Jump to content

SPYAIR


ukio

Recommended Posts

a72143e24ccd1dfe.jpg

SPYAIR

Жанр: рок

Групата е създадена през 2005г. в Нагоя, преф. Аичи

Официален сайт

 

Членове

a70997d1c9120fff.jpg

IKE (вокал), роден на 18 април

1749ff97968f91ce.jpg

Кента (барабани) , роден на 16 март

270c915ae80f7ed4.jpg

MOMIKEN (бас) , роден на 14 ноември

68f070731f165125.jpg

UZ (китара / програмиране), роден на 13 декември

0ae92afc2f5e2f32.jpg

ENZEL ☆ (DJ), роден на 11 май

 

Инфо

Насочвам поглед кам една група, която в последно време не спирам да слушам. Страхотен позитивизъм лъха от песните й. Клиповете също са на висота.

Съставът е създаден през 2005г. и за 5 години издава няколко сингъла. Големият дебют идва през 2010г., когато музикантите подписват договор със Sony Music. През лятото на същата година те пускат първия си успешен сингъл, LIAR, който е включен като завършваща песен в драмата Hammer Session.

Песента от втория сингъл, Last Moment, е използвана в анимето Bleach.

Видеото на третия им сингъл, Japanication, е снимано в Корея.

Още едно аниме се възползва от тяхната музика и в средата на тази година Samurai heart е избрано да звучи за финал на Gintama.

Това лято излезе поредното тяхно прекрасно парче, което запълни музиката в драмата Don Quixote.

Ето какво казва вокалът Ике по повод BEAUTIFUL DAYS:

“I think there are more difficult and painful moments in life than happy moments. But instead of always thinking about unpleasant things, if you think of ways to become happy and keep on walking, you will surely be able to encounter your wonderful self and the world. That is the message I included in the song.”

 

Дискография

Сингли

LIAR [10.08.2010]

Last moment [01.12.2010]

Japanication [16.03.2011]

Samurai heart [08.06.2011]

BEAUTIFUL DAYS [24.08.2011]

 

Албум

Rockin' The World [21.09.2011]

 

Линк

http://www.youtube.com/watch?v=NZC9jHpO7Qk

 

0f059eabb6f233dc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ukio мерси за темата :kiss2: Тази група напълно заслужава да си има такава.

От скоро ги слушам, но започне ли човек няма спиране.

Имат много готини песни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за темата ukio! Сега за първи път се сблъсках с тях благодарение на теб и много ми харесаха :thanks: Впечатлиха ме най-вече Ике и Кента. Гласът на Ике е много особен, много приятен и лесно запомнящ се. Само не знам защо MOMIKEN е така нарисуван - има ли някаква по-специална причина или просто сценичен трик. Ако е само за привличане на вниманието няма да се учудя - често срещани са такива похвати при японците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че визията им е сценичен трик - маркетингова стратегия. Интересна група са и на вид - всички изглаждат различни, но музиката ги обединява. Помня, когато дебютираха с ендинга на Hammer session, се надявах да ги чуя отново. Сега вече имат 5 издадени сингъла и 1 албум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм им фен от Хамър Сешън. Правят страхотни неща - много емоционални и надъхващи. Много се радвам, че бързо се пласират. Дано правят все по-добри парчета. Оста на "Дон Кихот" ми е любимото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих ги съвсем случайно преди около две-три седмици, докато се ровех в youtube, като нито съм гледала Don Quixote (все още, но е свален) и Hammer Session! (започнах го преди няколко месеца, изгледах първа серия и след това ми излезе нещо друго, чака си времето).

Сега с изненада открих, че имат тема и тук, не съм огледала явно добре. Благодаря, ukio!

 

Момчетата наистина си заслужават, а и аз като рокаджийче веднага оцених песните им. Свалих си албума Rockin' the World и в него освен サムライハート / Samurai Heart (Some Like It Hot!!), Beautiful Days, Last Moment и Liar много ми хареса и I Miss You. Ике веднага си прави впечатление, а клиповете им са истинска наслада за окото. Отлично издържани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият им сингъл за 2012 г. ще се казва “My World“.

Ще имаме възможност да чуем песента на 29 януари, защото е избрана за анимето Mobile Suit Gundam AGE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава новина. 2011г. беше доста успешна за тях. Започват силно и през новия месец.

