Jump to content

Noblesse (2008)


Blue_Moon

Recommended Posts

NOBLESSE

920f3a2e92724616.jpg

"I am the master of my fate. I am the captain of my soul."


Заглавие: Noblesse / 노블레스

Автор: Сон Дже Хо

Илюстратор: И Гуанг Су

Тип: Манхуа

Томове : 474+ чаптъра (ongoing)

Жанр : Екшън, Приключение, Комедия, Шонен, Вампири

Държава: Южна Корея

Година : 2008


Чети онлайн тук и тук

На руски до 473+ чаптър: Тук

Сюжет: "Той се събуди в изоставена сграда след 820 години сън, без да подозира за напредъка на човечеството и научните постижения.
Светът, който някога познаваше се беше превърнал в непознато място, с нови технологии, нагласи и коренно различен начин на живот.
Cadis Etrama Di Raizel (Раи), опитвайки се да се приспособи към новия свят, открива своя верен слуга Франкенщайн, който е директор на гимназия в Южна Корея.
Раи решава, че гимназията е подходящо място да научи повече за заобикалящия го свят и с помощта на Франки остава в нея. Там неволно става приятел със Шину, тийнейджър, който е майстор на бойните изкуства. Но този нов свят не е по-безопасен от стария. Следват опасни приключения, тайна организация и разкриване на миналото на Раи..."


Лично мнение:

 

Много забавна манхуа. Разбивам се от смях с всеки чаптър. laugh.gif В началото ми беше малко бавна, но после набра скорост. Иначе чаптърите се четат много лесно, тъй като са съвсем кратки. Изключително интересна история и забавни герои. Невероятен арт, да не говорим, че е цветна. И не на последно място...тези бишита. wub.gif Страхотна е!



c145f5a4a4695711.jpg

c2163446856e6e42.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към горния пост-разкошна manhwa. В моята си лична класация на манга заглавията, които следя в момента /а те са доста ;) /е на второ място. Добър арт, добра история-добре разказана, подправена с щипка ирония, малко пародия и приятно чувство за хумор. Ако се чудите какво да правите-пробвайте и е много вероятно да се присъедините към тези от нас, които очакват вторниците с нетърпение за поредната доза Noblesse :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

debil4e, много се радвам да видя, че има фенове манхуата. :D Дано се присъединят още хора.

А кого виждат очите ми на аватара ти.... Раи, Франки и М 21 :i love this: :up:

 

Наистина страхотна манхуа и голям плюс е, че излиза често - всеки вторник.

 

Има я преведена и на руски до 206 чаптър - ТУК :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от мангите (знам, че е манхуа) от личният ми Топ 3 за момента! (:

Страхотна история и арт! Струва си да се прочете!

 

п.п. Тези линкове, които давата обаче са доста непрактични. Аз я чета директно от източника - EGScans , където имат собствен Online Reader, където можете да четете релийзите с максимално качество. Освен това там има една страхотна опция, наречена Webtoon, която е перфектна за Noblesse - с Webtoon страниците на всеки чаптър излизат накуп една под друга, а не трябва да цъкате за да се прелистват и да чакате да бъдат заредени (нещо, като програмката CDisplay, но във вариант за он-лайн комикси и манга). Перфектно е за Noblesse, защото за разлика от типичните манги, където на всяка страница има един куп неща за четене и понякога чаптър се чете за 10-20 и повече минути, тук има цели чаптъри, които са само екшън прозорчета само с по някой боен вик или дума-две. Само да скролваш такъв чаптър си е супер благинка...

 

п.п.п. А м/удругото го има преведен и на БГ до 70- и някой чаптър, но още не съм го пускал никъде (и едва ли ще го пусна преди да наваксам до настоящите чаптъри). ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Noblesse на бг!!! Браво, endorian! :yes: Успех с начинанието. Ще чакаме с нетърпение. :es:

 

Добавих линка на EGScans. Наистина е по-удобно да се чете оттам и особено с опцията webtoon. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, мерси,.. то няма да е само Noblesse, но всичко с времето си. Трябва да седна да понаваксам тия дни, че съм доста назад с превода.

 

Сега новата арка изглежда доста интересна с всичките тези нови персонажи. Мен ми се ще скоро автора да представи и расата на върколаците, но като гледам тази арка пак ще е около организацията, та май ще се чака тепърва в бъдеще.... просто има толкова много възможности за развитие, че не е истина направо! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен много ми се искаше арка с върколаци. :) Даже бях убедена, че тази ще е такава, но уви...

