Jump to content

Recommended Posts



spacer.png

Turn Left Turn Right

:imdb:

Страна: Хонконг, Сингапур
Година: 2003
Времетраене: 95 минути
Жанр: Романтика

Режисьор: Johnny To, Ka-Fai Wai
В ролите: Takeshi Kaneshiro, Gigi Leung, Edmund Chen, Wei-Lum Shu, Terri Kwan

Резюме:
Това е филм за двама души, които са предопределени да бъдат заедно, но поради превратностите на обстоятелствата постоянно се разминават. Представете си да имате едни и същи интереси с някой, да използвате едни и същи изрази, да не харесвате и харесвате едни и същи неща, да сте се срещнали най-после и... след това да откриете, че целият свят, съдбата, живота ви отнема така желаното щастие.
Този филм ще ви накара да се замислите за безсилието на човек в нещото наречено съдба, колкото и да е силно желанието и положеният труд.

Награди и номинации:
23rd Annual Hong Kong Film Awards
• Nomination - Best Art Direction (Bruce Yu Ka-On)
• Nomination - Best Costume Design and Make-Up (Tsang Ka-Chuen and Wong Ka-Bo)
• Nomination - Best Film Score (Chung Chi-Wing, Cheung Siu-Hung)
• Nomination - Best Song ("Leung Gor Yun Dik Hung Won", performed by Gigi Leung Wing-Kei)
40th Annual Golden Horse Awards
• Winner - Best Song ("The Finish Line for Wooden Carousel Horse", performed by Gigi Leung Wing-Kei (Cantonese) and Stefanie Sun Yan-Zi (Mandarin).
• Nomination - Best Supporting Actress (Terri Kwan Wing)
• Nomination - Best Adapted Screenplay (Wai Ka-Fai, Yau Nai-Hoi, Au Kin-Yee, Yip Tin-Shing)
• Nomination - Best Art Direction (Bruce Yu Ka-On)
• Nomination - Best Makeup and Costume Design (Steven Tsang Pak-Chuen, Stephanie Wong Ka-Bo)
• Nomination - Best Original Music Score (Chung Chi-Wing, Ben Cheung Siu-Hung)
• Nomination - Best Visual Effects (Stephen Ma Man-Yin)



Можете да свалите филма оттук с англ. субтитри: :click:

:essub:


филма + БГ СУБ: :click: и :click:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи съвпадения и случайности имаше в този филм. По едно време дори ми омръзна само да се разминават толкова нелепо.

Хареса ми, имаше какво повече да се желае. Обичам романтични филми, но този ми дойде малко по-размътен и нереален :lol:

Поне ме накара да се почувствам по-добре. Времето с него мина неусетно. Напомни ми на "Знак от съдбата", който навремето обожавах.

Такеши - жесток, както винаги! Джиджи също беше симпатична.

Звука на цигулка беше изключително приятен, а поемата чудесна. Благодаря за хубавия превод!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въоръжени със скептицизъм току виж по-романтично любиви от мен хора може и да го харесат. Аз лично го започнах заради Такеши Кенширо , този филм ме накара да си дам сметка в колко послушно същество ме е превърнал :28558: . Около поемата и срещата им ми беше интересно, но като цяло не ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноого протяжен и леко скучноват ми беше този филм. Прегледах го на "бързи обороти". Е, Такеши Канеширо беше страхотен, както винаги :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето е чудесно, но е за романтични душички. Много преексплоатирана тема за случайности и съдба, но пък добре предадена и разказана. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...