Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

ВЪРХОВНО ОРЪЖИЕ

Времетраене: 122 мин.

Режисьор и сценарист: Ким Ханмин (김한민)


В главните роли:
Пак Хеил (박해일)

Рю Сънгньонг (류승룡)

Мун Чеуон (문채원)

Ким Муйол (김무열)
И Хануи (이한위)
И Кьонгьонг (이경영)

И Юби (이유비)

Сюжет: Чосон е нападнат от армията на Цин. Малко след нападението млад мъж на име Нами напуска разрушеното си село, за да открие отвлечената си сестра, Чаин, и годеника ѝ Согун, чиято сватба е трябвало да се състои в деня на атаката. Но по време на мисията си е проследен от Дзюшънта, свиреп воин на Цин, и неговия отряд безмилостни мъже, които искат да го спрат...

 

:essub:

 

С български субтитри: :click:  :click:  

Онлайн с български субтитри: :click:

С български и английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не се е престрашил да го гледа?

 

За мен филмът е великолепен.

Има, разбира се, разни смехории от рода на плискане на кръв,

 

преодоляване на пропасти със скок от място.

Да не говорим за самия сюжет: героят е ясен в самото начало, женското присъствие също...

И все пак има някаква магия, която те кара да затаиш дъх и хем да ти се иска да видиш края, хем да филмът да не свършва.

Отдавна не бях приковавала поглед към екрана по този начин.

Кастът е подбран великолепно. Всички играха великолепно.

 

Гледайте го, не мисля, че ще съжалявате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът много ми хареса. Напомня на "Рамбо" - много екшън, битки и ефекти на ниво.

 

сцената с тигъра беше много слаба

 

 

Превода на... знаете кой е приличен, защото във филма няма много реч и сложни изречения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса филма. Изгледахме снощи с брат ми. На мен пък ми приличаше на "Хан Аспарух". Костюмите на нашествениците бяха наистина великолепие, а също и прическите им.

Е, наистина имаше малко "измислени" елементи

 

като прескачането на пропастта и тигъра, който и според мен беше зле направен, макар че като замисъл вмъкването му беше интересно хрумване..

Но като цяло филма е много добре направен, задържа вниманието през цялото време и кара зрителя да следи развитието със затаен дъх. Корейците са наистина майстори с лъка и беше време да сътворят нещо подобно.

Каста е прекрасно подбран. Въпреки добрата игра на всички, за мен най-заслужено си получи наградата Ryoo Seung-Ryong. Този човек беше направо наеузнаваем като външност както в този филм, така и в The Front Line. Чудесен актьор, спор няма.

Eто ги двамата противника..;)

 

 

Иначе няма да сравнявам двата филма с много награди за тази година, защото и двата ми харесаха много.

Добра година за корейското кино според мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май имах прекалено високо очакване към този филм и то най-вече идваше от наградите,които спечели Мун Че Уон за участието си в него. Само заради нея започнах да го гледам . Играта и наистина беше на висота,но твърде малко игрално време. Имам чувството ,че участва едва ли не за някакви си 5 минути.Да,всяка секунда,в която се появяваше на екрана беше наситена с емоции,но твърде малко :(

Разочарован съм честно казано.Не ми се искаше да го казвам,но си е факт.

А и за капак финала толкова много ми напомни на "Летящи кинжали" но в доста по слабо изпълнение.

Но може би вината е в мен. Да го гледам веднага след края на "емоционалната бомба" 49 Дена ,не беше най-доброто ми решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми, да кажа и аз. Гледах го малко с кофти английски субтитри, защото исках да видя филма, преди последното награждаване. И съм доволна, относно наградите.

Носи интензитет и естествено усещане на случващото се. Зрелищните екшън сцени, малко намесената традиция и история, са също плюсове. Стигам до лъка и стрелата като главно оръжие, защото ми хареса подхода да "чуя" звука от опъването на тетивата и движението на стрелата, както и въртенето на камерата в гората, също ми хареса(сякаш бях там и аз). И един Рьо Сънг Рьонг, който го отличавам, как със сила и игра, въздейства от екрана, и за мен прави най-силната роля във филма. (Май го похвалих и когато описвах червения килим ;) ).

Относно сюжета – имаше пропуски, да не повтарям казаното...

 

Така и не разбрах идеята с предателя в началото, освен ако краят на филма не се опита да ми отговори..А на сцената с тигъра се смях с глас, и я връщах два пъти :lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че това не е моят филм. Не можа да ме грабне. Сигурно и аз като Мишленцето съм очаквала нещо различно.

