Jump to content

Noblesse (2008)


Blue_Moon

Recommended Posts

Хахаха, много добре са се ориентирали, така трябва! :282: Рай рулззз! Трябва да направим едно посещение на Пазарджик! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде малко почивка от трагедиите :) . Честно не вярвах, че ще успеят да вкарат забавен (релаксиращ) чап сега, но пак ме опровергаха и то точно с Рай - на него само букетче му липсва и е готов за "вечния" сън, а най-големия му проблем се оказаха скъсаните дрехи на децата :blink:  :D . Този обаче, който най-ми оправи настроението е Кариас

 

f9fe19d732bb81bb.jpg

 

:lol2:  :lol2:

П.С. Абе върколачката пак забрави да спомене Франки-не че и шефа и се поинтересува кой е убил деветия елдър де :P . Както и да е, стига да седи далеч от него ме устройва

П.П.С. Защо ли ме гложди подозрението, че изтощения Мурджо е попаднал в ръцете на шпионина на Кромбел и съответно при него <_<  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахаххааха Кариас е човека!!! :lol2:

Появи се точно за 4-ри прозорчета и промени на 180 градуса тона от тъжно към забавно! :D Евала му правя еееей, жесток персонаж! Дано още много да ни радва! :D

А Рай е готов дам. Т'ва с дрехите беше малко неочаквано, нооо едва ли изисква толкоз много сила.. (; *не съм притеснен от това*

 

п.п. Дам и аз т'ва си помислих - агента на Кромбел е свил Мурджо! Няма кой друг да е...  което ме дразни мега много, щото пак Кромбел намаза най-много от всички без да си е мръднал пръста! :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да попитам откъде го намерихте преведен чапа, понеже гледам първата страничка на хангъл, после дадох натам и видях, че е преведен. Малко отдъхваме този чап или по-скоро удължава се агонията по отношение на състоянието на Рай? Милия...едвам се държи, а тръгнал да се притеснява за дрехите на децата. Кариас рулззз! Невероятен образ е, моментът със завързването на обувката беше един път! :lol2: Хаха, ама и Тао е такъв сладур - Авиолинии РК! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не така много бързо отписвате Рай. Докато не си отиде поне аз няма да го отпиша ;)

Щом и мурджо е ранен, след тази великолепна битка, изтощила и него. Според мен Рай ще има сили още за една битка заедно с него.

Битка която ще е последна за двамата. И ще даде голяма възможност поне мъничко да изравни силите между нашите и елдърите, 

чийто редици доста се поразредиха  :28558:

Хаха Кариас.......голям джентълмен излезе.....върза връвчиците на девойчето.  :28558:

Тао, Тао ....знае кога и как да разведри обстановка  :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших, че с релийза нещата на егсканс ще се "изяснят", а те по мрачни се очертават. Дори Кариас не успя да ме разсмее-само ме развесели. Както се държи оставаш с впечатлението, че той е шефа  :rolleyes: .

 

Ендориан, чудото което спомена спешно трябва да се случи, защото за първи път автора дава някакъв срок за това колко може да издържи Рай - седмица. Вярно остави си вратичка с варианта за заспиването, но поне засега няма да го бъде, Рай категорично отказва да спи. Значи реването в кърпа ни е вързано. Да не споменаваме, че новия ноблес(който и да е той) ще трябва бързичко да се научи да използва силите си особено след като Кромбел сложи ръка в/у изследванията на Инес и деветия. Това значи и върху даннтите за робота -антикланлидер оръжието-и за капак и кръвта на още два клана за експерименти(на децата). Само Мурджо му се изплъзна засега, единственото хубаво нещо.  Обаче пък Инес се спаси и не знаем къде зачезна.

А, има още нещо "положително", върколачката сигурно ще се присъедини към нашите <_<(ще използва случая да се присламчи към Франки, знам си :mad2: ) . Все пак официално я пращат при тях. Да причаква Мурджо, ама тя му е вярна на него, пък той за да изкупи вината си ще се присъедини към нашите...и така. Не съм сигурна за рошавия помияр, той май е верен на лорда или по-скоро на този който носи титлата, а това в момента е втория елдър, а не Мурджо. В Организацията вече официално всеки е срещу всеки-чудничко. Лошото е, че Кромбел е на път да изпълни дългосрочния си план-да застане на върха, при това еднолично. Все още смятам, че само Франки може да го спре или поне ми се ще да е така. Не мисля, че ще има желание да се бие ако Рай не е там...

