Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

아내가 결혼했다 / My wife got married / Жена ми се омъжи

 

Режисьор: Jeon Yun Su

Държава: Южна Корея

Година: 2008

Жанр: романтика, комедия

Времетраене: 119 мин.

IMDB

 

Актьорски състав

Kim Joo Hyuk - Noh Deok Hoon

Son Ye Jin - Joo In Ah

Joo Sang Wook - Han Jae Kyung

Kim Byung Choon - Boo Jang

Chun Sung Hoon - Kim Jin Ho

Oh Yeon Ah - So Young

Son Hee Soon - Jae Kyung's mother

Hong Hyun Chul - Jae Kyung's father

Kwon Sung Min - Sung Min

Choi Won Hong - Joon Seo

Jung Se Hyung - doctor Choi Yeon Woong

Oh Jung Se - Byung Soo

Kim Ok Kyung - guardian 1

Ban Hye Ra - guardian 2

Hong Won Bae - radio DJ

Lee Joo Shil - Deok Hoon's mother

Yang Jung A - Noh Deok Joo

 

Резюме: Всичко започва с футбола. Док Хун се влюбва в Ин А, която споделя неговата любов и страст към този спорт. Те бързо стават любовници и той ѝ предлага брак. Въпреки нейния първоначален отказ, по-късно те щастливо се женят. Брак като в приказките, докато един ден Ин А заявява, че иска да се омъжи за друг. Тя не иска развод, защото истински обича Док Хун, но иска да е свободна да обича и друг мъж едновременно. Дори когато Док Хун заявява, че не иска да е третата страна в триъгълника, Ин А се жени за своя нов мъж и започва странна връзка с двама мъже....

 

Награди на Сон Йе Джин за този филм:

2009 Baeksang Arts Awards: Best Actress for Film

2008 Korea Gallup Poll: Best Actress

2008 University Film Festival of Korea: Best Actress

2008 Blue Dragon Film Awards: Best Actress

2008 Blue Dragon Film Awards: Popularity Award

2008 Blue Dragon Film Awards: Best Couple with Kim Joo Hyuk

2008 Korea Best Dresser Awards: Best Dresser - Female Movie Star

2008 Korea Jewelry Awards: Diamond Award

2008 Style Icon Awards: Style Icon - Actress

2008 Style Icon Awards: Fun Fearless Female

 

Личното мнение на автора на темата за филма.

Тук вече става страшно. Гледах го четири пъти и лично за себе си имах огромни колебания как да отговоря на въпроса - как бих постъпил аз в тази ситуация? Всъщност основните въпроси са други. Равни ли са наистина жените и мъжете в любовта? Защо за едно и също нещо наричаме мъжа "голям пич", а жената "курва"? Какво си готов да понесеш и преглътнеш в името на обичания човек? Това наистина ли е любов? Това наистина ли е романтична комедия? Или по-скоро антична трагедия? Гледайте го и пак ще си говорим!

 

Демоне, как си го пропуснал този филм?!

 

Български субтитри - :essubs:

 

С български субтитри

С български субтитри 2

Онлайн с български субтитри

С руски субтитри

С английски субтитри

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, Демоне, как така си пропуснал този филм?

 

Днес цял ден го гледам. Филмът е великолепен. Само че не е комедия, поне не за мен. Нищо смешно не видях в него, освен една сцена с един

памперс. И там не ми бе смешно де... Ама можеше да мине за комичен момент.

 

 

Започнах да съчувствам и съжалявам Deok-hoon, когато

видя семейството на жена си в списание. Стори ми се безкрайно нагло и коравосърдечно. При положение, че той бе толкова против това положение и изведнъж цял свят да разбере по този начин. Дори и обяснението на другия, че жена му не знаела, си бе смешно и жалко.

