Jump to content

allisan

Recommended Posts

tumblr_njaoezL4e71r3hs1eo2_540.jpg

The Way Home

집으로


Страна: Южна Корея
Година: 2002 
г.
Жанр: драма, семеен
Времетраене: 87 мин.

Режисьор: Lee Jeong Hyang

Участват:
Yoo Seung Ho - Sang Woo
Kim Eul Boon - grandmother

Dong Hyo Hee - Sang Woo's Mother

Min Kyung Hyun - Cheol eh

Yim Eun Kyung - Hae Yeon

 

Сюжет: Седемгодишният Санг У е изпратен при глухата си баба на село, защото майка му е заета с работа. Санг У няма никакво уважение към баба си и винаги пренебрегва усилията ѝ да му угоди. Но по време на пребиваването си там чувствата му малко по-малко започват да се променят.

 

 

:essub:

 

Свали с български и английски субтитри - :click:

Свали  с руски субтитри и озвучаване - :click:

 

Лично мнение: Този филм ми е един от любимите. За съжаление това е реалността... днешните деца нямат уважение към по-възрастните... разглезени са и нямат капка съжаление за постъпките си. Горката бабичка... какво ли не правеше, за да уйдиса на акъла на внучето си... но в крайна сметка той осъзна грешките си и започна да се променя. Време е да се замислим колко много сме се отчуждили от останалите и докато мислим утре какво ново да обличаме, има някой на село, който си носи износените и изпокъсани дрехи. Докато се сърдим защо не сме яли Mc Donalds, KFC и прочие... има някои, надалеч, които не са чували за това, но въпреки това могат да ти направят 100 пъти по-хубава храна.
Гледах го главно заради Сънг Хо. Това е първата му роля и смело мога да кажа, че се справи страхотно за годините си! Бабата също беше невероятна... въпреки че не можеше да говори... всичко се изтълкува чрез постъпките ѝ smile.gif
Препоръчвам го горещо на всеки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички, които обичат бабите и дядовците си, за всички, които са играли на криеница из гората като малки, за всички, които обикаляли поляните и са се надбягвали с вятъра, за онези, които никога няма да забравят безгрижните ваканционни дни на село, за хората, които искат да си спомнят пакостите, които са правили като деца, за тези, които не искат да забравят детството, този филм е за тях.

Да не споменавам как действа на хора, които са в чужбина... Носталгично и сърцераздирателно.

 

Малкият Ю Сънг Ху е страхотен с обидените си изражения и ехидното си подсмъркване, като за първа роля в киното се справя повече от отлично.

Филмът скоро ще има бг превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова е хубаво.. дете, пък и по-голям човек да има баба...и да има(л) частица време споделено с нея...

 

Не искам да се/ви натъжавам, но филма е толкова прекрасен и толкова лесно смилаем. Защото всички сме (или сме били) деца...

Но по-силното тук е онова - „На думи е лесно”. Просто думите понякога не са нужни или поне не могат да заменят един поглед, един мил жест, едно докосване или простото усещане за загриженост ...Просто защото някои неща трябва да се почувстват, а не са описват/говорят с думи..

Гледайте, Сънг Хо е прекрасен и точен за тази роля, а бабата е... истинска баба!

 

Пътят към дома не е никак дълъг, когато се носи в сърцето! Гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Allisan, благодаря ти за тази тема! Отдавана се канех да напиша нещо за този филм, който беше първия корейски филм който гледах и който ме зашемети. Филм на който можеш да плачеш и да се смееш едновременно, на който ти става тъжно, носталгично, но те завива с топло одеало и те слага до камината да се сгрееш. Бабека е голям сладур, да си я сложиш в рамка и да си я гледкаш, а малкият хулиган е "кентъкифъраидчикиииин" отвсякъде, типична невинна детска душица, жертва на забързаното консуматорско общество.

