Jump to content

Recommended Posts

Филмът наистина си заслужава. Хубав е, но мен не успя да ме разплаче. Мисля, че беше прекалено дълъг - спокойно можеха да отрежат един час от него. Ролите бяха изпълнени много добре. но като че ли сценария беше малко недоразвит. Може би от хилядите силни филми, които съм изгледал, съм закоравял, а може би и на филма му липсваше нещо. Филмът беше разделен на две части - първата (около 90 мин), която ми се стори доста скучна, банална и клиширана (смисъл, че във всяка втора романтична комедия дават едно и също), и втората, финална част, която даде сила и емоция на филма, но поне за мен се оказа недостатъчна тази сила. Е, на последната сцена, когато той за пръв (и последен вероятно) път й каза "Обичам те", сълзите започнаха да напират...но филмчето взе че свърши. Лична оценка: 7/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът наистина си заслужава. Хубав е, но мен не успя да ме разплаче. Мисля, че беше прекалено дълъг - спокойно можеха да отрежат един час от него. Ролите бяха изпълнени много добре. но като че ли сценария беше малко недоразвит. Може би от хилядите силни филми, които съм изгледал, съм закоравял, а може би и на филма му липсваше нещо. Филмът беше разделен на две части - първата (около 90 мин), която ми се стори доста скучна, банална и клиширана (смисъл, че във всяка втора романтична комедия дават едно и също), и втората, финална част, която даде сила и емоция на филма, но поне за мен се оказа недостатъчна тази сила. Е, на последната сцена, когато той за пръв (и последен вероятно) път й каза "Обичам те", сълзите започнаха да напират...но филмчето взе че свърши. Лична оценка: 7/10

 

Защо имам чувството, че си гледал друг филм? Каква романтична комедия, какви 5 лв.?

Вярно, че всеки има право на мнение, но наистина се питам за този филм ли става дума. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че за този филм става дума. Според теб първите 90 мин. от филма (от началото до момента, в който докторът й каза диагназота), като какъв жанр ги определяш?

Щото аз го определям като поредния блудкав романс, с леки елементи на комедия. Сериозната драма започна чак след моментът, който споменах по-горе. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че за този филм става дума. Според теб първите 90 мин. от филма (от началото до момента, в който докторът й каза диагназота), като какъв жанр ги определяш?

Щото аз го определям като поредния блудкав романс, с леки елементи на комедия. Сериозната драма започна чак след моментът, който споменах по-горе. :)

 

Съжалявам, аз комедия не открих в този филм. Романс - да, блудкав - според теб. На мен ми хареса. Все пак съм жена :) .

И пак повтарям, че уважавам мнението ти. Добре е, че сме различни и възприемаме нещата по различен начин.

Поне разбрах, че филмът е същият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това е най- тъжната и красива драма, която съм гледала. Страшно ме разтърси, толкова рев досега не бях ударила. И точно, защото в началото ги дават

 

колко са щастливи, как си градят бъдещето и как се радват на живота си

 

точно това направи историята толкова тежка. Въпреки всичко краят беше много красив и го гледах със сълзи на очи и усмивка на лицето. Jung Woo Sung e просто невероятен актьор и всеки път като го гледам успява да ме накара да почувствам играта му. Son Ye Jin, макар че съм я гледала в малко филми, мога да кажа, че винаги прави много добри роли.

Сцената с писмото, мисля, че никога няма да я забравя, сигурно около 10 сек. не съм и дишала докато я гледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се похваля насилих майка да го изгледа и тя адски се разчуства ,ама как плака :lol: .Великолепен филм ! Произведение на изкуството си е!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен е и съжалявам, че не му обърнах вниамние по-рано... Още ,когато с първи стъпки навлизах в азиатската мания си мислех да го гледам, но някак си остана назад... , донякъде се радвам, че го гледам сега, защото преди бих обърнала внимание само на тъжната история , а азиатското кино ме научи на много неща и едно от тях - да се вглеждам и в детайлите на един филм. Било то музика или движение на камерата, или цветовете , които използват. И ви казвам , че силата на този филм не е в историята , а в начина ,по който е представена. Филми с подобен сюжет се правят общо взето всеки месец (тук слагам и американските заглавия, разбира се) ,но има малко като този. Музиката е уникална и допълни цялата композиция на филма... Турандот в азиатски филм...каква по-добра комбинация. Обожавам ,когато нещо европейско и нещо азатско се смесят. Получава се невероятна комбинаця , която просто не може да остане незабелязана... особено, когато става въпрос за кино... Друго нещо , което ми допадна много беше начина на заснемане, движението на камерата, операторската работа....

Актьорската игра беше невероятна. Много красиво изпълнение на актьорите...

Май нямам какво повече да кажа.... наистина филмът си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Този филм го гледах доста отдавна и много ми хареса. Тогава Jung Woo Sung ми стана любимец. Страхотен сюжет и игра на двамата главни героя. С, една дума този филм си заслужава гледането.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен е и съжалявам, че не му обърнах вниамние по-рано... Още ,когато с първи стъпки навлизах в азиатската мания си мислех да го гледам, но някак си остана назад... , донякъде се радвам, че го гледам сега, защото преди бих обърнала внимание само на тъжната история , а азиатското кино ме научи на много неща и едно от тях - да се вглеждам и в детайлите на един филм. Било то музика или движение на камерата, или цветовете , които използват. И ви казвам , че силата на този филм не е в историята , а в начина ,по който е представена. Филми с подобен сюжет се правят общо взето всеки месец (тук слагам и американските заглавия, разбира се) ,но има малко като този. Музиката е уникална и допълни цялата композиция на филма... Турандот в азиатски филм...каква по-добра комбинация. Обожавам ,когато нещо европейско и нещо азатско се смесят. Получава се невероятна комбинаця , която просто не може да остане незабелязана... особено, когато става въпрос за кино... Друго нещо , което ми допадна много беше начина на заснемане, движението на камерата, операторската работа....