 

Общо взето този чап остави усещането, че това е финалната арка и предстои кулмивацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да забавя пост-а този път малко, за да си поиграя да го направя хубаво, нооо честно казано ме мързи. :D

Taaa последните дни превъртях Ноблеса от-до за пореден път, тъй като не бях чел последните 50-тина и повече чаптъри накуп и си рекох "какво пък, мина доста време, защо да не почна от самото начало и да го прочета накуп всичко". Това и направих. Разбира се първите няколко арки са си все така интересни. Припомних си ги малко, опресних паметта, нооо като цяло нищо ново при тях. В последната арка обаче, четейки я за пръв път изцяло, ми направи впечатление един момент (нещо което май всички сме пропуснали). Същото обаче ще оставя за накрая, че може да се каже, че е част от отговора към поста на debil4e. ;)

 

Новия чаптър - хм.. нищо особенно не се случи. Междинен чаптър. Положението на Рай вече е ясно, че е баш в червената лента. Докато четях предните арки се сещах, как с Рони ревахте тук при всяка битка на Рай, че положението му може да е много лошо. :D  Сега обаче май си дойде точно този момент.

Аз все още вярвам, че ще има "чудо" за Рай. ;) Ще видим, само времето ще покаже.

Кофти е, че Кромбел пак изкяри най-много, нооо поне Мурджо не попадна в ръчичките му. Това пак е нещо. Като го гледах, как се смееше накрая, че нищо не може да го спре, някак си спомних за всички останали, които се смееха и перчеха пред Рай, докато го мислеха, за обикновенно хлапе (точно преди да гризнат кървавото поле). :D :D :D  Хахаха, като се има предвид, как всяка арка почти сме виждали това, много ми се иска да позная, че автора отново ще повтори това и за Кромбел! :i love this:  Малко само ме притеснява този агент, дето събра инфото. Да мине покрай лидера на клана Кертия и да гепи информацията не е лесно. Пък и му е скрито лицето... дали пък няма да се окаже някоя бъдеща изненадааа!? ;)

Колкото до върколачката - честно казано не съм въобще сигурен, дали ще се присъедини. Готов съм да се хвана на бас, че ще се пробва да изкара Франки на среща (че и повече :i love this: ), но дали ще се присъедини вече не съм сигурен. Така де - знаем, че си пада по Франки, но Мурджо има явно някаква история с клана на върколаците (нали казаха, че ги е предал в миналото). Не се знае, какво точно целят. А и тоя новия лорд-вулк ми е малко съмнителен. Много мрачен и негативен нещо. А и май крои някакви негови си планове. Тааа дам, според мен поне е трудно да се прецени кой ще е на страната на нашите и кой не.

Да не говорим, че го има и неочаквания фактор в уравнението - М21! <_< Кой знае, как ще реагира мацката, а и... на кой е принадлежало сърцето, преди да го пришият на М21. B)

 

И накрая - не мисля, че сега ще е последната арка. Има прекалено много въпросителни: тепърва мацката-вълк ще дойде, както и Мурджо трябва да се появи, Инес зачезна, кого ще избере Сейра, какво ще стане с децата, както и вътрешните конфликти в Юниън-а. Съмнява ме да набутат всичко в една арка защото ще стане доста сбито. Да не говорим, че това е уеб-комикс и не е като да има кой да подюрка автора да побърза да приключва, като постави краен срок, както е при печатните издания. ;)

 

И тук идва това, за което споменах в началото - "ТЕ"! Спомняте си, че когато Рай се разкри пред Елдърите (пусна мацката-вълк и тя им каза), всички казаха, че ще се свържат с "ТЯХ" за да се посъветват, какво да се прави от сега нататък. Тогава се чудехме, кои са "ТЕ", като имаше някакви теории, но от тогава не сме го дискутирали много. Аз даже май бях писал някъде, че може да са старейшините-хора от флашбека на Франки и Те..саму ли как се казваше хлапето. Да, да, ама не!...

Всъщност автора ни е казал, кой са "ТЕ" още в чаптър 303! :blink:  Просто никой от нас не е забелязал май... :lol:  А именно:

 

Noblesse_ch303_p004.jpg

 

 

Трябва да си призная, този чаптър, като излезе го четох с превода на Мангакау и не го препрочетох, като от ЕГС го пуснаха, ноооо сега като препрочитах цялата история ползвах преводите на ЕГС само и ясно се вижда, че "краварите" определо са сбъркали там едно изречение, което променя тотално значението!

