Jump to content

Bokura no Yuuki (Miman City) (1997)


lazeto

Recommended Posts

Japanese_Drama_Bokura_no_Yuki.JPG

Off Topic

111.jpg


Bokura no Yuuki (Miman City) (1997)
Страна: Япония
Също така известен като: Keys to the City - The Kids are in Charge
Телевизионен рейтинг: 16.8 %
Година на излъчване: 1997- Октомври -18 до 1997- Декември -20
Време на излъчване: Събота 21:00
Жанр: Мистерия, Съспенс, Sci-fi
Канал: NTV
Епизоди: 10
Режисьор: Hazeyama Yuko
Субтитри: Английски, Руски
Основа песен: Ai Sareru Yori mo Ai Shitai на KinKi Kids

Участват:
Domoto Koichi as Yamato
Domoto Tsuyoshi as Takeru
Hosho Mai as Yuri
Kohara Yuki as Kiichi
Matsumoto Jun as Mori
Aiba Masaki as Akira
Anazawa Masahiro as Makoto
Yada Akiko as Suzuko
Hakuryu as Shibasaki
Arai Kenta as Naiki

Резюме: След опустошително земетресение в Makuharaq северната част на Chiba, 18-годишният Yamato тръгва да търси своя най-добър приятел Kiichi, живеещ в района. По пътя Yamato среща Takeru, който също пътува към Makuhara, решен да помогне на пострадалите хора. Въпреки това, когато двамата пристигат в Makuhara, те са шокирани да открият, че градът е непокътнат и се управлява единствено от деца, след като мистериозен вирус е убил всички възрастни. Принудени да оцелеят, те трябва да спасят града, а също и да се борят срещу правителството, което се опитва да скрие истината.
 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:


Малко старичка драма, но добра... smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старо, но като видях, кои муцуни се подвизават тук,много се изненадах. Не само Цуйоши и Коичи, които тогава са били на 18, но и 14-годишният МацуДжун, Айба Масаки и Юки Кохара, който отдавна вече не е част от Джонитата. 

Картината е стара и размазана, но темата е актуална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не мога да си обясня, защо като направят 19 години всички умират?! Какъв е този вирус, който са пуснали?!

Иначе добре представят ситуацията и начините, чрез които всеки се бори да оцелее в подобни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле! Това заглавие става все по-интересно и динамично. Загадката около смъртоносния микроб още не е решена. На всичко отгоре се появиха нови проблеми с раната. Как може да не ги хранят нормално и да не им носят лекарства?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хлапетата успяха да осъществят контакт с човек отвън и да го убедят да им носи повече храна. Странно е, че правителството се грижи по този ужасен начин за деца. Оставя ги на произвола на съдбата, при положение, че нямат дори вода.

Странно е и това цвете, което откриха в кратера. Дали то не е причината за смъртта на възрастните и защо точно когато направят 20 години, тези деца също се оказват обречени?! Много въпроси, които търсят логично обяснение. Какъв е този избирателен микроб, който разпознава, кога хората ще завършат 20, за да ги убият?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравила съм, колко готин беше Домото Цуйоши в ролята на брат. Не съм го гледала от Summer snow, където буквално ме разплака. Коичи не съм го виждала в действие, но тук е във фокус и с колегата си демонстрират истинско приятелство на екрана. Прекрасни са!

Замислям се, какви теми са вълнували публика и сценаристи преди повече от 20 години. Не че сега те не са актуални. Напротив. Просто се създава впечатление, че не са толкова важни. А тук се вижда, че японското общество е много чувствително и не забравя, какви чудовищни неща е преживяло във времето, независимо дали те са били причинени от природата или от човека.

Нов проблем за героите. Появи се човек отвън. Любопитството и котката...

Макар че беше въпрос на време външният свят да се запита, какво се случва на това място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи опит да бъдат спасени. Успяха да направят радиостанция и да потърсят помощ. Дано някой да ги е чул! Не знам дали могат да разчитат на медиите.

Страшното е, че предстоящата смърт се усеща по студените ръце на човека. Ужасна ситуация. Дали не може да се предотврати това?! Не може да няма противоотрова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама че работа! Как стана така, че всичко се оправи толкова бързо?!

Куракиба? 

Истината излезе на яве.

Ямато,  глупако! Защо остана?! Те ще разчистят всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Токуяма Хиденори в ролята на Рю. Сега откривам името му в каста. Леле! 

Опитвах се да разпозная повече лица, въпреки че картината е безумно размазана. Едно от хлапетата ми приличаше на Кенто Ямазаки. Само Айба, Юки Кохара (добре, че съм го гледала в онзи стар филм за Спящата булка) и Мацуджун си приличаха.

Ще запомня МацуДжун с кучето шибна ину до него. Чудеса роля направи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и Спешъла. Осъзнах, колко много са се променили никои от артистите за тези 20 години. Цуйоши и Кохара направо изглеждат състарени (знам, че Юки отдавна вече не е активен, обаче Цуйоши още пее). Невероятно, но времето си взима своето. 

Продължиха темата в нов контекст, но в основата си историята нямаше същия заряд като оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...