Jump to content

A Brand New Life (2009)


allisan

Recommended Posts

4092073383_72e6f2ee92.jpg

 

A brand new life

Друго заглавие: Travelers, Une Vie Toute Neuve,Yeohaengja (여행자)
Режисьор: Lee Chang Dong
Страна: Южна Корея
Година: 2009
Жанр: драма
Времетраене: 92 мин.

Участват:
Kim Sae Ron в ролята на Jin Hee
Park Do Yeon в ролята на Suk Hee
Ko Ah Sung в ролята на Ye Shin
Park Myeong Sin в ролята на детегледачка

Sol Kyung Gu

Резюме:
Малката Джин Хи е изоставена в сиропиталище близо до Сеул от баща си, който няма намерение да се върне, за да я вземе.
Тя се бори отчаяно със съдбата, вярвайки, че баща ѝ ще се върне и ще я заведе на далечно пътуване. Филмът е базиран върху истинската история на режисьора Lee Chang Dong, който е кореец, осиновен от французи през 1970 година.

Лично мнение: Резюмето говори само за себе си... много тежък филм, показващ мизерния живот на децата в домовете за сираци. Настава ожесточено съревнование помежду им, когато дойдат приемни семейства. Един филм, пропит с много тъга, който би ни накарал да се радваме на това, което имаме.

:essub:

 

Сваляне с български субтитри:   :click:

Онлайн с български субтитри: :click:    :click:  :click:

Сваляне с български и английски субтитри:  :click:

Сваляне с руски субтитри:  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът не е толкова тежък, колкото си мислех.

Този път не са прекалили с драмата.

 

Дори може да се говори за хубав край.

 

Като се има предвид, че филмът е отчасти по действителни събития, го приемам като чиста монета.

Условията и отношенията между хората в сиропиталищата са доста по-добри от нашите.

Малката се справи много добре, харесвам я още от "The Man from Nowhere".

П.П. Вече може да намерите бг субтитри за филма, качени са на сайта. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина не бе болка за умиране като другите драми...

но момиченцето така и не се зарадва като я осиновиха....все още чакаше баща си.. :(

А сцената когато искаше да се зарови просто беше толкова тъжна...(т.т)

 

Захарче много благодаря за бг.буквичките..така повече хора ще могат да се докоснат до тази тежка действителност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм! Адски много ми въздейства!

Малката сладурана Jin Hee и този път изигра невероятно ролята си. Определено е голям талант!

Изключително добре успя да пресъздаде ролята си на едно малко, наивно и в същото време страдащо дете.

Според мен по-голяма драма от това човек да види сълзи в очите на едно изоставено дете - няма!

 

В заключение бих казала, че детските домове в България са болна и срамна тема за нашето общество! Ако всичко във филма е достоверно, то в такъв случай сиропиталищата там са на много по-високо ниво от нашите, но не се учудвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах много повече. То тези корейски сиропиталища направо ги представиха като някакво страхотно място, където всяка седмица осиновяват дете, но не ми се вярва да е точно така.  Малкото беше страхотно, много добра игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тежък филм! Още с първите минути ми заседна една буца, а после си и поревах. 

Горчивата действителност за жалост в цял свят . Mного деца се сдобиват с нелек живот, заради глупостта или безсилието на родителите.

Хареса ми как е заснет. Внушителни бяха кадрите в началото с бащата,

Off Topic

 

когато й купи обувки и торта, и е подготвил хубава рокля за сбогуването, та да я изпрати "подобаващо".... ужас ужас просто...

 

и как почти нямаше сцена в която да се вижда неговото лице, но за това пък изражението на момиченцето и емоциите които се преплитаха, бяха покъртителни. 

Off Topic

Сцената, в която малката се опита да се зарови беше кулминацията..... 

 

Финалът го възприемам, че все пак

Off Topic

колкото и до последно да беше с тъжното си и страдално изражение, то на снимката се усмихна искрено, което според мен говори за приемане на новият живот.

Много добра игра от девойката. 

 

Ето и линк за онлайн гледане: :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...