Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Highway Star / Bokmyeon dalho 

Пряк път към славата 

 

:imdb: 

 

Режисьор: Kim Hyun Su, Kim Sang Chan

 

В ролите: Cha Tae Hyeon, Im Chae Moo, Lee So Yeon, Jeong Seok Yong и др.

 

Държава: Южна Корея

 

Година: 2007

 

Времетраене: 114 мин.

 

Български субтитри: :essubs:

 

Резюме: Мечтата на Дал Хо е да стане известен рок певец.

В очакване на славата, заедно с групата си той е принуден да излиза на сцената на малки нощни клубове.

И тъкмо когато решава, че е настъпил звездният му час, разбира,

че е подписал договор не да пее рок парчета, а трот песни.

Но нашият герой обича да пее рок.

И се срамува да излезе на сцената като трот изпълнител. Какво да прави?

 

Трот музика - това е корейска поп музика, харесвана най-вече от хората на средна възраст.

Трот певците обикновено си зализват косите, носят ярки, лъскави сака и на сцената заемат драматични пози.

(Благодарение на varnam)

 

Свали филма:

с български субтитри оттук и оттук

онлайн с български субтитри тук и тук

с английски субтитри

с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като прочетох описанието, избухнах в неудържим смях :rofl: . Прослушах няколко изпълнения на трот изпълнители в ютубето и си представих гледката :rofl: Вече съм нетърпелива за субтитрите и дано оправдае очакванията ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много леко и приятно филмче, от онези, които те оставят с усмивка на устата и мъничко повече вяра в живота и сбъднатите мечти :)

Хареса ми това, че създателите на филма представиха трота като страст и начин на живот, но без да го натрапват и да се вземат твърде на сериозно.

Относно самия трот и на мен ми беше интересно що за чудесия ще да е. Леко ми звучеше като музиката, която баба слуша, но накрая дори започна да ми допада.

Финалното парче беше страхотно, още си го превъртам и си го пея на ум, а идеята с маската направо ме хвърли в шаха, много добре измислено, особено дизайна на маската - уникално идиотски :D.

 

Направо си умирах от смях как всеки път, когато девойката запяваше онази песен и заваляваше из ведро. Горкото момиче, така и не извади късмет с тази песен.

А сцената, когато той си свали маската и й се обясни в любов пред цялата страна, докато тя го гледаше на екрана в магазина - безценно :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко и приятно филмче, което ме остави обаче неудовлетворена. Имах големи надежди за смях, от който получаваш мускулна треска. И ако съм честна, доста се смях, но не толкова на комичните моменти, колкото на самия факт: рок певец трябва да пее трот музика. Самата музика и начин на изпълнение ми напомни на старата руска и българска естрада :lol: и си спомних за един наш певец Христо Кидиков. И, да, когато през целия филм ти пеят една и съща песен, накрая решаваш, че ти харесва и започваш да си я припяваш. :lol:

 

Много се смях на момента, когато Бонг Фил искаше от гримьорката да го гримира така, че да не прилича на себе си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми хареса...очаквах,че като е с Cha Tae-hyeon ще се побъркам от смях,но не беше така :( ..е смях се,но не чак толкова много.

Честно казано не знаех почти нищо за трота освен,че ажумите много го харесват :D ...тук поне ми го показаха в пълна светлина :Д

Имаше добри и лоши моменти,които и така не ми се понравиха,но всеки с мнението си... не искам някой да се влияе от коментара ми и ако изяви желание нека да го гледа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неведоми са пътищата... филмови. Преди време, към края на една нощна смяна, си пуснах малко песнички на ЙоЙо Ми и с такава посрещнах колежката, която също е активно азиатско гледаща. Мислех да я изненадам, но стана обратното. Тя ми каза за филм по темата, и как са вкарали рокаджия в такъв репептоар. Намери ми и филма. Не ми оставаше друго, освен да му обърна внимание.  За момента това означава, да му " изтупам праха" и да му спретна един онлайн и да го пусна за масово ползване. Цялостното гледане ще е някой друг път.

Засега само го понакълвах, заради технологичния процес.

Специални благодарности на @varnam за чудесния превод!

 

 Ето го я и плейлистата - онлайн - :click:

По-нататък ще има и още една -две опции онлайн, за което съм получила разрешението на преводачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятно филмче, остави ме с усмивка на лицето. Първо чух песничката в Youtube и ми хареса(нали съм аджума:D) Пък за щастие се оказа, че има и превод, а и може да се гледа онлайн, за което много благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе - долу става за гледане. Хубаво е как създателите на филма вкарват рокаджия да пее трот ( което признавам си не бях слушал до сега ) . 

Последните 30 минути от филма бяха най - силната част на режисьорите ( лично мое мнение ). Както в повечето филми разбира се и тук любовта възтържествува! 

Песничката е много добра и вече я слушах около 15 пъти :P
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...