Jump to content

Кимчи


Бихте ли сготвили Кимчи  

133 гласа

  1. 1. Бихте ли сготвили Кимчи

  2. 2. Изглежда ли вкусно на пръв поглед

    • Изглежда много вкусно
    • Не ми допада
    • Става
    • Изглежда Фантастично
    • Изглежда ужасно


Recommended Posts

Заглеждат  рецепти за палачинки, но още не съм пробвала. Но пък кимчито, както на салатка, така може да си го сложиш и в куп други манджи :D Пробвала съм пържен ориз с кимчи, и в рамен, а и на яхния. 

Наскоро сложих някой буркан кимчи с китайско зеле и отделно с ряпа дайкон. А да ви кажа открих и едно друго полезно свойство, в тия епидемиологични условия - върши идеална работа като си под карантина да проверяваш дали имаш обоняние и вкус :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почти винаги го ползвам с други манджи-слагам си по 1,2 лъжици в боб и леща, правя си оризови спагети или от сладък картоф с кимчи и бекон и ми е много вкусно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го епизодът :) Гледах го и мисля да се  пробвам с кимчито с ряпа - Dongchimi (Radish water kimchi). Щом не е и толкова люто..... пък и нали сме пак сме lockdawn, та трябва да си намеря занимание :lol2:

Пробвала съм се преди за  вариант на кимчи с ряпа, но то е пак люто - Kkakdugi (Radish Cubbed Kimchi ). А ето снимка от последната партида зимнина - голям плюс на тия туршийки е че в тази епидемиологична обстановка с тях лесно си проверяваш имаш ли нюх или те е хванал вирусът -  по времена моята карантина ги отварях на няколко пъти :lol2:

892461.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко познати (не са фенове на Азията :D) гледали „Черешката на тортата“ дето Гери Малкоданска сервирала на гостите си кимчи. "Явно е много популярно това" - коментират те ,а аз вече се впускам в обяснения и си предлагам от моята туршия :lol2: Случайно попадам на клипче с въпросното "кимчи" - веднага им звънях да обяснявам как това въобще не е корейската туршия и колко по - различна е тя :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, това видео се канех да заснема почти 2 години, но вече го има :) Така че бъдете снизходителни в критиките :) 

Това е моята рецепта за кимчи:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой да е забелязал липсата но китайско зеле по магазините?От два месеца не успявам да открия,как е при вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/19/2021 at 10:53 AM, merydit said:

Здравейте,някой да е забелязал липсата но китайско зеле по магазините?От два месеца не успявам да открия,как е при вас?

И при мен така, къде ли не обиколих по магазини и хипермаркети и не съм виждала.

А  исках да се пробвам да направя едно кимчи по рецептата на съфорумката.

Дано сега зимата внесат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...