На мнение съм, че всеки човек има право да е щастлив, но не и за сметка на друг. А тук ми се струва, че In-ah направи точно това. Така добре омеси Deok-hoon, че накрая му харесваше каквото и да направи. :lol:

 

Но не мога и да не си призная, че леко, по-точно много, й завидях. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desjer, имаш една голяма почерпка от мен! Ти си единственият човек (освен мен), престрашил се да гледа филма. В описанието пише "романтика, комедия", а и снимката малко подвежда. Всеки си решава сам за себе си какъв точно жанр е филмът. И кой е крив и кой- прав. И дали въобще всичко е позволено в любовта. Дали в името на собственото си щастие можеш да нараняваш хората, които обичаш. И дали в името на любовта трябва да търпиш всичко? Това наистина ли е любов?

Лично аз не бих делил жена с друг мъж, колкото и да я обичам и колкото и да съм свободомислещ. За мен постъпката на In-ah е непростима и лично аз бих я накарал да избира кой от нас двамата. Всъщност връзката на In-ah и Deok-hoon беше доста странна-всички компромиси бяха от негова страна, а той преглъщаше всички обиди, които тя съзнателно или не, му причиняваше. Статията в списанието беше само една от многото такива обиди. По едно време и той не издържа и постъпи като нормален мъж-с теста за бащинство. Краят лично за мен беше неприемлив-просто бих отстранил конкурента по всеки възможен начин (всъщност това щях да направя още в самото начало).

Та за какво точно й завиждаш на In-ah?

Демонът явно е много зает в подземното царсtво, напоследък никакъв не се е обаждал, Жалко, много исках да видя мнението му за филма. :(

Колеги, не се страхувайте, да гледате филма само защото аз съм го сложил. :)

А може пък някой да го преведе на български?

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го доста пъти. :rolleyes: Определено Док Хон не буди симпатии, но ми се струва, че много хора са в поставени в подобни ситуации и те също избират неговия начин. Изневерите са масово явление и маса народ се примирява с това положение. Трудно е да се решиш на кардинални промени, когато обичаш някого. В крайна сметка съм раздвоен и се моля да не попадам в такава ситуация и да се налага да избирам.

Мисля, че филмът си заслужава гледането. Просто е великолепен!

Предполагам ще допадне и на футболните фенове. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът съм го гледала доста отдавна, нямахме ли тема в стария форум или някъде обсъждахме темaта (май в „The Naked Kitchen”), и много си ми хареса по ред причини. Като започна с футбола..та стигна любовта, като започна от „играта” в триъгълника и стигна до сериозността в драмата на отношенията.

Хайде да си кажа... Преди все си мислех, че един мъж спокойно може да "обича" две мацки, по простата причина, че мъжете обичат бройките или обичат да броят на глас.. :lol: А, една жена ако има повечко вкус и разум ще предпочете да бъде с един.. Но максимата без един/една може, а, с две/двама не, не се предпочита от всеки, факт. Както и желанието на мъжа/жената да носи две/двама в сърцето си не се разбира от всеки.

Мен трудно някой ще ме убеди, че може да се изпитва една и съща любов към двама души по едно и също време, но ако трябва да съм честна до край, това си е личен избор и не трябва да се търси аналогия при всеки подобен случай. Всеки има право да се оправдава и заблуждава както сам желае, но наистина да не побърква другите замесени :D . Практиката показва, че навсякъде по света някой обича един, пък спи с още един (или няколко)...та даже тайно мечтае за трети :P . Това любов ли е? Пак, според мен в случая този някой или навярно има висок процент либидо, или в момента му е кеф да играе (вживява се) в главна роля :P ... или пак, без да се замисля предпочита минимум 2 в 1, имайки чувството, че в 2 има повече от 1.

Разни хора, разни любови, разни нужди..В заключение, всеки носи глава на раменете, пък да я ползва по своя инструкция..или както му се отдаде.

Та, да се върна на филма, играта бе задоволително добра и предизвиква реакции и емоции...Гледайте го, ако още не сте..