Определено могат да развият нещата в хиляди посоки.

Сега на преден план е организацията, но ми е интересно как ще развият Шину и какво ще стане с него.

Малко го бяха забравили последните арки, но пък за сметка на това Раи се беше развихрил. :i love this:

Силно се надявам Шину да се окаже някоя "скрита лимонка". :lol: Видя се, че има потенциал момчето. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шинвуу е машинка голяма! Със сигурност автора е планирал нещо по-мащабно за него и другите хлапета.

А за върколаците - още не е късно. Тези двамата корейски агенти (чийто имена още не съм запомнил напълно) спокойно може да са върколаци нещо или пък като М-21. Все пак той ги "надуши" (:D) още в началото... може да са "от една порода" и за това. Ще видим. Добре върви до момента. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, агентите наистина може да се окажат върколаци или нещо подобно.

Само какъв поглед хвърли М 21 на агента...Ама и тя много отворена... просто не знае с кой си има работа.

Много ще ме израдва, ако М 21 си покаже зъбките и хвърли един пердах на Йонсу,

за да й дойде акъл в главата и да внимава на кой се отваря :lol:

Предполагам, че агентите могат да се включат към нашите...?? Все пак не са типичните гадняри (само си вършат работата ^^).

Остава само да се присъединят към групичката на "гардовете" в училището а.к.а "рицарите". :D

Но малко ме притесняват тези старейшини и Кромбел.... <_<

И тези Церберус се водят доста силни. Явно са ъпдейтнати, но не ми се вярва да се окажат голяма пречка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха М21 май се навърта прекалено много около Франки. Прихванал е доста от навиците му. :D Особенно как елегантно и мълчаливо парираше атаките с една ръка - напомняше ми точно на стилът на Франки! А Рай направо ги затапи последният чаптър.... :lol:

А май си права, че Йонсу и колегата ще се озоват и те в училището. Тази арка определено церберите ще са противниците!...

Малко беше късичък боя, но пък израженията на Йонсу бяха доста забавни. :)

Ух, цяла седмица до следващият чаптър!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, искам още поне маалко да се бият и М21 да им разкаже играта на тия. Всъщност какво ли ще е името му когато най-после открие кой е :huh: ?. На бас, че и тогава ще го наричаме М21-гадно е да имаш номер вместо име ама сме хора и навика е страшно нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа ще има още бой м/у М21 и мацката. М21 тепърва ще става сериозен. ;) А и Такео едва сега почва с партнъра. Това което аз искам е още един чаптър. Днешният беше прекалено кратък, а следващият излиза чак догодина... :D

 

п.п. Една стена вече бе разрушена.... очертава се доста демидж да изяде училището. Франки май ще ги изтрепе всичките накрая! :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, М21 наистина е прихванал някои от навиците на Франки. През цялото време гледа какви са щетите и не се концентрира върху боя :lol: . Жалко, че май приключиха, надявах се нашите да им налеят малко мозък в главите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, Франки наистина е повлиял на М 21 - училището! :lol: Определено трябваше повече концентрация от негова страна. :lol:

А дано Франки да се развихри и той, след като види щетите определено ще побеснее...Нямам търпение да го видя в действие^^

М 21 трябваше повече да внимава и здраво да поступа Йонсу. (: Мацката нещо много насериозно се взима.

Нямам търпение напълно да се трансформира. Но по вероятно е това да стане при сблъсъка с тези Церберус. Вярвам, че ще има такъв^^

За съжаление боя май приключи...искаше ми се още, но може и да има продължение...все пак и Такео се появи.

Интересно защо няма информация за агентите? Все си мисля, че накрая може да се включат към нашите? :huh:

А Раи беше невероятен, като Франки му каза за рицарите.....как само се изчерви! :lol::blush: Обира ми точките този човек!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Много Години! (:

Определено 2012-та започна много добре с този чаптър още на 3-я ден! Душевен оргазъм от всякъде! :D Хахахаха

Франки сега, като научи за училището ще бълва огън и жупел! Направо не им завиждам на тези двамката. :P

А Йонсу май вече спря да ги подценява. Дойде й акъла в главата... за жалост доста късно.

