Jump to content

Интервю на корейската телевизия YTN с българските фенове


Recommended Posts

Корейците много обичат ентусиазираните и артистичните изяви, за тях това е просто признак на интерес. Обикновен разказ няма да е достатъчен, трябва да е придружен с нещо, което да въздейства и на останалите сетива :).

Можете да им дадете видеото на Емо от Есенните дни например. Да им покажете снимките от някой от фестовете или Нощта на музеите. Или да им запишете всичко това на диск. Да не забравите да ги насочите към Корейския център във Варна, могат да отида да снимат и там.

Кажете им, че соджуто е много търсен продукт в България :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на никого не издавам заповеди дали да идва, какво и как да говори и прави. Просто изказвам своето мнение и се извинявам на всички, които са се почувствали обидени. Това, което не ми харесва, е че се опитват да ни вкарат във вече готов техен калъп. Той ни приравнява до средния корейски фен (от онези, които си изливат злобата в интернет, преследват своите идоли и замерят с яйца тези, които не им харесват), но с екзотичния адрес : България, Европа. Лично аз смятам, че колегите-съфорумци са много по-високо като ум и култура от този калъп и ми е обидно да ни вкарват в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на никого не издавам заповеди дали да идва, какво и как да говори и прави. Просто изказвам своето мнение и се извинявам на всички, които са се почувствали обидени. Това, което не ми харесва, е че се опитват да ни вкарат във вече готов техен калъп. Той ни приравнява до средния корейски фен (от онези, които си изливат злобата в интернет, преследват своите идоли и замерят с яйца тези, които не им харесват), но с екзотичния адрес : България, Европа. Лично аз смятам, че колегите-съфорумци са много по-високо като ум и култура от този калъп и ми е обидно да ни вкарват в него.

Дидо, напълно съм съгласна с мнението ти.

На няколко места се спомена за интервюто с KBS, искам само да ви напомня, че цялата корейска делегация беше изненадана от посрещането и изобщо не са очаквали такова нещо на българска земя. А хората които ще дойдат на 27-ми, ще дойдат подготвени и няма да искат само да пеете и танцувате, и да си кажете любимия актьор и певец, ще задават въпроси. Не мислите ли, че е по-добре да се помисли за вероятните въпроси и адекватните отговори, вместо да си събирате мислите на момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От два дни съм се заплеснала по едно сериалче и за малко да изпусна тази страхотна новина.

Много ме радва факта, че тук ще дойдат журналисти, които се интересуват от нас - малкото на брой /за техните стандарти/ фенове. Най-хубаво ми е обаче, че ние самите го предизвикахме. Нараства надеждата, че може би в близко бъдеще ще видим на живо някой от любимците си.

Относно интервюто аз лично си представям следното:

Събират се много хора. Малко плакати за настроение - малко и премерено, без безумно огромни винили и от сорта. За музикалната част - изпяване на един куплет от ост-а на някоя популярна драма, както и някой куплет на някой изпълнител (хаха, едно сори, сори да им спретнем, а).

Споделям мнението на sinardin, че аз лично като българка много се радвам на хора /чужденци/ направили си труда да научат някой куплет от българска песен и да покажат уважение към нашата страна. Нещо ми трепва, както казват.

Важно е според мен кой ще говори основно. Нещо като представители. Не знам дали има такова нещо при този тип събирания, но аз лично например не съм за пред камера, а и много се притеснявам да говоря пред хора. С други думи - с ентусиазъм ще изпълнявам ролята на част от групата, но няма да мога да говоря. Предполагам много хора са така (поне тайничко се надявам да не съм единствената :unsure:

И най-важното за мен - да не забравяме, наистина това е шоубизнес или поне част от него. На хората сме им се сторили забавни и интересни с нещо и ще ни отделят малко повече от 30 сек. тв време. На 100% не идват да им четем лекции за Корея. Остава да се забавляваме и да го направим готино, това е.

 

А че ще искат да направим сърце и да викаме то се подразбира, ама нали знаете: Който го е страх от мечки не ходи в гората.

 

Току що постнах, но си мисля нещо, което не зная на вас как ще прозвучи - може би смешно, но все пак... Какво ще кажете накрая едно малко, но нескромно Дунавско хоро? Не ми се смейте много, моля ви. Просто като си мислех, по скоро представях как би протекла една такава среща, си помислих, че гледайки този репортаж по някой канал в далечна Корея докато яде /чисти, глади, пуши или каквото и да е там/ някой кореец би видял група бели хора, които говорят колко готини са техните звезди, как ги харесват, белите пеят също със смешен акцент, но все пак и белите имат нещо ефектно и хубаво, което да покажат на аджиши-то или аджумата, които гледат репортажа. Един вид "от нас за вас, поздрав по български". Не става въпрос за новогодишното половинчасово хоро, а просто за представяне от сърце. За мен Дунавското е един прекрасен подарък за далечните корейци. Усмихнато и споделено преживяване. Мисля, че ще им хареса. На всичко отгоре е и много ефектно за журналистите си мисля.