Ето за сравнение превода на Мангакау:

 

noblesse-4565659.jpg

 

 

Ако съдим по превода на EGS, то "клан лидерите", за които Роктис говори, не са "настоящите" лидери на Лукедония, а... останалите лидери-предатели (тъй като казва "със сигурност е в тяхна полза да се присъединят към Юниън-а, за да разрешат проблема")! Ако направим една елементарна сметка на Елдърите се оказва, че това също е най-вероятната ситуация, защото....

1.?

2.Лорд-а на върколаците

3.? (евентуално мъжкия върколак, но не е потвърдено)

4. Роктис (вече мъртав)

5. Мацката-вълк

6... и натам са всички мъртви (без 13 ест)!...

 

В началото са били 13 клана представляващи нобълите. Сега са 7 налични, а 6 клан-лидера са предателите. Рай свитна 3, което ще рече, че има още 3 все още живи. Същевременно имаме само две останали позиции за Елдърите, чийто лица не сме виждали (1-вия Елдър и 3-тия Елдър). Като се има впредвид, че Кромбел все още е 13-тия елдър (не са му сменили позицията на прозорчето, когато си правят конферентна връзка), значи номерата не се раздават по сила, а по-скоро по това, кога му е връчена титлата "Елдър", като също се запазват при смърт на Елдър. Ако е така, то ще обясни, защо лорд-а вълк е преди 3-мата предатели клан-лидери - а именно защото е влязал преди тях в Юниъна.

Това докрепя превода на EGS, че Роктис е имал впредвид под "TE" другите 3-лидера, които ... не са във Юниъна!

Ако се замислите, никъде не е казано, че всички предатели са отишли в Юниъна (нещо, което да си призная и на мен не ми беше хрумвало :D ). Също така е напълно логично да звъннат първо на клан-лидерите предатели да им поискат сметка, когато разбраха, че Рай е жив. B)

So.. Yeah!  :up:

 

Като имаме предвид това определено ще има повече от две бъдещи арки. Също така това отваря много нови възможности - теорията, че Шинвуу е всъщност Нобъл (син на предател) също се възражда малко или много. ;) И това е само върха на възможностите...

 

Хахаха малко дълго се получи, но карай! Знам че поне един от вас обича романите.. :D

 

п.п. И да - време е за чудо!!! :icon_sunny:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Ендориан!!! :up: Страхотен коментар! :yes: Даже още по-дълги да ги пишеш!

Наистина като се сетя как го оплаквахме при предишните битки, които на фона на сегашното положение, направо нищо не са, а ние им се притеснявахме. Сега е криитичния момент и сега с право всички сме с изправени коси за Рай. Определено ни трябва чудо и дано да стане, дано!

Много добре ги подреди:

1.?

2.Лорд-а на върколаците

3.? (евентуално мъжкия върколак, но не е потвърдено)

4. Роктис (вече мъртав)

5. Мацката-вълк

6... и натам са всички мъртви (без 13 ест)!...

Само за 3 се съмнявам, че ще е върколака. И този номер 1 не ми дава мира кой може да е, много ме човърка.

Емчи, дано да си прав за силите.

Така.. да видим какво ни очаква утре, дано да е положително.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези чапове докато изтече "седмицата" от тягостни ще стават трагични. Този още е "тягостен"  Рай се сбогува. Май на изпроводяк ще разберем, защо Мурджо е превъртял и чие сърце носи М21. Залагам на по-малък брат.Може да е любима или дете, но по метода на изключването и опита с шонен заглавия ще е това. Вероятно настоящия лорд на върколаците и предателите са скалъпили нещата, е,  с помощ от Организацията.

П.С. Олеле, Регис и той показа, че има зъби. Като изключим Франки май само Шинуу и компания на секундата разбраха, че Рай е зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина си беше сбогуване с Рай. :cry: Едва ли не за последно отиде до училището до прозореца, което ми напомни как беше стоял сумати години в именито си пред прозореца без да излиза никъде. Дали пък на негово място няма да дойде Мурджо? Ако след намесата на Рай се е осъзнал, че би следвало да защитава хората или най-малкото да няма цел номер 1 тяхното унищожение? И реално да не го броим за враг? Дам и с М 21 предстои/поне се надявам/ скоро да разберем историята относно вълчето му сърце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази красота просто нямаше как да не я постна :282:

684c8458f53a6f50.jpg

 Иначе чапа беше добър, надлъгването в Организацията върви с пълна сила. Видяхме и третия елдър (раса и пол - неизвестни)  и остана да видим само първия що за чудо е и той. А третия идея си няма какъв автогол си вкара с подкрепата на Кромбел :slap: . Както и да е, другия чап ще видим Кариас в действие, но не мисля, че е достатъчно силен да се справи с тях. Да се надяваме, че те няма да се бият защото уж отидоха само да гледат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако сега М21 не стане напълно върколак не знам кога. Пък и Мурджо и тия двамата май е време да разберат за него, а ние чие е сърцето.