Сон Йе Джин отнесе редица напълно заслужени награди заради тази си роля, и да съм в пълен синхрон признавам, че нейната героиня някак успя да ме убеди, без да е плоска като характер, че просто имаше нужда да обича и двамата....точно тогава..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзката на мацката с втория й съпруг бе идеална. Т.е. и двамата приемат наличието на трети в семейното гнездо, и двамата си пасват идеално т.е. имат еднакъв светоглед. Но спрямо Deok-hoon си бе извращение. Друг е въпросът дали той имаше нужда да промени себе си - личното ми мнение е: не.

Но пък промяната явно му се отрази добре.

 

Много ми бе интересно как стана всичко... като че ли от задоволяване на амбицията да има жената, която всички харесват през неустоимото желание да е само негова, до моментът, в който тя каквото и да каже, той изпълнява.

 

Дидо, питаш ме за какво й завиждам ли? Ами... за дарбата да не й пука, че наранява човека до себе си. За това, че каквото си науми, го получи. Лошо ли ще му е на някого с двама партньори? :896767:

 

blacky80, аз си мисля, че просто такъв тип човек не е моногамен, а не че е до моментното състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен и различен филм.

Много различен. Много нетипично и разкошно.

Повечето от нас тайно в сърцето се гледаме и мислим..." Бих ошамарила някого"

или " Това няма да го понеса ..." понася се всичко.

Толкова освободен и сладък корейски филм...

Толкова секси!

Гледайте! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзката на мацката с втория й съпруг бе идеална. Т.е. и двамата приемат наличието на трети в семейното гнездо, и двамата си пасват идеално т.е. имат еднакъв светоглед. Но спрямо Deok-hoon си бе извращение. Друг е въпросът дали той имаше нужда да промени себе си - личното ми мнение е: не.

Но пък промяната явно му се отрази добре.

 

Много ми бе интересно как стана всичко... като че ли от задоволяване на амбицията да има жената, която всички харесват през неустоимото желание да е само негова, до моментът, в който тя каквото и да каже, той изпълнява.

 

Дидо, питаш ме за какво й завиждам ли? Ами... за дарбата да не й пука, че наранява човека до себе си. За това, че каквото си науми, го получи. Лошо ли ще му е на някого с двама партньори? :896767:

 

blacky80, аз си мисля, че просто такъв тип човек не е моногамен, а не че е до моментното състояние.

Аз си мисля, че всъщност In-ah никога не е обичала истински Deok-hoon. Просто с него й беше добре, удобно, приятно, забавно-но нищо повече. И затова през цялото време го поставяше в положение да прави компромиси и преглъща ситуации и обиди. Защо? Според мен за него тя беше идеалната жена, жената на неговия живот и в името на своята любов понасяше всичко. Нещо, което много малко мъже биха направили на негово място. Ако я беше напуснал, това нямаше да й направи никакво впечатление-тя просто не го обичаше истински, много скоро щеше да си намери трети вариант. За нея той си беше просто една от многото възможни връзки, която може да зареже по всяко време. Може да й е мъчно един-два часа, но след това бързо ще го забрави. Дори и бракът им за нея беше просто експеримент, играчка, която може да изхвърли или смени с нова, когато й омръзне. За мен лично вторият съпруг е долно копеле, гьонсурат, способен с невинна усмивка да смачка нечий друг живот, но да си направи кефа. И как е способен да лъже роднините си за нещо толкова важно? Жалко, че не доразвиха сцената със шока на семейството му, когато разбраха истината. И това в една трационалистка Корея! И винаги намира някакви милозливи обяснения-той не бил виновен, не знаел.....Просто Deok-hoon трябваше да му счупи главата още в самото начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът си е чисто феминистки. И вероятно е предупреждение към корейските мъже. :lol:

 

Не съм сигурна дали не го е обичала. Т.е. обичаше го по свой си начин.

 

Ако наистина не й пукаше, нямаше да използва предпазни средства с втория си мъж.