Актьорската игра беше невероятна. Много красиво изпълнение на актьорите...

Май нямам какво повече да кажа.... наистина филмът си заслужава.

 

 

Много добре казано! Актьорската игра беше страхотна! Не стига, че Jung Woo Sung е супер як, просто невероятен, но и определено се справя отлично с пресъздаването на напълно различни образи! Просто съм луда по него, като някоя тинейджърка съм, но е факт, че много ми харесва! Направо не знам как такъв мъж не е зает вече! Още ли няма приятелка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го изгледах. Страхотна актьорска игра, възможна житейска история, препоръчвам го и аз. Който не го е гледал моментално да поправи пропуска. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го гледах днес, макар и не с толкова рев, може би понеже първо четох отзивите или пък защото етапите на болестта на момичето бяха нагласени за да стане историята, но пък кой филм не е така. Актьорската игра и всичко си беше добро, най-много обаче ме впечатли музиката. Jong Woo Sung го гледах преди време в The good, the bad, the weird, но там просто нямаше къде да разгърне таланта си. С този филм ми стана любимец и на мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм без малко влиза в най-тежката категория , но това е изцяло субективно и лично мнение , изхождащо може би най-вече от въпроса-на-вкус .

 

Един от големите успехи на режисьора е невероятно добрата комбинация м/у главните актьори . Това е една от най-трудните задачи в киното ,

но особенно когато говорим за драма,самото обстоятелство да не си паснат актьорите може да провали и най-добре замисления и успешно сниман филм -

естествено не говоря за тотален провал , просто ще бъде един не малък недостатък , а в случая със този филм , това е едно не малко предимство .

Адското добро изпълнение направиха двамата , не се среща често толкова успешен дует .

 

Филмът е красив , изчистен , естествено развиващ се , бликащ от чувственост , изпълнен със нежност , реален , тих , земен , човечен , неосъждащ ,

незадаващ въпроси/отговори , без излишности , откровен - или казано по друг яч , филм от който няма как да не остана доволен , че е споделил времето си със мен .

Трудно ще ми е да разбера хора , на които този филм не е успял да стигне до човешката ни първична същност ..... толкова инстиктивна и безпомощна понякога.

 

 

 

п.п.какво докосна в мен - защо ли го казвам изобщо тука , но някак си този филм е първия , който ме накара да се замисля върху въпроса за споделения живот ,

защото не съм виждал по-истински разказ на фразата "щастлива двойка" .

 

п.п.2 чудех се дали пиша коментар към този филм , точно във момент когато се водят бурни дебати относно евтаназията - а сега се чудя , колко ли от

хората участващи във дискусиите по въпроса , са гледали този филм .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи го гледах за пореден път, за да си припомня защо този филм е номер едно в класацията ми. Всяка една сцена от този филм е цяло изкуство... със всяко следващо гледане му се наслаждавам все повече и повече. А дали наистина , загубиш ли спомените си губиш и душата си??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от най-най-най-любимите ми филми, ако не е и на първо място. След като ги гледах много дълго ме държеше емоцията. Да не говорим, че за първи път ми се случва да рева на около 85% от някой филм хаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво толкова има в този филм не знам, на пръв поглед е една обикновена, тъжна, човешка история, но колкото и пъти да го гледам, все ми въздейства. Предизвиква различна гама от чувства - смях (забавна първа половина - срещата на главните, запознанството им, мoмента в който станаха гаджета), тревога (нещо притеснително се случва в живота на двойката), тъга (една необратима диагноза и загубената битка на Чол Су и Су Джин за миг в повече щастие). Няколко са моментите, на които очите ми задължително се насълзяват - срещата им, след като той разбра за болестта й; прощалното писмо, което му написа, когато си спомни, че го е нарекла с името на предишната си любов; скицника с рисунки на лицето му и чертите, който постепенно избледняват със всяка следваща страница.
Адмираций за Чонг У Сонг и Сон Йе Джин, толкова добре им се получава играта, та ме карат да съпреживявам историята им всеки път.

''A Moment To Remember'' не е сто процентова сълзлива драма, има на какво и да се посмеете, и да се разчувствате, и да се замислите. Препоръчвам го. Със сигурност отново ще си го изгледам след време и благодарности за субтитрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен, затрогващ и невероятно емоционален филм. Как съм пропуснала да пиша в темичката за него чак си се чудя. Уикенда го изгледах за втори път и отново успя да ми въздейства толкова силно, колкото и първият път. Атмосферата и актьорската игра те поглъщат напълно, два часа и половина минават неусетно. Една от най-добрите драми, които съм гледала. Голям рев падна във втората част на филма, то просто трябва да си тотално лишен от емоции за да не се развълнуваш. Този филм е от тези, които остават в главата ти много дълго време, след като си го изгледал. Който още има колебания дали да го гледа да не се чуди, а да сваля смело. Филмът си заслужава на 100 %. Благодарности на хората, които са се трудили по превода. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ме попита: "Какво харесваш в азиатското кино? Предложи някой филм да гледам.", без да се замисля, ще предложа точно този! Това е любимият ми филм! Само дори и като се сетя за него и очите ми се насълзяват. От както гледам азиатско кино, имам чувството, че съм при актьорите и мога да усетя техните чувства! Толкова силно въздействие има над мен тяхното кино!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...