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкара интрига автора,тъкмо да пораздвижи старите,овехтели кокали на манхвата,че наистина взе да издиша с последно време. Според мен Музака,найк-вече с тази си саможертва искаше да избегне участта която смяташе,че го очаква,а именно да стане марионетка на Кромбел и да причини зло на любимите си хора. А така и така щеше да мре,защо пък да не пробва да даде малко сила и на своя най-добър приятел. Жалко само,че  опита се оказа неуспешен,поне в дългосрочен план.

Най-после наистина доживяхме да видим елдер 1 ,който според мен е от човешката раса и може би също гениален ум,за физика не знам,но 100% интелектуално ще е на доста високо ниво. Татуса му не ми изглежда познат,може и да се бъркаш Дебилче. Бодигарда му, (баси изрода) ми изглежда от расата на Ноблесите. Интересно ми е и той що за чиляк ще се окаже.

Дано арката да живне с появата на новите лошковци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся шъ мъ караш да преговарям Ноблеса, докато открия картинка на татуса:D Сигурна съм, че сме я виждали, но не съм убедена, че беше татус. Върти ми се нещо в началото като представяха още и организацията и ноблесите само като силуети, фигури с качулки, столове и тн, че съм засичала тази картинка. Мааалко да се освободя и ще ровна да проверя дали е истина или дежа вю:D

 

Виж ся, колкото и да е умен, Франки е по и толкова:bee: На външен вид го преглъщам елдъра щот ми хрумна хипотеза-той е некъв клонинг на Франки -просто от организацията са си запазили некъв ДНК материал от него и си го ползват за експерименти в продължение на векове. Прав си, поотупа праха уеба щом пак взеха да ми хрумват разни простотии, сериозно, отдавна не ми е била достатъчно интересна, че да си градя собствен сценарий.

За мотивите на Мурджо може би си прав, но това не променя факта, че за да дари силата си(както се оказа напразно) първо изтощи Рай почти до разпадане. Още тогава метода ми се видя ненадежден. Франки горкия ще мъдри спасение и за двамата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...