Иска да е щастлива така, както тя си знае, и гази всичко, което се изпречи по пътя й.

 

dido100, защо така нападаш втория й мъж? Не е луд този, който яде баницата, а този който я дава.

Това което трябваше да направи Deok-hoon от самото начало бе да отстоява себе си. Но... много е лесно отстрани да се казва кое е правилно и кое не. Забъркан ли си лично, нещата придобиват съвсем друг отенък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ще ме карате да го гледам отново :lol:

За мен Ин-а просто е от хората, които не могат да направят избор, или нямат желание да го направят, и най-лошото бе, че яко оплете още две съдби ... Затова казвам, че някой хора в "любовта си" действат, както им се отдаде....

Така че, тя бе най-големия егоист от тримата егоисти :lol:. Имаше по-малко изисквания във връзките, и навярно това й носеше нужния комфорт. И, ако Deok-hoon в началото е бил ловец и това й е харесвало, после е видяла страхливостта му. А, любовта не искаше ли смелост? А, онзи втория, доколкото си го спомням беше по-льольо, нали и действаше точно като такъв....

 

Наистина ни е лесно отстрани.. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е един прекрасен филм, който не ограничава човешките взаимоотношения само до черно и бяло и не дава крайни присъди-този е добър, а този-лош. Оставя ни сами да решим това, преживявайки позициите на отделните герои. И затова всички ние сме прави в нашите съждения, но и едновременно с това може би грешим. Тук няма лесни отговори. И не съм сигурен как бил постъпил, ако бях една от страните в тази драма.

Така че, скъпи дами, и на нас отстрани не ни е лесно...

Видях, че някой от нашите го е качил днес в замундата и 50 човека вече са го изтеглили. :D:es::bow:

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

blacky80, защо две съдби? Той вторият си е точно за нея.

Deok-hoon не бе точно ловец, а се чувстваше късметлия. :lol: Разбира се, че любовта изисква смелост. Ето че постъпи в разрез с общественото мнение.

Ама по едно време се питах - любов, инат, и от двете по малко.

 

dido100 , прав си, това ме накара да напиша, че филмът е великолепен. Толкова е многопластов... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм. Някъде бях чел ,че бъдещите двойки всъщност ще бъдат тройки :) Хареса ми как се държеше и главният. В постоянни колебания,а да се откаже,ама чувствата може ли да победиш :) И На не мога да я обвиня,просто така се случи,че се влюби в двама човека по едно и също време и реши да си угоди като си използва и двамцата :) Естествено,че постъпи малко егоистично,но всеки един от тримата се държеше така.Тя си ги искаше и двамцата,както и никой от тях не искаше да я пуска,защото си я искаха дори и това да значеше ,че трябва да си я делят.Сложнички взаимоотношения,в които не се стигна до някакви огромни катаклизми и в крайна сметка любовта надделя. Трудно ми е да си представя аз как бих реагирал в подобна ситуация но като си знам характера все си мисля,че не бих се различил по никакъв начин от Док Хун.

В крайна сметка и аз се надявам Йе Джин да ме покани на кафенце в тях :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът наистина е многопластов и не е комедия.

Не можах, а и още не мога да взема страна и да се съглася категорично с нито една от страните. И май симпатизирах и на тримата. Нищо не е само черно или само бяло.

Докъм средата си мислех, че мацката не знае какво всъщност иска, после вече не бях толкова сигурна. :lol: Явно много добре си знаеше и се съобразяваше само със себе си. Евала!