Във всеки случай повече май няма да се млатят. Или наще ще ги пуснат агентите да избягат или ще ги заведат при Франки! :D Аз лично се надявам на второто, разбира се! Но повече бой едва ли ще има. И двете страни схванаха, че противника не е Юнион-а и тъй като не искат да се разкриват едва ли ще продължат с боя. Все пак и двете страни имат какво да губят, а и т'ва беше само спаринг - не бяха сериозни въобще. Ако почнат на сериозно да се бият ще разрушат даскалото на 100%! :D

Оххххххххххххх цяла седмица чакане за следващият чаптър!!! <_< Мъкааааа!

 

п.п. Blue_Moon, какво имаш впредвид под "няма информация за агентите"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години, Еndorian! :)

Миналия вторник се бях позаблудила относно агентите.^^Вече минало.

 

"Битката" приключи. Крайният резултат е минус една блузка (екипировка) за Йонсу . :lol2:

Почна да се усеща тя...все някога трябваше да й дойде акъл в главата, но наистина много късно...

Тъкмо си мислех, когато Такео се появи, че и той ще се включи в "двубоя", а той взе че излезе голям дипломат. ^^

Добре направи той...в противен случай наистина от училището нямаше да остане нищо. (:

Нашите ще вземат да си станат партия с агентите.

А М 21 как се мръщи (so cute) ! :D Ама хубавичко им го каза и показа, колко го е грижа за децата.

Те и другите ги е грижа, но той най-много си показва чувствата...както и Франки. :lol:

Като споменах децата....какво стана с Шину?! ...защо така го забравиха?! :( Пак на заден план ги изместиха децата.

Надявам се другия вторник вече да покажат как се развиват Шину и компания.

Училището е мазало, а Франки щеше удар да получи... как му причерня...щом дори Раи тръгна да го успокоява. :lol:

Еndorian, прав си...мъкааа...започва чакането. Ако можеха да пускат по 3-4 чаптъра на седмица нямаше да имат цена! Ех, мечти. ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкошен чап, макар и малко тъжен. Това че Рай си скъсява живота като си използва силите го разбрахме още докато бяха в Лукедония. Защо обаче чак сега заслабна толкова, освен, че се вързва идеално с предстоящия тристранен конфликт /така Рай няма как да се включи/ може и да означава че ги губи постепенно, а не изведнъж. Не се знае как ще се развие тази сюжетна линия нататък. Има две вероятни хипотези

1 Рай ще използва силите си докрай и ще умре. Поне дотук героят му се развива според тази версия, въпросът по скоро е дали някой ще заеме неговото място като The Noblesse въобще и ако да кой/залагам на Шинуу и компания - харесва ми как звучи нищо че е lame :rolleyes: /

2 Авторът няма да удържи на натиска на феновете, ще остави Рай жив и ще има промяна в историята като цяло, което сериозно може да я разбози и да развали иначе хубавата манхва. Нямам против хепи енда /дори мразя трагедиите/, но както се развиват нещата дотук ще е изсмукан между пръстите и адски нелогичен.

Ех как искам на 29 да съм Корея за раздаването на автографи :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много тъжен чап... Много жал ми стана за Рай. :(

Наистина е странно, че толкова много силите му отслабнаха, че чак изпусна чашата?! :o Това направо не искам да го повярвам...!

И преди имаше моменти, в които се подразбра, че натам отиват нещата, ама много бързо стигна до предела?!

Ясно е, че ще дойде момент, когато ще трябва да заспи/умре, но не искам толкова скоро...соб*соб*.

debil4e, и аз мисля, че ще е първата хипотеза. Рай ще умре или заспи и най-логично е негов наследник да е Шину.

Видя се, че не е обикновено хлапе. Но последните чаптъри го забравиха...отново....

И все пак се надявам, че Рай ще заспи, а няма да умре...още пазя тази надежда.

А пък особено ще се израдвам на макс, ако има хепи енд. Даже и да развалят историята...не искам Рай да умира...соб*

Всички фенове да се мобилизират и да засилят натиска върху автора, че да си ни остави Рай. :lol:

debil4e, какви автографи? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На края на самия чап има нещо написано и аз с моя "корейски" разбрах само датата 29.01.2012. Добри хора във форума на егсканс уточниха,

January 29th, 2012

Book signing and event!

For more details, please visit the author's blog.

П.С. За номера с хибернацията не се сетих-тва пак е вид хепиенд,но по става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, ако можеше да се телепортираме в Корея на 29... :D

Намерих някакъв блог на Сон Дже Хо. Остава само да науча корейски, за да ми се изясни всичко. :lol:

 

Относно Раи....никак не ми се иска да умира. Наистина смятам, че е по-логично да заспи.

Поне така се надявам. И след това Шину да заеме мястото му. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...