Jump to content

Recommended Posts

Silk Trace / Roy Mai

 

spacer.png

 

 

Година: 2011г.
Държава: Тайланд
Жанр: исторически, романтика
Епизоди: 15

 

Участват:
Aum Atichart Chumnanon като Prince Siriwong (Chao Noi)/Suriyawong
Taksaorn Paksukcharoen (Aff) като Princess Maneerin (Chao Rin)/Rerin
Chai Chatayodom Hiranyatithi като Prince Siriwattana
May Fuengarom като младата Mom Bua Ngern
Jason Young as Thanin
Pimolrat Pisolyabutr (Kob) като Wongprajan
Kriengkrai Oonhanun като Ai Pan

Pisamai Wilaisak като възрастната Mom Bua Ngern

 

Резюме:
Това е една удивителна история за принц (Aum) и принцеса (Aff), чието щастие е било откраднато,
и които мечтаят да се съединят отново, в наше време. Изпълнен с духове, история,
домашни легенди, различни исторически времена, това е една уникална романтична история,
в основата на която стои една интересна незавършена тъкан.

 

Сваляне:

Свали с английски субтитри: Тук

Свали с руски субтитри: Тук

Онлайн с русдки субтитри: Тук

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е хитът за 2011 година, а двойката Aum & Aff е от любимите на тайландската публика именно заради Defendant of love,
който си изгледала наскоро. Определено ще има и руски субтитри, но за тях ще трябва да се почака. :rolleyes:

Щом и ти си станала почитателка на таланта на Aum, горещо ти препоръчвам The Revenge Therapy Company, който вече е преведен на руски и много напомня на
Defendant of love като структура, но е дори и по-добър. :yes: Не пропускай, няма да съжаляваш!
Друго с Aum на нашия форум, което не е за пропускане е Thara Himalaya. :yes: Той е нещо като съвременна приказка. Малко по-различен е този сериал - Burnt Sugar / Namtan Mai; той засяга някои съвременни проблеми в обществото и разкрива една непозната страна на човешките взаимоотношения. As Long As The Heart is Attached е една романтична история с типично развитие на сюжета, но заради Aum си струва да бъде гледана задължително. :yes:
Мисля да постна и друг негов сериал, подобен на сюжета на Defendant of love, който е направен много добре.

А ето и страницата му на нашия форум - Aum Atichart :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично, сериалът страшно много ми хареса.
Мисля, че са вложили доста време и усилия в правенето му.
Особено традиционната музика в него! Успяли са да покажат много от чудесата на Тайланд.
Има храмове, природа, и най-вече тъкани. Действието се развива влудяващо бавно, но ако продължиш да гледаш, неусетно
влизаш в магическата атмосфера, и не искаш да излизаш. Мога да кажа, че любовта беше абсолютна тук. Една велика сила, а не просто
банална случка, както например в Тара Хималая.
Бруталните сцени са такива, че не могат да бъдат сравнени, и като цяло не е много лек филм,
но е толкова хубав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още съм на първите серии,

/далеч съм явно от тежката част/

 

но мога да потвърдя, че сериалът увлича и е много привлекателен

за тези, които вярват в любовта. Мисля, че това е и основната му тема

и очаквам посланието му да бъде подобно.

 

Още с първите серии се запознаваме не само със занаята на тъкачеството,

 

/по отношение на бродериите сценаристите определено имат пропуски в познанията/

 

но и с традиционната архитектура, както и с някои характерни културни особености.

 

Тук открояваща тема, спрамо другите сериали, е и магьосничеството и призраците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият тайландски лакорн, който съм гледал. Мога да го определя само с една дума - омагьосващ. А аз дори не харесвам подобен род филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Увлече ме, доста даже. И ми хареса. И тук я усетих пак тръпката, която ти свива сърцето и ти стиска душата в юмрук и те кара да плачеш - заради нея гледам азиатско кино. Aum и Aff бяха разкошни, харесвам си ги отпреди и за мен са любима екранна двойка.

Off Topic

За пръв път виждам Aum в ролята на влюбен и изпаднал в телешки възторг мъж. Не че не му ходеше, но ми беше малко странно. Повече харесвах съвременните им герои, но по-симпатични ми станаха тези от миналото, може би заради трагичната им съдба. Макар, че им се ядосвах донякъде заради безотговорното им (спрямо страната, близките)поведение, най-лесно е да се оправдаеш с любовта и, ох какво да правя, не мога да се боря с чувствата... А съм останала с впечатление, че на кралските особи навсякъде по света им е вменено още от раждането, че те са длъжни да мислят първо за държавата и нацията и общо взето, въпреки идеализирането на такива образи, все пак са наистина национално отговорни хора. Но сигурно и там човешкото си казва думата, пък и как щеше да стане толкова вълнуващ филма? Да, историята ме трогна и развълнува, симпатизирах на героите, някои пък мразех, осбено наложницата и то най-вече след 70 години как не прогледна дъртата вещица! Много ми беше жал, че прислужницата на принцесата, Камтиан май се казваше, не можа да се срещне за повече време с Рин преди смъртта си, това щеше да си е истинска награда за нея. И двете с другата - нейния антипод, оня вещер, бяха почти еднакви, но като положително и отрицателно число, Толкова изключително предани и обичащи господарките си, бяха на практика и техни приятелки, сестри, майки. И двете бяха силни и притегателни образи. Много впечатлена бях и от актьора, който изигра престолонаследника - освен, че се извисяваше над всички, не изглеждаше и зле и имаше много добродушно излъчване, но и се превъплати много убедително в най-сложната по моему мъжка роля във филма.

Едно от най-големите достойнства на сериала беше красивата визия на всичко. Много ми харесаха тъканите, които показаха, дали защото се въртеше около тях повествованието, дали затова, че камерата им обръщаше много внимание и то в близък план, но са наистина прекрасни, прекрасни. Почти като нашите шевици и нашето тъкачество, с които намерих доста общо, но по-фино изработени. С много красиви дрехи ги обличаха всички герои. А какви сгради - и религиозни, и дворци, какви паркове, какви градини, и страхотните водопади на реката... Истинска наслада за очите! И хубава музика, въпреки моето предубеждение към тайландската. Общо казано - филмът е ценен и познавателно и емоционално и си струва да се гледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че има нови почитатели на тайландските лакорни. Горещо препоръчвам този. Не мисля, че тези двамата вече се снимат някъде, но си заслужава да ги видите тук. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...