Аз не знам дали бих го направила. Много некорейска постъпка, сигурно затова на всички ни се вижда странна. :P

Финалът ми хареса, само не знам колко би бил реален в живия живот. И какво бъдеще може да ги очаква...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина уникален. :D Благодаря на dido за препоръката. По-добре късно от колкото никога. Обещах коментар, ама не знам как да се изразя. Потресен съм. :) Не е комедия, но доста се посмях. Нямаше как да е иначе, то бива такава лудост, бива ама... не го очаквах от корейците. Мислих, мислих и стигнах до следният извод. Мен ако питате, Ин А има сериозен проблем с главата - хлопа й дъската. :) Апсолютно по никакъв друг начин не мога да обясня поведението й. Док Хон - тоя човек шапка му свалям. :bow: Той е нагледният пример, как понякога мъжете не знаят кога да спрат и колко е важно да не даваш любовта си на всеки, защото това е най-ценният дар и има много хора, които не познаваш добре. Перфектно го разбирам защо се държеше така. Опитваше се да я разбере, защо постъпва така, да й помогне... както би направил всеки влюбен. Заблуждава се, че зад всяко действие има някакво обяснение, било то изживяване в миналото, някакви страхове или нещо такова. Ми не. Някои хора просто са си такива. Заблуждавай се колкото искаш, те няма да се променят. Там му беше най-голяма грешка и това е нагледен урок за всички мъже в подобна ситуация. Аз ако бях на негово място, щях да опитам всичко разбира се. Не искам да съжалявам после, че не съм опитал. Но всяко нещо си има граници и в тази абсурдна ситуация, той трябваше да се откаже някъде в момента, когато тя отиде да работи в друг град, за да спи с другия мъж. Това дето каза dido100 - законният мъж намира другия и го разкарва насила... Да оставим настрана, че тя не си заслужава, но и не мисля, че ще помогне. Тази е голяма работа, ще избяга по европа и няма да можеш да я намериш. Преструва се пред роднините на двете семейства, истинска лисица. :) С такива жени човек наистина трябва да внимава или поне, да не се привързва към тях за да го използват. Другият мъж, дори няма да го коментирам. Жал ми стана за него, бая го е вързала горкия. Щом чак лъжеше родата си и не му дремеше колко е паднал.

 

Накрая според мен и двамата свикнаха със ситуацията и както каза Док Хон - тези неща няма да се оправят от днес за утре... пък и с това дете... Според мен, продължението на историята е оставена за зрителите. 100 % няма да заживеят четиримата с детето. Може би ще му трябва време да се откаже от нея и евентуално ще си намери друга жена или любовница (с която да компенсира... но за каква връзка говорим тогава?). Нямам представа, в момента само спекулирам. Но просто няма как да го бъде дълго този абсурд. :)

 

Действително многопластов филм, в който можеш да видиш безброй неща. За него може да се говори с часове, защото засяга не една или две теми. Сега прочетох предишните мнения и тези в замунда, защото ми беше много интересно, кой какво мисли по въпроса. Задължително не го пропускайте, няма как да сбъркате.

 

П.П. Нали няма някой който да си мисли, че тя е изпитвала нещо като "любов" към някой от тях? :P Това да изчезнеш за 6 месеца без причина, говори достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Нали няма някой който да си мисли, че тя е изпитвала нещо като "любов" към някой от тях? :P Това да изчезнеш за 6 месеца без причина, говори достатъчно.

Демоне, :bow::bow::bow: ! Обаче защо им изпрати билетите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, това не се разбира защото свърши филма. :D

 

Ама мога да дам няколко предположения.

 

1) Скучно й е 2) Испанските мъже не са толкова интересни 3) Липсва й заигравката с тях 4) Иска и те малко да се погрижат за бебето, не само тя ... 5) Не ги е наранявала от доста време и ги тества дали още й се връзват.

 

 

ще си помисля за още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този е от филмите, които наистина те карат да се замислиш. И всеки път поставяйки се на мястото на някой от геройте да намираш различен начин по който би постъпил. Във времето, в което живеем и тоталната смяна на ценностите май вече всичко е възможно. И все пак си мисля, че не можеш да обичаш един човек от понедлник до петък и друг за събота и неделя.

Изглежда обаче темата е доста интересна и ако някой иска може да види как испанците разсъждават по темата. :o

My link

 

PS От тук може и да е връзката с любовта на Ин А към Испания. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...