Не че е лош, напротив, има си своите достойнства, но и недостатъци.

Имаше някои дупки в сюжета, Пак Хе Ил не ми беше достатъчно убедителен в главната роля (не и за награда). И каква беше тази камера? :blink: Особено в началото, имах чувството, че операторът е поне на пет бутилки соджу. Сори, но не ми хареса този похват и ми дразнеше очите. <_<

И накрая, но не на последно място :lol: , прословутата

 

сцена с този злощастен тигър! :28558: Изключително слабо!

Да не забравя и прескачането на пропастта! :282: Поне се позабавлявах!

 

Иначе ми хареса Мун Че Уон и, разбира се (за кой ли път вече), Рю Сънг Ньонг. Също и манджурския принц (Пак Ки Унг) с наглата му мутричка.

Сцените с него и девойката бяха едни от най-силните за мен.

Музиката също ми хареса.

Изобщо, не ме слушайте, а си гледайте филма! Това, че мен не ме впечатли, не значи, че не е хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е страхотен. :D

Гледах го на малък екран в самолета за Сеул ... И определено мисля да го гледам пак.

Ефектите са супер, има смях, има и доста драма.

Музиката е доста въздействаща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът ми се стори, че е сниман от банда аматьори и ентусиасти. Филмът няма никво "излъчване", "визия". Моите домашни записи имат по-голямо "излъчване". Грим, декори, костюми... всичко е голям майтап. Супер посредствения "My Kingdom" е със зашеметяващия визия спрямо този. Запазвам си правото да си зема думите обратно след като го изгледам на bluray, иначе снощи го спрях на 20-тата минута. Ама се съмнявам, тоя последния корейски за частния детектив беше на същия хал.(забравих му името)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът хем ми хареса, хем имаше и нещо в сюжета, което ми липсваше.

Иначе не усетих колко бързо стигнах края. Актьорите се справиха чудесно.

Moon Chae Won за пореден път доказа колко добра актриса е, а Ryoo Seung-Ryong няма какво да го коментирам.

Този човек, ако иска може да се покаже само за две секунди на екрана, и човек пак ще го запомни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И такам филмчето има своите възходи и падения.Възходите като например музиката , себеотрицанието на по-големия брат и

последната сцена как братът вече почти останъл без кръв стои като една непреодолима планина и как само вятърът може да го гали , но не и да го премести

това ми хареса, НО тези хора от Чосон какви са ? От какво са направени? Толкова време на тичане и без нито един да се задъха, прескачат пропасти от място , убиват тигри ....те или имат нечовешка физическа подготовка или се наливат нонстоп от питието на Астерикс и Обеликс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изгледах го. И учудващо филмът ми хареса. Някои неща, като костюми, сгради, визия, продължават да не ми харесват, но общо взето филмът беше добър.

Някой да знае на какъв език говореха манджурците. Някакъв китайски диалект ли? Сякаш биеше доста на монголски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четейки коментарите ви споделям мнението, че има 'издънки' във филма- прескчането на поропастта и тигъра, но...филма ме накара да очаквам края му със затаен дъх. Филмът бе динамичен и това ми хареса. Разбира се Ryoo Seung-Ryong бе страшен, но и Park Hae-il ме впечатли с този негов тъжен поглед.И на мен ми хареса идеята за "дългът на по-големия брат"

Спорет мен няма да съжалявате, ако го гледате :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса филмчето. По-големия брат изпълни дълга си до край! Страхотен стрелец беше - това ме впечатляваше през цялото време.

И голям атлет излезе че е - как се метна през пропаста. После реших, че не ще да е толкова широка, защото всички минаха през нея.А тигъра освен, че изглеждаше досущ, като анимационен май му беше и домашен любимец (другите ги разпиля, а към стрелчето дори не погледна :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален филм!!!! Тонрежисьорът си е свършил повече от перфектно работата! Мисля, че филмът нямаше да е толкова въздействащ без неговото старание.

Представям си каква лудница би било ако го пуснат на 3D или 4D :i love this:

За тигърът предположих, че духът на баща му се е вселил в него и е дошъл, за да го предпази!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре. Отдавна никой не е писал - никой ли не го е гледал толкова време?

Страхотно усещане, страхотен филм, много приятно ме изненада. Гледайте го обезателно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Само не мога да преценя, дали превода е на ЕС или друга версия. Няма никакви кредити.

 

Онлайн версия на бг 

 

 

Редактирано от bealonenomore
Добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...