 

И нещо любопитно, което четох (не помня къде) за главната героиня Kim Eul-boon. Тя се оказа природен талант, на който режисьорката се натъква случайно в едно отдалечено село, в търсене на подходящо място за снимките. Тъжното е, че голямата популярност разрушава идиличния и начин на живот и тълпите от туристи и почитатели я принужадават да напусне дома, в който е прекарала живота си и да потърси усамотение на друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УНИКАЛЕН ФИЛМ!!!!!

Досега мисля, че не съм гледала такъв филм, в който да съм се смяла адски много и в следващият момент да ми текват сълзи :o

Радвам се, че го изгледах докато все още съм в България, иначе не искам да си представя как щеше да ми въздейства... Спомените за прекараното време на село - безгрижните игри, пакостите, невероятните вкусотии на баба ... - винаги когато се сетя за това, дори и да не съм на кеф, лъсва една голяма усмивка на лицето ми :)

 

Най-накрая открих филм, който потвърждава тезата ми: на село се раждат най-умните и мъдри хора. По-голяма мъдрост от мълчанието няма, нали?! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-голяма мъдрост от мълчанието няма, нали?! ;)

щом питаш значи се съмняваш - и с право.

Мъдростта е мълчалива, а не че мълчанието е най-голяма мъдрост - това, че някой мълчи, не означава автоматично, че е мъдър, може просто да е идиот.

 

Тезата ти макар и красива е невярна - най-умните хора се раждат из университетите, а инак всяко бебе е мъдро ...... просто мъдроста му е бебешорска,

а големия, възрастен човек-родител не винаги е достатъчно мъдър, за да я види. Относно селото - хората, които са родени на село, са по-близко до

природата, по са естествени и неопитомени. Придържането към градската среда в повечето случаи влияе негативно - а дори и най-големите граждани,

рано или късно тръгват да търсят, я планината, я морето, което е нормално, защото дзеня посещава всекиго. (;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kando, съвършено не съм съгласна с теб! Университетите (както училищата и гимназиите) в България са стройна система за създаване на "кадри за решаване на кръстословици"! И в това ама никой не може да ме разубеди!

 

Мъдрост има във всичко и във всеки, включително и в идиотите. Препрочети романът "Под Игото", за да се убедиш в това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах "из университетите", а не че задължително излизат от там умни, макар че дори да решаваш кръстословици, се иска известна доза умност -

и това далеч не важи само за България, уви.

 

В идиотите имало мъдрост и визираш "Под игото" - какво/ кого точно имаш предвид, че не разбирам?

Да дори идиота, може да прояви в някакъв момент мъдрост, но това не означава, че е мъдър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах "из университетите", а не че задължително излизат от там умни, макар че дори да решаваш кръстословици, се иска известна доза умност -

и това далеч не важи само за България, уви.

 

В идиотите имало мъдрост и визираш "Под игото" - какво/ кого точно имаш предвид, че не разбирам?

Да дори идиота, може да прояви в някакъв момент мъдрост, но това не означава, че е мъдър.

"Умен" и "мъдър" са две различни неща - понякога съществуват заедно, но далеч не винаги. Да не говорим, че някои въпроси са риторични, както този на Ивана.

Ако обичате, придържайте се към филма. Философските дискусии не са за тук. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Умен" и "мъдър" са две различни неща - понякога съществуват заедно, но далеч не винаги.

те тъкмо това подчертах, че е невярно в тезата: "тезата ми: на село се раждат най-умните и мъдри хора"

Такава зависимост не съществува - нито това, че си умен не означава, че си мъдър и обратно,

нито селото е предпоставка за едното или другото.

 

Ако към този филм, не приляга философска дискусия, то тогава не знам къде ще водим такава -

за да се придържаме към филма, то неизменно ще навлезем в дискусия с разсъдъчен характер.

 

п.п. въпроса е риторичен, но съдържащия се в него отговор е половинчат - а съмнението си е на лице

поради факта, че се поставя в темата.

 

И аз благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...