Та това е една моя идея, която не зная дали ще ви допадне, но се надявам да помислите поне.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се нещо, подписката която миналия път не успяхме да дадем, може да помислим дали да е докараме до София, в случай , че не успеят да отидат до Варна.

P.S. Аз бих се навил на танца на тази песен:

 

Пълни ми сърцето просто :D Мисля че гледах клипче от екскурзиантите от Пусан там танцуват танца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за подписката ще е страхотно поне по един човек за всяка звезда да излезе със спискъка и да я покани с лично послание. Гаранция, че Джун / Гън / Ким ще разберат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали не може наистина да се направи нещо за подписката? Аз, например, късно разбрах за нея и не можах да се включа. Знам, че срока е минал, но ако е възможно да се поднови ще е добре. Хората продължават проекта със снимки и рисунки, но като не ме бива в тия неща изгубвам шанс да дам гласа си, нали? И това за личното послание до всеки от тях много ми хареса. Ще е страхотно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно подписката, проекта е в движение, не е западнал. Правим всичко възможно да е завършен до 27-ми този месец. Имате още възможност да се подпишете, който не е все още. Листите са в мен, т.е. във Варна. Като идвам в София пак ще има възможност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко гледах предните клипчета и много ви се радвах!!! Всичко е на ниво.. Така че никой няма защо да се притеснява. Най-малко пък Марчо, все пак толкова много фенове има Со Джи - Соп.:)))(включително и моя милост) :D

Някой знае ли координатите на децата, които танцуваха миналата есен?

Мисля, че този танц е много по-подходящ.. Великолепно беше. Гледала и съм и доста клипчета с изпълнение на тази истинска красота. А и песента Arirang. Аз лично много я харесвам и мисля точно нея да уча да пея, поне да припявам. Там Ру има думата..

Хубаво ще е да се разбере, че в България са популярни историческите сериали и традиционното корейско бойно изкуство, а не само к-попа и корейските "сладури".

Дано да могат и във Варна да отидат! Но и да не могат, достатъчно сте интелигентни и сърцати всички. Сигурна съм, че ще се получи както трябва, за да бъдат показани феновете в най-добрата им светлина..То все пак и моя милост е вътре в тази част..

Сигурно този път ще дойда до София и мисля да си нося и една книга на съвременна корейска авторка, както и книгата с преводи на корейски стихове и поговорки, които обожавам. Е, може би и картички и плакатчета, но с мярка..;):wub::asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ви много късмет от Англия :) Много ме е яд, че не съм в БГ, за да се включа и аз :(

А може ли някой да ми каже къде мога да видя клипчета с посрещането на посланика, че ми стана интересно ??? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ви много късмет от Англия :) Много ме е яд, че не съм в БГ, за да се включа и аз :(

А може ли някой да ми каже къде мога да видя клипчета с посрещането на посланика, че ми стана интересно ??? :P

Ето я темата ТУК, ще ги откриеш като се поразровиш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може също да ги почерпим с корейска храна приготвена от нас / някои от нас / и също видях в секция "Лично творчество" много хубави портрети на корейци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една статия за стила на корейската звезда Ким Хьон Джунг в български сайт за модата. Мисля, че е хубаво да се покаже, че медиите отразяват тяхната култура :)

 

http://www.emodno.com/?p=33705

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, явно аз се поизвхвърлих, като си представях едва ли не, че филм за бг феновете ще правят, което не е лоша идея, ама айде, ще остане за другия път :)

Разучаваме сега една песен и ми е много интересно как точно ще протече представянето й. Имам в предвид чисто физически как ще бъдат разположени хората - по бюрата на място ли ще се пее, пред залата или на дъската, изправени като хор Бодра смяна ... Е такива глупави мисли ме вълнуват сега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събитието във фейсбук

 

За хората без фейсбук датата е 27 октомври 2011 г. , часът е · 18:30 - 21:30, мястото е Българо-корейски интернет център - София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събитието във фейсбук

 

За хората без фейсбук датата е 27 октомври 2011 г. , часът е · 18:30 - 21:30, мястото е Българо-корейски интернет център - София

 

 

Tоя център е в пощата, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tоя център е в пощата, нали?

 

 

Мисля да. Там където са кино вечерите, но ако бъркам моля някой да ме поправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота журналистите ще отидат до Благоевград. Феновете от този район биха могли да се възползват от шанса също да се включат в представянето на българските фенове. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...