Jump to content

188 members have voted

1. 1. Яли ли сте Рамен ?

• Да
      108
    • Не
      82
  2. 2. Бихте ли си сготвили ?

• Да
      178
    • Не
      2
    • Може би
      10
  3. 3. Изглежда ли Ви вкусно ?

• Изглежда Фантастично
      130
    • Изглежда Ужасно
      2
    • Излежда Добре
      50
    • Става
      5
    • В коментар
      1

Recommended Posts

Аз лично не разбирам защо из корейските сериали толкова го сърбат този полуфабрикат. Като им е национално ястие, нямат ли си закусвални/ресторанти, където да го предлагат? Мисля, че ако реша да ям рамен, по-скоро ще опитам да си го приготвя сама, с истински съставки.

Не че не бих опитала този в чашка, но... ми изглежда малко като "Вкусна чаша" на Maggi - нес супа...

Абе, тя и лютеницата ни е национално ястие на нас, ама по-често си я купуваме от суперитe, отколкото да си я поръчаме на ресторант или да си я приготвяме в "междублоковото пространство" май... Явно това се е превърнало по-скоро в нещо както хамбургера на американците - ей на това му викам аз "културна инвазия" ;) .

Малко сравнението беше неуместно ;) Някои хора изобщо не им пука какво ядат, стига да е вкусно. Това си е тяхна работа. Да са живи и... здрави? :D

edit: За да не помисли някой, че се заяждам, мисля, че рецептата, публикувана в началото на темата, изглежда много достъпна предвид нормалните за нашите ширини съставки и определено бих я пробвала ^_^  Ако това на снимата е рамена, който anna_sima1 е приготвила, искам да я поздравя. Изглежда много вкусно и професионално :)

Аз също обичам да си похапвам рамен. Купувам си около 5-6 полуготови пакета и си складирам в шкафа. Като ми се дояде си правя и става много вкусен :up:

Преди няколко дни се прибирам след работа - измръзнала, мокра от ужасния дъжд дет валя и в нас няма нищо за вечеря :( Добре че винаги имам по някое пакетче полуготови спагети резерва. Сложих им зеленчуци и месо, а също така и настърган джинджифил (да туширам наченките на настинка дет се бяха появили :D). Горещи, горещи ги хапнах и направо ми стоплиха душичката :28558:

Като го видя това палмово масло в съдържанието и ми се отяжда...  <_<

Ами, на мене най-много ми харесва Shin Ramyun, който е най-продавания рамен в света.Преди ядох на Магги и някакви руски, но бяха ужасни на вкус, особено с вкус на пиле.Вчера отидох в Билла в град София, но нямаше Shin Ramyun, aко някой знае откъде да си го купя да пише!  :up:  :up:  :up:  :up:

ありがとうございます! И да уча японски! :) :) Но не го уча в 18 СОУ.

Аз лично предпочитам Shin Ramyun. Може да си го купите от Била. Но не го препоръчвам на хора, които не обичат люто biggrin.gif

shin_ramyun.jpg

До колкото знам той е най-продаваният вид рамьон в Корея. Аз го приготвям па една рецепта, която видях в youtube: след като заври водата слагам прахчетата + спагетите и след това чуквам едно яйце, а за финал слагам топено сирене (от това, дето е за тостове) и става БИЖУ :rolleyes:

освен него , за които и аз съм съглсна ,че е много добър ... ето и това е корейски производство

Inst_mushroom.jpgspageti-choys-kimchi-85g.jpg може да ги намерите в пикадили

Ами, на мене най-много ми харесва Shin Ramyun, който е най-продавания рамен в света.Преди ядох на Магги и някакви руски, но бяха ужасни на вкус, особено с вкус на пиле.Вчера отидох в Билла в град София, но нямаше Shin Ramyun, aко някой знае откъде да си го купя да пише!  :up:  :up:  :up:  :up:

ありがとうございます! И да уча японски! :) :) Но не го уча в 18 СОУ.

http://shop24.bg/98-spageti може да си ги поръчаш директно :)

От тези на Mr. Park си взехме последно с братовчедка ми, като аз си взех с пилешко а тя с телешко и почти повърна нейното, каза, че й мирише на 

пикня

и го изхвърли. Моето пък беше хубаво и на вхус не беше зле, но като ги гледам по сериали как го ядат си мислех, че е нещо ужасно вкусно. Може би тези, които внасят в бг не са толкова добри ли не знам...

Както го ядат "по сериалите" изобщо не бих го яла - просто да го накиснеш и да го налапаш без нищо. Но като му надробя вътре разни мерудии (магданоз, зелен лук), тънко нарязани зеленчуци (репички, моркови, краставици, чушка) и едно варено яйце става много приятно сосно ядене:) Най-много обичам да си взема "Чойс" на М-р Парк с аромат на скариди и да набутам в горещата смес и някаква риба - например тон от консерва или в краен случай рачешки рулца. С тофу сигурно също ще върви.

Но сам по себе си инстантният рамен е някакво утрепано нишесте, плувнало в натриев глутамат и изкуствени аромати. Доколкото знам класическите рецепти за рамен са доста сложни, майсторите приготвят самостоятелно както бульона, така и юфката и добавят в готовата манджа разни вкусотийки като нарязаната сварена мръвка, яйце и зеленчук...

Огладнях :28558:

Като студентка винаги имах пакетчета с такива спагети и заляти с гореща вода бяха идеалната вечеря :) Но сега, дори и да съм много гладна, винаги си ги приготвям със заленчуци и мръвка :28558: а пък и яйце ако има е страхотно ммммм :)

Малко в стил сериала Let's eat ще постна снимка на вечерята ми, или по точно на остатъка :28558: :28558: :28558:

744880.jpg

Но по принцип когато го правя изглежда така     744882.jpg

колко апетитно , определено днес ще сме  на корейска кухня ...

Аз си правя рамен по български.

Използвам полуфабрикатите на г-н Пак, махам всички зелени работи, сипвам цялото прахче, добавям сварено или запържено яйце и нагъвам. Сега мисля да пробвам да прибавя и кюфтета на скара, нарязани на малки парченца, в общата бърканица. Мисля, че ще се получи много благо ястие. :xaxa:

Току що си хапнах за обяд. Имам си малко котлонче, тенджерка, пръчици и остава само да налея вода и да добавя съдържанието на пакетчето, и готово. Вкусен и лесен и най-вече много евтин обяд. Чета, че било химия, не знам какво било, може и така да е, ама ми е вкусно.

Интересна статия от първа ръка в кулинарния блог на Гладната акула. Комбинацията рамен+гьоза+бира, която предлага авторката, е баш като за мен.

Ако някой още не е попадал на готварския канал на runnyrunny999, ето две относително лесни за изпълнение в български условия рецепти:

[

Всеки обича. А между другото какво е това "Гьоза"?:)Онова, което ядеше оня вампир постоянно...

То е нещо като вареник или пелмен - пакетче от тесто, пълно с плънка (плънката май обикновено е от кайма, зеле и други зеленчуци). Хич не е лошо, намери си някоя рецепта в нета и пробвай;)

Споделям, че успях да открия същия вид удон в Кауфланд, Захарна фабрика. Пише, че е внос от Германия, произведен в Корея.

Flower Boy Ramyun Shop

От тогава заобичах рамена. :28558: Рамена стана любимото ми ястие, аз също си мислех, че е корейско ястие, но ..

В Билата в София в която ходя не съм виждала рамен, съмнява ме, че има вкус като оригинала.