Ике с руса коса

50edd4db836e0298.jpg

Отзивите в Корея

M Countdown SPYAIR - Samurai Heart Live

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Live изпълнение от 25-ти. Ике е невероятен!

Няма ден, в който да не слушам албума от както го свалих преди месец. Превърнаха се в големи мои любимци.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално SPYAIR разклащат позициите на One Ok Rock в листа на японските ми любимци.

:lol: Страхотна банда са, вече си изтеглих всичко което са пуснали. Признавам си , че се загледах в тях главно заради IKE :lol:

 

tumblr_lwhz9uNdun1r6bjwjo1_500.jpg

 

Имам слабост към готини вокалисти какво да направя.... :lol: :lol: tumblr_lws1zxxawx1qacyrxo1_250.gif

 

Само на мен ли MOMIKEN ми напомня за Wes от Limp Bizkit?? :huh: (слава богу още не е прекалил с боята като него)

 

Горния клип е от концерта на който бяха и FTIsland :D Дано да са се запознали да обменят малко талант. :lol:

 

И понеже не го видях този клип, а песента е много готина:

http://www.youtube.com/watch?v=9IVbPQn7ydQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ukio супер си! След като изслушах дискографията им тази песен си остана любимата ми!

 

И за да допринеса и аз с нещо:

 

Изпълненията от Rockin' the World Limited A DVD. -> Тук

 

http://www.youtube.com/watch?v=4ikxqY_wC1I

 

 

 

ПС: Все забравям да питам знаете ли коя година е Ike? Някъде бях видяла '85, но не съм сигурна.... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се учудих в началото, когато видях биографиите им. Посочени са месеците, датите, но не и годините, което ми се стори странно. Бях се ровила дори, но така и не попаднах на повече информация.

Не съм се зачитала по руските форуми. Рускините обикновено нищо не пропускат и са много информирани.

 

little_angel, ако ukio знае повече, ще сподели. Но след като споменаваш 1985 г... Не знам и на мен на толкова ми изглежда, макар че азаиатци все пак - човек трудно би определил годините им.

 

 

v8pgdy.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно намерих годините им на раждане. Дори в официалния сайт не са дадени. Според инфото в уики, Ике е `84. Останалите са по-малки от него, което направо изглежда невероятно.

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм била далече от истината

:lol: Така като гледам всички са горе долу на една възраст и не са особено възрастни. Когато видя, че на японски изпълнител не му е дадена годината на раждане означава, че е доста възрастен, но все още изглежда супер :lol: :lol: Не ги е срам тея хора на 40 да изглеждат като на 20 хахха

 

Та да си дойдем на думата - IKEEEEEEEEEEEEEEEE :lol::P

 

По-хубави сканове на Pati Pati и B Pass

 

tumblrlxff4lerb91r6kwed.jpg

 

 

tumblrlxm1b8ziid1r6kwed.jpg

tumblrlxm1b8ziid1r6kwed.jpg

tumblrlxm08odew41r6kwed.jpg

tumblrlxm08odew41r6kwed.jpg

 

 

Редактирано от little_angel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнение на Samurai Heart от 14 януари. Момчетата са на 10-то място в класацията CDTV's 2012 Breakthrough Artist.

 

http://www.youtube.com/watch?v=KRcZ9PLjsH4

 

ARENA37℃ 2012 February

 

tumblrlxswrco1gc1r6kwed.jpg

tumblrlxswrco1gc1r6kwed.jpg

 

 

PATi PATi 2012 January & February

 

tumblrlxm1hk2dyg1r6kwed.jpg

tumblrlxsej77jep1r6kwed.jpg

tumblrlxsej77jep1r6kwed.jpg

 

 

SPYAIR TOUR 2011 ‘Rockin’ the World’ at Shibuya O-EAST

 

tumblrlxqlqj4txn1r6kwed.jpg

lp4sg2163590.jpg

lp6vg5834uz590.jpg

lp7vg5436kenta590.jpg

lp8vg6017enzel590.jpg

lp9sg1865momiken590.jpg

 

 

Ike & Kenta twitter

 

tumblrlxol0xtowj1r6kwed.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият им сингъл ще се казва My World и ще излезе на 14 март.

Въпреки това, още на 29 януари към анимето “Mobile Suit Gundam AGE“, ще можем да чуем част от песента.

Пуснали са клип към песнта Movin' On, можете да го гледате на официалната им страница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...