Колкото до това, че Кариас не може да се справи с двама елдъри то си беше ясно. Дори по време на битка обаче е благородник-петия елдър била "...one tough Lady!" :blink:  :lol2: . Чакаме любопитни битки.

 

П.С. Ситуацията с Рай няма да я коментирам-няма защо пък си и чакам чудото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано наистина се оправи по-бързо и да видим дали няма да ни изненада днес с нов чаптър. Иначе Кариас е невероятен! :inlove: Направо ми пълни душата. Благородник, джентълмен, кавалер...страхотия! :D И страхотен лък! Обаче беше ясно, че ще го отнесе, ако се изправи срещу двамата. Не че на М 21 и компания ще им е лесно срещу този вълк-гигант. Въобще ситуацията не е никак приятна и на двата фронта. Дам, няма да е лошо М 21 да се покаже в пълния си блясък най-накрая. Интересно защо Рай чака Мурджо, да дойдел преди да станело късно? :huh: Състоянието на Рай :cry: ...всички чакаме чудо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно нещата са сериозни след като Ноблес е в хиатус за неопределено време. Може това да е била причината и за почивката на Абилити( която също вероятно ще се удължи :dunno: ), но спирането на едното заглавие да не е постигнало целта си. Стискам палци да се оправи по-бързо, че все пак голяма част от популярността му се дължи именно на арта на И Гуанг Су.

П.С. Дано не е просто защото не знаят как да устоят на натиска на феновете  да оставят Рай жив без това да навреди на развитието на историята :huh: ( с нещо подобно направо дърпат дявола за опашката). 

П.П.С. Кво им става на корейските автори-пак взеха поголовно да излизат в хиатус и все по здравословни причини. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:282: Уникално добър!!! Хахахаха, страхотен чаптър! Много се посмях, много. :lol2: Добра шегичка са си направи.

 

Сега остава наистина да започнат отново чаповете на Ноблес, много време мина. Никак не ми харесва, че още ги няма. :cry: Някой да е попадал на инфо кога евентуално ще се появят? И стискаме палци по-бързо да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чапа е супер, който и да го е направил се е справил прекрасно :up: .

 

Колкото до това кога ще се върнат-няма да е скоро май. Това беше постнато в друг форум в понеделник и макар източника да не е потвърден явно е вярно.

After the first 2 weeks the publisher announces there would be no noblesse for a further 7 weeks. So it's either something serious or his demanded a long holiday, 9 weeks is a long holiday.... But if it's sick leave then it's not good

Първоначалната информация беше, че И Гуанг Су се чувствал unwell. За Корея не знам, но тук у нас никой не излиза в болнични за почти три месеца по тази причина. Дано не е нещо сериозно и просто да използват отпуска си по-рано. Ако е болен дано се възстанови напълно.

П.С. Ако намерите някаква друга информация-пишете

П.С. Иначе днес трябваше да приключи хиатуса на Абилити <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Дебилче.:)

Дано наистина ползва отпуската си по-рано, че толкова месеци, ако е болен, не е никак добре. Стискаме му палци да се оправи по-бързо или да свършва вече отпуската и да се надяваме, че скоро ще се появи. Ако попадна на някаква информация задълже ще пиша. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мислех да ви бъзна вчера по случай празника с нещо Ноблес-рилейтед, нооо извадихте късмет, че не намерих време. ;):D

А за хиатуса - ако това е вярно, то замислете се, сега приключваме 5-тата седмица вече, така че не е, като да остава много. След 2 седмици ще има чаптър. ;)

А 7 седмици хиатус е действително тревожно за ЮК... ако е болнични. Ако обаче е отпуска - то е нормално на всеки 2-3 години да си взимат една такава.

Има го и другия момент - "Huner x Hunter" май вече ще стане година и половина от както излезе в хиатус поради "здравословни проблеми". И това е вече сигурно 10-тата такава "почивка" за автора. Болен и слаб е УЖ от 10 години, но реално просто го мързи и не му пука за феновете. Та напълно възможно е и тук да са си взели отпуска замаскирана, като "болнични". ;) Все пак са млади още, не им е дошло времето да боледуват. :D

Докато някой не каже, че автора е мега зле няма смисъл да се тревожите толкоз мили дами. (::

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...